Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

6,5creedmoor - diskusia

autor: off rossler
pridané: 4.3.2019 14:02
Prosím vás je tu niekto kto využíva reálne na lov zvery kaliber 6,5 creedmoor . Prosím o postrehya reálne skúsenosti . Naozaj reálne ! !!
počet zobrazení: 24 511
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dominikadominika, 6.3.2019 o 15:27

Ahoj strielam s 6,5 creedmoor už cca 2 rok a ulovila som s ním cca 30ks rôznej zveri. Otvorene ti napíšem že nemusíš mať obavu a never predsudkom ľudí ktorí túto ráž ani neskúsil. Pravda je ale to aj pri iných kalibroch že rozhoduje strelivo a strelec. Preto nepočúvaj tých ktorí ti poradia bez toho aby od teba mali dostatok informácií. Použijem slová jedného odborníka s tejto stránky či zistíte koho citujem \\\" ak ti niekto odpovie ake strelivo máš používať bez toho aby vedel od teba s akéj zbrane budeš poľovať, na akú zver , ake vzdialenosti v akom teréne. Čo od streliva očakávaš kolko vystrieľaš do roka a koľko si ochotný dať za škatuľku. Never nikomu kto ti radí bez týchto informácií. Čo sa týka ja používam AccuBond LR 129gr v Maďarsku do 300m bez korekcie puškohladu a super aj na diviaky. Môj takto s ním strelil daniela na 580m ale tam treba klikať do papiera som s tým už strielala aj na 600m ale na zver ešte nie.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-44 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lukas30-06, 6.3.2019 o 12:44

Reakcia na príspevok od rossler, 6.3.2019 o 10:02 :
Kaliber vyvinuli Hornady na požiadavky športových strelcov, ale veľmi dobre sa osvedčil aj pri love. Takže ak počúvaš tieto reči, sú to povačšine iba predsudky tých, ktorý to neskúsili. Skús ELD-X strelu a verím, že budeš spokojný. Má veľmi dobré BC, a presnosť match streliva aj napriek tomu, že je to lovecká gulka. Samozrejme, je to 6,5mm, nie je to kaliber na lov cez kríky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rossler, 6.3.2019 o 10:02

Reakcia na príspevok od pirko, 4.3.2019 o 22:04 :
Ďakujem , ja som si kúpil bergaru b14 hmr na viac-menej športovú streľbu ale rad by som s ňou aj poľoval . Nakoľko názory väčšiny ľudí sú že je to kaliber na dierky do papiera . Osobne si myslím že sú to predsudky ľudí ktorý s týmto kalibrov v živote nič nestrelili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pirko, 4.3.2019 o 22:04

Mám s tím kalibrom zkušenosti jen půl roku. Nějaké srnčí od 80 do 160m vše v ohni. Vysoká 2 kusy do 5metru jeden 30m čisté játra. Pro mne paráda. Pouzivam hornady interbond 129gr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 4.3.2019 o 17:18

Nazdar, jak pridem z nemecka, idem si po creedmore, už ju nam na slovensku. Potom ti napisem...cca za tri tyzdne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-44 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM