Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nové terénne autá pre SPK - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 30.3.2015 22:44
Minulý týždeň na výstave v Nitre, prevzal p.Šuba tri terénne automobily značky ISUZU D max, od firmy Agrotrade Rožňava. Vozidlá mali logo SPK a boli v čiernej a zelenej farbe.Na základe informácií od zástupcov tejto firmy, ktorí mi ako poľovníkovi ponúkali takéto auto, boli vybavené v tzv. výbave "poľovník" a mali najvyššiu výbavu, koža, držiaky na zbrane, klietky pre prepravu psov a pod.
SPK ich vraj dostala na tri roky do prenájmu a na reklamu.Hodnota vozidiel je cca 100 000.-EUR. O tomto rozprávali poľovníci počas výstavy s veľkým hnevom a rozhorčením. SPK a tzv.ústredie, za 5 rokov svojej existencie vybrali od obyčajných poľovníkov cca 10 mil. EUR. K 31.3.2015 musia poukázať OPK za každého člena sumu 3 EUR x 60 000= 180 000.-EUR, keď pripočítame 20 % z predlžovania PL, z členských príspevkov od PO a ostatnej činnosti ktorá sa vykonáva je táto suma cca 250 000.-EUR.
Ústredie SPK, identické s ústredím SPZ, zamestnáva cca 10 zamestnancov, ktorí majú pracovnú zmluvu s SPK, ale pre SPZ robia všetko čo treba.
Je známe, že SPK používalo vozidlá značky Toyota. Teraz ich vymenili za inú značku, alebo doplnili? Kladieme si otázku..načo sú tieto vozidlá pre ústredie SPK, alebo pre koho sú???Kto ich bude používať a načo?? Vykonáva SPK výkon práva poľovníctva? Podľa zákona riadi poľovníctvo...Načo sú potom tieto drahé terénne autá? Nespochybňujeme potrebu auta napr. pre riaditeľa kancelárie, alebo univerzálne auto pre zabezpečenie činnosti ústredia a SPK, ale to môže byť aj napr. Škoda Fábia...Prečo autá v najvyšej terénnej výbave a v takej cene???Budeme žiadať od vedenia SPK vysvetlenie tohto stavu.Nech nám p. prezident SPK, SPZ a poslanec strany SMER p.Lebocký odpovie a vysvetlí kde je pravda..Autá boli odovzdané s logom SPK. Je SPK aj reklamná agentúra, keď vraj bude robiť reklamu značke a súkromnej firme??? Pán minister v jednej odpovedi nám povedal, SPK vznikla na základe zákona, ale pravidlá,podmienky a poplatky si stanovili poľovníci sami, na snemoch. Aký zástupcovia poľovníkov sa zúčastnili snemov a schvaľovali rôzne uznesenia, keď sa toto v poľovníctve deje. Vôbec nereprezentovali názory poľovníkov, ktorí ich tam vyslali, boli tam bez vlastného názoru a schválili každú hlúposť, ktorú dostali na papieri,poplatky..sami pre seba..páni funkcionári OPK a SPZ. Žiadame vysvetlenie a informáciu o tom, ako to je a vyvodenie zodpovednosti. Predsa nemôžeme s takýmto niečim súhlasiť.Všetci poľovníci musíme členskými príspevkami a rôznymi poplatkami prispievať na činnosť, ale nie na to, aby si bosovia slovenského poľovníctva užívali z našich peňazí drahé terénne autá na poľovačky a iné pôžitky.Ak sa potvrdí tento stav, tak vedenie SPK nemá morálne právo zastávať funkcie, do ktorých boli zvolený a menovaný.
počet zobrazení: 9 357
počet hlasov: 21
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 31.3.2015 o 18:19

Som členom PS, ktorá má 11 členov,nemáme v prenájme revír, pretože pred piatimi rokmi ho získalo iné PZ. Rešpektujeme to, mali viac ako 51 % je to v poriadku. Dnes som zaplatil 30.-EUR OPK, za čo???? Na ústredie SPK som poslal 33.-EUR..za čo???Pred rokom 2010 som platil za predĺženie Pl 10.-EUR /300 SK.Teraz platím OPK 20.-EUR..za čo???Zanedlho ma pozvú vraj na povinné strelby, či viem strielať, zase budem platit do OPK neviem či 10 alebo 20 EUR...za čo???To nehovorím o členoch PZ a PO, ktoré majú prenajatý revír, nájomné narástlo nehorázne a nový tzv. členský príspevok OPK...za čo??? No na to, aby si mohli bosovia slovenského poľovníctva prenajímať drahé terénne autá...A užívať si pôžitky z peňazí obyčajných poľovníkov..Toto sme pred vznikom SPK nemali...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 34

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-56 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 1.4.2015 o 9:18

myslím, že si rozumieme v princípe, len ja idem kúsok hlbšie a naraz to dáva nový pohľad... detaily? nuž čo je pravdou? že doteraz prenajaté toyoty predali? že prenájom isuzu je bezplatný??? že sa za prenájom platí? že čo vyhodnocujeme? že z prenajatého sa časom stane vlastníctvo???? ktorý z prispievateľov teda preháňa, alebo nemá pravdu? o tomto to je. ja ti rozumiem, čo myslíš, ale kde je pravda? to je to, čo zas vravím ja. a verejnosť len nech bije, lebo ich názory v tomto duchu môžu byť i pravdou... aspoň sa rýchlejšie vyjasní. v čomkoľvek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 1.4.2015 o 9:07

apple aj tak si to celkom nepochopil, bolo to len prirovnanie, situaciu v tejto diskusii kde po 6 prispevkoch sa z prenajmu stala kupa, som chcel prirovnat k inym temam kde je laickej verejnosti podsunuta informacia a tym ze si ludia radi doplnaju informacie sa z komara zrazu stane slon. Podsuvanie nebolo myslene k teme prenajmu aut,neslo mi vobec o temu SPK verzus ine PO a legitimita a podobne. Chcel som len poukazat na to ze ak sami polovnici dokazu za niekolko minut jednu informaciu bez dalsich podrobnosti pretransformovat na polopravdu resp. zmenit je zmysel, tak sa nemozeme cudovat, ze laicka verejnost to robi uplne bezne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.4.2015 o 8:18

SPK (kancelaria SPK?? alebo ky čert??)ma prenajatý revir v Zadielskej doline?? Co keby sme sa im tam pozvali na nejaku spolocnu.Ked naS TAM PRIDE ASPON 300..BUDE SRANDA.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off apple, 1.4.2015 o 7:54

ferko, vieš dobre, že to nie je osobné. no pomenoval si nejaké vytváranie "nedobrých" komentov a že nás niekto podľa nich hodnotí. nikto nič nepodsunul. a že ľudia na to reagujú po svojom? nuž a ako ináč majú? "šéfstvo" spk je banda, ktorá si robí čo chce a nedáva o svojej činnosti žiadne informácie. a uisťujem ťa, že to, čo sa popíše v reakciách na aspoň nejaké info, ktorá sa získajú napriek štbáckej technike utajovania, sú prispievatelia mierni. lebo tá skutočnosť po rozkrytí asi mnohým vyrazí dych. takže nemôžem prijať názor, že si sami škodíme. pretože aj tí naši "oponenti" môžu svojím tlakom pomôcť! len nech sú dôslední!!!!! .... a z komára slon? môj názor je, že žiadny komár nie je, len slon... zveličovanie? nuž ako vieš, že niekto zveličuje? poznáš skutočnosť? že spk je nelegálna, to dnes už hádam nepochybuje nik. že podporuje nezákonnosť tiež. len maličký príklad: Bratislavská organizácia spz nie je organizačnou jednotkou spz, ale samostatná právnická osoba. takže ani jej členovia nie sú členmi spz. má uzavretú poistku??? no nemá.... a toto platí aj pre ďalšie takéto organizácie. sú opk organizačné jednotky s delegovanou právnou subjektivitou? no nie sú. a rozmeň si to na drobné voči trestaniu, alebo prenesenému výkonu právomocí.... no a vieš koľko opk je mimo spk? teda, aby si rozumel, sú riadnymi právnickými osobami!!! ich činnosť je tým pádom naprosto nelegálna a podľa mňa vykonávajú činnosť, ktorú možno v právnom štáte označiť za trestnú!!! a môžem ti tu vypisovať na tri strany takéto veci, ktoré sú jednoducho skutočnosťami, listinne preukázateľné veľmi ľahko... naozaj si myslíš, že nejaký komár???? aj tieto autá, to je len svinstvo za naše peniaze. ešte raz: načo je komukoľvek z spk tereňák? úradujú hlboko v horách? spk vykonáva právo poľovníctva? no nie... aj keď niektoré opk sú poľovnícke organizácie.... domysli túto poslednú vetu sám, aby som tu nebodaj nerobil slona.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off motaq, 31.3.2015 o 21:55

Apple na mna utocit nemusis, vobec si nepochopil moj prispevok ale nevadi. Ako som pisal nemal za ucel obhajobu spk a ani o schvalovanie toho co robia a ako to robia aj v suvislosti so spomenutym prenajmom a rozosielanim listov..... Na tuto temu mam svoj nazor. Skor mi islo o to poukazat na to ze aky su ludia...jeden napise o tom ze si spk prenajala auta, druhy prida negativny prispevok, a treti potom napise ze spk si kupilo auta....ak toto dokazeme sami, a nie je to len v suvislosti s spk, tak sa nemozeme cudovat ze laicka verejnowt po zverejneni nejakej negativnej informacii o polovnikoch tuto zvelici a doplni o domnienky a nakoniec je z komara slon. A co sa tyka mojho prispevku skor som chcel poukazat na to ako to funguje v takychto pripadoch prenajmu a ake vyhody s toho moze ziskat prenajimatel. V tomto pripade ISUZU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 31.3.2015 o 20:10

motaq, aký dôvod má SPK prenajímať si terénne autá? majú nejakú náplň práce súvisiacu s pohybom v teréne? no nemajú, ale potrebujú pytliačiť napr v Zádielskej a samozrejme nie na svojich autách, a tiež nie za svoj benzín. takže načo iné sú timurovcom tereňáky????? zacitujem ťa: "...a ze SPK tak ako pri Toyote posle svojim clenom list o spolupraci a moznosti ziskania zlavy pri kupe..." vieš o čom píšeš? o hrubom porušovaní zákona o ochrane osobných údajov!!!! lenže timurovci môžu všetko... do času! a za akých podmienok je prenájom? špekuluje sa tu, ale nik nevie... tak kto sa ide opýtať???? a vlastne prečo sa máme pýtať? veď by to malo byť na stránke spk, či nie? aj uznesenia prezídia. ako to, že tam nič také nie je? lebo drvivá väčšina poľovnívov zvlášť členov jednej nelegálnej organizácie sa nestará o nič iné, než o kus mäsa do mraziaku. sú to poľovníci???? podľa mňa nie, sú to len také chrchle, čo tu hrdinsky vypisujú a dosť. vysvetli, čo myslíš výrokom "jedna sprava a zaujatost citatela dokaze vyustit do zaujimavych vyrokov. Ani sa necudujem, ze laicka verejnost dokaze reagovat a nenavidiet polovnikov ak im je dobre podsunuta ciastocna informacia alebo ak si citatel vyberie a skombinuje len to co pocut chce", prosím. kto ti tu niečo podsúva? a mienka o poľovníkoch je veľmi mierna, keď si uvedomíme, že timurovci pytliačia a celé spz je mimo zákon! tak čo sa ti ešte nevidí???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off hubert2012, 31.3.2015 o 18:19

Som členom PS, ktorá má 11 členov,nemáme v prenájme revír, pretože pred piatimi rokmi ho získalo iné PZ. Rešpektujeme to, mali viac ako 51 % je to v poriadku. Dnes som zaplatil 30.-EUR OPK, za čo???? Na ústredie SPK som poslal 33.-EUR..za čo???Pred rokom 2010 som platil za predĺženie Pl 10.-EUR /300 SK.Teraz platím OPK 20.-EUR..za čo???Zanedlho ma pozvú vraj na povinné strelby, či viem strielať, zase budem platit do OPK neviem či 10 alebo 20 EUR...za čo???To nehovorím o členoch PZ a PO, ktoré majú prenajatý revír, nájomné narástlo nehorázne a nový tzv. členský príspevok OPK...za čo??? No na to, aby si mohli bosovia slovenského poľovníctva prenajímať drahé terénne autá...A užívať si pôžitky z peňazí obyčajných poľovníkov..Toto sme pred vznikom SPK nemali... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 34

off motaq, 31.3.2015 o 13:23

sa mi paci tato diskusia... aj tu je vidno ako jedna sprava a zaujatost citatela dokaze vyustit do zaujimavych vyrokov. Ani sa necudujem, ze laicka verejnost dokaze reagovat a nenavidiet polovnikov ak im je dobre podsunuta ciastocna informacia alebo ak si citatel vyberie a skombinuje len to co pocut chce. Nepisem to preto ze by som chcel obhajovat SPK, len ma to zaujalo ako po par prispevkoch z prenajmu uz je kupa a podobne... Inak co sa tyka reklamy a prenajmu, nepoznam sice presne podmienky ale pre ISUZU je vyhodne zapozicanie resp. prenajom vozidiel SPK aj v pripade, ze je to bezplatne a ako protihodnotu dostanu reklamu v podobe toho ze sa vozidla budu pohybovat medzi polovnikmi a ze SPK tak ako pri Toyote posle svojim clenom list o spolupraci a moznosti ziskania zlavy pri kupe. Je to dobry marketingovy nastroj. A to nehovorim o tom ze ake je to vyhodne ak ten prenajom nie je zadarmo, ale to sa asi nikdy nedozvieme. predajca isuzu si to vymyslel dobre :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pandur1, 31.3.2015 o 12:18

jaro dobre píšeš :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 31.3.2015 o 12:14

Nechapem, preco spkl"zobralo" terenne auto s full vybavou CIERNEJ farby, vsak take auta pouzivaju spravidla vypalnici, mafia, pistolnici, podsvetie a rozne ine kriminalne zavadove osoby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on cagi, 31.3.2015 o 11:18

a preco by si nekupili nove "dzipaky"? Preco by mali jazdit na Fabiach? Ved im idu prikladom vsetci ministri, primatori, zupani, tak preco nie? Sme bohaty stat, my nato mame, ved naco chodime do roboty a platime dane! Ci sa mylim?.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 31.3.2015 o 9:42

saris - jasné, len som robil trochu srandu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 31.3.2015 o 9:15

poľovníckou činnosťou ako starostlivosť o zariadenia, prikrmovanie a tiež poľovanie by som si hanbu neurobil..... reklama na aute môže byť akákoľvek :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 31.3.2015 o 8:42

saris - len aby si tú hanbu nerobil sám sebe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 31.3.2015 o 8:02

Ja sa uskromním aj s Toyotou...keď už dopĺňajú vozový park jednu by mi mohli prepožičať. Kľudne na nej môže byť aj osobná reklama p. Lebockého a celej SPK. Využitím auta im určite hanbu robiť nebudem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 30.3.2015 o 23:03

...aj mne môžu poslať jedno Isuzu,ja im urobím takú reklamu že až.Z cudzieho,vlastne z nášho sa im dobre žije,ako prasatám v žite,hanba.V našej OPK Košice platíme za predlženie pol.lístka 170€-čo je najdrahší PL široko-daleko a takto sa potom gazduje!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

zobrazené 41-56 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM