Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

skratenie hlavne, pokial je to este ok - diskusia

autor: off Fondo88
pridané: 13.10.2015 18:32
mal som nehodu s nastelovacim laserom co sa vklada do predu hlavne lebo pri nastrelovani sa vystrelilo a on ostal v hlavni
hlaven je poskodena asi na 11 cm od predu ci by sa to dalo skratit a strielalo by to este presne nieje prasknuta len je poskodený vybrt a rozhadzuje to asi na 30cm
počet zobrazení: 3 966
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 14.10.2015 o 6:19

Nevidel som to, ale osobne by som nič neskracoval a vymenil hlaveň. Moje ruky oči hlava.... a život stoja za viac ako jedna hlaveň. Mohli vzniknúť mikrotrhlinky, ktoré sa neprejavia hned pri dalšej rane.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
off Durell, 19.10.2015 o 22:35

Gratulujem k novej flinte, čo nikdy nieje na škodu, ale hlaveň by asi vyšla lacnejšie. Mne by ten červík vždy hlodal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fondo88, 19.10.2015 o 20:58

hlaven som dal skratit a aj kupil dalsiu pusku takze pohoda a dakuem za rady a bolo potrebne skratenie len o 5 cm a striela to presne na 200m tak som spokojny ale druhý sauer už je doma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tomi626, 16.10.2015 o 15:26

Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť... Daj fotku nech sa kochame ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 16.10.2015 o 14:43

Presne na 300 m dokážu strielať aj kratšie hlavne, Prichádza o výkon na dlhšie rany ( 150 m ) a stane sa z toho tak trochu plameňomet, jednoducho nevyhorí všetok prach v hlavni. No ani to by nebola taká tragedia . V tom to konkretnom prípade je to hazard. Cyklické namáhanie a mikrotrhliny sa vôbec nemajú radi. Howk k tomuto som dohovoril. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 16.10.2015 o 14:02

kludne môžeš ist aj pod 50 cm pokiaľ nebudeš strieľať na 300 metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 16.10.2015 o 13:46

Pri skrátení hlavne o cca 5 cm by si sa dostal na dĺžku hlavne highlanda (51 cm), ale ak hovoríš že poškodených je asi 11cm predpokladám že tak hlboko si mal v hlavni ten laser, tak pri skrátení o 11 cm nielen že by to pravdepodobne neustabilizovalo strelu ale aj by ti rapídne klesla úsťová rýchlosť strely. Takže osobne by som si zobral dobre mienenú radu od Durell-a k srdcu a radšej kúpil novú hlaveň. Lebo sa môže stať že necháš peniaze u zbrojára a nakoniec zistíš že to nestrieľa presne a keby aj strielalo tak pred každým výstrelom budeš mať malú dušičku či ti to nerozbije pusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 15.10.2015 o 22:34

Rengen je OK. Ešte je otázka, kto to vlastne spôsobil. Ak tvoja osoba, šiel by som fraňovi kúpil novú hlaveň doma vymenil a pohoda. Ak je za nehodu zodpovedná iná osoba - nastrelovač, niečo také ako rengen od neho by ma nepresvedčilo. Uvedom si, že taká prekážka v hlavni je sviňa a pevnosť tej hlavne je na to aby zniesla takúto nehodu a neublížila neopatrnému strelcovi. Opakovanie by som neriskoval. Ak tých +/- 650 € stojí za riziko OK. Uvedom si, že ak by to bola nejaká lacná flintička už by si mal na konci hlavne banán a to by sa aj policii ťažšie vysvetlovalo. pri likvidácii hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fondo88, 15.10.2015 o 15:14

zbran je sauer 202 30-06 a mal som to u puskara povedal ze je to v pohode ze ked sa to skrati bude ok bolo to aj na rengene alebo na com, skratenie by bolo 5 cm dlzka hlane bola 56 a dala by sa na 51 co sauer roby bezne ti tieto hlavne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 14.10.2015 o 15:14

Pri nastrelovani sa vystrelilo... :-) Nerozumiem uz tomu ako sa moze nieco take niekomu stat. Si mal nabite ci co? Ako vravi Durell, ja by som z toho s pokojnym svedomim uz nestrielal ani po skrateni hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 14.10.2015 o 14:53

Inak aká je to zbraň a kaliber? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 14.10.2015 o 12:33

Fondo88 - mohol by si opísať spomínanú nehodu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 14.10.2015 o 9:25

Mimo tohto prípadu - ak to spraví puškár nieje to problém, ak to neskráti pod limit pre dlhú gulovú zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off kuzmican, 14.10.2015 o 8:19

skrátenie hlavne je zásah do konštrukcie zbrane tým si len vyrobíš problém voči zákonu o zbraniach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 14.10.2015 o 6:19

Nevidel som to, ale osobne by som nič neskracoval a vymenil hlaveň. Moje ruky oči hlava.... a život stoja za viac ako jedna hlaveň. Mohli vzniknúť mikrotrhlinky, ktoré sa neprejavia hned pri dalšej rane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM