Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Váš názor páni-pokarhanie, disciplíny trest - diskusia

autor: on WolfHunter
pridané: 18.10.2015 15:04
Dnes som bol pokarhaný...asi dva týždne do zadu som strielal na otvorenej lúke po diviakovi...po výstrele som ho videl utekat bez známok zásahu a navyše som jasne počul ako gulka vletela do konárov jedlí za jeho líniou...baterkou som urobil obhliadku nástrelu v smere úniku až po kraj lesa a po konzultacii s hospodárom som to iste urobil ráno s tým že ak nájdem srst krv alebo ine známky postrielania bude potrebný pes...rano sme prekontrolovali nástrel ktorý bolo pekne vidno kedže diviak si ryl v jednom mieste...prehladali sme les až po najhlbí jarok cca 1km bezvýsledne...psa som nevolal ...v pondelok asi dva dni na to som na strelnici vystrelil zo zbrane asi tri rany a všetky boli vlavo hore asi pol metra...optika nebola v poriadku takze urcite som netrafil kedze som strielal na sikmo stojaci kus cca na 17mm diviak mohol mat cez 100kg...máme zazmluvnených psov so susedným združeným lebo nie sme schopný mat vlastných preto som psa nevolal lebo som si bol istý že som minul...kým by chlap prišiel a stejne nenašli nič iba som chcel ušetrit čas s tým že na vlastnu zodpovednost som tak neurobil...prečo píšem lebo sa nestotžnujem s tým aby som bol pokarahaný za to že som vraj neurobil maximum...zdá sa mi že moje stanovisko nebolo doležité doležité bolo stanovisko pána predsedu a to ma dojalo pretože všetko sa postavilo na špekuláciach a ja som si uvedomil že nie je u nás rovnaký meter ..v domacom poriadku ani v stanovach nemáme nič o povinom volaní psa na dohladavku tak chcem vediet či moj trest bol adkevátny...
počet zobrazení: 4 239
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off pali1, 18.10.2015 o 19:31

kto chce psa biť,palicu si nájde....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
off kormp, 30.9.2019 o 20:48

Aspoň sa ti otvorili oči a budeš vedieť na koho sa spoľahnúť a kto ti závidí/od takých radšej čo najďalej/. Bohužiaľ videl som to vo veľa združeniach, len treba mať oči otvorené.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.11.2015 o 13:57

Mal si sa odvolať na členskú schôdzu a povedať svoju argumentáciu členom . Avšak ak by si predseda všetkých členov vopred obvolal a vyhrozil im ako majú hlasovať bolo by tvoje úsilie márne . Pokarhanie jeden zo smiešných prežitkov dôb minulých :-D Zapamätaj si rovnaký meter nebude nikdy platiť nikde ani vo vašom PZ na čo skôr alebo neskôr prídeš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 1.11.2015 o 13:27

Ťažko robiť na diaľku sudcu . Veľmi aktuálnym môže byť aj ten žalúdok, lebo pokiaľ ste urobili všetko a overenie nástrelu psom nemáte v interných predpisoch, človeka ani nič iné nemôže napadnúť.Zaráža ma však iná vec - taký zásadový predseda a v revíri nemáte ani jedného poľovne upotrebiteľného psa s kvalifikáciou na dohľadávku diviačej zveri ? Vytrite mu oči a zaobstarajte si psíka Vy sám (verte ,že stačí aj malý jazvečík s DS či FSD)...Ja osobne už 36 rokov nie som bez psíka a veru neraz mi ušetrili nielen čas ,ale určite ma uchránili aj od iných (podobných) nepríjemností. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Michal0811, 19.10.2015 o 11:16

Wolfhunter podľa môjho názoru bolo to pokarhanie skôr prejavom určitých potláčaných vnútorných emócií. Sám musíte najlepšie vedieť, aké máte postavenie v združení, vo vzťahu s dotyčným alebo v kolektíve, či ste sa nestal obeťou dlhotrvajúceho napätia. Môže ísť o výsledok intrigárstva a skupinkárstva, ktoré sa bohužial vyskytujú takmer v každom združení. Za normálnych okolností, by sa mal klásť dôraz na vzdelanosť a profesionalitu jedinca a veriť v jeho odbornosť a odborný posudok. Ak by došlo v budúcnosti k nálezu vami nedohladanej zveri, tak by sa to mohlo posudzovať ako pochybenie z Vašej strany. V prípade nálezu, by bolo minimálne pokarhanie na mieste. Ako bolo spomínané, je vždy dobré a zodpovedné si zbraň kontrolovať a udržiavať v 100% stave. Verím, ako ste aj napísal, že pri podobnej situácii už budete pracovať aj so psom, čím dokázateľne spravíte maximum pre dohľadanie zveri. Človek sa učí na vlastných chybách, ten múdrejší na chybách druhých. Možno by bolo dobré celú túto situáciu s pánom predsedom prediskutovať ešte raz, medzi 4 očami, ako chlap s chlapom.Možno máte len moc zásadového predsedu, čo nemusí byť vždy na škodu. Prajem Vám mnoho presných zásahov a veľa chutí do budúcna. Lovu zdar !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off dusab, 19.10.2015 o 11:07

Osobne si myslim, ze ak tam, nieje najdeny uhyn, nieje co riesit. Nemaju pravo na ziadne pokarhanie...vysmiat sa im. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 19.10.2015 o 9:39

Nikto nieje neomylný, ak by sa to stávalo 3-4 x do roka pravidelne bolo by to na "kapky". Osobne si myslím, že aspoň duriča s f - skuškami by ste mali mať v združení, Chvala pánu , u nás máme tak obetavého človeka ( nie jedneho ), ktorý príde aj o pol noci so svojim psíkom a preverí nástrel. Pokiaľ je to tak ako píšeš nemyslím si, že je to relevantný dôvod na oficialne pokarhanie, alebo riešenie. Aj so psom sa nedohladajú farbiace kusy, keď sa po x-100 m stratí farba aj stopa. Tá pomyselná palica tam asi bude, ak je to aj za niečo iné a toto bola len kvapka - toto tu asi nerozriešime, ale tento konkretny prípad je myslím palica. Jak sa vraví "Hoď kameňom , kto si bez viny." Trochu Ludskosti do tejto nevrlej doby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off fatran, 19.10.2015 o 9:02

no niekomu ležíš ako ťažký kameň v žalúdku ale raz sa mu to vráti karma je karma len treba chodiť do hory raz sa aj on pomýli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off clovek, 18.10.2015 o 21:58

Tiez zaujumavost do placu poslal som cloveka namiesto seba na brigadu kedze zijem v zahranici neakceptovalo sa to vsetci tam maju dojst osbne inak sa neuznava ucast:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 18.10.2015 o 21:49

lubenko, su aj ine sposoby, ako si skontrolovat spravnost nastrelenia zbrane, netreba utekat hned na strelnicu. Mne napr. staci dat pusku do stojana, jeden pohlad cez vyvrt, druhy na puskohlad a vidim, ci je to ok. Tuknut s puskou a nevediet o tom.... tie casy uz skoncili, ked sme sa v takom stave vracali domov z polovaciek :-) ale aj keby sa trosku tuknut podarilo, pol metra od ciela je na moje gusto privela. Wolfhunter sam vedel najlepsie, ci chybil. A to pokarhanie predsedom, ci vyborom.., podla mna by malo byt podlozene aspon nejakym najdenym uhynom. Tiez mi to pride take, ze karhat chceli, len cakali na dovod ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.10.2015 o 20:29

Mikulaš nieje nahodou vaš predseda v spojeni s LOZ VLK s panom opravarom Lukačom? potom by som videl suvislost:):):)a pre spito270,pušku možeš mat podla seba uplne v poriadku,ale čo ked dakde tukneš a nevieš o tom,nechodiš predsa pred každou vychadzkou do hory nastrelovat flintu,podla mna Mikulaš toho pre dohladanie zvera urobil dost,podaktorý polovnici nejdu ani len na nastrel a lebo nahlasia chybenu ranu na škodnu,aj tak sa da ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mlsrb, 18.10.2015 o 19:52

Samozrejme je treba urobiť všetko pre dohľadanie postreleného kusa a treba mať aj flintu v perfektnom stave ale u vás je asi riadna šikana.Pripomeň kolegom čo ťa potrestali že to poľovníctvo je koníček a nie služba v armáde.V skutočnosti sa možno len hľadá dôvod ako ťa uplne odstrániť zo združenia a pali1 to napísal podľa sedliackeho rozumu veľmi dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vinci, 18.10.2015 o 19:49

Urobil si všetko podľa svojho svedomia. To, že si potrebujú nájsť dôvod aby ťa karhali je vec druhá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 18.10.2015 o 19:33

suhlasím pali1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 18.10.2015 o 19:31

kto chce psa biť,palicu si nájde.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

on WolfHunter, 18.10.2015 o 19:29

puška je v poriadku...nastrelena dokonca som sa rozhodol pre zmenu optiky presedlal som z Bushnell 3-9x40 na Burris 3-12x56 s červeným bodom je nastrelena že nie je problem na 100m trafit kruh o priemere 5cm...priznavam ze je to pre mna poucením najprv na strelnicu potom do lesa ale jedná sa mi o princíp že som vlastne dostal pokarhanie za teoreticku špekulaciu...bol som pokarhany za nedohliadanie netrafeneho diviaka psom...aj ked som urobil z mojej strany maximum nechápem nehladám ospravedlnenie ale výklad znie zranenú postrelenú ak nie su k dispozicii ine osoby...prešli dva týždne skor mi to príde ako pomastenie si ega...alebo robíme si a zákon si vykladáme ako nám vyhovuje...teraz budem volat psa aj pri love sojok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 18.10.2015 o 18:38

Ja sa nečudujem už ničomu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 18.10.2015 o 16:51

dobre kocurkovo tam mate. Co sa teba tyka... najprv si daj pusku do poriadku a az potom poluj. Nie naopak! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off jaro1, 18.10.2015 o 16:40

Zakon o polovnictve v ktoromsi paragrafe uvadza, ze polovnik je povinny sledovat a dohladavat postrelenu alebo inym sposobom zranenu zver a ak ju nemoze sam dohladat, alebo s pomocou inych osob, je povinny pouzit na dohladavanie polovne upotrebitelneho psa. PS- ten koň toto zrejme na Teba pouzil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM