Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko o 7,62x39 vaše skúsenosti a postrehy z praxe. - diskusia

autor: off iboo
pridané: 8.12.2008 20:12

prosím o skúsenosti pri love, účinnosť streliva, znakovanie zveri, aký typ streliva . Všetky postrehy s praxe. ďakujem

počet zobrazení: 108 961
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Kalach2, 23.4.2015 o 18:32

Ja si myslím,že treba dôrazne oddeliť dve roviny debaty o tejto ráži. Jedna rovina je presnosť a druhá účinok. Tu sa obidve prelínajú a nič sa z nich človek nedozvie. Podľa mojich skúseností so zbraňou tohoto kalibru presnosť sa dá dosiahnuť porovnateľnú s hociktorou inou zbraňou. To sú veci technicky riešiteľné.Stačí dobrá zbraň a dobré strelivo. Oboje v tejto ráži nie je problém obstarať.Môžem povedať,že som vyskúšal obidva extrémy kvality zbraní v tomto kalibri. Prvou bola IŽ 18 a druhou pakovačka. O rozdiele oboch by som mohol popísať celé stránky. Čo sa týka účinku, tak tu vidím zase jeden problém v hodnoteniach diskutujúcich tohoto linku. Miešajú sa tu účinky počínajúc škodnou až po vysokú. Neviem načo. Podľa výkonu jej zaradenie musíme riadne ohraničiť. Podľa mojich skúseností z úžitkovej zveri srnčia a lanštiak. Skúšať mohutnejšiu zver je podobný špás ako loviť magnumovými kalibrami srnčatá alebo prasiatka. Hodne sa táto puška posúva do použitia pri spoločných polovačkách na diviaču zver. Neviem si predstaviť ako by dopadla rana na poriadneho kanca povedzme len na 80 metrov s trocha horším umiestnením zásahu. Takže buďme realisti. Keď si niekto rozšíril svoj zbraňový potenciál o takúto zbraň,je to jeho vec ,ak ju bude vedieť správne použiť treba mu len závidieť.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 26

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 665 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off JAGER18, 26.11.2017 o 11:28

Ja používam Sako 8,0 g. Gamehead, Jelenča ulovené na cca. 120 m komorová rana, prestrelené v ohni, min. poškodenie zveriny Jelenica ulovená na cca. 130 m komorová rana, prestrelená po zásahu v ohni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off uhrineki, 26.11.2017 o 10:59

Potreboval by som poradit od tych skusenejších co si prebíjaju. Mam kaliber 7,62×45 a mám poprebijané streli S&B 8gr a 9,7gr. Ale chcel by som vyskúšať aj niečo inšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 17.8.2017 o 12:21

Ako mladá baba som skúšala aj tuto ráž a rozne strelivo a aj ked nestrielam najhoršie nepacilo sa mi. To už lepšie sa správalo , čo do účinku a stop efektu napr 243w. Mne osobne viac vyhovuje rýchlejšia strela aj ked menší priemer a je ľahšia ale pri takmer žiadnom spätnom náraze lepšia hydrodinamika. Pri použití dobreho streliva a zodpovedného strelca na slovenské pomery spĺňa všetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off davidm74, 15.8.2017 o 22:41

Ja ho pouzivam rok zatiaľ max spokojnosť.Sako sa mi zdalo dost mäkké,prebijam 30 strely Rws Dk 10.7g super ucinok,vsetko prestreluje ma striznu hranu tak aj dobre farbi.Skusal som rozne strely aj hmotnosti ,tato mi zatial sedi najlepšie a aj presnost je dobrá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mawer, 15.8.2017 o 21:15

Mam cz527 uz drhy rok prebijam si do nej strelivo strely pouzivam klasicke 8g SPčka od S&B navazku som si vyladil tak ze mi to lieta do 1,5cm/100m a postrielal som stym vsetko mozne a aj dospele diviaky a aj na spolocnej sa mi podarilo strelit kanceka o vahe cca 150kg utekal v plnom trisku a gula z mojej karabiny ho donutila spravit zopar kotrmelcov...kazdy ma svoj nazor na kaliber ale moj nazor je taky ze nemozem povedat ani jedno krive slovo...mam viacero gulovnic ale aj tak ak otvorim trezor tak vzdy saham po karabine...Doprajem kazdemu vyskusat a posudi sam...Lovu Zdar! Všetko o 7,62x39 vaše skúsenosti a postrehy z praxe. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off mibe74, 9.7.2017 o 21:08

No tu dávam fotku, čo som bol 1.7.2017 na kontrolné streľby. Strelivo sako gamehead 8-gramovy poloplast. Strieľal som v stoji, opretý o palicu. Strieľal som rýchlo, nakoľko som sa ponáhľal preč, takže som si nedával nijak extra záležať. Strieľane na sto metrov, posledná rána tá vľavo na deviatke mi ušla, nakoľko môj ľavý sused tesne pred tým, než som stlačil spúšť vystrelil a trochu som sa mykol. Inak zo stojana to ide na sto metrov do dvoch centimetrov. Zbraň CZ 527 carbine a puskohlad Nikon prostaff 2-7x32. Strieľal som s 7x zväčšením. Všetko o 7,62x39 vaše skúsenosti a postrehy z praxe. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off sinko, 23.2.2017 o 19:09

Poprosím info a vhodne strelivo pre tento kaliber, Dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 17.10.2016 o 20:27

Nie je to populárne, ale ja bych volil dačo vhodnejšie . ale dá sa, len to chce extre dobre mieriť a trafiť. Ten náboj bol postavený na ludí a do automatov. tie zvery sú o mnoho odolnejšie ako človek preto by to chcelo dačo výkonnejšie . keď tak radšej 308W. každý si najde to svoje ja to lomím 6,5-284 no to je o dačom inom. Tento kaliber ti dá jedinú výhodu a to je nízky spätný ráz a možno kompaktnú flintu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ZABRE, 17.10.2016 o 8:34

cal 7,62x39 - chcel by som vediet nazor vzhladom na lov diviačej zveri týmto kalibrom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Péťa Pořádek, 22.8.2016 o 10:18

Mám vyzkoušené Geco a Hornady a to jsou za mě náboje s výborným poměrem výkonu a přesnosti navíc to Geco je poměrně levný náboj oproti Hornádům ,pokud se bavím o lovecké střelbě. Jinak při sportovní střelbě jsem v této ráži vyzkoušel prakticky veškeré dostupné střelivo v řádu stovek výstřelů a partizáni a bernuly to je pro mě osobně cvičné střelivo na které není při lovu co se týče přesnosti 100% spolehnutí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 2.3.2016 o 7:05

Cz 527 7,62x39 mam uz skoro rok. Cosa tyka nastrelenia, tak som kupil rovno naboje Sako gamehead 8 gramove. Nastrelenie prebehlo bez poblemov, rozptyl na 100 metrov je 2,5 cm. Nastrelenu ju mam na 150 metrov. Diviak streleny tymto kalibrom asi na 80 metrov, vaha cca 70-80 kilo bol prepaleny cez obe lopatky. Trafil som ho trochu nestastne v behu a musel som ho dostrelit. Tento kaliber nie je urceny na dospeleho diviaka, alebo jelena a rozhodne nie je urceny na extra dialky. Vyuzitie MAXIMALNE do 150 metrov a urcite to nie je zbran pre zaciatocnika. Je potrebne ranu umiestnit co najpreciznejsie. Na srnciu, lanstiaky, jeliencata, ale aj do pohonu a na dohladavky je super. Je mala, spratna, spatny naraz necitit a urcite to nie je slaba zbran. Kto prebija, moze si spravit naboje podla chuti. Sako zatial bez problemov. Co sa tyka rozhadzovania.....no, pokial je hlaven v poriadku, pevna montaz a kvalitne naboje, tak to nemoze nijak rozhadzovat. Je to technicka stranka zbrane. Aspon ta moja nerozhadzuje...Puskohlad na nej mam fomei beater 1,5-6x42. Na taku zbran uplne staci a je aj lahky. Zatial na tu pusticku nemozem povedat nic zle. Všetko o 7,62x39 vaše skúsenosti a postrehy z praxe. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off semjan, 1.3.2016 o 22:05

Ja osobne s tym nemam skusenost ale mij znamy to ma a dost mu to rozhadzuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jouregen, 1.3.2016 o 7:23

CARBINE CZ 527 7.62X39 - ZDRAVYM AKE MATE SKUSENOSTI Z CARBINE CZ 527 7.62X39 AKE STRELIVO JE TO PRESNA ZBRAN NAKOLKO MA DLZKU HLAVNE 47 cm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Kalach2, 23.4.2015 o 18:32

Ja si myslím,že treba dôrazne oddeliť dve roviny debaty o tejto ráži. Jedna rovina je presnosť a druhá účinok. Tu sa obidve prelínajú a nič sa z nich človek nedozvie. Podľa mojich skúseností so zbraňou tohoto kalibru presnosť sa dá dosiahnuť porovnateľnú s hociktorou inou zbraňou. To sú veci technicky riešiteľné.Stačí dobrá zbraň a dobré strelivo. Oboje v tejto ráži nie je problém obstarať.Môžem povedať,že som vyskúšal obidva extrémy kvality zbraní v tomto kalibri. Prvou bola IŽ 18 a druhou pakovačka. O rozdiele oboch by som mohol popísať celé stránky. Čo sa týka účinku, tak tu vidím zase jeden problém v hodnoteniach diskutujúcich tohoto linku. Miešajú sa tu účinky počínajúc škodnou až po vysokú. Neviem načo. Podľa výkonu jej zaradenie musíme riadne ohraničiť. Podľa mojich skúseností z úžitkovej zveri srnčia a lanštiak. Skúšať mohutnejšiu zver je podobný špás ako loviť magnumovými kalibrami srnčatá alebo prasiatka. Hodne sa táto puška posúva do použitia pri spoločných polovačkách na diviaču zver. Neviem si predstaviť ako by dopadla rana na poriadneho kanca povedzme len na 80 metrov s trocha horším umiestnením zásahu. Takže buďme realisti. Keď si niekto rozšíril svoj zbraňový potenciál o takúto zbraň,je to jeho vec ,ak ju bude vedieť správne použiť treba mu len závidieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 26

off hyperon, 23.4.2015 o 17:06

strelivo zmenil, ale nejakeho vyrazneho zlepsenia sa nedockal. ale to by som skor pripisal k chybe zbrane - IZ18. no to je uz pre inu diskusiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 23.4.2015 o 7:43

Hyperon- mal vyskusat ine strelivo...strelivo partizan ma u mna zakaz vstupu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off hyperon, 23.4.2015 o 0:48

kamarat tento kaliber mal, pouzival do toho prvi partizan. strelil s tym aj velkych diviakov, ale lietalo mu to kade-tade: +/- 10cm v terci na kazdu stranu. inak strelba z toho bola v celku prijemna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.4.2015 o 23:46

Ja som ju kupil za dobru cenu. Inak by som ju nebral. Zatial som z nej strelil len tal 4 rany z volnej ruky. Jak bude puskohlad, vycapim sem terc. Mne sa ta zbran docela paci....zatial...a rozhodne to nie je slaba zbran. Kazdemu sa paci nieco ine a ako sa vravi, 100 ludi, 100 chuti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimrod77, 22.4.2015 o 21:09

je to taká špuntovka, nič v zlom škoda peňazí ani mačka ani pes,, ani štipľavé ani silné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.4.2015 o 9:46

Mam doma zbran cz 527 carbine asi 2 tyzdne a je to paradna lahka flinticka bez spatneho narazu idem to na druhy tyzden nastrelit. Strelivo mam sako. Potom napisem jak to lietalo a dam sem terc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gringo13, 22.4.2015 o 9:32

bar1804 - aký Barnaul presne? Napíš konkrétne skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bar1804, 22.4.2015 o 8:08

Ja pouzivam ruske strelivo Barnaul a spokojnost maximalna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 11.3.2015 o 19:34

Ja osobne ked som mal tento kaliber daval som si osadzat ,30 strely konkretne od Hornady Interlock a bol som spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rado107, 11.3.2015 o 18:42

Slabe všetko uteka čo je dalej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off body, 11.3.2015 o 18:20

a čo tam prebiť 11,7g strelu ako by sa to chovalo? ma s tým niekto skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 10.3.2015 o 14:06

Okrem srnčej neprestreluje,fragmentuje a potom je to vyfarbené do vnútra,tým pádom bez farbenia a odbeh čo len 50m bez farby v lesnom poraste,to nie je bohviečo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Gringo13, 10.3.2015 o 10:47

V čom Ťa prekvapilo SST? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 10.3.2015 o 10:28

jarodt má pravdu,aj ked to nie je žiaden zázrak,obyčajný poploplášt,lenže okrem MJG do toho nie je žiadne strelivo so slušnou strelou,ani SST neplní svoju ulohu,čo ma prekvapilo najviac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 9.3.2015 o 22:11

body, odporúčam Sako 7,62x39 8,00g SP Gamehead, skvelé recenzie a skúsenosti. Nebudeš musieť nič iné riešiť, cena 20 €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off body, 9.3.2015 o 21:28

nie CZ527 carbine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 9.3.2015 o 21:23

body: v IZ18? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off body, 9.3.2015 o 21:12

strelivo do 7,62x39 - Zdravim Vás chcem sa spýtat ake strelivo odporucite do 7,62x39 pouzival som doteraz geco 9,7g no stalo sa mi viac krat(asi 5x a nie len mne) ze naboj nevystrelil sklamalo ma tak chcem prejist na ine.Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oklamcak, 18.6.2013 o 11:48

Tak citam tuto temu a môj nazor je takyto vlastnim gulovnicku v kalibri 7,62x39 polujem s nov na polovnu vzdialenost 150m a vsetko zalezí od toho kam je umiestnený zasah najhorsí som mal na kracajuceho diviaka zasah na pecen sikmo do zadu odbehol 200 m a zhasol dohladavka bez psa po farbe.Kazdy uloveny kus bol prestreleny skrz zbraň je ruskej vyrobi IZ18 z 600 mm hlavňov a strelivo igman ziadne problemy.Tak vela polovných uspechov vsetkym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.5.2013 o 10:31

OndrejP možno si dal ako prevenciu 500g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 26.5.2013 o 23:43

Ale zasa je to dobrá propaganda, niečo na spôsob ako keď priamy zásah z AK47 mal v stopnúť resp. spomaliť Ipod v náprsnom vrecku amerického vojaka, ktorý vďaka nemu prežil :) (náboj následne nemal prejsť nepriestrelnou vestou) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off OndrejP, 26.5.2013 o 19:49

Edu: To nevím, ale uvěřím jen v případě, že byla postiženému včas podaná medicína ve formě minimálně 200 gramů vodky:D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 26.5.2013 o 19:47

OndrejP vieš v kolkých ruských filmoch ťahali po sebe črevá a pečeň a prežili to ? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 26.5.2013 o 19:42

Edu: "ja som to zase tak vážně nemyslel" Ani si nemyslím, že jo. Ale nedalo se nereagovat, aby pak někdo v hospodě po 8 škopkách nevykládal, že ruský mužik přežije i zásah do hlavy ze samopalu-vždyť to bylo v novinách;). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 26.5.2013 o 19:26

Ondro ja som to zase tak vážne nemyslel :-D I keď zocelený Ruský vojak môže mať lebečnú kosť ako muflón to je fakt . Veď vieš ako tomu jeleňovi z tej kôstky na čele čerešňa vyrástla . Všetko je možné :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 26.5.2013 o 12:27

Priamy zásah by neroschodil ani skutočný terminátor:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 665 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM