Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Úprava a čistenie trofejí - diskusia

autor: off brpe
pridané: 7.10.2008 13:49

Do tejto diskusie píšete všetko čo sa týka úpravy trofejí, vytváranie, čistenie, odmastnenie, bielenie. Úprava lebiek pod zhody, pripevnenie zhodov , a všetko čo sa toho týka. Ďakujem

počet zobrazení: 78 502
počet hlasov: 6
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 7.10.2017 o 20:27

Máte pravdu priatelia najlepšie je ak mozog sa vyberie čím skôr a lebka sa ponorí do tečúcej studenej vody na par hodín obmývať. Potom sa povarí, časovo podľa toho s čoho a aké to je staré (čím starší kus, tým sa varí dlhsie) aj keď som zástanca radšej pracnejšie oškrabať ako rozvariť. Čo sa týka tých vybielených ružic od spodu je to hrôza, aj keď niekedy zo spodku kôli srsti je ružice bez farby v tomto prípade som zástanca dat to pekne dofarbiť samozrejme niekomu kto sa v tom vyzná potom to vyzerá tak to. Úprava a čistenie  trofejí - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 313 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Ramus, 30.10.2022 o 19:46

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako dlho trvá kým smrad z koží - srsti vyprchá, resp. používate na to nejaký prípravok? Chcela som pripraviť vzorkovník srsti divo žijúcich cicavcov (jeleň, daniel, srna, diviak) pre deti do školy ... čerstvé kože som vyčisitila, tuk zoškrabala, nechala som to 3 dni v roztoku (voda, soľ, ocot), nechala som to vyschnúť na slnku, kožu som aj priebežne naťahovala ... všetko je OK, len to smrdí tak, že by jeden pad (už 2 týždne to mám v garáži a stále to smrdí) :D Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 24.2.2022 o 10:43

Reakcia na príspevok od mirek68, 24.2.2022 o 1:58 :
Vždy pred vyvarením. Nepustí dalšie látky ktoré ti vlezú do kosti a časom ti znehodnotia trofej. Najjednoduchšie vopchat vapku a máš to vyčistené za pár sekund ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on kulti, 24.2.2022 o 5:49

Reakcia na príspevok od mirek68, 24.2.2022 o 1:58 :
Pred vyvarením to ide krásne. Po vyvarení je to taká mastná masa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mirek68, 24.2.2022 o 1:58

Kedy vyberat mozok z hlavy jelena pred alebo po vyvareni hlavy ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 17.2.2022 o 11:44

Minule som pri varení trofeje jeleňa použil prípravok Albinizer. Lebku jeleňa som vedel očistiť za cca slabú hodinu a to voda ani poriadne nevrela. Tkanivo sa zhlukovalo do takých mastných chuchvalcov...len minule som sa bavil s jedným preparátorom a ten ma upozornil na používanie takýchto prípravkov, vraj tam po čase hrozí, že sa lebka začne doslova "rozpadávať" tak uvidíme, čo to povie časom. Máte niekto skúsenosť s týmto prípravkom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 15.2.2022 o 12:12

Ja som takto kúpil v lete ale chceli dôvod, tak som uvuedol bielenie trofejí a občiansky preukaz, no možno som len mal šťastie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zbojnik1, 15.2.2022 o 10:07

Reakcia na príspevok od LuboT, 15.2.2022 o 10:05 :
nedá sa mal som zo sebou aj poľovný lístok povedali mi že len na povolenie od poľovného združenia že sa zaoberám vypracovávaním trofejí .... pozeral som aj cez internet a všade je len osobný odber na povolenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 15.2.2022 o 10:05

Tak na občianku by sa mal dať kúpiť aj vo farby laky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zbojnik1, 15.2.2022 o 7:30

ahojte čo používate na bielenie trofeje sčim máte dobré skúsenosti? chcel som kúpiť peroxid no ako mi bolo povedané v predajni 30% len na povolenie. je to úhyn a dosť zažltnutý okolo očníc a zubov. ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 18.6.2021 o 13:19

Reakcia na príspevok od Kajoo, 17.6.2021 o 18:19 :
Nechaj ju na ostrom slnku 2-3 dni. Vyprcha to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.6.2021 o 10:36

Reakcia na príspevok od Kajoo, 17.6.2021 o 18:19 :
Nedá sa to odstrániť len počkať kým to vyprchá. Mohol by si to eventuálne dat obmývať do studenej vody na par hodín a potom nechať vyschnúť ale ak ti to neponáhľa ten pach sa určite časom stratí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kajoo, 17.6.2021 o 18:19

Neviete niekto poradiť, ako sa zbaviť silného peroxidového pachu po vybielení? Lebka bola 3 krát bielená, opláchnutá... Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off NoroA, 31.5.2021 o 17:22

Zdravím. Nie som poľovník, ale rád sa prechádzam po lese aj popri poliach. Nedávno som našiel kostru srnca s peknou takmer nepoškodenou lebkou. Doniesol ju domov ale bojím sa, či to zviera nezomrelo na nejakú chorobu, či netrpelo. A tak sa chcem opýtať, či nemáte nejakú radu, ako vydenzifikovať a očistiť lebku aby sa nepoškodila a zároveň, aby bola bezpečná. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zdenog, 3.4.2021 o 10:27

Ako bieliť trofeje - Dobrý den, kupil som si tento prípravok na bielenie trofeji.Vie mi niekto poradiť ako ho používať je v granulovanéj forme ako sa to ma riediť s vodou alebo neviem s čím a aký pomer mam si pripraviť na bielenie.Dakujem Úprava a čistenie  trofejí - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 7.1.2021 o 11:30

Reakcia na príspevok od Jakubec, 7.1.2021 o 5:44 :
Kukni tu na stránke inzerciu, vide som tam takú možnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 7.1.2021 o 5:44

Zdravím chcem sa opýtať že či niekto nevie o nejakom preparatorovi alebo len čo mi vývari hlavu a vybieli. V poslednej dobe kvôli práci nemam na tl čas tak sa informujem. Okolie Považská Bystrica do 50km ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 6.1.2021 o 9:31

Nemáte někdo nějaký fígl, jak šetrně oddělit jelení parohy od lebky tak, aby paroh vypadal jako shoz (zachování pečetě shozu)? Z trofeje, kterou jsem dostal od známého, chci z těchto parohů udělat doplněk do interiéru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 6.11.2020 o 11:48

Reakcia na príspevok od XJohnnyX, 5.11.2020 o 20:29 :
Presne na takúto otázku som tu v tejto diskusii podrobne rozpisoval pred par rokmi (2012) popzeraj to tu a určite sa dozvieš odpovede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off XJohnnyX, 5.11.2020 o 20:29

Staré trofeje - Dobrý deň, chcem sa poradiť či sa dajú staré zozltnute trofeje vybieliť a čím . Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hurky, 30.3.2020 o 10:13

Reakcia na príspevok od sempervivum, 29.3.2020 o 15:01 :
:-)) chytím riasu a paroh odoberiem ;-) asi si myslel paroh od rias. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sempervivum, 29.3.2020 o 15:01

Ako čistíte riasy od parohov ?. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 25.3.2020 o 18:54

Nakoniec som este nehal v peroxide cez noc s tym ze ak nezabere tak pouzijem to savo, ale uz nebolo treba. Skusim nabuduce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 25.3.2020 o 16:19

Vsak povies, ze si ulovil albina :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroh2, 25.3.2020 o 16:00

Reakcia na príspevok od dominikadominika, 24.3.2020 o 20:37 :
Určite zabralo, my z kamarátmi to robíme tak. Vyskúšajte, nemusíte sa báť. Ja nechávam aj viac dni a nič sa vôbec nestalo z trofejami, len parožky alebo parohy nesmiete namočiť, ináč aj tie budú biele :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 24.3.2020 o 20:37

Reakcia na príspevok od vladkom3, 18.3.2020 o 16:26 :
Zabralo to savo, skúsili ste ho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroh2, 18.3.2020 o 18:23

Reakcia na príspevok od vladkom3, 18.3.2020 o 16:26 :
Trebalo namočiť do Sava, môžte aj teraz, ráno to bude biele. Ale len lebku, trofej nie :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 18.3.2020 o 16:26

Dobry den. Vedeli by ste mi poradit ako vybielit uhyn? Po vyvareni bola lebka 2 dni v 20% peroxide a okolo oci su stale zazltnute miesta. Pokracovat s peroxidom alebo sa s tym zmierit? :D Dakujem Úprava a čistenie  trofejí - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 123Martin123, 11.1.2020 o 14:31

Stara trofej - Dobrý den. Rad by som sa dozvedel vas nazor na nasledujúcu vec. Nedávno som zdedil asi 40 rocnu trofej. Lebka bola zrejme nalakovana. Lak je uz zazltnuty a nevyzera najlepšie. Viete mi poradit, ako dosiahbut aby bola lebka biela? Dakujem vopred za každú radu. Úprava a čistenie  trofejí - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feko31, 20.11.2019 o 15:02

Reakcia na príspevok od pgrinc, 2.12.2009 o 13:56 :
Už ste dočista pobláznení? Kupovať drahé náradia, dokonca zubárske náčinie?! Nie, urobte to tak, ako uvádzam a urobte si z pevného drôtu alebo oklepaných zváracích elektród potrebné háčiky a máte to! Nepoužívajte na obaľovanie vatu a 3 %-tý Peroxid! Úprava a čistenie  trofejí - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 1.10.2019 o 17:09

Zdar, potrebujem poradiť čo s takým zazltnutim cerstvej trofeje - srncek ulovený koncom augusta, riadne vyvareny a stále sa drží takého zazltnutie pri chrupe. Už bol 3x v peroxide a stále nič. Úprava a čistenie  trofejí - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaluscak, 6.8.2019 o 18:58

Zamna vapka super odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sendo, 26.7.2018 o 21:36

Bielil som lebku srnca a miestami su stale čierne škvrny. Uz som ju 3 x peroxidoval. Može sa cely posup este zopakovat? Varenie odmastenie bielenie ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 11.7.2018 o 22:51

Dobrý deň ako upraviť trofej v lyku aby ostalo lyko na parohoch a neopadlo to? Za rady ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off toňas, 24.4.2018 o 8:02

odpověď pro Blaser 321 použiješ vruty v prúměru 6 mm,délka 6 cm na srnce 8 mm na danˇka -délka 10cm, 10mm na jelena-délka 10cm-plus vrut je tvarově -polovina šroubení na matku -plovina vrut , do příslušného vyvrtaného otvoru v paroží se vrut namočený v Epoxidu ChS 1200 zašroubuje zpravidla jeho polovinou ve středu pučnice jsou též navrtané otvory aby se ti v otvorech paroží neprotáčelo při osazovaní ,připevni si to tenkým drátem -ve dvojmo do očního oblouku na jedné i druhé straně a drát stoč spolu k sobě,pro správnou rozteč a souměrnost paroží múžeš zhozy spojit drátem i vodorovně nad lebkou a dráty stočit k sobě styčnou plochu u lebky je vhodné utěsnit tmelem na dřevo či na kov -bílého zbarvení jakmile toto zatuhne ,zaleješ trčící šrouby uvnitř lebky epoxidem který do 2 dnú řádně zatuhne,tímto spúsobem je vyřešeno to , že se nemusí vúbec odřezávat zadní část mozkovny a dávat na šroub matky ,kde je to těžko dostupné následně po odstranění pomocných drátú se tmelem upraví styčné plochy a nejlépe akrylátovou barvou -slonové kosti dotonuje to je vše ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Blaser321, 15.4.2018 o 12:43

Upevnenie zhodov na lebku - Chcel by som sa spýtať, ako upevniť srnčie zhody/odrezky na prírodnú lebku bez parožia. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LuboT, 19.3.2018 o 20:41

Reakcia na príspevok od MiroSR, 19.3.2018 o 17:22 :
nebol to až taký starý úhyn ale kto vie, skúsim ho teda ,,pomočiť,, v peroxide dlhšie :) dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 19.3.2018 o 17:22

Reakcia na príspevok od LuboT, 19.3.2018 o 17:14 :
Niekedy ti už ani peroxid nepomôže, ale ja napríklad obalím celú lebku do vaty obtočím nitkou a polejem peroxidom a nechám cca týždeň. Ale ako vravím starší úhyn je už ťažko dokonale vybieliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 19.3.2018 o 17:20

Zdravám páni, akurát sa mi dostal do rúk úhyn srnca už som vyvaril viacero trofejí, ale táto lebka je po vybielení v peroxie stále nažltlá, hlavne v oblasti švov, a očných oblúkov, dá sa to nejak odstrániť? znovu do peroxidu? alebo ? Ps: pri varení som pridal jar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mepl, 22.11.2017 o 9:17

Ahojte priatelia poľovníci a milovníci prírody chcem sa podeliť o skúsenosť z dofarbenim trofeji srnca.prave som natrel srnca originalnou pastou a po 30minútach ho pretrem a zvyraznim perlovanie a hroty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CT308W, 8.10.2017 o 14:28

Karol pekne upravene srnce a velmi prirodzene dofarbenie, kto to robil a aka je cena farbenia. Napis sukromne do posty dakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 313 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov