Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

Lov srncov od 1. mája - presadíme to ? - diskusia

autor: off mirojevo
pridané: 12.9.2017 7:06
Na východe, hlavne na Zemplíne sa rozbehla snaha presadiť zmenu vyhlášky v dobe lovu srnca a to tak , aby bolo možné loviť srnca od 1. mája, a lov šakal zlatého celoročne.rnNavrhujeme : rn- lov srnca lesného od 1. mája do 30. septembrarn- lov šakala zlatého celoročnernrnUvedené návrhy boli odhlasované na : rn- Okresnej konferencii SPK v Michalovciach rn- Okresnej konferencii SPK v Sobranciachrn- Chovateľskej rade pre oblasť M VIII. Zemplínska Kapušany / Trebišov rnrnVzhľadom na situáciu veľkoplošného poľnohospodárskeho obhospodarovania a spôsobovania škôd zverov na plodinách je potrebné začať s lovom skôr ako 16. mája. rnV Maďarsku a väčšine krajín EU sa srnce lovia od 16. apríla , v Poľsku sa srnce lovia od 1. mája . Jednalo by sa teda aj o zosúladenie sezóny lovu so susednými štátmi , s ktorými máme najdlhšie prihraničné oblasti. rnŠakal ako nepôvodný druh spôsobuje obrovské škody na srnčej a drobnej zveri. Vytláča z pôvodného areálu chránenú mačku divú a líšku. Je potrebné zaviesť u tejto zveri celoročný lov. rnPodporu uvedeným zmenám prisľúbil aj Ing. Tibor LEBOCKÝ , prezident SPK.rnrnProsím vyjadrite svoj názor. Samozrejme nikto nenúti loviť srnca každého od 1. mája. Poznám aj dnes PZ v severných častiach Slovenska, v ktorých z vlastného rozhodnutia lovia srnce od 1. júna. Naopak trošku znepríjemníme život tým "expertom" , ktorí sú známi vetou: do 15. mája má byť srnec v mrazáku...rn
počet zobrazení: 4 720
počet hlasov: 1
Lov srncov od 1. mája - presadíme to ? - diskusia
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off goret, 12.9.2017 o 7:36

"Vzhľadom na situáciu veľkoplošného poľnohospodárskeho obhospodarovania a spôsobovania škôd zverov na plodinách je potrebné začať s lovom skôr ako 16.mája." Pomerne hlúpy argument. Nie srnce, ale veľkoplošné poľnohospodárske obhospodarovanie najmä technickými plodinami treba čím skôr zredukovať, aby bolo možné efektívne redukovať diaviačiu zver. Potom by mohlo byť aj srnčej zveri viac a teda riadny dôvod na skorší odstrel nechovných mladých srncov.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 25

komentáre

zoradiť
off lesny muz, 16.5.2021 o 17:40

Goret to napísal presne Ačo taka skoda ako teraz keď prisla burka adrustevnici co dva dni predtým na obrovskom lane zasiali kukuriciu všetko spláchlo aj z ornicou Koho obvinia PÁNA BOHA? Mirojevo zamyslisa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 15.5.2021 o 21:19

...srnec často nebýva riadne vytlčený ešte ani 16 mája a potom sa niektorí pýtate ako ho dofarbiť. Nechajte to tak ako to je, má to historický kontext a podľa mňa aj logický. ...V Maďarsku som ulovil nejakých srncov v apríli, a keď sa na zlaté trofeje dofarbované po zbavení zbytkov lyka pozerám ... musím radšej zavrieť oči a prežívať iba zážitok ... K tým šakalom opatrne, ak to našepkáme ochranárom tak títo určite dobehnú za Domovníkom a urobia z neho chráneného migranta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off rudy72, 15.5.2021 o 19:40

Reakcia na príspevok od WolfHunter, 15.5.2021 o 9:22 :
Hlavne tá posledná veta!!!!!!!!!!!!¡. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mamilittt, 15.5.2021 o 14:12

Reakcia na príspevok od WolfHunter, 15.5.2021 o 9:22 :
Chod sa pozrieť na oravsku priehradu a ostanes zhrozeny nie len pre tých 100 viac nových chát medzi tvrdosinom a namestovom a na druhej strane postavených možno 200!!!! Nelegálnych bud ktoré využívajú lovci rýb kadejaké karavany maringotky chatky dokonca v druhom pasme ochrany a co je vrchol tak majitelia týchto stavieb si nárokuje aj na breh priehrady pred svojou chatrcou tam treba RAZNE zakročiť a nie budajove milióny na nezmyselne ochrany rybári si v zime naspiluju stromy AKU pilamy aby do začiatku sezóny pekne vyschli HRÔZA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 15.5.2021 o 9:22

Mne uz to pride chore...škody škody škody...ale vinníci len polovnici...pokym sa bude takto hospodarit monokulturne mega lány ...bude trestana iba zver...ozaj sa stotoznujem s nazormy ze ta srncia nie je taky skodca ako sa presadzuje hoci niektory frajeri nerorozanu ani lan od srny myslim agrobaroni ale ten upadok je zjavny ...urcite som proti v horskych reviroch v zdruzeniach kde je planovany odstrel 5-7srncov vzhladom na vymeru je nejaky posun v dobe lovu uplne bezpredmetny...šakala nemam ale zrejme je poziadavka cleorocneho odstrelu na mieste hoc som prekvapeny ze este nepocut snahy o celorocnu ochranu ved je to selma a na slovensku je vsetko drave zdrave a nedotknutelne!...zaujimalo by ma tam kde uraduje amo a diviaky za zredukuju stale je krik o škodach?...stale sa problem riesi jednosmerne ... lovom bez nejakeho zmyslu etiky pod natlakom ale niktom ani slovom nespomenie ze si to poneiktory ponohospodari ich pristupom sami natahali to sa rozmnozilo o nejakom mozaikovom pestovani zmenseni roztruseni parciel ani reci ...netvrdim ze vsade ale toto aby niekto palil krmelce je cez ciaru myslim ze zakon by nemal byt len na jednych...na zaver preco budaj ide nasypat 2mil eur do oravskej priehrady ...kedy sa zacnu zaujimat o stav polnohospodarskej krajiny ved lesy uz dodrbali...v poli niet co chranit?!Micovsky je de pan sebe stacny...toto su problemy nie odstrel srnca to ho mozme lovit celorocne sak co ...kedysi polovnici dnes pomaly zveroderatizeri ...na hambu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 15.5.2021 o 7:47

Reakcia na príspevok od dede, 15.5.2021 o 1:23 :
koniec núdzového stavu a Mirek už je vonku :):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 15.5.2021 o 1:23

Ja by som navrhol aby sa všetko strieľalo celý rok - v duchu ,, Poľovníctvo má zmysel !!! ,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pirko, 14.5.2021 o 21:01

U nás se už může lovit od 1.5. a taky to je na úkor škod. Mnoho myslivců to loví už od 1.5 a když vidím ty bílé trofeje je to děs. Zvěř do 2 let se už střílí celoročně ,to už z myslivosti nemá nic společného a je spousta myslivců, kteří loví protože jim to zákon dovoluje ????????. Za chvíli to dopadne jak v západní Evropě kde vidíte normálně ulovené srnce v lýku.Je to hlavně tou dobou a tlakem na myslivost jako takovou a morálního úpadku společnosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on SVKTOR, 14.5.2021 o 15:16

tento rok od 15.5. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 14.9.2017 o 23:04

Ale Majko ;-) Ani Maďare si nevešajù srnce v lyku na stenu. Snáď aj tam srnce vytĺkajú rovnako ako u nás. Autopirš tiež nevymysleli oni, ale niektorí poplatkoví hostia (aj zo Slovenska) takto radi poľujú. Ja keď tam idem, tak im poviem, že z auta v žiadnom prípade a oni sú vďační za poľovnícky prístup. Máme toho veľa spoločného, je to všetko o konkrétnych ľuďoch, verte mi ;-) A aj u nás by sa dal srnec loviť o 2 týždne skôr. So šakalom bez debaty - celoročne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off majko82, 14.9.2017 o 17:10

to už ozaj chcete strielať srnce v lyku ako maďare ? ešte si treba osvojiť ten ich autopirš a zbohom zdravý rozum a krásne slovenské poľovníctvo !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off findula, 13.9.2017 o 15:49

Dal bych to od prvého januara to dobře chodí na krmelisko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off LuboT, 12.9.2017 o 18:38

Mne bolo pred tÝždňom od agronómov povedané nech si láskavo spracem krmelec a keď nie, tak mi ho zničia, lebo im tam v lete srncia ponicila pšenicu, a čo im budem vysvetľovať ze v lete sa do krmelca nesype, a keď som si po krmelec prišiel tak ho uz pred tým niekto stihol zapáliť takže asi toľko ohľadom škôd spôsobených srncou... Za odlov srnca 1. Mája nie som ale za celoročný odlov sakala palec hore, keďže v jednej časti nášho revíru kde sa objavili sakaly je doslova prázdno! A bude horšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mogonar, 12.9.2017 o 17:23

No toto je len kktn na entu... ze skody sposobene zverou.. to ako myslite vazne, ze srncia sposobuje skody na plodinach.... nie nahodou hlavne kosenie vrk sposobuje skody na srncej? Tieto argumenty novodobych grofou mi zacinaju liezt na city. Do polovnictva sa dostava stale viac a viac zbohatlikov ktory nemaju o polovnictve ani paru a potom to takto vyzera... podla mna je to hlupost. Podotikam ze pracujem v polnohospodarstve a viem aka zver robi skody a srncia to urcite nieje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sipik, 12.9.2017 o 16:42

Potom prejde do kukurice. Do desaťtisícov hektárov kukurice, striedajúcich sa so slnečnicou, kam len oko dividí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 12.9.2017 o 8:05

Misi F ... na juhu je skoršie vegetácia ale sa skorej realizuje kosba, potom nestíhate odloviť zver ktorá je v repke ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 12.9.2017 o 8:00

No keď sa pozriem na veľkosť tela, váhu srnčieho jedinca bez rozdielu pohlavia, tak odôvodnenie posunu lovu srnčej od 1. mája vzhľadom na spôsobovanie škôd je určite plne odôvodnená. Ja by som skôr navrhoval aby sa všetká poľovná zver ktorej lov je uvádzaný lovila celý rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on MisiF, 12.9.2017 o 8:00

Ja by som bol určite za! Hlavne v južných častiach SR je po 15 máji už tak vysoký kryt, že sa srnce v poľných revíroch jednoducho nedajú loviť lebo z nich vidieť v repke alebo obilí len hlava. 15 apríl je už trocha prehnaný ale 1 máj by bol ideálny podľa môjho názoru aj nemalých skúseností, ne ide o to loviť všetky srnce na začiatku sezóny ale dať možnosť loviť hlavne výradové srnce na začiatku sezóny aj poľovníkom, ktorý žijú juhu SR. A lov šakala povoliť celoročne čím skôr tým lepšie !!! Kto snimi má osobné skúsenosti to môže len potvrdiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 12.9.2017 o 7:36

"Vzhľadom na situáciu veľkoplošného poľnohospodárskeho obhospodarovania a spôsobovania škôd zverov na plodinách je potrebné začať s lovom skôr ako 16.mája." Pomerne hlúpy argument. Nie srnce, ale veľkoplošné poľnohospodárske obhospodarovanie najmä technickými plodinami treba čím skôr zredukovať, aby bolo možné efektívne redukovať diaviačiu zver. Potom by mohlo byť aj srnčej zveri viac a teda riadny dôvod na skorší odstrel nechovných mladých srncov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 25

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM