Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spôsob vývrhu - diskusia

autor: off maartin
pridané: 6.6.2019 2:11
Ak sa uloví zver je v poriadku ak sa na mieste ulovenia oddelí hlava srnca a zver sa stiahne z kože?
počet zobrazení: 1 619
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off cita, 7.6.2019 o 14:30

Jéje já myslel, že ulovená zvěř patří uživateli revíru a ten rozhodne jak s ní bude naloženo. Ponecháno lovci, prodej, ponecháno pro potřeby uživatele apod. Zjišťuji tedy, žejsem byl už x krát okraden, když mi při poplatkovém lovu nedali s trofejí i zvěřinu... Ach jo...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
off cita, 12.6.2019 o 18:07

Reakcia na príspevok od pavol68, 10.6.2019 o 14:32 :
Domnívám se, že jsem reagoval tak, jaký je zákonný postup a ne jak to může být. Ano, naprosto souhlasím, že může uživatel revíru rozhodnout jak bude se zvěřinou naloženo. Může, protože je primárně jeho, tedy nikoliv lovce. Odpověď, že zvěřina náleží lovci není nijak právně nárokovatelná. Má slova o "okradení" byla ironická, protože samozřejmě vím, že ten nárok na zvěřinu nemám. To, že v některém PZ mají dohodu, že kdo si co uloví bude jeho může samozřejmě nastat, rozhodně to ale není postup obvyklý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 11.6.2019 o 19:27

Ja by som sa nato pozrel v dvoch rovinach zver bola ulovena ilegalne, protizakonne a bolo zo zverou nalozene tak ako je polozena diskusna otazka alebo legalne a bolo zakonne splnene vsetko ako ma byt a nalozene zo zverou ako je opisane. To by mohol ozrejmit zadavatel diskusie ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 11.6.2019 o 8:40

Reakcia na príspevok od pavol68, 10.6.2019 o 14:32 :
neviem v čom nemal Cita pravdu a prečo už by mal mať povýšenecké odpovede,asi nerozumieš keď sa píše česky a skus si poriadne prečítať zadanie dotazu,nič sa tam nepíše o tom či mu bola zver uživatelom pol.revíru prevedená,v príspevku 7.6 12:47 píšeš o niečom a vyššie uvedenom príspevku píšeš zas o inom asi si si to doštudoval:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavol68, 10.6.2019 o 14:32

Ak sa ešte vrátim k téme, je pravda že ulovená zver patrí užívateľovi poľ. revíru, ale ten je oprávnený aj ulovenú zver previesť na inú osobu, čo asi v tomto prípade bolo, keď si strelec dovolil zver odrať z kože a nemusel ju ošetrenú predložiť hospodárovi. Tak som to pochopil, že ju mal odkúpenú pre vlastnú spotrebu. U nás aj v okolitých združeniach si poplatkoví lovci môžu za dohodnutých podmienok okrem trofeje odkúpiť aj zverinu, teda im asi patrí a naložia s ňou podľa vlastného uváženia. A to , že niekto spoza hraníc sa cíti x krát okraden pri poplatkovom love je len jeho osobná voľba, že nechcel žuvať zverinu zo starého kusa, alebo bol lakomý priplatiť si za zverinu. A jeho povýšenecké múdrosti nech mi napíše do pošty. Admin to zaradil ako najlepšiu odpoveď a ja si myslím, že je tiež ako hovoria naši kolegovia z Česka " mimo mísu". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 7.6.2019 o 23:24

Trofej a takzvane polovne pravo patri strelcovi a tam viacmenej niet o com debatovat. Pravdu maju obaja, pavol68 a to rozhodne aspon v prvej casti jeho odpovede, ako aj cita. PS- no a k otazke maartin len tolko, ze ak si polovnik, ako si v profile uvadzas, mal by si ovladat zakon a predpisy!! PS- prepac, ale nemozem inac! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 7.6.2019 o 14:30

Reakcia na príspevok od pavol68, 7.6.2019 o 12:47 :
Jéje já myslel, že ulovená zvěř patří uživateli revíru a ten rozhodne jak s ní bude naloženo. Ponecháno lovci, prodej, ponecháno pro potřeby uživatele apod. Zjišťuji tedy, žejsem byl už x krát okraden, když mi při poplatkovém lovu nedali s trofejí i zvěřinu... Ach jo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off pavol68, 7.6.2019 o 12:47

Ulovená zver patrí strelcovi aj s trofejou, ak to nemajú inak stanovené, teda zverinu odovzdať do výkupu a pod. Tento postup sa dá chápať že strelec si ponechá okrem trofeje aj zverinu a domov nechce brať okrem poľovného práva, vývrh, kožu, ratice a ponechá to v prírode na potravinový reťazec. Aj keď by obliadku a posúdenie mal urobiť vyškolený obhliadač, čo sa dá aj čiastočne z vnútorností ak ich predloží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hurky, 7.6.2019 o 11:39

Jak dumem tak dumen, ale nevidím žiadny zmysel takého postupu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 6.6.2019 o 18:36

Nebývá zvykem v Evropě tento postup... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM