Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nové terénne autá pre SPK - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 30.3.2015 22:44
Minulý týždeň na výstave v Nitre, prevzal p.Šuba tri terénne automobily značky ISUZU D max, od firmy Agrotrade Rožňava. Vozidlá mali logo SPK a boli v čiernej a zelenej farbe.Na základe informácií od zástupcov tejto firmy, ktorí mi ako poľovníkovi ponúkali takéto auto, boli vybavené v tzv. výbave "poľovník" a mali najvyššiu výbavu, koža, držiaky na zbrane, klietky pre prepravu psov a pod.
SPK ich vraj dostala na tri roky do prenájmu a na reklamu.Hodnota vozidiel je cca 100 000.-EUR. O tomto rozprávali poľovníci počas výstavy s veľkým hnevom a rozhorčením. SPK a tzv.ústredie, za 5 rokov svojej existencie vybrali od obyčajných poľovníkov cca 10 mil. EUR. K 31.3.2015 musia poukázať OPK za každého člena sumu 3 EUR x 60 000= 180 000.-EUR, keď pripočítame 20 % z predlžovania PL, z členských príspevkov od PO a ostatnej činnosti ktorá sa vykonáva je táto suma cca 250 000.-EUR.
Ústredie SPK, identické s ústredím SPZ, zamestnáva cca 10 zamestnancov, ktorí majú pracovnú zmluvu s SPK, ale pre SPZ robia všetko čo treba.
Je známe, že SPK používalo vozidlá značky Toyota. Teraz ich vymenili za inú značku, alebo doplnili? Kladieme si otázku..načo sú tieto vozidlá pre ústredie SPK, alebo pre koho sú???Kto ich bude používať a načo?? Vykonáva SPK výkon práva poľovníctva? Podľa zákona riadi poľovníctvo...Načo sú potom tieto drahé terénne autá? Nespochybňujeme potrebu auta napr. pre riaditeľa kancelárie, alebo univerzálne auto pre zabezpečenie činnosti ústredia a SPK, ale to môže byť aj napr. Škoda Fábia...Prečo autá v najvyšej terénnej výbave a v takej cene???Budeme žiadať od vedenia SPK vysvetlenie tohto stavu.Nech nám p. prezident SPK, SPZ a poslanec strany SMER p.Lebocký odpovie a vysvetlí kde je pravda..Autá boli odovzdané s logom SPK. Je SPK aj reklamná agentúra, keď vraj bude robiť reklamu značke a súkromnej firme??? Pán minister v jednej odpovedi nám povedal, SPK vznikla na základe zákona, ale pravidlá,podmienky a poplatky si stanovili poľovníci sami, na snemoch. Aký zástupcovia poľovníkov sa zúčastnili snemov a schvaľovali rôzne uznesenia, keď sa toto v poľovníctve deje. Vôbec nereprezentovali názory poľovníkov, ktorí ich tam vyslali, boli tam bez vlastného názoru a schválili každú hlúposť, ktorú dostali na papieri,poplatky..sami pre seba..páni funkcionári OPK a SPZ. Žiadame vysvetlenie a informáciu o tom, ako to je a vyvodenie zodpovednosti. Predsa nemôžeme s takýmto niečim súhlasiť.Všetci poľovníci musíme členskými príspevkami a rôznymi poplatkami prispievať na činnosť, ale nie na to, aby si bosovia slovenského poľovníctva užívali z našich peňazí drahé terénne autá na poľovačky a iné pôžitky.Ak sa potvrdí tento stav, tak vedenie SPK nemá morálne právo zastávať funkcie, do ktorých boli zvolený a menovaný.
počet zobrazení: 9 275
počet hlasov: 21
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 31.3.2015 o 18:19

Som členom PS, ktorá má 11 členov,nemáme v prenájme revír, pretože pred piatimi rokmi ho získalo iné PZ. Rešpektujeme to, mali viac ako 51 % je to v poriadku. Dnes som zaplatil 30.-EUR OPK, za čo???? Na ústredie SPK som poslal 33.-EUR..za čo???Pred rokom 2010 som platil za predĺženie Pl 10.-EUR /300 SK.Teraz platím OPK 20.-EUR..za čo???Zanedlho ma pozvú vraj na povinné strelby, či viem strielať, zase budem platit do OPK neviem či 10 alebo 20 EUR...za čo???To nehovorím o členoch PZ a PO, ktoré majú prenajatý revír, nájomné narástlo nehorázne a nový tzv. členský príspevok OPK...za čo??? No na to, aby si mohli bosovia slovenského poľovníctva prenajímať drahé terénne autá...A užívať si pôžitky z peňazí obyčajných poľovníkov..Toto sme pred vznikom SPK nemali...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 34

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off peters, 23.12.2015 o 21:19

Vykašlal by som sa na ich zľavu. Namiesto D-Maxa za 37 tisíc by som urcite kúpil radšej Hilux ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.12.2015 o 20:06

téma bola založená v marci a o.i. je tu i toto:"Budeme žiadať od vedenia SPK vysvetlenie tohto stavu.Nech nám p. prezident SPK a SPZ p.Lebocký odpovie a vysvetlí kde je pravda..." nuž pýtam sa, kto sa na to pýtal a aká je odpoveď? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 23.12.2015 o 19:41

Zdravím priatelia, porovnával som ceny f. Agrotrade Rožňava s cenami v zahraničí. K nám dováža tieto autá Isuzu Nemecko..Cena u nás v porovnaní napr. s Talianskom sú cca od 25% a viac vyššie,takže tie zľavy čo ponúkajú...bez komentára. Pokiaľ máte seriozny záujem o kúpu Isuzu D max, poradím .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MackoPu, 23.12.2015 o 19:25

vykašli sa na nich, aj keby dali zľavu 30 % tak ti to je lepšie a lacnejšie kúpiť v Maďarsku. Jednoznačne menej "nenažratý" predajcovia ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 23.12.2015 o 11:20

Pozdravujem páni. Na stránke SPK som sa dočítal že vraj ten kto má platný poľovnícky preukaz má 18% zľavu pri kúpe nového terénneho vozidla Isuzu D max. Tak by som chcel po informovať otom, či to už náhodou niekto využil tú zľavu pri kúpe toho vozidla. Možno že sa to už preberalo tu, ale nechce sa mi čítať každý jeden komentár. Ďakujem za ifno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.4.2015 o 11:25

som trochu sklamaný, na stránke spk pribudli včera nové "dôležité" informácie, no akosi zabudli zverejniť zmluvu na ISUZU, hoci sa tým vyhrážali....(tak sa šepoce...). no nie je to na škodu samotnej spk? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 6.4.2015 o 23:45

Dostali vobec autá? Citat z textu clanku na stranke SPK: "Pán Ing. Német odovzdal do užívania SPK kľúče od dvoch motorových vozidiel" Mam za to, ze pani to dohodli tak, ze auta SPK nic nestoja ... preto umne napisali dohodu v zmysle "uzivania klucov" pre istotu auta su k tomu prilepene len sekundarne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuzmican, 6.4.2015 o 8:08

a nedostali tie autá nato aby sa už konečne spk mohla odviezť na smetisko dejín? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 2.4.2015 o 20:33

jasneeee, pochopil som, a už si si vyžiadal zmluvy??? či počkáš, že to spraví niekto iný a ty to vyhodnotíš?? žasnem. takže ty vravíš, že džípy sú na potreby kancelárie na dopravu po úradoch atd - teda po normálnych cestách tou najlepšou možnosťou? a čo myslíš, že v zmluve bude napísané, že to nie sú džípy???? siad, veď trochu k veci, prosím. ja o ničom nepolemizujem, je vôbec o čom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 2.4.2015 o 19:53

ja nespochybňujem právo pýtať sa na veci týkajúce sa SPK respektíve v tomto prípade konkrétne zmluvy na prenájom áut, len som bol zvedavý. Neriešme tu súkromný biznis. A myslím si že očierňovanie konkurencie je kontraproduktívne. Ale to som mimo témy, a do doby kým zmluva nie je verejná tak je ťažké sa k nej vyjadrovať a polemizovať o (ne)správnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.4.2015 o 19:45

siad, tomu nerozumiem, aký vplyv na cenu okna má fakt, že sú z jedného fachu? trochu nefér príspevok. a čo potom, keď sa napr zistí, ako je to s nejakými zľavami a porovnajú sa ceny vozidiel. to zas cagala bude na vine, či čo???? sme to za ľudia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 2.4.2015 o 19:44

Ano, aj konkurenčná, ale všetci chceme žit a musime sa vzájomne rešpektovat, zákazník si vyberie čo je pre neho najlepšie. Ale v tomto prípade nejde o konkurenciu voči firme Agrotrade, tu ide o SPK, ide o princíp, myslím, že väčšina poľovníkov má už plné zuby tejto organizácie. Musíme ju akceptovat, zákon stále platí, ale máme právo sa pýtať, prečo? pre koho ? my túto firmu platíme..A jej vedenie sa správa tak, ako by sa nemalo..Ja nedokážem mlčať, aj ked sa ma niekto pýtal, pre koho to robím a či sa nebojím? Nebojím, aj keď drvivá väčšina sa bojí..a to im vyhovuje..dobre sa riadi Ficovi tento štát, keď má takých občanov a to platí aj pre SPK..K tej firme Agrotrade..v minulosti som viackrát prehral v súťaži o zákazníka, z jednoduchého dôvodu, ak chceli dotácie museli kúpiť ich stroj..ale to už bolo dávno..neviem či každý pochopí túto vetu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off SIAD, 2.4.2015 o 19:32

vážený p.Ing.Cagala, aby sme boli objektívny skúste nám upresniť Váš vzťah s firmou Agrotrade. Je to konkurenčná firma ? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 2.4.2015 o 19:32

Funkcionári SPK si nemusia kupovať za svoje! Bolo to niečo za niečo!! Prajem veľa šťastných kilometrov a revírov za naše členské príspevky!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 2.4.2015 o 19:13

Zdravím poľovníci, neriešte veci mimo témy, problém je v tom, že zase si chce niekto užívať z našich peňazí.Idú sviatky, budeme to riešiť po nich. Budeme žiadať informácie aj ako to bolo s Toyotou, aj ako je to s Isuzu. Takže naša SPK už robí aj do obchodu s terénnými autami. Do kelu, len to neviem nájsť v stanovách SPK, poradíte?Firma Agrotrade už mala viac majiteľov, pozeral som, zaujímavé...Ale myslím, že náš p.riaditeľ určite zodpovedne vyberal, firmu dobre pozná,myslím, že je dobrý zákazník tejto firmy ako SHR, takže mu verím, že všetko bude OK.Potom si možno aj ja kúpim také nové auto, lebo moje už má 6 rokov.Len zase mám problém, potreboval som zadné okno na Isuzu D Max, oslovil som dodávatela firmy Agrotrade a on mi ho ponúkal za cca 680 EUR, potom som oslovil iného dodávatela, autorizovaného a ten mi to poslal aj s klučkou za 230 EUR. No čo mám robiť? Ako sa správne rozhodnúť..poradim sa s niekym s vedenia SPK..Želám všetkým krásne a pokojné sviatky a po sviatkoch pokračujeme...bude veselo, ako povedal klasik z SPK, ak neschváli US zrušenie povinnej SPK... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.4.2015 o 17:23

nedovolia si to, ver mi! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 17:05

V pohode. Pozeral si aku spravu uverejnili o ISUZU na stranke SPK? Presne podla ocakavania, ci?. Cakam kedy pride list. Pocitam ze niekedy po sviatkoch :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 2.4.2015 o 16:41

ferko, ja už len v rámci témy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 16:05

Apple, skludni sa, do mna sa nenavazaj. Ja som sa slusne opytal, ale zjavne ty mas problem slusne odpovedat. Ked ti mam ja pravdu povedat mozem sa z vysoka vysr...t na to ta z niecoho skusat, a uz vobec som ti nic neradil. Este raz zopakujem keby si cital co som sa slusne opytal vedel by si na co som sa pytal. Stacilo mi slusne odpovedat na polozenu otazku a nie domyslat si a vytvarat zvratene zavery. Otazka poslali ste na SPK info o cinnosti PO, priklad odpovede ano poslali, ale neuverejnili alebo neposlali lebo mame skusenost, ze neuverejnia....preco mas potrebu riesit ci si ja viem alebo neviem najst informacie o cinnosti PO? to vobec nebolo predmetom mojej otazky. Ja som chcel vediet aky je stav v komunikacii medzi PO a SPK, a pripadnom zverejnovani cinnosti na stranke SPK. a na toto som stale od teba odpoved nedostal. Stacila jednoducha slusna odpoved na jednoduchu slusnu otazku, bez emocii a zbytocnych narazok na moju osobu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.4.2015 o 15:34

čo je menej konfliktné? definuj. máš dojem, že fakty tam uvedené sú niečo, čo sa nepatrí? len si prečítaj, na koľko nezákonností je tam poukázané! a nezabudni si na stránke komory pozrieť, na čo to vlastne reagujem. spk zásadne nereaguje na na požiadavky ohľadom zákona, zásadne vystupuje likvidačne voči PO, ktorí nesúhlasia s nezákonnosťou a upieraním práv. no tak ti tak nepriamo niečo poviem od srdca: neser ma! z čoho ma to tu skúšaš? nemáš ani paru, o čom vypisuješ a ešte si dovolíš radiť? veď ty ani nevieš, či si vôbec poľovník! najprv si porovnaj vlastné stanovy so zákonom, nájdi si konečne akúsi registráciu a nevypisuj somariny. ja fakt nemôžem za to, že ani len na tejto stránke si nedokážeš prečítať o činnosti iných PO. ostatným sa ospravedlňujem za odbočenie, ďalej bude debata len v duchu zadanej témy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 15:00

apple, mas pravdu nemam prehlad o tom kolko je PO na Slovensku, a ani to nebolo cielom mojej otazky. Na moju otazku si nepriamo odpovedal, este by ma zaujimalo bola snaha posielat ine informacie, myslim menej konfliktne, napr. o akciach poriadanych PO, moznosti clenstva v PO a podobne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.4.2015 o 14:45

motag nemáš ani potuchy, koľko je PO, nájdeš ich v registri PO. a či sme chceli dať niečo na stránku spk? si tu dlho, tak ti hádam neušlo toto: odkaz . čiže sa pýtaš na veci, ktoré sú bežne k dispozícií. no ja rád poradím, len sa treba pýtať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 13:53

Apple, hubert2012 - mam na Vas jednu otazocku. na stranke SPK v casti aktuality je taky odkaz PO informuju, predpokladam, ze to znamena ze polovnicke organizacie informuju. Nebudu sem patrit OPK lebo tie maju samostatny odkaz OPK informuju. Zaujimave je ze na odkaz PO informuju sa sice da kliknut ale nic sa nestane. Z coho usudzujem ze pod tymto odkazom nic nie je zverejnene. Ak dobre viem tak v SR je niekolko PO ak vynecham SPZ tak je to Hubert a Pribina, mozno este nejaka dalsia. Otazka moja na Vas je, to ze pod odkazom PO informuju je sposobene tym, ze PO ziadne informacie hodne zverejnenia na SPK neposlali, alebo poslali ale SPK ich nezverejnuje, alebo ste ani o tejto moznosti neboli informovani???? (berte to prosim ako solidnu otazku, nie podrypovanie alebo utok na Vas). Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 13:52

Apple, ""potesim"" ta prva "oficialna sprava" o ISUZU uz je zverejnena odkaz alebo odkaz :-) No nie je to "paradna a detailna" sprava? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 2.4.2015 o 13:21

priatelia, čítam tu zaujímavú diskusiu, podľa môjho názoru by mal do nej vniesť svetlo aj nejaký legitímny zástupca SPK, alebo iba radšej tichučko sedia a k ničomu sa nevyjadrujú ,lebo sa boja prevziať zodpovednosť a myslia si, že psí hlas do neba nezaletí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 2.4.2015 o 13:18

Mas pravdu, asi som nechapavy.P.s- mozme pokracovat postou. Vecer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 13:12

kde som napisal nieco co v tebe vyvolalo tento pocit? skus konkretizovat. Mas pocit ze som niekde obhajoval konanie SPK? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 2.4.2015 o 13:10

No podla "vedenia" tvojich prispevkov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 13:09

nie mal by som sa? ako si na to prisiel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 2.4.2015 o 13:09

Motag Ty sa chystas ist pracovat na SPK, ked si nechavas pootvorene zadne dvierka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 13:06

Apple, este sa ta opytam, trosku mimo nasej debaty. 1.4.2015 o 7:54 si napisal, citujem "no a vieš koľko opk je mimo spk? teda, aby si rozumel, sú riadnymi právnickými osobami!!! ich činnosť je tým pádom naprosto nelegálna a podľa mňa vykonávajú činnosť, ktorú možno v právnom štáte označiť za trestnú!!! a môžem ti tu vypisovať na tri strany takéto veci, ktoré sú jednoducho skutočnosťami, listinne preukázateľné veľmi ľahko..." ja o tom poznatky nemam, ale zjavne ty ano. Bolo podane nejake trestne oznamenie v tejto veci? Pytam sa z cistej zvedavozti, a staci mi odpoved ano alebo nie. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 13:00

Apple, po prve nikoho neposudzujem, chcel som upozornit na jednu skutocnost, je zaujimave, ze ak verejnost na nejakom diskusnom fore fakty prekruca a citujem teba "nech sú naše (pri laickej verejnosti ich) domnienky akékoľvek, tak skutočnosť býva príliš často ešte horšia!!" tak nam toto vadi a ideme sa posrat. Ano ja som rozosielanie listov pochvalil ako dobry marketingovy nastroj, ale keby si cital do konca a cital s porozumenim, tak sa docitas, ze som to chvalil s pohladu predajcu resp. znacky ISUZU, citujem "pre ISUZU je vyhodne zapozicanie resp. prenajom vozidiel SPK aj v pripade, ze je to bezplatne a ako protihodnotu dostanu reklamu v podobe toho ze sa vozidla budu pohybovat medzi polovnikmi a ze SPK tak ako pri Toyote posle svojim clenom list o spolupraci a moznosti ziskania zlavy pri kupe. Je to dobry marketingovy nastroj." Dokladne si to skus precitat a venuj pozornost prvym slovam citatu. Nikdy som sa nevyjadril pochvalne o tom, ze je to spravne na stranu SPK. A tu sa opat dostavame k tomu ako po prekruteni vyjadrenia a dezinterpretacii dochadza k zmene vyznamu prispevku. Ty si z mojho prispevku kde som povedal ze je to pre ISUZU dobry marketingovy nastroj, co aj je lebo zadarmo oslovia ludi na ktorych by inak dosah nemali, urobil vyrok ze chvalim SPK za pouzitie dobreho marketingoveho nastroja. No nic, vidim, ze dalej nema zmysel sa dotahovat, nepochopil si a asi ani nepochopis kam som mieril. Ty co pochopit chceli snad pochopili ty co nie je to ich problem. Este raz zopakujem asi som vyuzil nespravnu temu na to aby som upozornil na to na co som upozornit chcel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.4.2015 o 11:48

motaq, hlavne ku: o 11:02. v prvom rade, ja nie som zameraný na spk, ale táto téma! takže mimo tému ideš ty, prepáč. a myslíš si, že niekto tu nesprávne dezinpretuje informácie. ani to nie, pri troche pozornosti som ti to už napísal: pisatelia sa nemýlia! nech píšu tak, či onak. a že si to tak vykladajú? nuž plným právom, lebo žiadne info nie sú!!! a znovu zopakujem: nech sú naše domnienky akékoľvek, tak skutočnosť býva príliš často ešte horšia!!! takže čo im chceš vyčítať???? zaujívé, že miesto zaujatia postoja voči aspoň známym faktom radšej posudzuješ píšucich, ako tých, čo nás rozkrádajú a naše peniaze zneužívajú na svoj osobný profit. a ešte čosi: nie som veštica, ani ti nechcem niečo podsúvať, či si si niečo uvedomil, či nie. no vyjadril si sa jasne pochvalne: "Je to dobry marketingovy nastroj" miesto toho, aby si to pomenoval pravdivo: hrubé porušenie zákona! a to si nespravil, práve naopak, vyhodnotil si to ako použitie marketingového nástroja. tak čo pletieš? je mi jedno, či rozmýšľaš, ale píšeš jasne a hlavne mimo tému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 11:14

apple, a este jedna posledna poznamka. To ci som si nieco uvedomil alebo neuvedomil, to ty nevies posudit :-) Ja nastastie pri pisani svojich prispevkov nad tym co pisem rozmyslam (tym nechcem povedat, ze ty nie). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 11:06

cagi, ono by to nevyznelo inak, keby citatel cital cele a hlavne cital s porozumenim, bez toho aby pri tom myslel len na svoj ciel. Teraz vidim, ze nema vyznam sa snazit v niektorych temach poukazat na nieco co celkom s temou nesuvisi ale co vyplynulo s diania v danej diskusii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.4.2015 o 11:02

apple, nerozumies, lebo si zamerany len na cast temy SPK, a nechces sa od nej odputat. Skusim to naposledy vysvetlit co som myslel mojim prispevkom. Informacia, ktora zaznela na zaciatku bola o prenajme, neskor po niekolkych prispevkoch sa ale uz zmenila na kupu. takze sa sprava tym ze, sa nabalili domnienky a dohady zmenila. Ja som chcel poukazat na to, ze ak toto dokazeme mi medzi sebou, a je jedno ci sa jedna o temu SPK alebo inu temu, tak sa nemozme cudovat laickej verejnosti ak v nejakom mediu (napr. casopise na nete) odznie nejaka informacia, vymyslim si napr. ze polovnici nasli uhynutu zver, a v diskusiach k tomuto clanku sa neskor v prispevkoch objavi, ze aky su polovnici hajzli ked zabili zviera a nechali ho v lese aby ho iny polovnici potom nasli. Vobec mi neslo o SPK. islo mi o princip komunikacie, ziskavania informacii a ich pripadneho prekrutenia. Obavam sa vsak, ze ani toto nepochopis, lebo sa na to nevies pozriet vseobecne. Asi som urobil chybu, ked som tuto temu chcel vyuzit na poukazanie na to, ze zmenou interpretacie informacie sa moze zmanit cely vyznam spravy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 2.4.2015 o 10:03

Motaq, hlavu hore, minimalne traja Ta pochopili:-):-). Nic v zlom, viem ze si to myslel dobre a mas kus pravdy, len cele to vyznelo trosku inak ako neskor vysvetlujes. Pekne zasnezene sviatky vsetkym! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.4.2015 o 9:58

motaq, teraz som zmätený... akosi nerozumiem vytrhávaniu z kontextu. ale to nič, no ja vidím konečne aj to, že niekto iný - ty - pomenoval protizákonnú činnosť spk: neoprávnené nakladanie s údajmi v zmysle zákona o ochrane údajov. to je totiž to použitie databázy spk ku komerčným účelom a nevadí, že si si to ani neuvedomil. a v širšom kontexte bohurovného správania sa komorníkov nevidím ani jeden príspevok mimo tému, alebo žeby si niekto vymýšľal. a že sa niekto niečo domnieva? nuž každý má na to právo, keďže info nám nie sú poskytované a skúsenosť vraví, že akákoľvek domnienka býva slabým odvarom skutočnosti. je mi ľúto, ale nemyslím, že si zovšeobecnením vyhodnotil obsah príspevkov tak, ako popisuješ. a hlavne: toto je téma, kde sa popsuje bašovanie timurovcov s našimi peniazmi naprosto nehoráznym spôsobom. myslím, že je čas povedať: dosť bolo, súdruhovia, zbalte si švestky a berte sa kade ľahšie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 2.4.2015 o 8:34

cagi, prosim ta citaj poriadne. Ja som nikde neobhajoval vyhody "bezplatneho" prenajmu z pohladu SPK, a uz vobec nie konanie SPK. Co som napisal a kde som uviedol pre koho je to vyhodne je predajca ISUZU, nakolko ten na tom urcite ziska. Ci je prenajom bezplatny alebo ake su podmienky som tiez napisal ze presne nepoznam. Presne sa potvrdilo na co som mojim prispevkom chcel poukazat. a to to, ze ak si ho niekto poriadne neprecita od zaciatku do konca a vytrhne s neho len casti, ktore si pospaja tak to dopadne tak ako si napisal. A to, ze obhajujem prenajom a pod.. Chcel som poukazat na nieco uplne ine, ale kedze v tejto diskusii sa riesi len SPK, tak to na co som chcel poukazat zial malo kto pochopil. Vobec to priamo nesuviselo s SPK, ale s tym ako ludia reaguju ak si vytrhnu s kontextu len casti.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 2.4.2015 o 7:37

motaq,viem ze si s tym komaroslonom mieril na mna, mas pravdu. Omylom som napisal "nekupili" namiesto "neprenajali", zaco sa ospravedlnujem. Ale ako aj Ty vysvetlujes, ze Ti ide o iny vyznam Tvojho prispevku ako sa na prvy pohlad zda, v mojom pripade ide o presny opak a totiz, ani pri zamene tychto dvoch slovicok sa vyznam toho co som chcel povedat nemeni.Ak je pravda co pise hubert2012 tak nejde o nic ine ako mrhanie prostriedkami nas vsetkych, podobne ako k tomu v mnohych pripadoch dochadza denne v statnej sprave. Mozes tu obhajovat vyhody takehoto "bezplatneho" najmu kolko chces, ale nieco o obchode viem aj ja a v takychto pripadoch NIC nie je zadarmo; tak ako nedostanes 25ml CocaColy zadarmo v super akciovom baleni...Nie som tak zorientovany a fundovany ako apple, ale clovek nemusi byt genius aby pochopil ze riadenie polovnictva dvoma organizaciami sucasne je totalny blud, o tom snad nepochybuje nikto normalny. Tak sa necuduj ze ked niekto ako hubert prednesie podobny prispevok, tak je vacsina ohlasov negativna bez ohladu nato, aby si diskuteri overili skutocnost. Je daleko viac pravdepodobne ze citatel ci diskuter skor uveri takemuto prispevku, ako keby tu niekto napisal ze SPK zo svojho zisku zafinancovala zazverovanie zajacov zverou vo vybranom reviri XY. Bohuzial,na Slovensku je to tak, nasi predstavitelia, ideovi a spolocenski vodcovia bez ohladu na farebnu prislusnost nam idu prikladom, tak sa nediv ze je v ludoch tolko zatrpknutosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov