Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Technická univerzita Zvolen katedra lesníctva TUZVO - diskusia

autor: off Vladdo007
pridané: 14.1.2009 19:09
Je tu niekto kto chodí na technickú univerzitu do ZV a študuje aplikovanú zoológiu a poľovníctvo???
počet zobrazení: 15 639
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off JurajOrava, 9.2.2020 o 14:09

Zdravim, mam otazku.Podmienka k absolvovani skusok na OLH je potrebne vzdelanie lesnickeho zamerania a prax. Postacuje ako "vzdelanie lesnickeho zamerania" resp. ci uznaju studijny program TU Zvolen Aplikovaná zoológia a poľovníctvo Bc.stupen? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 26.5.2015 o 20:28

Ďakujem za odpovede :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.5.2015 o 20:10

celkovo sa to dá popri práci stíhať , externe je to 5 dní prednášok ,5 dní hlavných cvičení a 5 dní potrebuješ na skúšky (teda ak nebudeš žiadnu robiť dva krát :)a takto to ide cca rovnako v letnom aj zimnom semestri teda čo sa týka AZP , ale podobne to je aj u lesníkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fotojelen, 26.5.2015 o 19:42

Hunter 2010: Je to tam v celku v pohode popri práci je to dosť náročne nachystaj sa že sa budeš učiť dosť nepodstatných a v praxi nevyužitelných veci ako napríklad BIOMETRIA čo je totálny blud a ešte väčší BLUD HO AJ VYUČUJE šéér aj s jeho spolkom sa vyžívajú na tom keď môžu vyraziť študentov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 26.5.2015 o 7:31

TUZVO- externé štúdium - Dobrý deň,chcem sa opýtať externistov v obore lesníctvo ako prebieha štúdium na TUZVO. Ako často sa chodí do školy, koľko trvá vyučovanie, či zvládajú štúdium popri práci a ako majú vyriešené ubytovanie. Ďalej ma zaujíma, či je tu nejaký externista z Kysúc. Ďakujem za odpovede
◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.7.2012 o 12:26

michalvt-no my sme povolenky dostali-sam spravca nam ich daval vacsinou na diviaky. na jeleniu nie-tu postrielali poplatkovi hostia. no polovnictvo ako take je na slabej urovni. jelenov dostanu len vyvoleni. my zbytok sme dostali len na holu zver. je pravda, ze najprv povolenku trebalo zobronit, ale potom to uz akosi slo tak, aby mal kazdy a ked si neodlovil, tak sa predlzila platnost dalej. Robil som aj na manipulaku a tam povolenku nedostanes jak rok dlhy. jedine spravca. ono uny kraj, iny mrav-sko sa vravi. nie vsetci maju radi nadriadeneho atd, atd...ale neverim, ze od statnych nedostanes aspon na holu, alebo diviaka...to ste na tom tam tak biedne so zverou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michalvt, 8.7.2012 o 10:36

Mibe74, nerozumiem veľmi tomu, čo si napísal, že ked robíš na LS tak si aspoň zapoľuješ. Ako to musí byť vtip toto. OZ Vranov kde pracujem ti nevydá povolenie na odstrel zveri,nedostaneš ani na 1.VT, vôbec, čaká sa celý čas, či neprídu hostia a podobne a posledné dva týždne odstrelu raticovej zveri sa vydajú povolenia personálu, čož sa nestihne odstreliť, max. tak asi na 50 percent. A to musíš sa doprosovať, za poľovným referentom, námestníkom, riaditeľom...vážne poľovníctvo nemá úroveň ako som si všimol v štátnych lesoch. Mimo iného už väčšina revírov je prenajatých. Takže zvážte to chalani, možnosti poľovania skoro nulové, zárobok slabý a s Lesmi SR to akosi ide dole vodou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 7.7.2012 o 15:18

tak prijmačky sa robia z biológie a matematiky.pokial máš priemer do 2 tak ťa vezmú bez prijmačiek.ľudí sa tam hlási celkom dosť ,ale veľa ľudí na začiatku aj odíde ,lebo si predstavovali to trošku asi inak .ja chodím na odbor lesníctvo.ja som síce nerobil prijmačky,nakolko som mal dobrý priemer.ale kamaráti robili.čo spomínali ,tak prijmačky z matiky aj biológie boli ťažké ale zobrali všetkých takže tak.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 7.7.2012 o 14:51

Dobre ale ja by som chcel vediet ako je to s prijimacim konanim a tak na lesnickej fakulte odbor lesnictvo... ci sa tam hlasi vela ludi alebo nie alebo ako je to vlastne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.7.2012 o 17:25

Nejake omrvinky sa dostali aj do medií....o vybranych firmach,ktore dostavali extra drevo za total.smiesne ceny atd atd.....chybajuce kubiky dreva atd atd..priamo na politcky prikaz firmy bizke jednej narodnej strane takmer ,,rozobrali" LZ Kriváň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 4.7.2012 o 14:40

Rempo :-D ja som s lesmi uz skoncil v roku 2008. to, za co teraz lesnici robia je obycajne zdieranie. Vsade sa vyprava o setreni, ale na tych " hore" to neplati-zlizne to vsetko robotnicka chasa. Ked chce Rempo, napisem ti konkretne co chces vediet do posty-opokial mas zaujem-ake svinstvo sa robilo a robi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 4.7.2012 o 9:00

mibe74: uvedomuješ si k čomu si sa 3.7.2012 o 23:11 priznal.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.7.2012 o 0:13

Cely tento odbor je na hovno...treba studovat lesne inzinierstvo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 3.7.2012 o 23:11

vies, ja som na vlastne oci videl, ako sa kradnu peniaze priamo a nikto s tym nic nerobi, lebo ti co v tom idu to papierovo daju akoze doporiadku a kazdy ma nieco do kapsy-potom vyzera aj to nase lesnictvo tak. je nahovno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 3.7.2012 o 23:09

Mno tak ja nepochybujem o tvojich skusenostiach...tak tam je to na inej urovni... to len na sr idu platy dole a dane hore... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 3.7.2012 o 22:57

kukam, ze mas 20 rokov-aspon v profile-to chces robit za taky mizerny plat??? dufam, ze nie. studuj lesnictvo a tlc do hlavy aj cudzi jazyk a utekaj lesnicit napr. do nemecka, irska, kde su platy inaksie, ako u nas... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 3.7.2012 o 22:52

no ja som robil v statnych lesoch 7,5 roka, takze viem svoje.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 3.7.2012 o 22:47

Tak mne tak ani nejde o ten plat ako robit to co ma zaujima vies... Inak podla platu to i v lesoch vyzera... :) viem o com hovorim mibe74 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 3.7.2012 o 22:38

u nas je plat v lesnictve nahovno oproti ceskym kolegom. iba v bystrici na GR si pchaju kapsy....lesnictvo uz nie je to, co volakedy byvalo. ba ani polovnictvo. uz som to tu niekde pisal, ze vyhoda robit na LS je ta, ze si aj zapolujes narozdiel od manipulaku. ale za ten plat........to radsej nekomentujem. volakedy som napisal mail na GR oghladom toho, preco u nas je lesnictvo tak slabo platene...odpoved mi neprisla dodnes....a nasu vladu nech slak trafi do rana... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 3.7.2012 o 22:07

Ludia mna by zaujimalo ako je to aktualne na tej skole ja mam zaujem o lesnictvo ale chcem ist studovat tak o dve roky... najma ma zaujima ako to je s tym prijimacim konanim teraz. ak je tu niekto kto ma blizsie info tak ma kontaktujte bud na mail richardriskomatis@gmail.com alebo na facebooku tam som pod menom Richard Matis. Diky priatelia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenwood, 8.3.2009 o 20:05

Ja som lesníctvo končil v 2007, ale trvalo mi skoro až rok nájsť si v tomto obore prácu. Nebol som náročný, bolo mi jedno kde budem pracovať či na slovensku alebo v čechách. No ľutujem všetkých tých ktorí budú teraz končiť. Viem aká je momentálne situácia v lesníctve. Len sa prepúšta a všetci sa bojíme o prácu. Plat nám ide len na 80%. Väčšina mojich spolužiakov v lesníctve ani nerobí. Robia všeličo možné v bankách, telekomunikáciach, v lídli alebo v zahraničí robošov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mototroll, 8.3.2009 o 19:31

skoncil som tento odbor pred 7 rokmi a hned som sa zamestnal,nikto sa ta nikdy nebude pytat na znamky ani vystudovany odbor mas diplom ak hej tak sa ukaz co vies a ked prides do praxe aj tak budes vediet H...O ,az prax ta nauci. problem ja skor v celoslovenskom upadku lesnictva ako takeho, vela ludi odchadza od fachu koli lepsiemu uplatneniu a zarobkom, dnes uz ani nejde o to aku skolu mas ale ci vobec mas nejaku vysku alebo nie,takze sa nenechaj odradit recami o uplatneni ci neuplatneni to bude zavisiet len od teba aku pracu si najdes, so studiom som bol v mojich casoch velmi spokojny,neviem aka je uroven teraz,ale v lesnickej praxi som nepocitil nedostatok odbornych znalosti,skor naopak a co sa tyka predmetov su blizsie prirode ,lahsie sa ucia ako tie akoze lesnicke predmty ako deskriptiva a ergonomia ktorych budes na tomto odbore usetreny. Tak vela stastia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off falcner, 26.2.2009 o 9:55

Uplatnenie je pomerne široke v ramci odboru poľovníctvo. Budes mať najvyššiu kvalifikaciu v odbore, takže môžeš robiť čokoľvek. Otázne je len či prácu najdeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 19.2.2009 o 11:58

vladdo007......žiadne :-D, tiež tam chodím a kamkoľvek som si podala žiadosť, tak sa museli zasmiať.... Proste-ak ti robotu nikto nevybaví, tak na to kašli. V odbore lesníctvo bys i ju našiel skôr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladdo007, 13.2.2009 o 12:57

falcner:
Chcel by som vedieť presne uplatnenie po vyštudovaní tohto odboru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 11.2.2009 o 17:05

ja som tretiak lesnik externy ak tu mam spoluziaka napiste nikoho nepoznam vobec :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 11.2.2009 o 16:53

Na odbor aplikovaná zoológia a poľovníctvo som si dal prihlášku minulý rok aj ja. Ale nebol som si istý toho uplatnenia po skončení. Tak som si vybral Fakultu chemickej a potravinárskej technológie, kde uplatnenie mám omnoho širšie. Ale bavilo by ma to určite... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 11.2.2009 o 16:42

presne cislo neviem ale viem ze ich bolo vela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on roberto, 11.2.2009 o 15:04

nevie náhodou niekto koľko ľudí sa hlásilo na aplikovanú zoológiu a poľovníctvo minulý rok?? nikde na internete to nemôžem nájsť. vďaka za odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off falcner, 30.1.2009 o 10:08

Ja som v tom odbore štvrtak. Polož konkretnejšiu otazku, rad ti odpoviem. Maily tu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 27.1.2009 o 17:15

Som piatak na LF TUZVO odbor lesníctvo a na spomínaný odbor by som nesiel aj koli klesajúcej úrovni odboru, tento odbor uz nemá nic spolocné s lesníctvom ako takým a celkovo so zavedením 3-stupnového štúdia celkovo klesla úroveň školy a ak ideš z gympla tak vela toho sa tu už nenaučíš ak nemáš aký taký základ: proste ide to dole vodou. Treba dodat že som hrdý na to že som lesník a že som sa na tejto, ako aj na predchádzdajúcej(SLŠ)vela naučil, ale žial musím uznat že to tu už nieje to čo bolo, ale to je na dlho a rád uvýtam aj dalšiu debatu na tému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 22.1.2009 o 23:01

pozri ak ta to fakt bavi a vidis to ako svoju najlepsiu cestu tak si za tym chod, peniaze nie su vsetko , hlavne ze tebe bude fajn ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen154, 22.1.2009 o 20:34

lovecccc tak by to malo byt :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladdo007, 20.1.2009 o 19:32

dakujem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 19.1.2009 o 22:09

no jo, tu neplati ze skoncis s cervenym diplomom a zamestnavatelia sa o teba biju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.1.2009 o 18:21

nechcel som to tak napísať s tým uplatnením,ale keď sa nad tým zamyslím je to tak,v dnešnej dobe potrebuješ mať známosti na dobrom mieste,aby si našiel uplatnenie a ešte v takomto odbore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 19.1.2009 o 18:17

uplatnenie nebudeš mať žiadne pokial ti niekto nevybaví miesto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 18.1.2009 o 13:06

Vysoká škola lesnícka a drevárska. Drevárska fakulta. I. ročník.
Prebieha písomná skúška. Dozorujúci asistent sedí za katedrou a číta noviny. Študenti píšu test. Asistent sa začítal, no potom si spomenul, že je v práci a tak zložil noviny. Učebňou zaznie rýchly šuchot schovávaných ťahákov.

Vysoká škola lesnícka a drevárska. Drevárska fakulta. III. ročník.
Prebieha písomná skúška. Dozorujúci asistent sedí za katedrou a číta noviny. Študenti píšu test. Asistent sa začítal, no potom si spomenul, že je v práci a tak zložil noviny. Nikto si ho nevšíma...
- Kche...kche... - zakašle asistent.
Učebňou zaznie pomalý nespokojný šuchot schovávaných ťahákov.

Vysoká škola lesnícka a drevárska. Drevárska fakulta. V. ročník.
Prebieha písomná skúška. Dozorujúci asistent sedí za katedrou a číta noviny. Študenti píšu test. Asistent sa začítal, no potom si spomenul, že je v práci a tak zložil noviny. Nikto si ho nevšíma... Asistent obráti zúrivý pohľad na nezakryte opisujúcich študentov. Nikto si ho nevšíma... Až po hodnej chvíli sa zo zadnej lavice ozve nespokojne:
- Kche...kche...
Asistent zdrapne noviny a rýchlo sa pustí do čítania.


dúfam že ma za to nikto neukameňuje :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vladdo007, 16.1.2009 o 17:22

a ešte....aké je uplatnenie po vyštudovaní??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov