Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zeiss versus swarovski - diskusia

autor: off brandebur
pridané: 1.3.2017 20:12
dobrý deň, postavím to rovno na diskusiu-čo by ste brali:Swarovski z8i 2,3-18x56, alebo Zeiss v8 2,8-20x56? Sbalistickou vežičkou, alebo bez?Ďakujem za postrehy a komentáre,"lovu zdar!"
počet zobrazení: 9 732
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off miso111, 8.3.2017 o 12:26

Tak toto sú vážne veci... :))) Kým táto čara nebude merať aj tlak manželky pri neskorom príchode z poľovačky, tak si túto prepotrebnú vec na streľbu určite nekúpim!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off fanda, 10.3.2017 o 20:17

Taky si myslím, že pro běžné použití mají tyto přístroje až moc funkcí nato, aby se dali efektivně využít, ale třeba se pletu, někomu to může vyhovovat, já už měnit nebudu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.3.2017 o 19:43

Tie spoločne asi vyrieši Aimpoint......A je to vybavené..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.3.2017 o 19:14

Konkretne mne úplne stačí 4 X zoom.....S tým nemám absolútne problem...Kľudne sa s tým dá strieľať na 300m....Mne sa páči to,že pri50 tke to ma 1,8.x.....Teda,keď sa pritrafí spoločná...Je to plus....Mne sa páči aj Z8 1,7-13,3x42....Čo pri mojich 48 r a smiešnych necelych dioptriach..Na čítanie....aj staci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 9.3.2017 o 17:59

Ešte jedno porovnanie "predmetných rivalov" : odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 9.3.2017 o 8:28

Tak hlavne treba nechať hovoriť fakty a jedným z nich je že Swaro Z8i reálne dosahuje parametre 8 násobného zoomu, kdežto o V8 sa to povedať nedá. Preto označenie V8 považujem trochu aj za zavádzanie zo strany Zeissu. Ale nech si to každý preberie po svojom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 8.3.2017 o 22:59

Nie som športový strelec, ale trochu racionálne uvažujme. Streľba na zver za nevyspytateľných poveternostných podmienok, ročného obdobia, dennej doby, druhu zveri, polohy, pohybu, rýchlosti vetra, jej pozadia, či vzdialenosti, doby, kedy sa musíme rozhodnúť pre streľbu a ďalšie faktory, sú premenné funkcie, ktoré ľudský organizmus asi často nestihne dokonale spracovať za krátku dobu pre možnosť streľby. Myslím si, že takáto téma pri technicky i kvalitatívne skoro totožných produktoch je v poľovníckej praxi podľa mňa málo opodstatnená. Rozdiely sa dajú posúdiť jedine laboratórne, ale aj pri športovej streľbe na strelnici. Ak si uvedomíme, čím strieľame teraz a dobu našich predkov bez optiky, či s optikou pred desiatkami rokov, nad ktorou sa mnohí iba pousmejú, sa to neprejavuje na kvalite trofeji nimi ulovenými. História to iba potvrdzuje. Preferencia jedného z nich je podľa mňa len vecou vkusu a sympatií k značke budúceho užívateľa. Vývoj technológií a kvality sa nezastaví a zajtra budeme zatracovať to, čo dnes vyberáme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Turbiak, 8.3.2017 o 18:50

Swarovski Z8i dava na frak V8 vo viacerych ohladoch , ma daleko lepsi obraz-vernejsie farby , V8 resp. vseobecne Zeiss ma ,,teplejsie,, zlte farby ,swaro je lahsi a kompaktnejsi co je vyhoda v ramci loveckej optiky,Swaro ma tensiu osnovu ako Zeiss .. V8 ma podla mna zase lepsiu balisticku vezu(fixne spojena s tubusom+menitelne kruzky )podla uzivatelov ktory vlastnia V8 aj Z8 prichadzaju nazory ze Swaro je proste lepsi...kazdopadne HT by som sem uz netahal..svojim obstaroznym 4x nasobnym zoomom a neustale sa dvihajucou cenou uff - nech si ho Zeiss necha ! a to sa nebavme o reklamaciach ktorych je paradoxne viac ako na lacnejsi Conquest resp.na Conquest som este reklamaciu nemal .. Swarovski svojou cenovou politikou Z6 rady od zaciatku roka HT definitivne pochoval.. kazdopadne je to zaujimave sledovat ako sa jednotlive High Endove znacky navzajom predbiehaju kto vyrobi lepsie vykonnejsie pristroje , uz je to vsetko tak vyspickovane ze sa nie je velmi kam posunut .. jedno co urcite pride budu nove rady s 10x nasobnym zoomom.. horuca novinka to vsak nebude kedze Japonsky Deon March taketo optiky uz par rokov ponuka.. 1-10x24 , 2,5-25x52 atd. :) Lovu a strelbe zdar priatelia ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off fanda, 8.3.2017 o 18:08

No ono si to kupce vždycky najde a ještě jedna věc, pochybuju, že lidské oko dokáže využít světelnost těchto přístrojů upřímně řečeno mám zeiss duralyt a zeiss victory HT když je porovnám nevidím v nich za šera rozdíl, ale je pravda že mě je už skoro 40 možná mladší využijí lépe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off namor676, 8.3.2017 o 16:49

miso111 súhlas, za normálnych okolnosti nepodstatné a nevyužiteľné funkcie. Ale sú aj lovy kde sú aj prínosom, napr. streľba na väčšie vzdialenosti v meniacich sa nadmorských výškach niekedy aj o viac ako 2000 m viď foto zeiss versus swarovski - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 8.3.2017 o 12:26

Tak toto sú vážne veci... :))) Kým táto čara nebude merať aj tlak manželky pri neskorom príchode z poľovačky, tak si túto prepotrebnú vec na streľbu určite nekúpim! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off namor676, 8.3.2017 o 12:16

pepko28 najprv sú potrebné naprogramovať parametre použitého kalibru. Inak tie isté funkcie (uhol, teplota, tlak) mám aj v dialkomeri, akurát musím naklikať puškohľad. Jedine mi tam absentuje meranie rýchlosti vetra, ale to si myslím nemá ani swaro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 8.3.2017 o 12:08

Mna by zaujimalo podla coho tato optika vie kolko ma prizdvihnut kriz,kedze kazdy kaliber ma inu balistiku,ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.3.2017 o 11:33

lanus teraz som ta pochopil. to ano ale ako si sam maposal je to trosku ina hruska ako tie jablka... ta cena je pochopitelna vzhladom na tu elektroniku... nie je to len o merani vzdialenosti ale meria a berie do uvahy aj dalsie parametre ako vietor, tlak, uhol pod akym sa mieri... maju to velmi pekne premakane. a co sa mi paci je osnova ziaden "rebrik" ale jesnoduchy kryz a bod sa posuva podla potreby.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 8.3.2017 o 8:57

motaq - No predsa nová "dS-ka" s cenou (ab 3.850,- Euro) stojí o cca 1000€ viac ako V8 /Z8 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.3.2017 o 20:54

lanus toto som celkom nepochopil. +1000eur co si porovnaval? lebo v8 a z8i neviem ze by bol medzi nimi rozdiel v cene 1000eur? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 7.3.2017 o 20:43

motaq - To by bolo smutné keby nemal pri cene cca+1000€ od konkurencie aj navrch v kvalite . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.3.2017 o 20:29

lanus teoreticka 83% priepustnost sice na papieri neoslni ale pri realnom porovnani na vystave bol obraz ds krajsi a kvalitnejsi ako zeiss v8. aky bude rozdiel za sera tazko povedat to som zial nemal moznost porovnat. akokolvek ak odhloadnem od ds a budem porovnavat z8i a v8 tak z8i ma podla mojich subjektivnych porovnani jednoznacne nzvrch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 7.3.2017 o 18:58

Steyr , Pandur1 , na tej V6 2,5-15x56 niečo veľmi dôležité chýba , ako takýto puškohľad mohli pustiť soudruzi von ????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 7.3.2017 o 18:07

Aby sa nemiešali "hrušky s jablkami " tak nová dS-ka čo nadhodil motaq je tu :odkaz ; je nabitá elektronikou ,ale svetelnou priepustnosťou (83%) neoslní,priemerom tubusu Ø40mm však zaskočí .Je to zaiste "Long Range" špecial . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 7.3.2017 o 8:46

Väčšinou je to subjektívny pohľad a preferencie k danej značke. Skúsim to neutrálne napísať (samozrejme mal som všetky modely na očiach od V8 a aj z8). Treba si pozrieť hlavné technické parametre oboch, vyskúšať ich naživo. Samozrejme sú aj zahraničné fóra ktoré dosť pomôžu pri výbere a to hlavne severské krajiny a nemecké fóra. Silné odporúčam sledovať str. odkaz. Sú tam aj videá. Človek si sám urobí názor.ak chce človek dať cca 2500-2700€ za optiku a teda mať 8 nasobny zoom...Vo všetkých ohľadoch z8 je lepší. Swarovski by nevyrobilo slabší kukkery po troch rokoch od uvedenia V8 a to si treba uvedomiť. Viac fór a recenzií uviedlo vetu že z8 je najlepšie čo daný trh ponúka. Z6 tento rok istotne končí a bol aj oveľa viac poruchovy ako Kahles ( niet sa čo čudovať bolo ich vyrobených viac ako 100 000 ks). Z8 je už o inom aj mechanika. Hrať sa tu že ktorý je dlhší a kratší je smiešne...To oni na jednej z recenzií veľkosť neuberá body, kto si kupuje 56 obj vie že to bude lopov. Dúfam že som ako tak pomohol a držím palce vo výbere. Aj Voere LWB výborná zbraň .LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off steyr, 7.3.2017 o 7:10

Aj cenovo na tom V6, nie je vôbec zle, cca - 1000 EUR, v porovnaní so Z8 a V8...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 7.3.2017 o 6:19

Len pre porovnanie Zeiss Victory V8 1,8-14x50 dĺžka 34,3 cm, váha 710 - 730 g / Swarovski Z8i 2-16x50 P dĺžka 35,6 cm váha 675 g. A to nehovorím o opticke stránke oboch puškohľadov, ktorú jednoznačne vyhráva Z8. Ak by som si mal vybrať zeiss tak teraz asi Conquest V6. Veľmi šikovný puškohľad, opticky porovnateľný v V8 (aj keď bolo by dobré porovnať to za šera) a ak dajú na to nemci dobrú cenu, tak si myslím, že sa bude predávať lepšie ako V8. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 6.3.2017 o 21:58

Feri ale mat flintu 102cm a takmer 40 cm optiku...To nie..-) ja som mal Kahles aj Z6i teraz HT....Všetky sú TOP. Bender samozrejme tak isto patrí do prvej linie...Ale keď porovnam Z8 a V8 v 50 tke..tak ten Zeiss je kompaktnejší.....ale čo sa týka komfortu ovládania tak Z6i je super.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.3.2017 o 21:20

teraz sa na mna nahnevaju vsetci priaznivci zeiss ale podla mna je swaro z8i lepsi a to vo viacerych ohladoch. a to ani nehovorim o novinke od swaro puskohlade ds....na to sa zeiss ani opticky a technologicky nechyta... ale ako vravim je to moj nazor takze kamenovanie si nechajte na inokedy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off brandebur, 6.3.2017 o 20:24

ďakujem za príspevky, ale nejak ma to neposunulo k rozhodnutiu, puškohľad plánujem na 300wm, asi Voere LBW, chcem zhrešiť a dopriať si novú zbraň, hlavne používam GECO strelivo, je to dosť lacné asi ako SB, ale kvalitou ako RWS, iank diki, Weidmannsheil-Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.3.2017 o 8:43

Aspoň dva druhy streliva si nastrelis aj na optiku bez balit.vezicky..Ja to tak mám. MJG a TOG...Keď chces už naozaj strieľať ďaleko...Základ je mať odmeranu vzdialenost...Súhlas s tým,že je to o symp.ku značke. Mal som aj Kahles aj Swaro...Teraz HT...Všetky sú absolútne TOP.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lukas30-06, 4.3.2017 o 18:48

Obe sú veľmi prestížne firmy.Kladú veľký dôraz na kvalitu a detail. Súťaženie mezdi nimi sa hýbe v číslach, ktoré sú pre nás už nepodstatné, pretože okom ich už nezameriame. Osobne si myslím, že je to len vec vkusu. Či si človek kúpi swarovski alebo zeiss nemože ľutovať. PS: Určite s balistickou vežičkou. Úžasná vec. Nastrelíš si nato kľudne aj viac druhov streliva! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 3.3.2017 o 22:50

Lanus súhlasím....V8......:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.3.2017 o 22:28

Jager68 - Baba ani optika sa nevyberá podľa obrázka ale len na základe dôkladnej praktickej skúšky !!! Inak v predmetnej cenovej relácii považujem zv. 12x za nedostatočné ,nakoľko sa dá kúpiť aj o 1000€ lacnejšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 3.3.2017 o 21:58

Lanus vďaka za info....Čo myslíš...Ktorý bol môj favorit...Mal som už Z6i ale 42 jku..Teraz mám HT... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 3.3.2017 o 20:08

Jager68 - Trošku ti to rozhodovanie uľahčím ; tu sú testy obidvoch : odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.3.2017 o 19:51

V pohode zvládam spolocne aj s HT ckom na 2,5....Ale predsa len zorné pole na 2 jke alebo 1,8 je väčšie..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 3.3.2017 o 19:48

Tak to je urcite ťažká dilema, kazdopadne ma jednu výhodu - nič nemozes pokazit vyberom jedneho ani druheho, takze sa môžeš uvoľniť. :) Oba sú skvelé ako univerzaly a netrúfol by som si jednoznacne povedat, ktorý je lepsi. Prajem spokojnosť s výberom, mne je blizsi Swaro, ale cisto zo subjektívnych dovodov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.3.2017 o 19:07

Teraz mám aj ja menšiu dilemu....Či V8 1,8-14x50 alebo Z6i 2-12x50...Oba sú veľmi dobre ako univerzál. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.3.2017 o 17:30

Áno......Súhlas.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 3.3.2017 o 16:11

Jager nie je to veľmi inak, da sa kúpiť Zeiss aj bez, ale keby si si zmyslel dodatocne ze ju tam chces mat tak si ju doma sam nenamontujes, kdezto u Swara ano. Rozdiel je v tej flexibilite. Taktiež si ju nemusíš brat trebárs na spolocnu na diviaky, kdezto na Zeisse ju nosíš furt.Skratka pri V8 sa musis rozhodnut uz pri kupe, inak sa ti to skomplikuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.3.2017 o 15:15

S tou balist.vezickou je to inak...V8 kúpiš aj bez.ja som mal Kahles CSX-super...Aj Swaro Z6i...Tiež paráda...Aj Zeiss HT..Tiež super..Už len Bender vyskúšať..56 tka nie je nutnost. Úplne stačí 50 tka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 3.3.2017 o 14:18

Brandebur - vyskúšaj si oba a rozhodni sa potom. Zeiss ma neskutočný svietiaci bod na osnove, to sa musí uznať. Pri kúpe Swara nemusíš zase brať balistickú vežičku hneď, dá sa dokúpiť, ale u Zeissa sa montuje priamo vo výrobe. Takže z toho pohľadu by som ja skôr išiel do Swara a videl by som neskôr či tú vežičku dokúpim, alebo nie. Záleží to aj od toho kde,ako a čím strieľaš. Ak máš revír kde lovíš do 200 m tak to nemusíš riešiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 3.3.2017 o 13:37

Aj Swaro Z8 má verziu s dia 50 mm , 2-16x50,aby sme porovnávali porovnateľné. Je , ale fakt že je o niečo dlhší ako Zeiss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 2.3.2017 o 15:56

Swaro Z8 je ,,šialené"dlhý...A s dia 56mm obrovský..V8 od Zeiss ako 1,8-14x50 je super. ..To že je Tubus hrubší za nevýhodu nepovazujem..Swaro ma patent pri Z6 aj Z8 na 30mm tubus..Preto ma Bender 34 a Zeiss 36.mm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM