Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vada záveru - problém so záverom - diskusia

autor: správca admin
pridané: 1.5.2013 2:00
Problém so záverom, uzamykacia vôľa záveru, problém s vyťahovaním nábojníc.
počet zobrazení: 5 089
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off uhrineki, 14.6.2014 o 7:17

U Zetky treba vymeniť celú spodnú schránku a vybrať záchyt záveru a vymeniť za Francúzky napináčik mod.M-98. Čo sa týka záveru tak to je horšie, tam treba vymeniť ten zadný orech za Mauzerácky. Už som takúto úpravu robil a funguje to. Ale z môjho hľadiska by som to neprerábal, lebo tento typ Francúzkého napináčiku nikdy tak jemne nedoladíte ako ten nemecký. A za ďalšie Zetka by mala zostať Zetkou, preto je výnimočná. Ja som sám majiteľom celopažbenej Zetky v kal. 8x57 v pôvodnom stave.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-54 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off m98, 13.5.2013 o 14:54

No len ten originál stojí dosť veľa. Alternatíva-lacnejší model odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 13.5.2013 o 14:42

...originál mauser poistka tzv. motýlik nemôže mať taký problém...len na doplnenie aj originál "mauser 2000" má takýto typ poistky iba, že na pravej strane púzdra záveru... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 13.5.2013 o 14:29

Aj mne sa to stalo, že sa na zetke záver otvoril, pri nosení. No iba pri ľavostrannej "poľovníckej" poistke. Na zetke s mauser poistkou sa mi to nikdy nestalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 13.5.2013 o 14:09

Ano dusane, není to nic příjemného, jednak člověk plýtá municí a když v rámci bezpečnosti při přesunech na spoločných povytáhnu závěr tak při chůzi slušně "kvedlá". Na druhou stranu by asi musela být vůle kliky závěru veliká,aby se při každém menším otření o něco otevřela. Mě se to stalo snad jednou při dosledu. Je fakt že s ní nechodím do pohonu, jen na štont, nebo osamocené lovy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 13.5.2013 o 11:26

babiak sa asi zle vyjadril...podla mna myslel len vytiahnutie zaveru, co tiez nieje prijemna vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 8:56

tiež nechápem ako mu môže záver vypadnúť keď rukou nepotiahne doľava poistku záveru na ľavej strane pušky, že sa záver dá otvoriť aj pri zaistenej zbrani to je pravda, ale sám nemôže vypadnúť, ak skutočne vypadáva nefunguje poistka záveru a oprava je jednoduchá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 13.5.2013 o 8:00

binka má pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 13.5.2013 o 8:00

Když je zbraň nabitá,má jí člověk na rameni a někde nešikovně zavadí pákou závěru o křoví,haluz, stromek nebo i rukou, tak se závěr otevře a vypadne patron. Závěr ale zůstane na flintě.Díky pojistce proti vytažení by neměl vypadnout. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toudy, 12.5.2013 o 21:07

viem presne o čom píšeš.Mám tú istú zbraň,len v sedmičke.Mne to až taký problém nerobí,lebo guľovnicu do pohonu nepoužívam,ale keď som sa na to informoval,tak mi bolo povedané,že to nieje problém vyriešiť.Opýtaj sa na to najbližšieho puškára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 12.5.2013 o 20:46

...záver nevypadne ani keď by sa otvoril, drží ho poistka záveru...teda ak táto funguje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 12.5.2013 o 20:41

Laci presne ako píšeš. Babiak1 len neviem, prečo musíš dávať na spoločnej až taký veľký pozor aby si nestratil záver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 12.5.2013 o 20:37

...zrejme tam nemá klasického motýlika, ale iba poistku na ľavej strane púzdra záveru...v tomto prípade sa skutočne dá záver otvoriť aj v prípade, že je zbraň zaistená... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 12.5.2013 o 18:58

aku tam máš poistku? Klasika mauser, alebo bočnú na pravej strane puzdra záveru? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off babiak1, 12.5.2013 o 16:13

zetka a problémy zo záverom -

Mám problém kupil som gulovnicu Z 8-57 rok vyrobi 46 nabijem zbran zaistim a zaver sa mi da normalne vybrat je to zaver mauser musim davat velky pozor aby som ho na polovacke nestratil vie mi niekto poradit ci sa stym da nieco robit.....


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-54 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov