Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

Pochybenie poľ.hospodára? - diskusia

autor: off fholly
pridané: 21.12.2015 14:13
Dobry den, chcem sa opytat ci je v poriadku, ked niekolki clenovia PS vyjdu do reviru, zapisu sa do knihy navstev, prezenu cast reviru so psami, strelia diviaka a maso si rozdelia spolocne s polovnym hospodarom (ktory na polovacke nebol pritomny), pricom do knihy navstev zapisu, ze na polovacke neboli a v knihe navstev nie je ani zapis o uloveni zveri. Vzorku na vysetrenie KMO vsak odobrali a zaslali riadne na vysetrenie na regionalnu veter. a potr.spravu. Cize si vlastne spravili spolocnu polovacku a nezapisali skutocne udaje do knihy navstev reviru. Ci ulovok eviduje pol.hospodar, resp.ci celu udalost kryje za to, ze dostal par kil masa, nevedno. V skutku vsak zrejme na konci roka nemozu sediet pocty ulovenej zveri v: 1, knihe navstev reviru, 2, evidencii pol.hospodara a 3.na RVPS co sa tyka odovzdanych vzoriek na vysetrenie KMO.
Kto je zodpovedny za kontrolu a porovnavanie tychto udajov? Robi ich v praxi niekto vobec, alebo si polovny hospodar moze zakupit lubovolny pocet plômb a viest si aj podvojnu evidenciu ulovenej zveri? Ak by bolo dokazatelne taketo nieco, tak to riesi iba obvodny lesny urad? (v tomto pripade je velka pravdepodobnost, ze by sa tato udalost "ututlala", nakolko pol.hospodar ma s prednostom LU velmi dobre vztahy)
počet zobrazení: 4 239
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 650525, 21.12.2015 o 19:42

Som poľ.hospodárom malého PZ a nedovolím si zneužívať svoje postavenie voči kolegom (mojim kamarátom).Snažím sa byť vzorom všetkým a hlavne svojim dvom synom. Poľovníctvo je môj koníček preto túto funkciu vykonávam poctivo.Kontrolujú ma štatutár PZ a kontrolór PZ,lebo to tak chcem.Používanie značiek ich evidenciu,vypisovanie povolenia na lov zveri a výsledok sa uvádza zápisnične v správe kontrolóra.Všetky tlačivá položím počas VČS na stôl a každý člen si môže nahliadnuť do tejto dokumentácie.Mal som kontrolu aj z LÚ a všetko OK.Nemám čo skrývať .Všetkým prajem príjemné sviatky a LOVU ZDAR!!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
off Lysec, 4.7.2016 o 8:55

Malá poznámočka : základom je niečo , na čo máte právo zo zákona .Sú to tajné voľby v PZ a tie ,možno nie hneď, ale postupne určite vyriešia všetko.Skúsenosti ma naučili, že lepších ľudí je väčšina, len tá je bohužiaľ naučená - mlčať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lubenko, 22.12.2015 o 20:51

inak dost dobre nechapem zmysel tejto diskusie,pokial si pholli na niečo take prišiel vo vašom PZ ,prečo to neriešiš tam,mysliš že tu ti s tým niekdo pomôže,jedine dva tu podane prispevky maju niečo s tvojim problemom a to od paviana a od 659525 inak su to všetko riešenia od veci,skus to predostriet na členskej schôdzi,pokial maš ovšem gule to povedat,inak tu nemá zmysel vyplakavat,držim ti palce:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 22.12.2015 o 10:18

Všetko záleží o kontaktoch . Ak si hospodár straži aby mal nadpolovičnu väčšinu mysliac si že je panom bohom a bude škodiť len preto lebo je sám obyčajna svina kolegom za potlesku LU je to samozrejme vysokopravdepodobné , že sa mu to podarí . Nie však na veky a to si malo hospodárov uvedomuje že sa nestali pani svetla ani večnosti . Príde deň kedy sa to hospodárovi vráti a s poriadným úrokom . Kto seje vietor zožne búrku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pavian, 21.12.2015 o 23:10

PH schvaľuje na návrh PZ (spravidla voleného na členskej schôdzi) pri splnení zákonom stanovených povinností Okresný úrad - pozemkový a lesný odbor. Odvoláva ho zase PZ, odvolania iba zo strany úradu sú výnimočné, azda len pri preukázaní vážnych pochybení v oblasti riadenia a evidencie CHaLZ, prípadne páchaní trestnej činnosti v oblasti poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 21.12.2015 o 19:48

klobúk dolu pán kolega , aj tebe Príjemné sviatky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 21.12.2015 o 19:42

Som poľ.hospodárom malého PZ a nedovolím si zneužívať svoje postavenie voči kolegom (mojim kamarátom).Snažím sa byť vzorom všetkým a hlavne svojim dvom synom. Poľovníctvo je môj koníček preto túto funkciu vykonávam poctivo.Kontrolujú ma štatutár PZ a kontrolór PZ,lebo to tak chcem.Používanie značiek ich evidenciu,vypisovanie povolenia na lov zveri a výsledok sa uvádza zápisnične v správe kontrolóra.Všetky tlačivá položím počas VČS na stôl a každý člen si môže nahliadnuť do tejto dokumentácie.Mal som kontrolu aj z LÚ a všetko OK.Nemám čo skrývať .Všetkým prajem príjemné sviatky a LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off zora, 21.12.2015 o 19:41

lovec84 presne tak,majko82 každá jedna plomba ktorú obdrží pol.hospodár je evidivaná a je to kontrolované a hotovo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 21.12.2015 o 19:25

Pani ale ak sa Vam hospodar nepaci treba si urobit hospodarske alebo vysie skusky a mozu zvolit Vas. Mate moznost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 21.12.2015 o 19:24

Podľa príspevkov- musíte tam mať veľký bordel! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2015 o 19:21

lovec84 by si sa čudoval ako sa ,,eviduju,, plomby :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fholly, 21.12.2015 o 19:18

pravdupovediac by som si rad pozrel niekedy, ktory LU presne kontroluje vsetky tieto evidencie za kazdy jeden revir ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fholly, 21.12.2015 o 19:15

zvolis si len takeho aky ma na to kvalifikaciu. A zvolit si ho vlastne mozes, ale problem je, ze ho nemozes odvolat legitimne ak zacne "vystrajat". Maximalne ak by ho LU odvolal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 21.12.2015 o 19:14

Evidencia plomb, ulovenej zveri, vykazovanie, evidovanie a vsetky nalezitosti s tym spojene moze a pokial viem tak aj kontroluje prislusny organ. Svojvolne si nemoze hospodar vykazovat plomby ako sa mu zaziada. A pokial ide o cernotu tak ta tu stale bola, je a bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2015 o 19:13

presne ako píšeš , nie tajné tajomstvo je že poĽ hospodár býva najväčší pytliak (česť výnimkám) podvojné vedenie značiek a povoleniek je bežná slovenská prax !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku |