Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vábnička na srnca - diskusia

autor: off martin9
pridané: 6.11.2008 15:27

Aka je podľa vás najúčinnejšia vábnička nasrnca, postrehy a skúsenosti s vábničkami.

počet zobrazení: 23 515
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off apple, 21.7.2013 o 10:01

je zakázané rušiť chránené živočíchy - a to je v zmysle zákona 543/2002 aj poľovná zver, teda aj srnce /výnimku poľovníkom umožňuje § ods 2 - zákon o poľovníctve/. mám názor, že vábenie nepoľovníkom možno úspešne pokladať za rušenie chránených živočíchov. pozri §35 ods 1 písm b): Chráneného živočícha je zakázané b) rušiť v jeho prirodzenom vývine, najmä ho vyrušovať v dobe rozmnožovania, výchovy mláďat, zimného spánku, migrácie .... takže podľa môjho názoru je vábenie nepoľovníkom porušením zákona o ochrane prírody a môže byť podľa neho i sankcionované.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 454 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rudy72, 18.7.2019 o 10:25

Reakcia na príspevok od hano, 18.7.2019 o 0:01 :
Tak s týmto Ti neporadím lebo ju nevlastním ale tak sa mi zdá že práve táto mala plechový jazyček. Ešte by som chcel doplniť predchadzajuci môj príspevok o vábničku buttolo ktorá je tiež z plastu a ma gumovy balonik a stláčanim tohto balonika vydáva ten správny zvuk. Akurát sa naučiť správnu frekvenciu a spôsob stláčania aby to bolo použiteľne na vábenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hano, 18.7.2019 o 0:01

Reakcia na príspevok od rudy72, 16.7.2019 o 15:58 :
Dakujem za odpoved. No vedel by mi niekto odfotit z vnutra tak aby bilo nieco vidiet :) Jedna sa o visnovku od hubertus.Neviem si predstavit ako tam ten jazyk je vlozeny.Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rudy72, 16.7.2019 o 15:58

Reakcia na príspevok od pavian, 16.7.2019 o 7:05 :
Nemusí ani nič rozoberať,lebo niektoré vábničky maju membrány normalne viditeľne z vonku. Napríklad od kristofera klausena alebo niektore nemecké ale momentalne si nespomínam na ich názov.Pre hana zvuk vábničky vydávaju membrány. Niekedy sa vyrábali z kovu lebo plasty neboli ale ich zvuk nebol velmi prirodzeny. Keďže žijeme v dobe plastovej a z plastovou membranou sa dá vernejšie napodobniť zvuk zvieraťa ba čo viac,plastové su aj telá vabničiek. A tak je vecou vkusu každého z nás že akú vábničku preferujeme či tradičnú drevenú,parohovú,rohovú alebo plastovú. Plastová naviac nepodlieha poveternostným podmienkam hlavne vlhkosti ktore by mohli vplývať negatívne na naladenie vábničky a následný zvuk. Ak si šikovný tak sa Ti to možno podarí vyrobiť použiteľnú vábničku ale na trhu je veliké množstvo opravdu výborných vábničiek takže nieje ani veľmi prečo pokušať sa o domácu výrobu. Sú sice pre mnohých drahé ale radšej prišporiť a kúpiť osvedčené ako sa pokúšať o domácu výrobu a potom ostať sklamaný z výsledku lebo každá vábnička je v podstate hudobný nástroj a také husle si tiež nevyrábame doma na kolene. Týmto Ťa nechcem odrádzať od pokusou vyrobiť si vábničku svojpomocne len upozorňujem na prípadne neuspechy a sklamania. Nebudem menovať ale na Slovensku vyrába jedna firma vábničky vo veľkom ale nie každý je s nimy spokojný. Aj tuto na fóre v inom vlákne je o nich pojednávané a pár ľudí ich hanilo že nikdy viac.Ja sám od nich nejaké mám ale s tými zložitejšímy nie som ani ja spokojný. Tak veľa zdaru do roboty.(To to je len môj osobný názor) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 16.7.2019 o 7:05

A čo tak sa pozrieť na problém zvnútra? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hano, 14.7.2019 o 14:13

Zdravim. Vedel by mi niekto poradit co vlastni vabnicky co robi zvuk vo vabnicke napr. hubertus. Mam zaujem o vyrobu no vobec nevim co je vo vnutri. Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 4.6.2019 o 20:33

Možno že sú kvalitné usudzujúc podľa dávnejšie uvedených príspevkov a možno som ja nemal to "šťastie" na správne "kusy." Nakoniec som sa rozhodol pre Nordik Roe švédskej výroby a nemôžem ľutovať. Samozrejme, na používanie tejto vábničky sú potrebné určité zručnosti vo vábení, znalosti výskytu srnčej zveri v poľovnom revíri, ale tóny sú jednoznačne správne produkované, čo sa mi potvrdilo privábením dvoch kusov srnčej zveri počas minulej srnčej ruje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fantomas, 3.6.2019 o 15:10

Devana su total dojednej vsetky SHIT...jedine Flauhaber.....Hubertus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter979, 31.5.2019 o 2:38

Reakcia na príspevok od kjuby, 23.6.2018 o 15:15 :
Tiež som ju mal,,vyhodené peniaze,,menilo si to tóny ako sa jej zachcelo bez zmeny nastavenia,,s tým vreštaním som to mal rovnako..veľké sklamanie,,vábničku Devana už nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 23.6.2018 o 15:15

Lovu zdar. Chcel by som sa s Vami poradiť. Kúpil som si vábničku na srnca značky Devana - univerzálnu, ktorá sa nastavuje šróbikom. Ale, stalo sa mi to, že sa mi nedarí vábničku naladiť na zvuk rujnej srny, ale vydáva mi zvuk zajačieho vrešťadla. Máte prosím a Vy nejaké skúsenosti s touto vábničkou?? Vábnička na srnca - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off simon123, 3.6.2018 o 18:37

Ja používam višnovku od firmy hubertus. Vábnička na srnca - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shoogo, 4.8.2016 o 18:26

ja tiez pouzivam od devany. sice su v dreve ale privabit sa mi podarilo kazdu vekovu triedu. funguju pekne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 4.8.2016 o 15:49

áno, Ing. Mihálko (Devana) a Ing. Zubíček vyrábajú a aj ladia podľa mňa najlepšie vábničky ... od prvého mám srnča a mladú rujnú srnu a od druhého starú rujnú srnu ... paroh ručná práca ... nič viac nepotrebujem ... treba sa len naučiť vábiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rimo, 4.8.2016 o 13:47

Osobne vlastnim vabnicku od devany, krasne mi na nu srnce priskakuju. Aj trojecku som privabil, ktora bola nasledne odlovena :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LESLOV, 3.8.2016 o 23:31

..staci si dat vyhladavat buttolo..a mas to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 3.8.2016 o 22:40

LESLOV: Kludne pridaj nejaké video nikto nebude proti :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 3.8.2016 o 22:29

este by som dodal ze sa da napodobnit aj hlas srny tzv. skocne piskanie..na internete je dost o tom popisane aj video ako na jednotlive hlasy.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 3.8.2016 o 10:56

buttolo imituje 3 tóny, hlas srny, srnčaťa a úzkostné pískanie. Hlas srny imitujeme jednoduchým stlačením balónika z kľudnej polohy zhruba do polovice, úzkostné pískanie imitujeme silným úplným stlačením, po stiahnutí gumovej hlavičky imituje hlas srnčaťa. Šroubikom si meníme hlas staršej a mladšej srny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Mysho22, 31.7.2016 o 17:27

Lisiak37: Stačí ju demontovať a vnútri je malý šroubík s ktorým meníš výšku tónu podľa svojej ľubovôle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lisiak73, 31.7.2016 o 15:48

Zdravím.Kúpil som si vábničku "Buttolo".Čítal som že imituje hlas srny ,aj srnčaťa.Vie mi niekto poradiť ako sa volí medzi jednotlivými hlasmi?Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.7.2016 o 16:39

Na srnca stačí nenamastený fúrik ako to koliečko píska srnce priskakujú uplne bežne . Po love sa len naloží do fúrika a pokračuje ďalej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off LESLOV, 17.7.2016 o 18:37

neviem ci polohy..ale ja tam moznost nastavenia malickym srobikom.. mam to uz viac ako 5 rokov a ziadnu zavadu som nemal.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off caky, 17.7.2016 o 18:13

Udajne ze butolo ma tri polohy.no ale ktora je ktora. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 17.7.2016 o 17:51

Ja ma uz asi 6 rokov Nordik Roe a buttolo..jednu buttolo mam nastavenu na srnu a druhu buttolo na srnča, nordik mam tiez. Pouzivam ich striedavo a uspechy su..odporucam.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off caky, 17.7.2016 o 13:10

vabnicka butolo - vie mi niekto poradit ako spravne pouzit vabnicku na srnca butolo?dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 29.4.2016 o 11:07

Tie gumičky na srnčích vábničkách nie sú dôležité. Oveľa lepšie a úspešnejšie sa naučíte vábiť bez nich. Každá lokalita je trochu špecifická a to prednastavenie (ladenie) gumičkami nemusí vždy a všade dobre fungovať. Ja používam jazýčkové vábničky, ale bez gumičiek, prípadne ich mám stiahnuté vzadu. Na vydanie správneho tónu slúžia ústa, pľúca a zuby. Najviac úspechov mám jednoznačne s vábničkou od Devany: univerzalna srncia vabnicka parohova Vrelo odporúčam. Dá sa na nej okrem srnca veľmi dobre napodobňovať i vrešťanie zajaca, pišťanie králika a dá sa použiť i ako myškovačka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off frantisek14, 29.4.2016 o 9:18

Ja mam buttolo a funguje dobre a že sa nedá vábiť ústami nie je na škodu lebo to treba aj vedieť ja som preto volil buttolo ale mam aj vábničku devana s ňou to budem skúšať túto sezónu a uvidím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lord7, 28.4.2016 o 23:43

Správný výber vábničky - Pekný deň prajem, chcem si dať poradiť ohľadom srnčích vábničiek, neviem si vybrať medzi vábničkou Nordik Roe alebo Buttolo, počul som negatívny názor na Nordik, že sa tie gumičky trhajú a potom je nepoužiteľná, a zas na Buttolo sa mi nepáči to, že sa s ňou nedá vábiť s ústami, a že vraj tá loptička tiež praská, neviem čo je na tom pravdy, zato si chcem dať poradiť, vopred vám ďakujem za rady :)odkaz Vábnička na srnca - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 1.10.2015 o 23:54

matos, nordik urcite nie je vhodna vabnicka pre zaciatocnika... precitaj si celu diskusiu a v auguste by som ti skor odporucil ucit sa na vabnicke buttolo...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matos, 1.10.2015 o 17:37

Vábenie srnčej zveri - chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s vábničkami srnčej zveri, chcel by som si kúpiť túto vábničku tak či to vôbec funguje, prepáčte som začiatočník :) Nordik ROE- predladená srnčia vábnička odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 24.7.2015 o 8:32

Michale ale doma pořádně zavři psa, až budeš v hore vábit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 23.7.2015 o 23:29

odkaz objednal som psovi s neverili by ste aký verný srnčí hlas vie napodobniť... od pískania srny na srnča až po rujnú srnu podla toho ako intenzívne ju stláčate. Je to vlastne také fake Buttolo za zlomok jeho ceny.Cez víkend vyskúšam v praxi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LESLOV, 23.7.2015 o 20:32

Môj názor je taký, že Buttolo je vábnička čo sa týka ovládania veľmi jednoduchá. Pri vábničke je prvoradý faktor, vernosť napodobňovania zvuku ktorý chceme a nie značka. Mám Buttolo, Devanu aj Nordik. Najviac používam Buttolo a to 2 kusy jednu naladenú na srnu a druhú na srnča a popri tom aj Nordik. Osvedčili sa všetky.odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off branom, 23.7.2015 o 20:16

Ako začiatočník sa prihováram za Buttolo, jednoduché, pohodlné riešenie. A hlavne funguje, len pozor na pomerne silný intenzívny zvuk, netreba to preháňať, na úvod vábenia (v lesnom poraste pri okraji mladín) sa mi osvedčilo jedno slabučké písknutie a čakať aj 20-30 minút, paru krát sa mi takto stalo, že prišiel veľmi opatrne aj starší srnec z blízkeho okolia, pri intenzívnom častom stláčaní je to skôr odpudzovač. Ak zavábim srnča nie je nič výnimočné ak zareaguje diviak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 22.7.2015 o 10:07

oko11 to neviem, nepočul som ešte o nej, ale asi to bude preto, že napodobiť bäkanie srnca dokáže už aj malý chlapec, keď si to napočúva a pár krát si to skúsi. Inak sa dá takto "bäkaním" pekne zabaviť v revíri so srnčou. Rád takto naťahujem srncov, ktorí sa vyplašili zvukom ale nevedia o tom, že je tam človek ... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off oko11, 22.7.2015 o 8:52

existuje vábnička imitujúca brechanie srnca ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 9.4.2015 o 6:45

Poacher to napísal jasne-treba si uvedomit,že to nie je len o vábničke,mám dojem,že vačšina tých,čo sa pýtajú o radu má predstavu,že zoberiem vábničku,zapískam a srnec priam priletí.Pre úplných začiatočníkov je Buttolo asi naj,Devana chce skúsenosti,ale má svoje čaro.Predovšetkým to chce však skúsenosti,opakované vychádzky ráno,večer,sledovanie správania sa zveri,výskyt holej srnčej zveri a potom sa možme o niečo pokúšat.Ak sa však v danej oblasti srnec nevyskytuje,tak potom si možme pískat a je úplne jedno na čom a kde.To isté platí,ak vynechám všetko to ,čo som popísal a len tak si budem vypiskovat po hore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Poacher, 8.4.2015 o 13:17

Všetky menované sú dobré, dôležité je dobre ich ovládať. Z toho pohľadu je Buttolo najjednoduchšie, nasleduje Devana a potom Nordik. Na druhej strane Nordik ponúka najširšie portfólio zvukov, od srnčaťa, cez rujnú srnu, skočné pískanie až po nárek. Chce to ale viac cviku a sústredenia ...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 8.4.2015 o 11:12

Osobne mám skúsenosť s Nordik ROE, BUTTOLO a tiež DEVANA. Ani jedna ma nesklamala ale najlepšie sa mi osvedčila BUTTOLO ktore mam dve, jednu nastavenu na srnu a druhu na srnča. Nordik ROE je tiež dobry ale treba na tom mať prax aby mal človek úspech.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 8.4.2015 o 10:31

Zdravím Vás, nemá niekto skúsenosti s takouto vábničkou? odkaz moc som po internete nehľadal ale táto ma zaujala všestrannosťou, čo vy na to ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 454 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov