Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Najlepší dalekohľad do 150 eur. - diskusia

autor: off MiroSR
pridané: 3.9.2015 11:18
Pekny deň prajem je tu veľa tém v ktorých sa rozoberajú ďalekohľady ale vždy sa diskutuje len o jednej značke a skusenostiach s ňou. Som študent a financovať záľubu ako je poľovníctvo je pre mňa dosť náročné preto by som bol rád keby ste mi poradili nejaký dalekohlad do 150 eur ktorý by som využil ako pri posliedkach tak aj pri večerných postriežkach . Za Vaše rady vopred ďakujem.
počet zobrazení: 20 980
počet hlasov: 1
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off colt45, 8.7.2016 o 0:06

Tak, pridávam moje skúsenosti a dúfam, že pomôžu aj ostatným. V obchode som vyskúšal Barr&stround savannah 8x56, Delta forest II 10x50 a z Hawke nature trek mali len 8x42. Už za denného svetla bol dosť veľký rozdiel medzi daľekohladmi v prospech B&S. Tak som ho teda zobral. Nakoniec sme doma porovnali ďalehohľady B&S, brat zobral spomínanú Deltu a kamoš má Deltu optical titanium 10x56 (roof). Okolo 20:30 sa nám javil ako najsvetlejší Delta forest, ale farby boli až príliš svetlé. Priebežne sme stále skúšali jednotlive ďalekohľady a vymieňali si ich až do tmy. Keď už začínala byť tma, do diaľky a keď sme hľadeli čisto len do pšenice, bol najsvetlejší a obraz bol najkvalitnejší pri B&S. Keď sme sa však zapozerali pod stromy/kríky najostrejší bol obraz pri Delte titanium, avšak zhodli sme sa na tom, že to bude kvôli zväčšeniu. Suma sumárov: 1. Zväčšenie 8x56 sa nám javil ako najpríjemnejší. Pri 10x už sme vnímali trasenie rúk. 2. Najviac sme boli prekvapení výkonom B&S. Za denného svetla je obraz trošku tmavší ako pri Forest II, ale farby sa nám zdali prirodzenejšie. A za súmraku mal najlepší výkon z tych troch ak porovnám cenu a ich výkon. (kamoš po vyskúšaní si ho už ide kupovať bratovi ako darček :D ) 3. Nepopieram, že výkonom bola najlepšia Delta Titanium, ale medzi Deltou a B&S nebol veľký rozdiel 4. Ak hľadáte lacnejší ďalekohľad delta forest II je ideálnou voľbou. ( bol len trošku slabší ako B&S a vzhľadom na viac ako polovičnú cenu oproti titaniumu je fakt že ideál) Ceny: B&S savannah 8x56 185€ Delta Forest II 125€ Delta Titanium 10x56 290€ Taká menšia poznámka. Náš vek je 25, 26 a 33 rokov. Ako sme zistili, tento faktor je fakt podstatný, keďže po 33 ročnom kamošovi som stále musel všetko doštelovať :D Toto sú moje laické skúsenosti a budem rád ak to všetko okomentujete, aspoň sa dozviem niečo nové :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-60 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MiroSR, 16.9.2015 o 9:39

Uvidime co to bude zatial neprisiel ale nasiel som ho za dobru cenu o 60 eur lacnejsi ako v kamenom obchode tam som ho porovnaval s fomeiom a deltou 8x56 a pre moje oko bol urcite najlepsi ale uvidime co to bude za sera budem vas informovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 16.9.2015 o 9:04

Miro nový Yukon Point ma bohužial sklamal čo sa týka výkonu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 16.9.2015 o 8:30

MiroSR - Nové Yukony majú nadštandardnú výbavu ,určite stoja "za pokus" ; po náležitom odskúšaní daj recenziu ,veľa ľudí to isto bude zaujímať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 15.9.2015 o 22:26

No tak som nakoniec obiednal dalekohlad Yukon Point 8x56 tak dufam ze budem spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MiroSR, 9.9.2015 o 23:29

Zase dakujem za rady. Som student a fakt je pre mna dost dat aj 150 eur . Bol som v Sv.Antone aj vo vsetkych polovnictvach u nas mal som moznost pozriet sa cez velke mnozstvo znaciek ale iba cez den takze tam sa velmi svetelnost neda porovnavat ale najviac mi sadol ten Minox lenze je to iba 42 ... dost sa mi pacila aj znacka yukon .( samozrejme nehovorim o znackach ktore si nemozem dovolit :-) ) na Delta sa mi nepacilo to ze ked som si presne nezalomil dalekohlad na sirku oci tak mi to robilo po bokoch tiene a ten isty problem bol aj pri znacke Fomei. Nehovorim ze si vyberam iba medzi trooma znackami len som pisal ze sa mi pacia . Preto som aj zalozil tuto diskusiu aby som sa nieco nove dozvedel. Pozeral som aj na stare Zeissky ale trocha sa bojim toho ze tam nemam ziadnu zaruku a ked po case zistim ze sa napr. zarosuje tak to bude zle. Momentalne mam Bresser z Lidlu za 20 eur a musim povedat ze za tu cenu je to fakt dobry dalekohlad mam ho asi 4 roky a som spokojny lenze teraz uz chodime s ocom spolu do lesa a potrebujem vlastny tak nieco trosku lepsie hladam . Keby mal este niekto nejaku radu. tip tak dakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lacike2, 9.9.2015 o 20:00

MiroSR ak sa rozhoduješ medzi touto trojicou,tak zober DELTA FOREST II 8,5x50.Minox BF 8x42 BR je celkom slušný,ale do 150€ ho zoženieš ťažko plus má dosť plytko uložené šošovky a základné balenie neobsahuje predné krytky(dajú sa dokúpiť za cca 10€),ale hlavne 42mm priemer v tejto cenovej úrovni je na zhoršené svetelné podmienky nedostatočný. Nikon Aculon A211 7x50 by som tiež vylúčil,za tú cenu by som zobral skôr armádnu uloženku Meopta D-7 vo veľmi dobrom stave.Ak ti kúpa nového ďalekohľadu príliš nesúri skús ešte niečo došetriť a siahnuť napr. po Delta Optical Titanium 7x50,alebo Nikone Action EX 7x50,10x50 a budeš určite spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zhodarik, 8.9.2015 o 8:40

Skús pozrieť český FOMEI Leader 8x56....alebo tú Deltu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off caky, 7.9.2015 o 17:40

MiroSr ja mam deltu forest2 10x42 a moj znamy ma 8.5x50.takze viem to porovnat.moj je akurat mensi a lahsi.ale skoro to iste.a za tie prachy to stoji.za sera alebo splnu v poho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 4.9.2015 o 15:17

majko82 - Keď sa aj vyrovnajú tak zvyčajne len na "chvíľu" a nie v noci ; tých 150 € je dosť nízky limit . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 4.9.2015 o 15:06

lanus , nevravím klobúk dolu pred zaisom z DDR ale tej starej kvalite sa vyrovnajú aj nové značky ako tu uvádzajú napr Minox alebo Redfield alebo aj delta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 3.9.2015 o 22:56

Ja mám Nikon aculon 7x50 a som spokojný za tú cenu je to podľa mňa dobrá voľba. Obraz ostrý a aj za šera je to celkom slušné, keď to porovnám so starým Zeissom jena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 3.9.2015 o 22:42

určite bude...vidno v ňom bez problémov a je ľahký a spratný...toto hralo veľkú rolu keď som si ja vyberal ďalekohľad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.9.2015 o 22:40

MiroSR - Najväčšiu svetelnosť bude mať zachovalý resp. zrepasovaný Zeiss Jena 7x50 !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 3.9.2015 o 22:03

Dakujem zatial za vaše rady mam nejake tipy napr. Minox BF 8x42 BR...Nikon Aculon A211 7x50...DELTA FOREST II 8,5x50 Ktorý z nich bude ten naj rozmyšlam nad Minoxom ale bude mat dobru svetelnost narozdiel od tych 50-tok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 3.9.2015 o 21:09

mám minox bf 8x42 a môžem odporučiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 3.9.2015 o 21:02

ten Redfield čo píše Stopinko odporúčam aj ja , 10x50 nemá chybu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off durko59, 3.9.2015 o 17:48

Pred nedavnom som riesil teiz podobnu dilemu a moje rozhodnutie padlo na toto: odkaz a mozem povedat ze maximalna spokojnost...či za sera ale za splnu...jasny a kvalitny obraz mozem len vrelo odporucit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 3.9.2015 o 14:53

Na tuto deltu som uz pozeral ale na model 8,5x50 neviem ci by ta 42 postačovala pri zhoršených svetelných podmienkach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.9.2015 o 14:20

MiroSR - Pod 150€ sa dá kúpiť zachovalý Zeiss Jena 7x resp.10x50 . Ak však chceš nový tak sa mrkni napr.na : odkaz .Je kompaktný a má veľké zorné pole ;tieto jeho pozitíva isto využiješ aj neskôr keď si kúpiš niečo kvalitnejšie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 3.9.2015 o 12:18

Nedávno som kupoval ďalekohľad na pirs značku Redfield Rebel 8x32. Táto značka patrí pod Leupold. S ďalekohľadom som veľmi spokojný. Veľmi dobre vyhotovenie, zatiaľ som nenašiel žiadnu chybu. Hľadal som niečo za dobru cenu, čítal som recenzie v Kanade a USA nakoľko v SR som o tejto značke nič nenašiel, konkrétne ohľadom ďalekohľadov. Väčšina tých čo sú vlastníci chvália pomer ceny a kvality. Mňa vyšiel 120eur aj s poštovným cez ebay. Myslím, že ak si vezmeš väčšie rozlíšenie nič nepokazis a budeš spokojný. Ja som šiel do risku co to bude zač ale je to veľmi vydarený ďalekohľad. Vopred píšem ze výrobok je z Číny no som prekvapený kvalitou zhotovenia ako aj kvalitou obrazu. Čisté sklo žiadne umelé šošovky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 41-60 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM