Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Najlepší dalekohľad do 150 eur. - diskusia

autor: off MiroSR
pridané: 3.9.2015 11:18
Pekny deň prajem je tu veľa tém v ktorých sa rozoberajú ďalekohľady ale vždy sa diskutuje len o jednej značke a skusenostiach s ňou. Som študent a financovať záľubu ako je poľovníctvo je pre mňa dosť náročné preto by som bol rád keby ste mi poradili nejaký dalekohlad do 150 eur ktorý by som využil ako pri posliedkach tak aj pri večerných postriežkach . Za Vaše rady vopred ďakujem.
počet zobrazení: 20 904
počet hlasov: 1
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off colt45, 8.7.2016 o 0:06

Tak, pridávam moje skúsenosti a dúfam, že pomôžu aj ostatným. V obchode som vyskúšal Barr&stround savannah 8x56, Delta forest II 10x50 a z Hawke nature trek mali len 8x42. Už za denného svetla bol dosť veľký rozdiel medzi daľekohladmi v prospech B&S. Tak som ho teda zobral. Nakoniec sme doma porovnali ďalehohľady B&S, brat zobral spomínanú Deltu a kamoš má Deltu optical titanium 10x56 (roof). Okolo 20:30 sa nám javil ako najsvetlejší Delta forest, ale farby boli až príliš svetlé. Priebežne sme stále skúšali jednotlive ďalekohľady a vymieňali si ich až do tmy. Keď už začínala byť tma, do diaľky a keď sme hľadeli čisto len do pšenice, bol najsvetlejší a obraz bol najkvalitnejší pri B&S. Keď sme sa však zapozerali pod stromy/kríky najostrejší bol obraz pri Delte titanium, avšak zhodli sme sa na tom, že to bude kvôli zväčšeniu. Suma sumárov: 1. Zväčšenie 8x56 sa nám javil ako najpríjemnejší. Pri 10x už sme vnímali trasenie rúk. 2. Najviac sme boli prekvapení výkonom B&S. Za denného svetla je obraz trošku tmavší ako pri Forest II, ale farby sa nám zdali prirodzenejšie. A za súmraku mal najlepší výkon z tych troch ak porovnám cenu a ich výkon. (kamoš po vyskúšaní si ho už ide kupovať bratovi ako darček :D ) 3. Nepopieram, že výkonom bola najlepšia Delta Titanium, ale medzi Deltou a B&S nebol veľký rozdiel 4. Ak hľadáte lacnejší ďalekohľad delta forest II je ideálnou voľbou. ( bol len trošku slabší ako B&S a vzhľadom na viac ako polovičnú cenu oproti titaniumu je fakt že ideál) Ceny: B&S savannah 8x56 185€ Delta Forest II 125€ Delta Titanium 10x56 290€ Taká menšia poznámka. Náš vek je 25, 26 a 33 rokov. Ako sme zistili, tento faktor je fakt podstatný, keďže po 33 ročnom kamošovi som stále musel všetko doštelovať :D Toto sú moje laické skúsenosti a budem rád ak to všetko okomentujete, aspoň sa dozviem niečo nové :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off zubzero, 19.7.2016 o 12:48

Zdravim, ja som si kupil tento tyzden delta titanium 8x56 poro u vysocanskeho v humennom za 199e. Velmi dobre sadne do ruky, obraz velmi dobry, odskusane aj za sera, po zotmeni som bez problemov zbadal lisca na strnisku na vzdialenost 80m. Myslim si ze dalekohlad sa nekupuje na par mesiacov a tak sa na nom neoplati velmi sporit. Druha strana mince je pomer cena/vykon. Myslim si ze za tu cenu velmi dobra kupa a ja som nadmieru spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 19.7.2016 o 1:13

Ja mám fomei leader 8x56 bez ED skiel. Pozeral som cez 4 fomei leader 8x56 a boli medzi nimi rozdiely. Jeden viac aberoval, druhý sa nebol až taký ostrý obraz a tretí som nevedel vycentrovať dioptrie, takže je dobé si vybrať medzi viacerými lebo sú medzi jednotlivými kusmi rozdiely. Omegon hunter 8x56 alias, alias Omegon hunter ed, alias Fomei leader 8x56 alias Fomei leader pro ed 8x56, alias Hawke Prostalk ed, alias Pentaflex Cazorla Jager 8x56, alias DANUBIA WildView 8x56, alias barr&stroud savannah 8x56 alias barr&stroud 8x56 ED alias Vortex Vulture 8x56 HD je to isté. Mení sa len značka, pogumovanie, cena a typ skla- ED a obyčajné FMC DCF. Myslím že ďalekohlady v tejto cenovej kategórii budú natom podobne. To iste platí aj pri rozmere 10x56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off misooo, 18.7.2016 o 20:08

Šak aj ja som viac menej už rozhodnuty pre Barr&stroud savannah 10x56 len som si nebol isty tou značkou lebo som to nikdy nepočul... Neviem čo by bolo lepšie za tych cca 210 euro... A diky moc za info... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lacike2, 18.7.2016 o 18:47

misooo, prehlad o Barr & Stroud nájdeš na bestbinocularsreviews.com ,postrehy k rade savannah na astro-forum.cz v sekcii astrotechnika-dalekohledy-levnější nebo dražší triedr? stránka 16. K tomu Nikonu Prostaff 5 10x50,síce som ho v rukách nemal,ale podľa testu v podstatných veciach dostal viac ako podpriemerné hodnotenie,takže ja by som hľadal asi niečo iné.Barr & Stroud Savannah ti môžem len odporúčať verziu 8x42 mám tretí rok a za tú cenu maximálna spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misooo, 18.7.2016 o 9:14

Lacike2 pozeral som tam ten Nikon... Len akurat som našiel aj značku Barr&stround konkretne savannah 10x56... Zdá sa mi lepší ako ten nikon teda aspon podla toho čo som o nich čítal... Takže neviem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lacike2, 16.7.2016 o 16:44

misooo pozri stránku optyczne.pl,alebo anglicku verziu allbinos.com. Nájdeš tam aj test Nikon Prostaff 5 10x50,možno ti to pomôže. Osobne som mal v rukách len Prostaff 7s v parametroch 8x42 a 10x42. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misooo, 13.7.2016 o 10:16

Zdravím Vás... Chcem sa spýtat či ma niekto skúsenosti z dalekohladom Nikon Prostaff 5 10x50 alebo niečo v podobnej cenovej kategorii... Rozmýšlal som aj nad Delta Titanium 10x56 ROH Vopred dakujem za odpovede... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off colt45, 8.7.2016 o 0:06

Tak, pridávam moje skúsenosti a dúfam, že pomôžu aj ostatným. V obchode som vyskúšal Barr&stround savannah 8x56, Delta forest II 10x50 a z Hawke nature trek mali len 8x42. Už za denného svetla bol dosť veľký rozdiel medzi daľekohladmi v prospech B&S. Tak som ho teda zobral. Nakoniec sme doma porovnali ďalehohľady B&S, brat zobral spomínanú Deltu a kamoš má Deltu optical titanium 10x56 (roof). Okolo 20:30 sa nám javil ako najsvetlejší Delta forest, ale farby boli až príliš svetlé. Priebežne sme stále skúšali jednotlive ďalekohľady a vymieňali si ich až do tmy. Keď už začínala byť tma, do diaľky a keď sme hľadeli čisto len do pšenice, bol najsvetlejší a obraz bol najkvalitnejší pri B&S. Keď sme sa však zapozerali pod stromy/kríky najostrejší bol obraz pri Delte titanium, avšak zhodli sme sa na tom, že to bude kvôli zväčšeniu. Suma sumárov: 1. Zväčšenie 8x56 sa nám javil ako najpríjemnejší. Pri 10x už sme vnímali trasenie rúk. 2. Najviac sme boli prekvapení výkonom B&S. Za denného svetla je obraz trošku tmavší ako pri Forest II, ale farby sa nám zdali prirodzenejšie. A za súmraku mal najlepší výkon z tych troch ak porovnám cenu a ich výkon. (kamoš po vyskúšaní si ho už ide kupovať bratovi ako darček :D ) 3. Nepopieram, že výkonom bola najlepšia Delta Titanium, ale medzi Deltou a B&S nebol veľký rozdiel 4. Ak hľadáte lacnejší ďalekohľad delta forest II je ideálnou voľbou. ( bol len trošku slabší ako B&S a vzhľadom na viac ako polovičnú cenu oproti titaniumu je fakt že ideál) Ceny: B&S savannah 8x56 185€ Delta Forest II 125€ Delta Titanium 10x56 290€ Taká menšia poznámka. Náš vek je 25, 26 a 33 rokov. Ako sme zistili, tento faktor je fakt podstatný, keďže po 33 ročnom kamošovi som stále musel všetko doštelovať :D Toto sú moje laické skúsenosti a budem rád ak to všetko okomentujete, aspoň sa dozviem niečo nové :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off hujer, 23.6.2016 o 20:17

urcite si zober barr&stround mne to predajcam požičial a bol to rozdiel delta sa nechyta.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off colt45, 23.6.2016 o 18:21

Áno, tento týždeň idem vyskúšať Forest II ale 10x50. A predajca mi ešte odporúčil barr&stround sierra, ale pozriem sa aj na savannah 8x56. Tak ich vyskúšam a porovnám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off GRIZZLY55, 21.6.2016 o 8:15

DELTA FOREST II 8.5X50 stoji okolo 120e a za rovnaku cenu sa da kupit aj verzia 10x50 ale mne 8.5x50 bohate staci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pochyba, 15.6.2016 o 19:23

Delta Titanium 7x50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off colt45, 13.6.2016 o 22:24

Zdravím. Chcem si kúpiť lacnejší ďalekohľad, tak do 180€ a chcel by som vedieť váš názor na Hawke nature trek 10x50. Samozrejme to chcem vyskúšať pred kúpou a aj viacero značiek, ale chcel by som vedieť predbežne vaše názory a skúsenosti, keďže za šera nebudem mať možnosť vyskúšať. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 17.4.2016 o 19:26

jezevec22, za slusnu cenu a celkom ok dalekoh MINOX BF 8×42 BR alebo v akcii MINOX BN 7×50 z 229.00€ na 160.00€ Najlepší dalekohľad do 150 eur. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jezevec22, 17.4.2016 o 8:52

Jaký dalekohled bych měl vybrat ? poradtě prosím - Dobrý den chtěl bych si koupit dalekohled a nevím jaký byl bych rád kdyby jste mi poradili.Už jsem se na nějaké díval a padl mi do oka tenhle dalekohled fomei-7x50-terra Nevím jestli s ním máte zkušenosti.Každopádně bych byl rád kdybyste mi poradili? Předem děkuji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 4.1.2016 o 14:24

adam70 - či by Hensold mohol byť použiteľný, je tvrdenie ako "pojme do žihlavy..." nedáš predsa 200-250 EUR za optiku, ktorá má byť LEN, použiteľná, či? záleží to samozrejme od stavu daného ďalekohľadu, osobne si myslím, že Dialyt je na tom oveľa lepšie, napríklad čo sa týka tesnosti(rozdiel možno uvidíš až ked s ním prídeš so splnu keď bolo vonku -15 a vnútri bude +20...) a odolnosti oproti Hensoldu, ale taktiež to závisí od konkrétneho kusu, ak sa ti podarí zohnať Dialyt v dobrom stave, tak budeš mať pokoj a to by som určite uprednostnil pred kúpou akejkoľvek novej, druhotriednej lacnej optiky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on adam70, 4.1.2016 o 12:11

Hej nepatria do kategórie do 150 eur. ten zeis je cca 400-500 eur Hensold cca. 200-250. Ešte by ma zaujímalo že či ten Hensold by mohol byť použiteľný alebo nie je to predsa staršia optika, alebo skôr investovať do delta 8x56 prípadne niečo podobné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off farbiarargo, 4.1.2016 o 12:04

adam70 musím len plne súhlasiť z tým čo ti napísal steyr. Dialyt je novší ako Hensold a čo sa týka svetelnosti a funkčnosti pri love diviakov za zhoršených svetelných podmienok je jeden z najlepších .Mal som ho možnosť porovnávať z viacerými a naozaj je to na pozorovanie a lov diviakov výborná optika . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 4.1.2016 o 11:59

adam70 - Zeiss Dialyt 8x56 je podľa mňa novší ako Hensold Wetzlar, a myslím, že Dialyt 8x56 je jeden z najlepších ďalekohľadov čo sa týka svetelnosti, porovnával som ho z viacerými a je naozaj výborný! No pochybujem, že by sa dal zohnať do 150 EUR... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 4.1.2016 o 11:11

Dobrý deň, chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s optikou Hensoldt Wetzlar Nacht Dialyt 8x56 prípadne staršou zeiss dialyt 8x56 chcel by som ďaľekohlad, ktorý sa dá využiť na poľovanie na diviaky, za splnu, šera a zhoršených svetelných podmienok. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 22.11.2015 o 20:51

Takže ďakujem pekne všetkým za rady a skúsenosti. Nakoniec som sa rozhodol pre MINOX 8x42 mal som možnosť vyskušať velke množstvo dalekohladov ale tent my fakt maximalne vyhovoval na moje oči . Zatial som s ním max. spokojny vyskušany za zamračenej splnovej noci a nemal som žiaden problem pozorovať diviaky na 150 m a krasne rozoznat ich velkosť (prasa, lanštiak, ... ) krasny ostry obraz pri bezmesačnej noci je to už horšie ale keď je tma tak nepomože ani najlepšia optika. Za dennneho svetla super faby ostry obraz v celom zornom poli mala velkosť a prijateľna hmotnosť vyhovuje aj na dlhe pochôdzky.... jednoducho celkova spokojnosť z mojej strany . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 21.11.2015 o 9:40

Ja by som pridal 19 eur a kúpil minox: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off clovek, 21.11.2015 o 0:51

vintage zeiss jena jenoptem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Oris, 20.11.2015 o 21:46

V cene do 150.- Eur JEDNOZNAČNE Delta Forest II 8,5x50 + dá sa zohnať na nete v eshopoch i do 130.- eur...V danej cene a parametroch niet v súčasnosti lepší ďalekohľad na trhu čo sa týka optických vlastností. Jedinou nevýhodou je jeho trošku vyššia váha /cca 850g/... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 7.10.2015 o 23:05

Lacike vdaka za radu ano pozeral som vsetko o predajcovy aj podmienky. A aj ten Barr som pozeral ale nechcem nic nad zvecsenie 8x ... vdaka za radu teraz cakam kedy dojde Minox 8x42 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lacike2, 7.10.2015 o 20:36

MiroSR pozeral si aj názory na predajcu,prípadne aké záručne podmienky ponúka?Ak ešte stále hľadáš ďalekohlad do 150€ skús pozrieť Barr and Stroud Sierra 10X50 zorné pole 101 metrov,váha 780 gramov,záruka 10 rokov,prípadne Barr and Stroud Sahara 10X50 zorné pole 101 metrov,váha 876 gramov,záruka 10 rokov.Nevýhodou modelu Sahara oproti modelu Sierra je chýbajúca fázova korekcia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 29.9.2015 o 13:30

Tak sice som ten yukon obiednal ale predajca sa mi neozyva neodpoveda na email ani nedviha telefon (ething.sk) tak neviem cakam uz 15 dni a ziadna odozva ked sa to nepodary tak pojdem urcite do toho minoxu ktory som chcel od zaciatku len som sa dal starsimi presvedcit ze je yukon lepsi . Mne padol minox hned do ruky aj so svetelnostou som bol spokojny a mne by vyhovoval pretoze rad chodim na pochodzky a mat na krku 1.18 kg + tazku ZG 47 + optiku je fakt vela ale dal som na radu starsich "mudrejsich" a sam neviem ci som dobre urobil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 29.9.2015 o 13:01

V tejto cenovej relacii by som sa vyhol typom, x 56. Toto je na zváženie odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 28.9.2015 o 19:59

No kamaráde souhlasím a to naprosto s BLEIKER tady nic neušetříš a určitě a to bez váhání bych v tvém případě vzal tu starou zeissku tomu yukonu dávám bratru rok a večer už s ním nebudeš spokojený teď, ale je to tvá volba, já taky nebyl chytřejší, naštěstí jsem z toho už vyrostl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 27.9.2015 o 13:39

V obchode som porovnával Yukon 8x56 a Deltu ROH 8x56 a cez den u mna urcite vyhraval yukon (neviem ako za šera) u delty mi to strašne robilo ako by som to nazval taky ten sudovy efekt =D ked mate stred obrazu viac priblížený ako okraje a dosť mi to vadilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off buki7, 26.9.2015 o 21:30

Ďakujem za vaše rady,takže jednoznačne radšej rada Titanium, bud tu 7x50 alebo došetrim na 8x56ROH. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peetto, 26.9.2015 o 11:29

Ja som minulý rok kúpil v Sv.Antone ďalekohľad barr & stroud savannah8x56, som s nim nadmieru spokojný. Cena po zľave 179,-, v poľovníctvach ho mali po 210,-. Do sera ideálny, cez den ak ti nevadí nosiť kilecko navyše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 26.9.2015 o 7:32

MiroSR-to je úplne normálne,ide len o to,aby si si ujasnil,na aké účely a v akých podmienkach budeš dalekohlad používať a potom siahol po nejakej tej aspon strednej zletej ceste-napr.niektorý z modelov tej Delty.A radšej počkať chvílu a došetriť pár grošov,ako len rýchlo kúpiť čosi,len aby to bolo doma a potom byť z toho sklamaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MiroSR, 25.9.2015 o 19:19

jaro1 ako samozrejme kto by s tvojimi slovamy nesuhlasil ved za kvalitu sa platí aspon tak sa to hovorí ale ako som písal nemožem si dovoliť dalekohlad za 500 a viac eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 25.9.2015 o 14:07

V podstate s tebou súhlasím, ale nie vždy znamená vysoká cena a renomovaná značka aj vysokú kvalitu viď VW. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 25.9.2015 o 9:28

Lacne a tym padom aj nekvalitne dalekohlady su dobre len na jednu vec. Pri pozorovani objektu za vhodnych podmienok su trochu lepsie, ako keby sme nemali vobec nic a pozorovali objekt len volnym okom. No zazraky od nich nemozno ocakavat, vsakze.Osobne by som sa sirokym oblukom vyhol kategorii lacnych dalekohladov a kupil len dalekohlad od renomovanych vyrobcov a znaciek, ktore maju dlhorocnu tradiciu a su zarukom kvality a spolahlivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Gringo13, 24.9.2015 o 12:35

Delta Optical Titanium 7x50 je lepšia voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 24.9.2015 o 11:04

Buki7 mal som moznost vyskusat Forest II vecer a porovnaval som ho s podstatne lacnejsim Bresserom 10x50. Delta ma urcite kvalitnejsi obraz a za sera tak 20 minut na viac ale ten rozdiel 120 eur som nejak nepostrehol. A na Titanium mi vadilo ze pri chladnejsom pocasi ked som trosku dlhsi cez neho pozeral tak sa mi zarosovali okulare. Tolko moj chudobny laicky nazor . Nesom odbornik na optiku takze neviem ci s mojim nazorom budete suhlasit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off buki7, 24.9.2015 o 9:51

Zdravím,som začínajúci polovník a potrebujem ďalekohlad na pozorovanie aj cez deň aj počas splnu a za šera. Čo poviete na tento odkaz prípadne na odkaz ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 17.9.2015 o 20:20

No neviem, ale vlacit pol dna ci cely na krku 1,18kg nie je ziadna vyhra. To uz aj ten spominany kovovy Zeiss Jena 7x50 je myslim o cosi lahsi a podla mna aj kvalitnejsi, aj ked dizajnovo mozno pokulhava za dnesnymi modernymi ale castokrat nie lepsimi pristrojmi ! Byt Tebou isiel by som rozhodne do tej 42-ky ( lahsi, vhodnejsi na posliedky a cez den (nosenie), ale dobre pouzitelny aj za sera). No a neskor ak sa Ti bude malit by si dokupil tazky, objemny nocny dalekohlad specialne urceny na posed. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov