Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prvá zbraň a výbava pre začínajúceho poľovníka ! - diskusia

autor: off alik
pridané: 23.1.2019 15:10

Ahojte chcem sa opýtať na výbavu pre poľovníka. Ako si mám správne vybrať svoju prvú zbraň guľovnicu,kaliber,puškohlad, montáž strelivo atď. Poraďte prosím všetkým nám začínajúcim poľovníkom. Ďakujeme

počet zobrazení: 17 538
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 30.3.2021 o 15:49

Darmo sa nafukuješ ja som sa nikdy nesmial začínajúcemu poľovníkovi, ty si ani nevieš predstaviť koľkým začínajúcim poľovníkom som už ja radil ohľadom zbrani streliva optiky . Ja som sa pousmial na tebe len na základe toho ako ty vnímaš poľovačku a streľbu. Vieš aký je medzi nami rozdiel? Nie to že som už ulovil tisícky kusov ale to ze som už na strelnici vystrieľal milión nábojov. Ja ked som začínal poľovať je to jedno kolko som mal rokov sutazne som strielal, mal som nastrieľajú 1 V.tiedu za celý rok som mal povolené streliť jedno srnca jedného diviaka a škodu zver , čiže v lese som vystrieľal necelých 5ks streliva ale na strelnici pri tréningu som vystrieľal za rok s poĺovnej zbrane minimalne 250ks . Chápeš! Ty vôbec neberieš do úvahy tréning na strelnici, ty si napísal strelil tak maximálne 20ks viac nie skôr menej! Preto som ostal sklamaný s takéhoto prístupu. Chcel si kúpiť 8x60! Aka je to blbosť kúpiť starú výbehovú zbraň a odôvodniť si to nemec je nemec! Strašná sprostosť ktorú keď napíšeš tak sa skúsený strelci a poľovníci musia len pousmiať. Skúšali ti síce poradiť aj Lanus aj Pepies ale ked im odpíšeš ako si im odpisal tak si len povedia že z bútlavého stromu len sova vyletí. Čo sa týka radám čo kúpiť ako začínajúci poľovník tak si treba zvážiť všetky za a proti. Ak nemáš na novú zbraň nekupuj nikdy ráž ktorú používajú športový strelci. Vieš a to ti vravím z vlastnej skúsenosti tá zbraň síce bude mať len 2 roky ale dostala statočne cez uši, či už keď testoval navážku a pri tréningoch na strelnici. Vystrieľa za rok dva krát toľko že ty by si tu zbraň nezobral a ver v to že on ti ju odprezentuje aj predvedie ako TOP kvalitu a ty na to nikdy neprídeš že už tej flinte zvoní umieračik. Čo sa týka aku ráž pre začínajúceho poľovníka tak tu zasa sa musí uvážiť všetky za a proti. Kde budeš polovat aku zver aký terén aký si strelec tvoja hmotnosť a tvoje schopnosti. Určite neodporúčam nič malé aj keď sa s toho dobre strieľa nič menšie ako 6,5x55 ale zasa ani 300wm. Vieš pri jednom to chce dobrého strelca ktorim sa ešte len raz možno staneš aj keď na strelnici ti to bude fungovať ale poľovnícka horúčka, adrenalín a fyzické záťaž urobí svoje a tá mala ráž ti neodpustí žiaden omyl, tá 300wm ti pomôže ale zasa kým sa nezžiješ z výstrelmi tak to pre teba bude skôr odstrašujúco ako by ti to pomáhalo prebytok energie.Tak a teraz sa s toho môžeš poučiť alebo si stále húsť to svoje, ale ak si moje riadky čítal pozorne sám s toho zistíš ako hlúpo si sa pýtal v svojich príspevkoch a ešte horšie reagoval na rady skúsených. Ak si na to neprišiel bola to moja strata času ale snáď niekomu múdrejšiemu čo sa chcel poučiť to pomohlo. Prajem šťastnú ruku pri výbere svojej prvej zbrane a nezabudnite veľkú rolu hra dobrí výber streliva, lebo len dobrá zostava ako zbraň, montáž, optika, strelivo môže spoľahlivo slúžiť ale len v rukách toho kto sa chce učiť strieľať a poznať všetko okolo toho. S pozdravom tie najlepšie poznatky sa dozvieš len na lovuzdar.sk

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 151 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off osocyrudo, 9.2.2021 o 12:49

Pozeral som jeden bazár a vcelku sa mi pozdáva pre teba guľovnica 30-06 Mauser M98 s puškohľadom, cena 890€, hm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mzahortik, 8.2.2021 o 12:42

lanus - mne by to asi ani nevadilo, keby to bolo z druhej ruky. predsa len sa začínam tomu ešte len venovať, tak do toho nechcem hneď buchnúť veľké prachy a preto uvažujem aj nad touto variantou kúpiť zbraň napríklad z bazáru. tam by som si ju tým pádom vedel aj vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mzahortik, 8.2.2021 o 12:40

Reakcia na príspevok od Bape, 5.2.2021 o 20:07 :
prečo si to myslíš? v bazároch som pozeral, že to je celkom reálne kúpiť do tej sumy zbraň na poľovanie diviakov, jeleňov, atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 5.2.2021 o 21:04

Mzahortík - TO a za tú cenu čo si napísal len z druhej ruky ! Ale nový Winchester XPR Sporter v 308W s dvojdielnou weaver základňou + VECTOR OPTICS Continental 2-12×50 s montážou = spolu cca 1150 € . (Novú zbraň z obchodu pred kúpou nevyskúšaš ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bape, 5.2.2021 o 20:07

Reakcia na príspevok od Mzahortik, 5.2.2021 o 12:25 :
Neviem ale pod 1000€ môžeš loviť max myši/potkany ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mzahortik, 5.2.2021 o 12:25

Reakcia na príspevok od lanus, 2.2.2021 o 20:01 :
lanus - čo sa týka mojich investícií, tak nechcel by som prekročiť so všetkým (aj s optikou a montážou) tých 1000€. a radšej by som sa vyhol českým a ruským zbraniam. nemám nič proti ale radšej by som nejakú nemeckú alebo rakúsku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mzahortik, 5.2.2021 o 12:23

Reakcia na príspevok od army9, 2.2.2021 o 19:26 :
ďakujem ti za odpoveď. čo sa týka revíru kde budem a kde ma sem-tam kamarát pozve, to bude klasická zver - jeleň, diviak, srnec. aj lúky aj lesy. uvažoval som nad 30-06, 7x64 alebo nejakú 8čku. pažbu by som chcel drevenú, nakoľko to bude moja jediná zbraň. najradšej by som ale samozrejme pred kúpou vyskúšal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 2.2.2021 o 20:01

Mzahortik - Chlapci sa ti snažia dobre poradiť , ale základom akéhokoľvek nákupu sú peniaze , preto sa pýtam , aký máš "investičný plán" ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off army9, 2.2.2021 o 19:26

V prvom rade si ujasni aký typ zbrane chceš (opakovačka , gulobrok...) . Dôležítý je aj revír v ktorom budeš poľovať (poľný , lesný , zmiešaný...). Kaliber idealne 7-8 mm a taký ktorý je bežne dostupný , lebo ako začiatočník asi prebíjať nebudeš . Treba si preštudovať aj staršie diskusie a postupne si vytvoriť "obraz". Je veľa faktorov ktoré treba zohladniť . Ako prvá a jediná zbraň ti bude musieť vystačiť na všetky situacie (individualny lov , spoločne , pohon , dohľadávky... ). Ak sa stále nebudeš vedieť rozhodnúť čo ti sedí kúp kľudne aj staršiu pušku . Treba si k tomu pribrať kamaráta čo ju bude vedieť zhodnotiť . Pri reálny skúsenostiach si potom ujasníš čo ti vlastne vyhovuje . Ak ti nesadne tak ju znova predáš s minimálnou stratou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mzahortik, 2.2.2021 o 12:53

Reakcia na príspevok od osocyrudo, 2.2.2021 o 11:37 :
okey, beriem na vedomie a budem si dávať pozor. a čo sa týka zbrane, vieš mi poradiť nejakú dobrú na začiatok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off osocyrudo, 2.2.2021 o 11:37

Reakcia na príspevok od Mzahortik, 1.2.2021 o 15:52 :
Cez bazár kľudne ale cez nejaký overený, skôr by som sa vyhol inzerátom, raz som už doplatil na kúpu cez inzerát. Dotyčný mi napísal, že vraj super zbraň... o rok som ale zháňal ďalšiu. Pamätaj na to, že je lepšie si pár € priplatiť ako kúpiť lacno a zle! A dobre je na začiatok, aby si mal aspoň nejakú tú záruku na zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mzahortik, 1.2.2021 o 15:52

čaute, rád by som si nechal poradiť od skúsenejších. poľovníctvo ma veľmi baví, no doposiaľ nemám žiadnu vlastnú zbraň a rád by som to zmenil. viete mi poradiť, ktorú je dobré si na začiatok kúpiť? s ktorou máte dobré skúsenosti? a taktiež mi poraďte, kde najlepšie kupovať takéto veci? bazoš asi ne, či? dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 23.11.2019 o 15:04

Drzal som 557 tiez len v predajni a celkom sa mi lubila, ale tie recenzie ma odradili. Snad ti tu niekto povie osobnu skusenost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrik96, 23.11.2019 o 11:29

Dobrý deň! Pokúsim sa túto diskusiu znova trocha oživiť. Tiež riešim výber prvej guľovnice kaliber .308WIN. Ľudia v mojom okolí mi odporúčajú Tikku T3 alebo Haenel Jager 10, mal som možnosť z daných zbraní aj strieľať a viac menej nemám čo vytknúť ani jednej, možno len že skôr by som preferoval zbraň so schránkou ako so zásobníkom. Bol som sa pozrieť v pár predajniach aj na iné pušky a veľmi ma zaujala CZ 557 FS celopažba. Môj osobný pocit je asi taký že z týchto troch zbraní mi sedí najlepšie v ruke a v pleci CZ, no nemal som možnosť z nej strieľať ani nepoznám nikoho osobne kto by mal nejaké reálne skúsenosti. Preto by som sa chcel spýtať Vás či má niekto skúsenosti s touto puškou, aké sú jej prípadné vady alebo nedostatky pretože čo som čítal diskusie ktoré sa týkali starších modelov od CZ tak neboli veľmi pozitívne ohlasy na tohto výrobcu. Ďakujem za Vaše príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skyhunter, 6.10.2019 o 10:57

Som taktiež majiteľ hanel - jäger v razí 6,5x55, a som s ňou spokojný, pomer výkon, kvalita a cena zodpovedá tomu čo som hľadal, vymenil som plastovú pazbu za drevo a neľutujem. A či nie by som odporučil niekomu aby si ju kúpil áno, ale každý by si to svoje železo mual vyskúšať a poťažkat, potom sa rozhodnúť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 5.10.2019 o 23:32

Reakcia na príspevok od Jager68, 4.10.2019 o 23:18 :
Riesil som gulovnicu do cca 800€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.10.2019 o 17:23

Reakcia na príspevok od miso111, 5.10.2019 o 13:17 :
Michal dúfam ze toho roku mi v decembri v Jablonke predvedie š svoj "husľový koncert" :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 5.10.2019 o 13:17

Reakcia na príspevok od pepies, 5.10.2019 o 12:52 :
Pepi opieral som do pleca už kadečo ale ani S202 ani R93 nestáli v pleci za nič. Ja som "dlhoprstý" huslista. Preto mi sedí máloktorá fabrická pažba. Napríklad haenel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 5.10.2019 o 12:52

Reakcia na príspevok od miso111, 5.10.2019 o 8:30 :
Michal tebe sa vôbec nečudujem po ZH do pleca sadne lepšie aj násada od krompača :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lisiak73, 5.10.2019 o 11:51

Moja reč.Mne až tak moc sadla, že som si od tohto výrobcu zakúpil aj jednorazovú zlamovaciu gulovnicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 5.10.2019 o 8:30

Uff ešte že ja mám vydarený kus haenelky a nemusím nič reklamovať ani predávať. Dávno mi tak puška nesadla do pleca ako moja silikónová blondínka :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.10.2019 o 23:18

Preco si nepozrel Browning? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 4.10.2019 o 21:48

Reakcia na príspevok od michal89, 4.10.2019 o 18:42 :
Na to mu stačí kameň a palica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michal89, 4.10.2019 o 18:42

Je úplne jedno akú zbraň vlastní, za koľko tisíc euro, či nemeckú, taliansku alebo českú, úspešný pri love bude, keď sa s flintu zžije, naučí sa, naučí sa kde v revíry má zver prechody, kde zalíha, kde sa v akom období najradšej zdržuje a potom bude úspešný s čímkoľvek v ruke.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off premvadasz, 4.10.2019 o 18:35

Reakcia na príspevok od pepies, 4.10.2019 o 18:12 :
Peťo tak si to mal sem do diskusie napísať aké su nedostatky tejto zbrane.,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 4.10.2019 o 18:15

Dakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 4.10.2019 o 18:12

Reakcia na príspevok od premvadasz, 4.10.2019 o 11:31 :
Všetci v mojom okolí co mali heanel tak bud ju predali alebo po reklamácii dostali peniaze nazad... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gwhr, 4.10.2019 o 13:30

Dobrá volba, mám 308win, budeš spokojený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 4.10.2019 o 11:31

Reakcia na príspevok od vladkom3, 4.10.2019 o 8:43 :
dobre si urobil ked ti perfekte sedi a este sa ti aj paci nemal si vobec spekulovat.... nech ti dobre sluzi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 4.10.2019 o 8:43

Tak nakoniec som sa rozhodol pre Haenelku.. vyborna cena a posledny kus v mojej rrazi ma presvedcil :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 4.10.2019 o 8:39

Treba si kúpiť takú, aby nebolo treba do budúcnosti riešiť dilemu ktorú si teraz zoberiem do hory, zbraň by mala byť viac účelová /strelnica-hora/ a na všetky druhy zvery.....toť môj názor.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shikari, 2.10.2019 o 8:37

Reakcia na príspevok od vladkom3, 1.10.2019 o 19:42 :
Pan Vlcek, FEROVIA Sklene. Doporucujem z vlastnej skusenosti. Mam od neho 2 pusky. Maximalna spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 1.10.2019 o 23:17

Ferovia-Weatherby...odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.10.2019 o 20:35

Fero Vlcek-ferovia, mam mimoriadne dobre skúsenosti, doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 1.10.2019 o 19:55

Poľovníctvo Jomi Žilina alebo Ferovia Sklené... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 1.10.2019 o 19:42

Vyzeraju fajn.. viete aj o nejakej kamennej predajni kde by som si ju vedel pozriet? Na fotkach vyzera pekne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.10.2019 o 19:38

Áno, alebo weatherby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 1.10.2019 o 19:31

Tak ako napísal Mysho22 skús pozrieť Weatherby Vanguard za tie peniaze je to super zbraň, najlacnejšia je Select, ja mám doma Weatherguard a zatiaľ ma nesklamala... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 1.10.2019 o 18:59

Popozeram aj tie Tikky teda :) .. a Haenelku by som bral ked uz tak v dreve olejovom za tych 730€.. co je podstatne menej ako za Tikku za 1100.. a hej haenel aj mauser v plaste vyzeraju ako cinske hracky.. len som chcel vediet ci ma nielto s tym Haenel osobnu skusenost lebo ma na nom laka ta cena.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.10.2019 o 18:10

Ber tikku, na CZ 557 rovno zabudni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 81-120 z 151 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM