Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

IWA OutdoorClassics 2015 - diskusia

autor: off Turbiak
pridané: 8.3.2015 17:57
Zopar fotiek z vystavy IWA v Norimbergu: odkaz
počet zobrazení: 3 508
počet hlasov: 10
okruh tém: stretnutia a akcie
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off bullystafford, 14.3.2015 o 13:45

vtip a dôvtip to teda má, to se musí nechat velebnosti...ale nechcel by som aby mi to cvaklo vecer v tichu na posede. Ja neviem ale elementarna logika hovori byt pri manipulacii so zbranou pri zmysloch za kazdych okolnosti a to by malo platit dalsich 100rokov a nie vymyslat system ako robit majitela mannlichera mentalne lenivym este aj v pripadoch aby nemusel uz vobec rozmyslat nad tym ci ma alebo nema naboj v komore, nie to este ci ma odistene, zaistene. To kam by sme dosli....tento system vidim napomocny len pre skutocne uvedomelych lovcov ktorym "zachrani" zivot v skutocne vynimocnych situaciach do ktorych by sa za inych okolnosti svojim pricinenim nikdy nedostali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tibor112, 13.3.2015 o 18:45

jarodt, 9.3.2015 o 21:35 s takou výbavou môžeš bez problémov prechádzať aj cez mladinu. odkaz 308 Winchester-zaujímave video,dede taká zbraň bude povinnou výbavou každého poľovníka nad 50r.ak na to pridu v poisťovniach... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 10.3.2015 o 22:58

Pandur1: tak to musela byŤ Cigánska z Kobe :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.3.2015 o 18:03

Mišo ale u nás cigánska za 5 ečiek je jak slonie ucho :-))))) a tam sa zmestila do kaiserky z lidla :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 10.3.2015 o 9:31

jarodt - nech zdochnem do zajtrajsieho rana ak toto co pisem nie je pravda....cca 5-6rokov dozadu som siel po lese s Tikkou a nieco za mnou cinklo - presne na kamienok, za sebou som na zemi nasiel svoj naboj so zbrane. Civel som jak prasa po prvej rane. Asi po minute mi doslo ze tym ze som bol polovackou unaveny prehadzoval zbran "nepolovnicky" po vojensky hlavnou nahor z pleca na plece sa mi musela posuvom po batohu najprv packova poistka odistit vpred - logicky a dalsim prehodenim na ine plece - opacnu stranu sa uz s lahkostou zaver otvoril a vyhodil naboj. Tikku som vsak nepredal. :o)))) U S202 sa mi toto stat nemoze ani náhodou hoc ju ponesiem akokolvek. Pravdepodobnost ze idem nejakym trnkovym krom alebo černicnakom tak ze sa mi v konkretnom kolmom uhle dostane do lucika "konar" o konkretnej sile - hrubke a mozno aj o minimalnej pruznosti aby dokazal po celej tejto pohybovej drahe cca 0,5cm v rovnakom nemennom uhle zatlaciť tento količek do maxima nad zaver je o 99.9% mizivejsia ako v mojom pripade s Tikkou....pre mna - ak uz odistim ukazovakom v priestore lučika je vzdy bezpecnejsie ked uz ho tam mam a je pri spušti...ako ked napinam na krku a pcham palec niekam do priestoru luciku a bojim sa ze sa ako prve dotknem jemnej spuste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 10.3.2015 o 7:15

Pandur1: Keď chceš cigánsku za 5E stačí ísť na barsaký jarmek a kúpiť cigánsku na váhu sice možno ta Norimberská mala špecial príchuť IWA :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.3.2015 o 1:44

Jarodt nechcem sa s tebou hadat, ale 100% istota , ze sa nic neprdvidanehp nestane u zbrane pokial je zbran v ludskych rukach neexistuje. Ani pri poistke a ani pri handspanung. Ani pri blaser ani sauer a ani inej zbrani. A k tej rozpravke o konariku, ktory odistil sauer poistku, len tolko. No musel to byt velmi sikovny konarik lebo trafit presne ten gombicek v luciku spuste a este ho aj zatlacit primeranpu silou, celkom si to neviem dobre predstavit. Ta spust ma sice super chod a je nehlucna ale predsa len nejsku tu silu na jej stlacenie treba, nejaky ten odpor ma. Takze skor si myslim ze zlyhal ludsky faktorcako to ze sa nasiel taky konarik, aj ked teoreticky to mozne je a nastat to moze. Ale ludsky faktor moze zlyhat aj pri handspanung staci zabudnut system spustit alebo sa moze nieco stat pri naspanovanom systeme, vid video co dal308w. Ake situacie mozu nastat. No ale toto je cele je na inu debatu....a hlavne na nekonecnu..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 9.3.2015 o 23:00

308 Winchester - tá poistka funguje nad 1 promile... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 308Winchester, 9.3.2015 o 22:54

Ďalší krok vpred: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 9.3.2015 o 21:35

motaq, sú ľudia, ktorí sa chcú spoľahnúť na svoju zbraň nie na 99,99% ale na 100%. Je v tom matematický iba nepatrný rozdiel, ale v skutočnosti je to rozdiel medzi životom a smrťou. Ide o zdravie, bezpečnosť a ľudský život a tam neexistujú žiadne kompromisy. Nechcem riešiť a neustále kontrolovať poistku pri prechode nejakou mladinou, chcem sa na 100% spoľahnúť na svoju zbraň vždy, všade a za každých okolností. Uznávam, že niektorí ľudia môžu mať s handspanungom problém, v tom prípade však musia riešiť bezpečnosť. Guľu späť nevrátiš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 9.3.2015 o 21:32

chlapi, ale mne sa aj tak najviac pacila ciganska za 5 euro :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 21:19

Jarodt stat sa moze, jeden pripad ale este nie je prax ale nahoda. Asi tak ako ked "trhalo" zavery na R93. Ja zase poznam ludi co s tou poistkou nemaju problem ani v hustinach... ale samozrenme je to kazdeho osobna vec co sa mu paci a co mu vyhovuje. Handspanung je dobra vec ak ti sedi a dokazes ho napnut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 9.3.2015 o 21:07

brblos : Ta cena bola 95 734 € a bol tam napis PLEASE DONT'TOUCH :) odkaz za tu cenu sa da kupit cca 4kg zlata , cize k puske by ti mali dat este nejaku kilovu zlatu tehlu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 9.3.2015 o 21:02

To, či je poistka na 202 umiestnená šťastne, alebo nešťastne nerozhodujú naše pocity, ale prax, poznám prípad, keď pri prechode hustým porastom došlo (pravdepodobne zasunutím konára do lúčika) k samovoľnému odisteniu zbrane a výstrelu, chlapík bol v šoku ešte na druhý deň, do týždňa zbraň predal a kúpil R8 ... Dávam na zváženie, či poistka, ktorú úplne ľahko odistím kúsom konára je bezpečná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off brblos, 9.3.2015 o 19:25

Skúšal som na 404-ke poistku / handspannung na prevedení za viac ako 95.000 Eur , čístá katastrofa - neplynulý chod (zadrhávala sa pri napínaní v troch polohách) , ale možno že keď ju naplo viac ako 10.000 ľudí ,ku koncu výstavy už mohla chodiť dobre :))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tibor112, 9.3.2015 o 19:18

tthunt, dnes o 16:11 SAUER bol na návšteve u našich susedov pozrieť stare dobré ZH-čky,a od nich tu poistku okopirovali,či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 9.3.2015 o 18:12

Ale tie vypchate kusy si vyfotil pekne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku |