Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vábnička na srnca - diskusia

autor: off martin9
pridané: 6.11.2008 15:27

Aka je podľa vás najúčinnejšia vábnička nasrnca, postrehy a skúsenosti s vábničkami.

počet zobrazení: 23 650
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off apple, 21.7.2013 o 10:01

je zakázané rušiť chránené živočíchy - a to je v zmysle zákona 543/2002 aj poľovná zver, teda aj srnce /výnimku poľovníkom umožňuje § ods 2 - zákon o poľovníctve/. mám názor, že vábenie nepoľovníkom možno úspešne pokladať za rušenie chránených živočíchov. pozri §35 ods 1 písm b): Chráneného živočícha je zakázané b) rušiť v jeho prirodzenom vývine, najmä ho vyrušovať v dobe rozmnožovania, výchovy mláďat, zimného spánku, migrácie .... takže podľa môjho názoru je vábenie nepoľovníkom porušením zákona o ochrane prírody a môže byť podľa neho i sankcionované.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 401-440 z 454 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off lovecccc, 7.5.2009 o 8:51

josefd - súhlasil by som z iboom- samozrejme sa môže vyskytnúť aj nepodarok ako v každom tovare -ale z najväčšou pravdepodobnosťou ten tvoj známy- nemá v tej problematike až tak jasno - poznám veľa ľudí čo vedia perfektne vábiť - ale dobre naladiť vábničku nieje len tak :) Preto pokiaľ v tom niesi fakt " fachman" Tak si nekupuj laditeľnú vábničku ale radšej klasickú určenú len na jeden hlas - podľa CD sa to vábenie dá zvládnuť pomerne ľahko si myslím . A tiež netreba nosiť vábničku len tak vo vrecku alebo niekde voľne pohodenú ale ju treba dávať vždy do nejakého púzdra alebo obalu - lebo sa ti tam veľmi ľahko dostane kde aká nečistota - omrvinka alebo- čo a máš roboty pokiaľ to odstrániš lebo inak to dobrotu robiť nebude . Ale vedieť vábiť je len polovica úspechu - najdôležitejšie je vystihnúť čas presný čas ruje -ktorá môže byť pokiaľ máte hornatejší revír prebiehať rôzne ! Dalej treba mať zver treba mať zver obhliadnutú kde sa zhruba čo zdržiava a na takých miestach vábiť a nie len tak v lese si popiskovať . A samozrejme veľmi dôležitá voľba stanovištia ! predvídať odkiaľ zver zhruba očakávam - dobrý vietor a kryt . Vraj aj na čase záleži kedy vábiš lebo srnce -aj počas dňa rôzne reagujú -ale ja som tento rozdiel neregistroval. Potom by mal byť úspech istý :) Neber to tak že ta chcem poučovať možno to všetko vieš - ale pokiaľ som sa ja toho držal tak som nemal žiaden problém privábiť srnca . Druhá možnosť je už len tá že naozaj je chyba vo vábničke a bude ju treba zameniť- za inú a s tou to možno už pôjde . A ak nie tak len CD a cvičiť a cvičiť ako zajace z Pokustonovho klobúka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off iboo, 7.5.2009 o 0:24

lovecccc - jasne samozrejme chapeme sa ;-)


josefd - neni dobra, prdlajs..ten polovnik neni dobry! nevyraba ich amater, ale clovek co si neico preskakal, a ak nahodou nesedi presne ton, da sa doladit. takych majstrov milujem : ked neico neviem len poviem ze sa to neda a hotovo ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off josefd, 6.5.2009 o 21:28

no cd mam od devany a naladit to nejde podla toho a skusla som to davat polovnikovy ktery ve vabyt a povedal my ze ta moje neni dobra tak moja skusenost z devanou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off lovecccc, 6.5.2009 o 20:38

iboo- ja som tím chcel povedať že -ked hudobný antitalent (to myslím doslovne !) :)) môjho kalibru dokáže na vábničkách od Devany -úspešne vábiť - tak to dokáže úplne každý ! :) len to che trocha cviku najlepšie ak si zohná CD . Tu nechcem Devanu vychvaľovať alebo čo -určite sú aj lepšie značky - ale myslím že dané vábničky - sú úplne spoľahlivé a bezproblémové . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off iboo, 6.5.2009 o 17:48

lovecccc - a čo, mne ju ladil priamo pri kupovaní.nepochybujem o jeho umení vábiť,ale neičo som si už vyskúšal, niečo už viem a moje skúsenosti boli spomenuté. Ale som rád, že s tými vábničkami máš úspech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off lovecccc, 6.5.2009 o 17:37

iboo- nesúhlasím celkom - V Antole som si Kúpil od Ing. Mihalka rujnú srnu a po malom tréningu som zostal doslova užasnutý ako na to super srnce reagujú - aj starého 6 ročiaka o ktorom som ani nevedel som dotiahol na 40 metrov . Skrátka paráda . Vlani som si kúpil zasa pískanie lasičky a 4 krátke vychádzky a dve líšky - jedna mi doslov k nohám pribehla ked som čupel za balom slamy a strelil som ju na úteku odo mna na 5m :)) tiež na mňa pár krát zaútočila sova :) Zatiaľ nemôžem jediné zlé slovo na tie vábničky povedať - skôr by som chybu videl v samotnom lovcovi - že to trocha trvá pokiaľ "chytí " ten správny tón . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off iboo, 6.5.2009 o 16:13

Igor - poviem ti praktickú skúsenosť. mimotolerančná, trochu rozladená myškovačka je lepšia na srnce v ruji ako hlas rujnej srny, na rujnú srnu reagujú ako na plašidlo, ešte hlas mladej srny je použitelný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off Igor43, 6.5.2009 o 14:58

for iboo- ja som kupoval ešte s tenkým hlasom rujnej srny, kamarát už má s hrubším, zdá sa mi nereálny, ale na ten môj idú srnce ako včely na med ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off josefd, 5.5.2009 o 19:49

skus toto je to hodne zajimave ja mam od devany na lisky a a daji se stim plasit akorat spacky a ptal jsem se nekolika kamosu a jsou stejne ho nazoru na srnce tohleodkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off iboo, 5.5.2009 o 19:42

takisto spokojnosť, akurát rujná srna má trochu hrubší hlas ako srny "praktické", no nieje problém doladiť podla vlastného vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off Igor43, 5.5.2009 o 0:48

Osobne používam vábničky od Devany- Ing. Mihalko K., Hontianska Vrbica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky na srnce (autor: pavelb).

off Igor43, 5.5.2009 o 0:47

Asi 4 roky používam pískanie rujnej srny a vrieskanie srny. Maximálna spokojnosť- v pribalenom manuáli od výrobcu je to všetko popísané, musíš ale dodržať aj ostatné podmienky ( vietor, krytie, opatrnosť, vhodné stanovištia,vystihnúť správny čas ruje, vyvarovať sa prudkých pohybov,...). Lov srnca vábením je nezabudnuteľný zážitok, môžem len a len odporúčať.Je to úžasný spôsob lovu, ktorý prinesie neuveriteľné zážitky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 12.11.2008 o 23:12

lovecccc, len z počutia - resp. iných fór je údajne lasička účinejšia, ako myška - teda vábničky. Píšu to jágri zo skúsenosťami, teda aspoň podľa mňa - čo som čítal a počul. Možno príde čas ( prajem ti to), keď sa naučíš úspešne vábiť líšky- bez vábničiek a to aj počas párenia - kaňkovania - samozrejme už nie myškovačkou - lasičkou - zajačím vrešťadlom, vtedy toto nefunguje, líšky chcú počuť iné zvuky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 12.11.2008 o 10:02

jaro1 -oj tak to máš dobre ked to vieš na rukách dovábiť - ja na to potrebujem píšťalku minimálne :) ale myšku som neskúšal tak si ju idem zakúpiť - uvidíme čo to spraví . Ináč kámoš vie tiež vábiť na rukách srnčiu a to dosť úspešne použije pri tom len bukový list alebo trávu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 11.11.2008 o 22:17

Dobre píšeš a myslíš. Myška a lasička jej veľmi imponujú a líška reaguje na ne prakticky v každom revíri. Zároveň vábenie týmito vábničkami zvládne pri troške pozornosti aj neprofesionál a to dokonca s úspechom. Líška je väčšinou ( pokiaľ nie je zradená) veľmi zvedavá. Zajačie vrešťadlo sa neuplatňuje podľa mojich skúseností všade a vždy s výrazným úspechom, no je veľmi dôležité hlavne na dlhšie vzdialenosti. Mám dosť vábničiek, ale na líšky roky používam výlučne pery a dlaň. Pery - myška, dlaň - vrešťadlo. Naučil ma to starý nebohý líškar pred rokmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 11.11.2008 o 20:53

jaro1 a akú vabničku používaš na líšky ? hmm?? ja som volil lasičku preto že je jednoduché sa ju naučiť - vlastne sa to ani učiť netreba to vie každý stačí do seba vťahovať vzduch cez vabničku a striedať vyšší a nižší tona tť vso :ň už len podla CD vystihnúť počet opakovaní a je to a:ň a čo ty používaš ? hmm? mna zaujíma j vreštadlo zajačie ale to je dosť ťažšie teda aspon sa mi to tak zdalo -ale neskušal som to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 11.11.2008 o 17:20

Áno páni, ako píšete. Poznať dobre zvyky zveri a dobre napodobňovať ich hlasové prejavy - to naozaj umocňuje čaro poľovačky. Naviac sa výrazne zvyšujú šance na úspech. Vďaka týmto spôsobom mám na svojom konte určite do stovky líšok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 11.11.2008 o 16:51

jaro1 :) hups som to nejak doplietol niesom žena -ešte to by tak chýbalo aby ma kefovala celá dedina - som chlap a preto radšej ja budem kefovať celu dedinu :)) (samozrejme ženy :)))
Ja som kupoval vábničku asi vlani a tohtoročné srnce boli jeden dvojročiak a jeden 5-6 ročná a tiež si myslím že ten hlas je dosť hrubý - inak by som podčiarkol čo napísal "Igor43" nájsť vhodné stanovisko a kryt je podmienka a samozrejme vietor :) inak srnca možno uvidíš -ale s uloovením môžu byť problémy . I ked ja som mal asi začiatočnícke štastie a srnca som napískal v rifliach a bez nejakeho vačšieho krytu a dalo by sa aj strieľať :) ale vidíš napr včera keby som mal kryt mám aj lišiaka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 11.11.2008 o 15:27

Moju mladú srnu kefovať chcú, ale kamarátovi som objednal od p. Ing. Mihalka minulý rok vábničku a iboo má pravdu, má hrubší hlas. Kamarát na ňu ( neskúsený ) napískal len takého sopliaka. Ešte k môjmu predchádzajúcemu príspevku-ak neprešvihnem ruju, skutočne idú srnce ako včely na med. Je to úžasná poľovačka, ale musia sa naozaj dodržiavať všetky doporučenia. Na srnca takto poľujem už 5. rok. Ospravedlňujem sa za príp. chyby aj v predchádzajúcom príspevku. Vábničku naozaj dopotučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 11.11.2008 o 15:08

jaro1- v živote som nepočul pískanie rujnej srny na živo a ani mi to nikdy nikto nepredviedol. Kúpil som si vábničku od p. Ing. Mihalka ( naladená na tenší hlas) a k nej bola aj audiokazeta. Podľa nej som sa učil pískať. Skúšal som si to doma cez zimu. Podotýkam, že už na základnej škole na hodinách hudobnej výchovy učiteľ prehlásil, že deti, budeme spievať, Igor, ty nemusíš. Chcem tým len povedať, že nemám bsilútne hudobný sluch. aspoň som si to myslel. naučil som sa púočúvať zvuky z kazety a svoje, ktoré som vylúdil z vábničky. Hneď v tú sezónu som napískal 2 srncov- viackrát som vonku nebol, prešvihol som ruju. Treba dodržať všetky zásady uvedené v príručke- miesto vábenia, vietor, trpezlivosť, úkryty...Odvtedy lovím len s vábničkou. Poviem Ti- nezabudnuteľné zážitky. Ak sa to naučím , ináč loviť ani ty už nebudeš. Prvotnými dočasnými neúspechmi sa nenechaj odradiť!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.11.2008 o 14:56

jaro to máš pravdu, to radšej ani neskúšaj. teraz len spomienky a audio kazety a rozne CD a DVD a celu zimu mozte trenovat. Este k tym vabnickam od Karola...Hlas rujenj srny podla neho naladeny dobre je predsa len hruby. Je to hlas starej srny a aj srnec je len clovek, kto by radsej kefoval staru atrapu? JA by som volil tiez neico mladsie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 11.11.2008 o 12:36

lovecccc, nepríde, lebo keď bude niekto ešte len nacvičovať vábenie v čase ruje a to priamo v revíri, tak si domysli..... a prečo v tvojom príspevku vystupuješ aj v ženskom a mužskom rode? Si žena? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 11.11.2008 o 7:27

jaro1 . príde tomu ver - aj ja som si zakúpil vábničky od fi. Devana - na dňoch svätého Huberta V Štiavnici priamo od K. Mihalka - on ju hned aj odskúša ako to má vyzerať - zobral som aj CZ . a podla neho som sa to úplne bez problémov naučil. Poviem ti ked to zvládne taký hudobný talent ako ja tak už každý :)) . Vlete som na rujnú srnu napískal srnce a včera o desiatej v noci som pískla do poľa hlas lasičky za cca 20 minút sa na 10odom na (ani neviem ako sa tam dostal ) zjavil nádherný lišiak a a dosť prudko vyrazil proti mne - ked bol asi na 5m tak sa zarazil zbrechol a pálil kade ľahsie :)) pekný zážitok a hlavne zásluhou vábničky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 10.11.2008 o 20:51

No, srnec mi už na vábenie nepríde ani do svätého dindiho.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 9.11.2008 o 22:46

opravujem, správne je Ing. Karol Mihalko, nie Mihálik, ako som pôvodne uviedol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro56, 9.11.2008 o 19:41

Vábničky DEVANA 0907 744 166 p. Mihalko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 9.11.2008 o 11:26

áno, je to p.Ing. Karol Mihálik, k telef. číslu som sa zatiaľ nedostal, ale pochádza z Hontianskej Vrbice tak ako iboo, ktorý je zaregistrovaný na tejto stránke a ten ho určite pozná a možno Ti dá aj kontakt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 7.11.2008 o 17:01

Ja mám toto,len neviem,či je ešte funkčné...0907 744 166..snáď.Je to na p.Karola Mihálka majiteľa fi.Devana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 7.11.2008 o 11:01

Kúp si dve, jednu " pískanie rujnej srny" a druhú " srnčie vrieskanie"- neoľutuješ. Nekupuj kombinovanú dve- resp. tri v jednom- rozladí sa ti a nebude to dobre fungovať. Adresu Ti napísal milanK- ja som to kupoval cez Hubertlov, ale mám aj priame číslo na predajcu- zabezpečuje aj príp. servis, t.j. naladenie, len momentálne ho pri sebe nemám. Ak ho nájdem, napíšem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 6.11.2008 o 18:53

odkaz. Dajú sa objednať aj cez Hubertlov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off Edu, 19.8.2008 o 15:25

No ja sa prikloním predca len za buttolo .Podľa mojich skusenosti je lepšie práve buttolo a netreba doň fukať ani ho ladiť .
Ak ked na srnca stači furik s nenamazaným kolečkom tlačiť a srnce vás budú preskakovať po love je hned zabespečený i odvoz úlovku . Treba vyskúšať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off Igor43, 19.8.2008 o 0:39

Od Devany kúpite vábničky lacnejšie a srnce na ne idú ako včely na med ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off miro56, 17.8.2008 o 20:24

Tento týždeň som ju kúpil v predajni Hermes v Bratislave. Cena 950SK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off Edu, 13.8.2008 o 14:57

Ved hej 28 euro ono sa to tak pohybuje ta cena okolo tých 30 euro celkom ok . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off ivanivan, 13.8.2008 o 9:12

Edu: odkaz, Buttolo-30euro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off Edu, 21.5.2008 o 1:16

Kruci ved ale to neni možne aby to nebolo aj na Slovensku skús telefonicky do nejakej najväčšej predajne v Bratislave isto to maju alebo objednaju .Ale v netovom obchode hadam pošlu bez problemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off ivanivan, 19.5.2008 o 22:05

Edu: Ďakujem. Škoda, že nič zo SR alebo ČR. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

off Edu, 19.5.2008 o 16:26

tu ich maš ako dreva :)

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábničky Buttolo (autor: Dandy20).

zobrazené 401-440 z 454 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM