Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kontrolne strelby - diskusia

autor: off jaro1
pridané: 27.4.2015 15:32

Ulohou SPK podla §42 pism. e. zak. c. 274/2009 o polovnictve je aj cit: organizuje streleckú prípravu uchádzačov o poľovný lístok, praktické skúšky zo strelectva a organizuje kontrolné streľby členov komory kon. cit. Dalej je smernica SPK o organizovani a vykonavani kontrolnych strelieb. A ja sa pytam. su alebo nie su kontrolne strelby povinne?

počet zobrazení: 27 254
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 1.5.2015 o 9:29

Zdravím priatelia, dobrá téma, aktuálna.Kontrolné strelby, myslím, že dobrá vec, ale tak ako fungujú, asi nie.Firma SPK si aj z tohto spravila príjem peňazí..Na sneme SPK sa hovorilo, že treba dať do zákona povinné streľby, asi to čo sa deje teraz, nie je v súlade so zákonom, tak si to chcú ošetriť.Myslím si, že kontrolné streľby by mohli byť aj povinné, napr. raz za tri roky, ale v réžií PZ alebo PO ktorá vykonáva výkon práva poľovníctva.Dohodnú si strelnicu, podmienky, náklady, spravia o tom záznam a hotovo. Kto chce strielať viac, môže. Každý poľovník má určite záujem, aby mal dobre nastavenú zbraň a keď je tam prítomný odborník, tak je to veľmi dobre. Ale nemusí to organizovať SPK, ktorá poverí SPZ a treba hlavne platiť, výsledok nie je dôležitý....toto nechceme..V telke bola informácia, že Min. vnútra a psychológovia navrhujú skrátenie platnosti zbrojného preukazu z 10 na 5 rokov.O čo tu ide, o peniaze..pre sociálny štát a skupinu psychológov...Treba dať pozor, čo do zákona zase dajú..Za posledné roky, kto strieľal v Devínskej, poľovník ? problémy niektorých policajtov.??? poľovníci ?? nech si túto skupinu testujú aj každý mesiac..ale nie poľovníkov..Za 5 rokov existencie SPK dali do nej obyčajní poľovníci cca 10 mil. EUR, kde sú tie peniaze, koľko išlo na fond rozvoja poľovníctva, na strelnice, zazverovanie..do revírov???SPK spravila z poľovníctva iba firmu pre úzku skupinu funkcionárov a bossov slovenského poľovníctva...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 36

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-305 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Baikal, 30.4.2015 o 11:28

jaro1, dnes o 11:01 je to smiesne, pretoze naprikald v disciplinach gulovych sa terc lisky striela v polohe v lahu, takze odhliadnuc od nezmyselnosti povinnosti, kto by si toto odstrielal v lahu nema ziadny problem. Skor sa na sutazi stretavam s vyhradou, ze tato poloha niektorym nevyhovuje ci uz zo zdravotnych alebo inych dovodov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off astronom, 30.4.2015 o 11:16

O čom sú kontrolné streľby? Tak najprv si povedzme čo mi dala, toho je menej - čiže nič. A čo mi vzala? No poplatky a ilúzie. Kontrolná streľba prebieha asi tak že organizátori postavia vedľa seba do uzavretého strelišťa 6 strelcov. Obzriete si svoj terč (na 100m)a pripravíte sa na streľbu. Na pokyn dozerajúceho sa začne kanonáda. Prvú ranu som odpálil ani neviem kde, lebo som nebol pripravený na výstrel suseda. Druhá myslím bola trochu lepšia, tretiu a piatu som už myslím zvládol dobre. Na pokyn "limit splnený" som sa pobral zo strelnice preč. Nedostal som sa k terču, takže neviem, kde boli rany umiestnené. Prečo som si nemohol skontrolovať zásahy môžem len hádať.... Podmienky na streľnici sa ani zďaleka nepodobajú podmienkam v lese. A ako tu už bolo povedané, je hlavne v mojom záujme, aby mi zbraň fungovala tak ako má. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off jaro1, 30.4.2015 o 11:01

Baikal o 19:16 a jaro1 o 23:28- nikde nenachadzam vyklad, komentar, co presne sa mysli pod slovami „pohodlnejsia poloha". Cize keby som priklad odstrielal KS v strelbe v leze, je to zakazane? Ak ano, ktory predpis zo zakazuje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 30.4.2015 o 10:36

lubo, atribúty, ktoré spomínaš, sú v naprostoporiadku a nik ich nespochybňuje. no sú to povinnosti každého z nás, ktoré sú v rôznych úrovniach zakomponované v zákonoch! avšak povinne sa zúčastňovať z rozhodnutia boľševika a ešte aj pod hrozbou postihu nevyplýva z ničoho!!! a ešte im aj za to platiť... nuž to je už povinnosťou len hlupáka! a že sa nejedná v rámci podvodu o malé peniaze, svedčí i počet zúčastnených na "povinných" kontrolných streľbách za zrejme 5 rokov: 54 258 hlupákov krát min 10 € = pol milióna eur!!! pol milióna na podvode!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Baikal, 30.4.2015 o 10:22

je jasne, ze ta povinnost ucasti na kontrolnych strelbach je postavena "na vode". Navyse na useku zbrani a streliva je tu opravneny Policajny zbor, takze na kontrolnych strelbach aj tak nikto z posobnosti SPK nemoze nikomu zbran technicky kontrolovat na to je skusobna zbrani, nemoze nikto nikomu odnat zbrojak a ani nijak ho postihovat. Na druhej strane si vsak myslim, ze polovnik, ak vykonava pravo polovnictva so zbranou, mal by vediet preukazat nie len schopnost tuto zbran zvladat a ovladat, ale aj schopnost zver zasiahnut tak, aby co najpravdepodobnejsie doslo k jej usmrteniu bez zbytocneho trapenia a dohladavania. To by vsak musela byt k tomuto ucelu aj upravena prislusna legislativa, ktora by takuto doposial nezavedenu povinnost urcovala a tiez urcovala rozsah a limity. ale este myslienka na okraj tejto temy, mna ako polovnika zaujima v akom stave mam do sezony zbrane a ako som na tom aj ja co sa tyka schopnosti zasiahnut terce, v reviri zver. Preto neraz sam z vlastnej iniciativy navstevujem strelnicu, kde si toto mozem overit, ci uz su to nejake strelecke podujatia alebo individualna moja aktivita. Chodim na strelnicu do Trnavy, Sokoloviec, Senice, Malaciek, Kočoviec, Banovec nad Bebravou pripadne Beckova. Co sa tyka poplatkov, ktore su na streleckych podujatiach pisat nemusim, propozicie sa daju najst na internete, rovnako aj cenniky individualnej strelby na strelniciach. povedzme 5€ hodina na gulovom strelisti a 5€ polozka 25 tercov na brokovej strelnici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off apple, 30.4.2015 o 6:57

priatelia, prosím neriešte nejakú pokutu, ale zásadnú vec: ukážte ostatným, kde v zákone máte uloženú nejakú povinnosť vykonávať povinné streľby. tiež im ukážte, kde v stanovách to je uložené. veď je to celé podvod, výmysel boľševika, ktorý sa spolieha na neuveriteľnú nazvem to slušne: naivitu ovčieho stáda. začnite myslieť tým, čo je na to určené, prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pandur1, 30.4.2015 o 6:10

gabo a na základe čoho Ti dajú tú pokutu? Ak ju nezaplatíš, kto ju a na akom právnom podklade ju vymáha? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Baikal, 29.4.2015 o 22:32

celkom nechapem tomu rozdielu gula 5€ kombinovana 10€, ten brok 6,5€ je na kolko tercov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 29.4.2015 o 20:12

Ke - mesto ,streľba guľou 5-eur,kombinovana zbraň 10-eur,brok - 6,50 eur,jednotna strela 3,50-eur pokuta za neúčasť 20-eur a kontr.streľby sa konajú každé 3-ROKY. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Baikal, 29.4.2015 o 19:49

cista moja zvedavost, kedze nemam info, mozete niekto napisat, v akej vyske pytaju poplatok za KS? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.4.2015 o 19:33

jaro1, lubo ti dobre radí! a najlepšie je zostať sedieť doma a nefinancovať podvodníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Baikal, 29.4.2015 o 19:16

mozes napriklad sediet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 28.4.2015 o 23:28

Uvadzana smernica tiez uvadza, ze clen spk moze pouzit pri strelbe puškový ďalekohľad, oporu zbrane a pohodlnejšiu polohu.Pytam sa co sa mysli pod pojmom "pohodlnejsia poloha"? Je to aj strelba v leze ??? Lebo na pozvankach na KS zas opk pise, ze strelba v leze je nedovolena. Tak co je pravda ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.4.2015 o 23:14

hartge30- urcite mas pravdu od slova kedysi az po posledne slovo platit. To iste zazil aj stryco a dalsi clen.Dnes moze byt situacia odlisna aj s poukazom na odkaz pozri odst.C, 3. cit: Na kontrolné streľby pozýva Kancelária OPK všetky osoby, ktoré sú držiteľmi poľovných lístkov v ich obvode s podmienkou, že sú držiteľmi zbraní na výkon práva poľovníctva.PS- treba pozriet aj odst. D/1 a D/2 ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 28.4.2015 o 16:50

Predpokladam ze to nevedia, posielaju kazdemu drzitelovi polovneho listka, kedysi sa mi to stalo, po telefonate mi bolo oznamene- v poriadku, bez zbrane nemusite chodit a ani platit!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.4.2015 o 0:07

Dobra otazka, tipujem, ze pravdepodobne to vedia (sucinnost OPK s PZ- oddelenim zbrani streliva). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 27.4.2015 o 21:18

Otazka :Ako vie SPK ze som drzitelom zbrani, ak by ma aj pozvali na nejake kontrolne strelby? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 27.4.2015 o 21:03

Jabĺčko kedy si bol naposledy na k.strelbách ? :) Som zabudol na teba všetko dobré k menu ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.4.2015 o 17:52

jujúúúúj, jozef, ja som reagoval na zadanie, nie na teba - ospravedlňujem sa, že to tak vyznelo. ešte raz, komora môže organizovať, ale nie nútiť k účasti! takže ak budem mať požiadavku, v zmysle zákona mi to musí zorganizovať! ináč nič! všetko len PODVOD! a na jaroslava!!! ja sa už popri jaroslavovi zveziem... váš jaromír :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 27.4.2015 o 16:17

Lebo naco sa vyhrazaju ze v pripade neospravedlnenej neucasti zaplati clen sankciu 20€ a zevraj sa clovek dopusta neucastou disciplinarneho ci akeho trestu? To nato je SPK vyhrazat sa clenom? Vsak kazdy clen predsa ma za povinnost sa vzdelavat cita odbornu polovnicku literaturu, atd a chodi strielat zo svojich zbrani ako na strelnicu a nasledne pri vykone prava polovnictva. Ci nie? PS- inac Jaro vsetko najlepsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 27.4.2015 o 16:12

je tam ešte aj iný problém, SPK má streľby podľa zákona organizovať, čo sa ale v skutočnosti deje ... SPK poveruje organizovaním strelieb SPZ, ale zákon im to nepovoľuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 27.4.2015 o 16:04

Jarko - Všetko najlepšie k meninám ,najmä jasný zrak aby si čítal len to ,čo som skutočne napísal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.4.2015 o 15:58

kde vidíš v zákone nejakú povinnosť zúčastňovať sa akýchsi povinných strelieb?????????? jasne je napísané, že SPK "organizuje" . tak nech organizujú, ale ukladať povinnosť zúčastniť sa tu uložená nie je! takže smernica o "povinných streľbách je PODVOD! a hlupáci chodia a platia... a ešte väčší sa toho zastávajú.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 27.4.2015 o 15:57

Spôsob ako sa robia a vyhodnocujú kontrolné streľby je pre náležité zhodnotenie kvalít strelca aj zbraní nevyhovujúci !!!, ale na vyberanie poplatkov dlhoročne overený a zabehnutý !!! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 27.4.2015 o 15:44

Vsak uz uchadzas o prvy PL predsa robi na praktickej priprave skusku zo strelby. Teda ak prejde uspesne skuskami teoretickej a praktickej pripravy a casti, ma za to vysvedcenie a nasledne PL, ZP. Tak naco taka saskaren pre clenov znovu a znovu absolvovat kontrolne strelby? Je to vobec zakonne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-305 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov