Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

V Čechách sa objavil africký mor prasiat - diskusia

autor: off xwolf
pridané: 27.6.2017 9:44
Tak to budú mať v Čechách čo robiť, aby to postupne "vymlátili". Link: odkaz
počet zobrazení: 10 711
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Jelsovec, 8.7.2017 o 9:02

Neverím , že niektorý kolega povedal takú sprostosť , AMO je na európskom kontinente od roku 1957, prípady boli zaznamenané v Portugalsku, Taliansku a na Balkáne, Sardínii. A nemám pocit, žeby sa tam konal nejaký prasačí holokaust. K veci - na to aby sa objavil AMO na určitom území potrebujeme vnímavé zviera - sviňu a rezervoár, ktorým je určitý druh kliešťa, v ktorého populácii môže vírus prežívať niekoľko rokov. Samozrejme choroba sa prenesie aj infikovaným mäsom, živými zvieratami, krmivom,kadávermmi atd. Potom vírus v populácii koluje, pričom zvieratá postihnuté chronickou formou choroby môžu vylučovať vírus až rok po nakazení. Čiže žiadne sprisahanie EU, Soroša, chemitrails a iluminátov, ale dôsledok globalizácie a presunu zvierat a tovarov na veľké vzdialenosti za krátky čas. Vakcína neexistuje. V roku 2014 už boli zaznamenané prípady v Litve a Poľsku, takže to bolo len otázkou času. Človek nie je vnímavý na AMO.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 50 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off HUGO09, 4.8.2017 o 22:45

No veď to sú chovatelia ale čo na to pestovatelia a hlavne tzv.biopalív také škody v kukuričnych porastoch v repkach a pšenici takým je jedno čo bude s prasiatkami aj keď všetky pokapú len aby výnosy boli bravčové dovezú z brazílie 5krát prebalené ,ale dosť už konšpiracií však ono to už nejako dopadne aj keď súhlasím že niekde to môže byť z diviakmy problém len riešiť sa to má asi nejak inak!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 4.8.2017 o 22:25

No , tí poľnohospodári , by v konečnom dôsledku išli sami proti sebe. Uvediem zaujímavosť zo Španielska - im trvalo skoro dve desaťročia, kým zvládli nákazu AMO . Počas tej doby, zistili , že až tretina nových ohnísk pozostávala z kŕmenia ošípaných zvyškami tiel, alebo potravín, ktoré pochádzali zo zvierat podozrivých z nakazenia. Samozrejme, nedostatočne tepelne upravenými. Následne zistili, že v jednom z ich národných produktov - sušených šunkách - jamon iberico, serrano , atd prežíva vírus až 15 mesiacov. Čo viedlo , samozrejme k obmedzeniu obchodovania až k zákazom vývozu. A teda ekonomickým stratám. Plus zákaz obchodovania zo živými zvieratami, čerstvým mäsom, všetkými tepelne neopracovanými mäs . výrobkami...stačí sa opýtať poľnohospodárov v Rimavskej Sobote, ako bolo,keď dánskej firme v Jesenskom zistili kmo...skúsme teda niečo iné :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MatkaLC, 4.8.2017 o 17:03

...jedna z x konšpirácií, ktoré som už počula obviňujúc poľnohospodárov. Dosť odvážne tvrdenie pre laickú verejnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 4.8.2017 o 14:22

lubenko musí byť ale na tom najskôr verejný záujem...až keď začne vadiť správnym ľudom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 4.8.2017 o 14:19

borza a podla tvojho zmýšlania by sa ako mohlo inak dosiahnut,zníženi stavu premnoženej diviačej zveri, ked vetšina myslivcu v Čechach nechce ani len počut že by mali začat lovit od najstaršich kusou tz vodiace diviačice atd ,u nas by mohli napr. vymysliet dajaký medvedí mor,trocha nadnesene povedané ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 4.8.2017 o 14:10

Takto zmýšľam vzhľadom k tomu že mám prístup k informáciám zo zákulisia tohto marasu. Povedať môžem k tomu len toľko, že vplyvný ľudia pôsobiaci napr. aj v poľnohospodárstve nebudú donekonečna upozorňovať na vysoké stavy zveri a stým spojené škody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MatkaLC, 3.8.2017 o 19:21

borza nehnevaj sa, ale momentálne sú to najlepšie správy pre našich susedov, že nebol ulovený v nárazníkovej zóne žiadny pozitívny diviak. Podobné "nechutné" zdecimovanie populácie v Poľsku a v Litve zastavilo šírenie moru vytvorením pomyselnej čiary cez ktorú by nemal mor prejsť a šíriť sa do ostatných častí spomínaných štátov.. Ozaj nerozumiem kam speje takéto zmýšľanie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 3.8.2017 o 15:22

ale to bolo mimo ohniska nákazy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 3.8.2017 o 12:45

Tiež tam vidím veľa otáznikov a osobne to beriem ako nechutnú propagandu , ktorej cieľom je zdecimovanie stavov diviačej zveri na minimum tým najnevhodnejším spôsobom. Keď si normálny človek pozrie stránku českej veterinárnej správy, kde zistíme že z ulovených 1006 kusov nebol ani jeden pozitívny na AMO, tak nechápe a mne osobne sa chce zvracať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 3.8.2017 o 9:29

No a v RO to bolo v domácich chovoch a nie u diviakov. Čiže... znovu LEN A LEN nezodpovedný prístup človeka!!! Samozrejme, ak vylúčime úmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mjmjlj1966, 1.8.2017 o 16:49

1.8.2017 sa AMO objavil už aj v Rumunsku. Viď stránka SPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kastan, 1.8.2017 o 14:58

Proč sem pletete řeku Moravu? Mezi ohniskem nákazy a hranicí Slovenska žádná řeka není. Naopak je tam rozsáhlý lesní komplex.Na slovenské straně již měla být dávno vyhlášena zóna intenzivního lovu až po řeku Váh, jinak v tom jedou taky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off zekon, 1.8.2017 o 14:27

Moravu síce nepreletí, ale za 30 sekúnd ju prepláva a ani sa nezadýcha,len fučí do vody... videl som to už x krát celé rudle aj s prasatami takto plávajú každý deň hore dole... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MatkaLC, 1.8.2017 o 14:03

Hekler odpoveď je, že najpravdepodobnejšie to bolo (úmyselne/neúmyselne) zavlečené človekom. Kým to polícia ČR neprešetrí, odpoveď asi nedostaneme. ŠVS v ČR podala už pred dvomi týždňami trestné oznámenie pre podozrenie zo šírenia nebezpečnej nákazy. Moravu nepreletí, ale po žatve by mohol nastať zaujímavý scenár, čo sa týka migrácie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 1.8.2017 o 11:53

ako som už napísal, nerozumiem tejto problematike a preto sa ako laik pýtam, ako sa mohol AMO dostať do Zlína v ČR ... ak by sa tam dostal z Ukrajiny alebo z Poľska "prirodzenou cestou migráciou diviakov" tak by sa musel rozširovať postupnou cestou ale to sa nestalo, zrazu sa objavil zrovna v Zlíne, ale diviaky predsa nevedia lietať !!! bez odpovede na túto podstatnú otázku sa podľa mňa nedá zabrániť rozširovaniu AMO v budúcnosti a jednou z možných variant musí byť aj náhoda/úmysel, lebo ako som už napísal som si istý že diviaky nevedia lietať (ale zase odstrel viac ako 500 diviakov za týždeň je zaujímavý výsledok aj napriek tomu že žiaden z nich nebol nakazený AMO) ... prečo a načo ich potom ulovili ? niečo tu smrdí ale diviaky to nie sú ... len tak mimochodom skúste si pozrieť v príspevku alcierva z 13.7. o 12:31 mapku č. 2 so zameraním na nárast modrých značiek a pôvodca rozširovania v danej oblasti bude jasný ale o tom je ticho ... ja viem čo platilo v Poľsku nemusí v Čechách ... veď ani menu nemajú rovnakú ale čo keď sa zrazu objaví diviak čo preletí rieku Moravu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 1.8.2017 o 10:03

toto sú aktuálne info. zo včera, len by ma zaujímalo na čo skapalo tých 40kusov na tak malom území keď sa u nich AMO nepotvrdil... Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 31.7.2017 Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínském kraji k dnešnímu dni dosáhl 115. Africký mor prasat (AMP) byl potvrzen u 72 z nich. Všechny nově zjištěné pozitivně testované nálezy se nacházejí v katastrech, kde již byl AMP dříve potvrzen. Negativním výsledkem naopak skončilo vyšetření 40 vzorků. Na výsledek vyšetření u tří nálezů se čeká. V oblasti s intenzivním odlovem bylo dosud uloveno 992 divokých prasat z toho v posledním týdnu (od 24. 7 do 30. 7.) to bylo 512 kusů. Nejvyšší odstřel byl zaznamenán v okresech Uherské Hradiště (238) a Kroměříž (233). U žádného z odstřelených kusů v oblasti s intenzivním odlovem nebyl AMP zjištěn. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on elciervo, 31.7.2017 o 14:16

zubzero: "Zatiaľ do 29. augusta platí na Zlínsku v Českej republike stav nebezpečia v súvislosti s africkým morom diviakov, vyhlásil ho hejtman Jiří Čunek. Opatrenia majú zabrániť diviakom, aby sa dostali z ohniska nákazy v okolí Zlína.Konkrétne opatrenia sa budú týkať katastrov niekoľkých obcí na Zlínsku.Okolo ohniska nákazy by mal vzniknúť asi 45 kilometrov dlhý elektrický ohradník. Začiatok stavby zrejme bude musieť zaplatiť kraj, Čunek však očakáva, že náklady súvisiace s opatreniami ponesie štát". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 28.7.2017 o 16:02

Ľubo nedá mi nereagovať na tvoj príspevok. AMO má také množstvo vektorov prenosu, že tvrdiť, že ho prenášajú len chovatelia ošípaných je trúfalé ba až zavádzajúce. Prenášať ho môže iná zver, kliešte ľudia, atď. Doposiaľ nie je známe odkiaľ sa presunul mor do ČR, takže vôbec nemusí byť z PL alebo UA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 28.7.2017 o 14:49

podľa toho čo mi o AMO povedal kamarát veterinár, v Poľsku aj na Ukrajine sa prijali na ich pomeri dôsledné opatrenia vo vzťahu k diviačej zveri ... a výsledok ? v podstate žiaden, lebo AMO je aj napriek tomu už v Čechách !!! ... to vraj preto, že AMO nerozširujú diviaky ale chovatelia domácich ošípaných !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 28.7.2017 o 9:23

Zubzero, intenzívny lov sa vychonáva v ochrannom pásme, aby sa to neprenieslo zo zamorenej oblasti ďalej. Ak by sa lovilo v zamorenej oblasti, mohlo by sa to s vysokou pravdepodobnosťou preniesť na domáce ošípané, keďže zverina sa spracováva v ich blízkosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 28.7.2017 o 8:47

Aky mam zmysel v infikovanej oblasti zastavit lov ?? Podla mojho nazoru v oblasti kde to prepukne treba prave naopak zintenzivnit lov a odlovit pdola moznosti co najviac zveri, aby sa nemal virus ako prenasat.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fatran, 27.7.2017 o 23:20

mike to je cieľ šíriť strach a paniku a mohamedáni sú spokojní tým to hrá do karát ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 27.7.2017 o 13:14

Neviem čo znamená pojem neprijímať drastické opatrenia asi to treba trochu lepšie vysvetliť !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MIKE30-06, 10.7.2017 o 17:48

zdravím pánové, jestli nám to sem dovlekl někdo nevědomky či cíleně tady řešit nebudu, to ať prošetří jiní. Co mě ale zaráží, že nás nenechali bezprostředně po prokázání prvních kusů tuto poměrně dobře ohraničenou oblast o velikosti pár set hektarů pročesat, vystřílet a vydezinfikovat.. Není to součást žádného velkého komplexu lesů, podle mě by to nebyl problém. Místo toho přihlížíme jak to leze dál a dál ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off mira, 9.7.2017 o 16:58

Teraz bolo na CT24,že cez vykend nasli 3 uhynutych diviakov v okrese Zlin,celkovo je 37 ks,z toho 22 pozitivnych,8 negativnych a u ostatnych este nie su vysledky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 8.7.2017 o 14:00

Osobne si myslím, ze na Slovensku bude AMO rýchlejšie rozšírené ako v ČR.Prvý prípad bol v centre Zlína (pri nemocnici), ďalšie prípady sú hlásené z miest: Lužkovice, Příluky, Hvozdná, Kostelec. Sú to všetko mestá napravo od Zlína,resp. mierne na sever. Čiže mor postupuje smerom k našim hraniciam. Smerom k SR je hustejší lesný porast, bez väčších komunikácií, ktoré prirodzene zabraňujúcej väčšiemu pohybu zveri. O 2-3 roky budeme húfne predávať všetky 9,3x62 ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 8.7.2017 o 9:02

Neverím , že niektorý kolega povedal takú sprostosť , AMO je na európskom kontinente od roku 1957, prípady boli zaznamenané v Portugalsku, Taliansku a na Balkáne, Sardínii. A nemám pocit, žeby sa tam konal nejaký prasačí holokaust. K veci - na to aby sa objavil AMO na určitom území potrebujeme vnímavé zviera - sviňu a rezervoár, ktorým je určitý druh kliešťa, v ktorého populácii môže vírus prežívať niekoľko rokov. Samozrejme choroba sa prenesie aj infikovaným mäsom, živými zvieratami, krmivom,kadávermmi atd. Potom vírus v populácii koluje, pričom zvieratá postihnuté chronickou formou choroby môžu vylučovať vírus až rok po nakazení. Čiže žiadne sprisahanie EU, Soroša, chemitrails a iluminátov, ale dôsledok globalizácie a presunu zvierat a tovarov na veľké vzdialenosti za krátky čas. Vakcína neexistuje. V roku 2014 už boli zaznamenané prípady v Litve a Poľsku, takže to bolo len otázkou času. Človek nie je vnímavý na AMO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Jozefff, 6.7.2017 o 12:47

Dnes som bol preockovat prsa..a bol som z zvedavy aky ma nazor veterinar na,,africky mor prasiat" :Je a bude to velky problem...Jeho nazor cca do 3r sme bez diviakov ako CR tak aj SK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rudy72, 5.7.2017 o 15:35

Ako sa dostal AMO do Čiech? Ja by som za tým nehľadal žiadne konšpiračne teorie ale podľa mňa sa to zavlieklo obyčajnymi posranymi kamionamy. Tisice kamionov križujú europu aj rusko.Ak sa infikovaný diviak pripletie do cesty kamionu a ten nestihne zabranit zrážke ale nenarobí na vozidle väčšiu škodu.Tak vodič v snahe dodržať termíny dodávok veselé frčí ďalej a roznáša infikovane zbytky diviaka po europe a niekde cestou mu to opadáva a infikuje trebárs aj o tisíc km ďaleko. Kamarat zrazil obyčajnu mačku domacu v obci a tiež tomu nevenoval pozornosť lebo škoda na aute nebola ale len do vtedy keď mu po tyždni neuveritelne smrdelo auto tak ľahol pod auto a milá rozpadajúca mačka bola omotana v pružine tlmiča predneho kolesa.Fuuuj.A tiež s ňou jazdil celý tyždeň po okrese. Takže Štat.veter. správa by sa mala zamerať tymto smerom na všetky vozidla lebo nakoniec to nemusel byť ani kamion ale aj obyčajný turisti.Keď som sa dočítal že amo je na morave tak mi vrtalo v hlave ako to že vírus preskočil slovensko.Nieže by mi to bolo ľúto,to bože chráň alebo že by naše diviaky boli už odolne vírusu???? Minule som na satelite sledoval dokument o tom ako si na Novom Zelande chrania prírodu a živ. Prostredie pred zavlečenim neželanymy živočichmi rastlinami chorobami a škodcami. Na letisku kontrolovali batožinu s cvičenymi psami nakoľko sa do krajiny nesmu dovážať nekontrolovane potraviny. Mladej dievčine našli jedno jedine krásne jablko a hneď jej naparili 400dolarov pokuty zato že ohrozila miestny pestovateľsky priemysel nakazením prípadnym škodcom. Napriek prosbam že cestuje sama bez rodičov a nema toľku hotovosť pri sebe jej pokutu neodpustili a musela pokutu zaplatiť do 28 dní. Takže berme si príklad.Diviakom zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter4321, 30.6.2017 o 23:06

Kto by to zavliekol? Velmi jednoduché. Infikovaný diviak z AMO prežije max. tak 2 týždne počas ktorých sa trápi a má problém z chôdzou, prejde max. pár km po ktorých sa nemôže ďalej dostať. Z poľska sa sám nedostal až sem, to by ich našli viac na určitej ploche a trvalo by to pomerne dlhú dobu, z juhu ani nehovorím. Zrejme to vzniklo z infikovaného krmiva. Prečo? Podľa mňa buď kvôli premnoženým diviakom ktoré robia veľké škody a nedarí sa ich inak regulovať alebo kvôli konkurencí v biznise, príp. naschvál, z pomsty atď. Toto nie je len tak. Toť môj názor. Žiadna konšpirácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 30.6.2017 o 23:06

Hunter-2, mozes vysvetlit a rozviest tvoje tvrdenie taktika ekonomiky EU? Rad si tvoje vysvetlenie precitam, myslim ze nielen ja! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 30.6.2017 o 18:18

Kto by to vliekol do Estónska?...zámerne?...tam to začalo...žeby boli Estónci takí obrovski producenti bravcoviny?...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 30.6.2017 o 14:51

nie, že sa tu z toho stane ,,web s konšpiračnými teóriami" :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hunter2, 30.6.2017 o 14:40

fatran -taktika ekonomiky EU ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 29.6.2017 o 18:07

toto je umelo zavlečená nákaza niekým komu vadia domáce chovy ošípaných konkurencia nespí a škodí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 50 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM