Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

polovnicke oblecenie pri vykone prava polovnictva a pri polovnickych cinnostiach - diskusia

autor: off rimor
pridané: 26.9.2008 12:38
naskytla sa my tu moznost otvorit diskusiu pre druhych a hlavne pre seba ako sa obliekat pri v stupe do revyru pri polovacke a pryi vstrupe do revyru za ucelom vykonavania nejakych prac pre zdruzenie alebo pre zver policko a podobne chcel by som vediet nazor polovnyckej verejnosti lebo tu padaju vseliake nazori a nechcel by som to rozoberat pri nejakyh fotkach ked to tam nepatry dakujem a vsedkym lovu lesu zdar v tejto a aj v dalsich sezonach
počet zobrazení: 10 521
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 2.3.2009 o 16:38

Nuž Solirov napísal si kus pravdy . Nielen tradície ale aj vkus človeka povie čo to o oblečení . Pred rokom 1989 bolo uplne bežné chodiť v ihličkových a kradnutých maskáčoch na poľovačku. Tak ako zbrane ,náboje a vlastne všetky veci nedalo sa kúpiť ani oblečenie . Teda dalo samozrejme iba z krajín RVHP a to musel mať človek šťastie . O cene ani nehovorím pretože oblečenie ako celok bolo extremne drahé . nie len rifle ktoré stali približne jedne až dva priemerné platy +uplatky a nelegálne kupovanie tzv. bonov. ale komplet oblečenie. Tak ako ide svet vývojom pribudol internet a jeho sila informáci pribudla globalizácia vidieka a mesta globalizácia krajín atd. Miesto čakacieho zálomku proste dvihnem mobil a zavolám kde som prípadne udám súradnice . Popozerám si krajinu v 3D cez google eart dokonca už aj podmorský svet. Podobný vývoj sa zaznamenal v obliekaní . Čas kradnutých vojenských kanád a tzv pollitrákov je už za nami :)) Ešte v roku 1989 v nich prišlo na poľovačku 95% poľovníkov . Máme neoprénovú vysokú gumennú obuv ,máme silu rôznych značiek goretexovej kožennej obuvy s podrážkou víbram originál . typu C. ako i veľa inej . Tiež stare niekoľkokilove huberťáky neodolné chladu a silne nasiakavé sa vymenili za ľahučké bundy s kordúri odolne kríkom odvádzajúce vlhkosť von neprepúšťajúce vietor a vodu dnu s výborným tepelným indexom . Je to vlasne také tiež porušovnie tradícií . Podobne voz ťahaný koňmi nahradil džípi ktoré sú klimatizované , lankasterky boli vytlačené hamerlesom a tiež už sa na Slovensku nepoluje výhradne českými a ruskými zbraňami .
Zacitujem s priloženého linku :V poslední době se rozšířila také bola (stahovací řemínky kolem krku) ukončená motivem z paroží nebo kovovým emblémem apod. Tento doplněk má původ na středozápadě USA, kde sloužil k utažení límce košile honáků dobytka proti pronikání prachu a písku. Transformace této oděvní součásti do doplňku mysliveckého oblečení s typickými prvky (růže z paroží, umělecky vyřezávané motivy v řezech paroží, kovové emblémy se svatohubertskými motivy atd.) se mi jeví jako velmi zdařilá. V Evropě ostatně není podobný doplněk zcela neznámý, protože například v Tyrolsku patří k tradičnímu mysliveckému oděvu pásek se zeleno červenými vzory utažený pod krkem kovovou sponou podobným způsobem. "

odkaz />
Takže vývoj poľovníckeho odievania prešiel tiež vývojom prešívanie vojenských veci na poľovnícke nie je vôbec potrebné. Proti maskovanému odevu na individuálnej poľovačke bemám tiež výhradu. Považujem to za xenofobickú reakciu . Na spoločné poľovačky sa odievam do nemaskáčov aby som zbytočne nedráždil okolie :) Pre tento účel som si zakúpil švedske zelené oblečenie swedteam naozaj špiškovej vvality i dezingu v kombinácii s jemnou kožou a množstvom vreciek nechyba odopínacia kapucna či pod zipsom oranžove pasiky na rukavoch tzv šťaci zips od spodu . Odev je vybavený menbránou proti vlhkosti a neuveriteľne odolný proti kriakom . Všetko je vkusnej farby dovedené k dokonalosti .
Na druhej strane keď vidím elegantne ľahučke maskáče na individualny lov sú naozaj výbornou pomôckov . Vhodné na moju milovanú rybačku ,hubačku alebo na fotolovy atď . Isto nepôjdem na posed opravovať strechu v obleku za 10 000 alebo v kravate a saku . Musím povedať že moderné maskáčové odievanie mi nesmierne imponuje a z hľadiska estetiky sa mi nie len páči ale ma i fascinuje svojou krásou ,tvarmi a estetičnom ! Používanie vojenských doplnkov je naopak estetickým a kultúrnym barbarstvom . Hovoril som o odevoch určených pre poľovníkov ,rybarov a fotolovcov celej planety . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 2.3.2009 o 14:36

Ok, popisane je tu toho viac nez dost a v roznych inych temach to bolo rozoberane taktiez donekonecna.. tak pridam svoju troska aj ja - a hadam aj iboo bude spokojny ze sa nehanbim za svoj nazor a pokojne ho prezentujem. Co sa tyka oblecenia a mna - kym som nebol zarobkovo cinny pouzival som v zime klasicke zelene "presivaky". mozno nie su nadherne ale kedze som fungoval ako honec tak posluzili vynikajuco - pevna latka, v ktorej som mohol bez strachu vpalit do cernicia a sipovych krov a nebal som sa ze sa potrham. ak sa aj stalo zasil som a ak to bolo prilis vyhodil som a vytiahol zo zasoby dalsie. Jednalo sa hlavne o nohavice po mojom otcovi, dedovi ci strykovi.. samozrejme tieto presivaky som v zime nosil aj na individualnu polovacku. v lete klasicke zelene golfky a podkolienky.. zelena kosela, pripadne tricko, sveter, vesta. Na jar a na jesen to bolo troska horsie - potreboval som rychlo nohavice, lebo mencestraky ktore som mal som zrusil.. tak sme zbehli s otcom do blizkej dediny, kde bola predajna a rychlo som vybral co bolo v ponuke. Podotykam ze to bola polovnicka predajna. jedine nohavice, ktore vyhovovali boli s maskacovym vzorom. nebol sice taky do oci bijuci ako na vojenskych maskacoch ale bol... Material vynikajuci, pohodlne a pevne.. Donedavna som ich este nosil. mam ich este stale ale sa do nich uz nezmestim. ale vydrzali hadam 7 rokov aktivneho pouzivania. a podstatne bolo to ze som ich neplatil ja, ale rodic. Odkedy som si zacal zarabat sam na seba tak som ciastocne pomenil aj svoju vybavu - za zelene... iboo - co sa tyka maskovania aby si sa blizsie dostal k zveri - velmi nesuhlasim (mozno pri tych kaciciach, s tym nemam vela skusenosti) ale v zelenom som sa k zveri dostal takmer vzdy - ak som dal pozor na haluzky pod nohami, priblizoval sa od stromu k stromu a daval pozor na vietor a na spravanie zveri. takze v tomto smere je podla mna maskac neopodstatneny. a Edu - ty si napisal - najmodernejsie oblecenie urcene pre lovcov - tam je zasadny rozdiel.. nie sme len lovci. ine je lovit v USA, Afrike, Svedsku, ... a ine je polovat na Slovensku. Ak si niekto chce pozriet tie moje povestne maskace nech si mrkne moju foto s prvym srncom. a kludne si ma podajte. :) Ked to zhrniem - ano pouzival som maskace, ano mal by som najradsej len zelene a krasne veci. Ale nie vzdy to bolo mozne. Velmi dobre si rozmyslim a prevratim korunu (pardon euro) tri krat v dlani kym ju pustim. Kazdy musi uznat ze oblecenie polovnika je velmi namahane a ja osobne si nemozem dovolit likvidovat nohavice za 3 tis. kazdy rok jedny.. Zaroven ale, je nutne rozlisovat maskace a maskace - vo vseobecnosti mi az tak prilis nevadia (mozno aj preto ze som jedny dlho pouzival), aj ked preferujem zelenu a hnedu. Samozrejme ak niekto pride na polovacku ako tento chlapik ID 40153 tak sa nemame o com bavit a to urcite uzna kazdy... takze ak by to bolo vzdy mozne urcite by som uprednostnoval aby kazdy polovnik chodil v zelenej a hnedej a vkusne... Ale kedze viem aka je realita a sam som si ju vyskusal - do istej miery viem tolerovat aj maskace.. ale ako sa vravi odtial potial.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Forestman, 1.3.2009 o 19:58

treba si uvedomiť že poľovník patri do určitej skupinu ľudí ktorú reprezentuje a to aj svojim oblečením,je jasne že do honu si nebude brat uniformu,ale nahradzovať poľovnícke oblečenie maskáčmi sa mi nepáči predsa je to pekná tradícia ked ide poľovník do hory oblečený ako sa patrí, zdáva jej tým úctu,samozrejme že nie každý si môže dovoliť najdrahšie oblečenie ale to čo si oblieka by sa malo čo najviac podobať poľovníckemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 26.2.2009 o 21:04

Možno to bude aj niekoho zaujímať odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.12.2008 o 11:29

A komu by bolo málo tu je jedna vojensko poľovícka kombinácia :)))))))))))))))))))))))))))))))))
foto I.D. 18022 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.12.2008 o 11:22

Tu je zopár odevov určených pre poľovníkov:

odkaz" target="_blank" rel=nofollow style="text-decoration:underline;">odkaz />
Ale dobrá správa je ,že v Severnej koreji už neni za použitie mobilu trest smrti ,zlá však je že na internet sa to nevzťahuje . Počítače vraj porušujú severokorejské tradície a je to kapitalistický výmysel :))
Netreba tie tradície zas tak prežívať . Máme ich až až stačí spomenúť tradične povinné dvojdňové sčítanie zveri a veľa iných tradícií . Možno by bolo vhodné rešpektovať aj fakt .Že svet sa vyvíja a neprešľapuje na mieste ako sme to robili v roku 1948-1989 . Takže nebudeme poľovať v ukradnutých kanadách ,ihličkových maskáčoch a poprešívaných uniformách komunistickej armády len preto že to bola tradícia . Taktiež by sme sa nemali urážať ani fackať len preto ,že niekto má iné estetické cítenie . Takže v pohone oranžovú vestu ANO aj keď to vylučujú tradície ,Na klobúku reflexná páska áno aj keď ju vylučujú tradície podobne páska na krku psov . Mobilne telefóny a internetové vzdelávanie ANO aj keď tradície o tom nič nehovoria. Kamuflované estetické oblečenie jednoznačne ANO na spoločnú poľovačku podľa uváženia a estetického cítenia každého . Ja osobne maskáč na spoločnú poľovačku nenosím !!! Keby som mal 20r a chodím do pohonu zvážim svoje rozhodnutie v obliekaní . Isto by som si tam nešiel po kríkoch trhať drahé švédske oblečenie alebo sa tam ondiať v saku len preto že to niekto považuje za tradície .
VECI KTORÉ NEEXISTOVALI NEMôŽU MAŤ TRADÍCIE !!!

Na individuálnu poľovačku a fotenie používam najradšej špeciálnu kamufláž určenú pre poľovníkov v snehu čisto bielu kombinézu . Prečo???
Lebo je ľahká ,výborne maskovaná,oteruvzdorná, a má všetky výhody vytvorené špeciálne pre poľovnícku verejnosť celého sveta . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.12.2008 o 22:48

Som si zakúpil výborné švedske poľovnícke oblečenie SWEDTEaM nepremokave a má výbornu kovertexovú vložku priedušnú. Vrelo doporučujem ! Ked som bol v šmungu zobral som budnu ,nohavice a j navleky nech je to kompleto. Spodné prádlo odvadzajuce vlhkosť von ktore je vnutri suche považujem za samozrejmosť včetne slipov a kvalitných ponožiek . Geretexová obuv tipu C s podrážkou vibram originál je tiež veľmi vhodná .Osobne si vyberám podľa čo najmenej švíkov ktoré po čase poddajú či už o kamienky alebo sa rozčvachtajú . Zo značiek sa osvedčila Garmont . Výborná vec su aj gumove čižmy s neoprenovou vložkou. Na individualnu poľovačku mám rôzne druhy kamufláži od tých obyčajkovských až po digitálne tričká. Ktoré sú naozaj váborná vec ako i maskáče narúšajúce perspektívu a tvar tela . Výber je naozaj fantastický . V ihličkových kradnutých maskáčoch už chodiť nemusíme ani vojenskej obuvy ktorú v komunizme použivalo približne 99% poľovníkov kedže inej na zimu nebolo /kanada a politráky :)) / Taktiež bol modny trend poprešívane vojenské saka a nohavice . Nuž doba sa mení . Dnes sa poľuje v oranž vestách . Na klobuku sa nosí reflexna páska podobne sa dáva i psíkom . Poprešívane vojenské zvršky je už take ubohe v dnešnej dobe . Na parádne maskáče však nedám dopustiť . Sú esteticke namakané a na individualnu polovačku najvhodnejšie . Nuž nie je maskač ako maskáč !!! Ja mám na mysli špecialnu kamuflaž používanu a obľubenu na celom svete . Napríklad :
odkaz /> odkaz" target="_blank" rel=nofollow style="text-decoration:underline;">odkaz />
Kamufláž sa používa roky a neviem prečo ju niekto prirovnáva k vojenským kradnutým zvržkom ???
Pre mňa je to veľmi smiešne lebo je to najmodernejšie oblečenie určené pre lovcov na celom svete :))))
Nie pre vojenský účel !!!!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kacenka1975, 9.12.2008 o 12:10

Tiež si myslím,že táto diskusia prestava byť o diskusii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 9.12.2008 o 11:13

Chcel by som vás poprosiť, aby ste šetrili nadávkami, osočovaním a osobnými spormi, ktoré sem nepatria. Riešte si ich prosím v rámci súkromnej pošty. Venujme sa prosím téme. Ďakujem za pochopenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 8.12.2008 o 22:59

to iboo: nie, adresoval som to tebe. a neviem ci sa mam opakovat, ale skusim to poslednykrat. nie je problem, ze chces nosit maskace, je to tvoja vec, rob ako si myslis. ale tradicie slovenskeho polovnictva vravia nieco ine. a aj ked budes drzy a hulvatsky tak to nezmenis. a s kludnym prezentovanim nazoru a myslienok, ak ten zhluk viet, co produkujes tatko mozme nazvat, mas obrovsky problem. kapisto? mimochodom, ja som pouzil slovo prefackat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off iboo, 8.12.2008 o 16:11

spelec : dufam, ze tento tvoj prispevok adresuješ pre : iboo, alfa, edu, lesniciarka21, a mnohí ďalší.... Láskavo si yvberaj slová, pretože aj táto rvoja provokácia ma vrcholne serie a zavádzaš verejnosť, síriš nepravdy. Nemením polovnícke zvyky, moje dôvody som opísal inde, takže sa k tomu nevraciam. Prídi raz ku mne na polovačku na diviaky, ale nie na štand ale do pohonu, absolvuj to tolkokrát ročne ako ja a potom sa budeme baviť, kto kolko peňazí vyhodil do vzduchu za zničené šaty. Slušným maskovacím oblečením nič nepokazím, akurát sa máš do čoho obuť TY.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 8.12.2008 o 16:07

spelec : ".....asi potrebuješ trochu prefackať..." spomeň si ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 8.12.2008 o 14:13

to iboo: sa opat predvadzas? opat niekto s tebou nesuhlasi a ani nevies jasne naformulovat, co ta trapi? a este raz, ty si sa mi vyhrazal zastrelenim, ja tebe bitkou urcite nie. ak si si to tak vysvetlil, to je tvoj problem. a to je medzi nami podstatny rozdiel. a som narozdiel od teba rad, ze existuju polovnici, ktori si vazia tradicie a vedia, ze maskace na polovacku, ktora pradstavuje istu slavnostnu chvilu nepatria. nie sme banderovci. aspon dufam. a nebudu tam zatial ani patrit, mozno ak to bude v tvojich rukach, nebudu ani tradicie a zostane len strielanie, ale myslim si a dufam, ze to nam nehrozi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 8.12.2008 o 11:59

alfa-na spoločnej padlo 8 ks diviačej zveri,z toho 4 bachyne,večer nás títo páni presviedčali,že revíri patria do súkromných rúk,lebo len oni dokážu zabezpečiť poľovačky plné výradov,skutočnosť je teraz taká,že v revíri nemáme žiadnu diviačiu zver,už asi 3 roky.J e to mimo témy,ale to len tak na okraj..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 8.12.2008 o 11:44

pali1 máš úplnú pravdu v tom drancovní revírov, no je jedno kto je pri moci. U nás už drancovali asi všetci: HZDS, SNS, KDH, zatiaľ Fico neprišiel, ale možno už čochvíľa.

A téma maskáče? Ja ich používam a budem, dôvody som už písal niekde vzadu. Na slávnostnejšie chvíle samozrejme uniforma, resp. iné poľovnícke oblečenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 7.12.2008 o 23:40

orol - váž slova, pretože sa tu neobmedzene skloňuje moje vzhrážanie so zbraňou. láskavo si nájdi tú diskusiu ešte raz a dobre si ju prečítaj a pochopíš aj ducha, v akom to bolo písané.To, že niekto chcel prísť za mnou a prefackať ma je OK, verím, že aj ty by si prišiel ;-) Ale OK, dal si ma dole. Ako reagujem ja je moja vec a či vulgarizácia alebo invektívy - nič to nezmení na fakte, na názoroch ani na úrovni tohoto všetkého tu, takže si ukázali ukazovákmi, prostredníky nepoužívame. Len vieš vždy ma dokázala nadchnúť myšlienka alebo veta, kde "starší" povedal " že veď já ti poviem ako je to správne....." nalož s touto informáciou ako chceš, ale mne už nemá pod žalúdkom čo kypieť od zlosti a doslova od debility niektorých našich (aj nie-)kolegov. Nezmením to, ale aspoň si zainvektívujem. A pre tých ostatných - hanbite sa za to, že si svoj názor nechávate pre seba, nedržíte NIJAKU stranu. Mne tu nejde o verejný boj. Ale A napíše jedno, B druhé, opačné k tomu čo A. je tu registrované desiatky a desiatky členov, neverím že to nečítajú. je tak ťažké napísať svoj názor? Je tak ťažké ukázať svoju pravú tvár? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.12.2008 o 22:38

Iboo, viem, že si za maskáče - to potvrdzujú aj tvoje predošlé príspevky. To ale neznamená, že si môžeš dovoliť reagovať tak, ako si dovoľuješ. Jednoducho reaguješ vulgárne a chorobne. Fuj, hanba ti. Pokiaľ nezmeníš tvoje správanie a nebudeš vyberať slová , tak sa nemusím ani ja voči tebe kontrolovať. Len ti chcem pripomenúť, že tvoje nebezpečné povestné osobné invektívy voči niektorým prispievateľom a včetne vyhrážania sa zo zbraňou sú mi dobre známe. Pozor na to, čo píšeš. Reagujem takto voči tebe naposledy, dúfam si to aj ty uvedomíš a prispôsobíš svoje správanie normálu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 7.12.2008 o 21:13

orol - ty sa zamysli hlavne nad sebou a nad tými drýstami čo tu chŕliš kade tade. Si príkladom zakomplexovaného Slováka , ktorý musí mať zakaždým pravdu a tak ako úpíšeš na iných, aj ty si vysvetluješ a hladáš cestu aby si mal pravdu len ty. pokial u vás doma polovník už "dávno nieje lovcom" tak ti pán súdruh poviem, že práve polovník je lovcom a z lovca sa stal. A čo si keď nie lovec, keď ideš plniť plán lovu, selektovať zver (keď si ju už doteraz zodpovedne krmil) a beriš flintu na plece s jasným cielom, že napr. tam pod horu chodí trojnohá srna a treba ju vyselektovať. vtedy si čo, rybár ?????? Vtedy si tiež treba dať kriklavozelenú mikinu (veď je zelená) a ničoho zlého som sa nedopustil. je mi už zle z týchto doslova kravín čo sa tu popíšu, človek chce prispieť svojou troškou do diskusie, ale čím ďalej a to nielen tu sa z diskusii stáva debata nevedúca nikam, a ešte s takými luďmi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 7.12.2008 o 16:06

lesničiarka,ten pán a jemu podobní kamarati chodia polovat aj do nas,su to hostia nasich kvazi podnikatelov,hotova katastrofa,vojaci,banderovci,ale tichy presun v lese im nič nehovorí,čo keby telefonovali diviaci,že ležia,tam,abo,tam,mobili musia byť stále zapnuté,samozrejme po neuspešných lovoch je spatný doprovod,kto iný,však oni dokážu aj na vyčistenom chodníku šliapnuť na konárik,ktorý tam ani nie je.........ale to na dlhšiu debatu,pri káve a speje to k tomu,aby prevzali revíri,kde nebudú nikym kontrolovany,aby tie revíry prebrali za pár šupov,kde ich za pár rokov vystrieľajú,a potom ich vrátia štátu,kde v nom budú pobiehať 2-3 zatúlané jelene, I.a II. vek.tr. a na nich budeme zakladať svoj (GENOFOND) karpatských jelenov-k tomu spejú všetky revíri ovládané terajšími podnikatelmi,blízke Smeru-EDU,čiže nie len,za komančov,deje sa to zas- zlatý Dzurinda,aspon to robili slušne kulturne ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.12.2008 o 14:52

Ale Ty chodíš vkusne a zodpovedne oblečená a veľmi ti to sluší ( podľa foto profilu ), teda myslím celkovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.12.2008 o 13:47

Úsmevná ako pre koho....... hlavne z neznalosti a nevedomosti ľudia vymýšľajú a vysvetľujú- uvádzajú príklady ( aj keď pravdivé ) po svojom. Skutočný a pravý poľovník si NIKDY neoblečie pri výkone práva poľovníctva maskáče akéhokoľvek druhu. Nikdy neobstojí ani tvrdenie, že maskáče oblečiem preto, aby som sa maskoval. Je predsa dokázané, ako vníma zver farby a naviac aj zveri treba dať šancu. Naviac už poľovník dávno nie je lovcom. Skôr by som doporučoval každému, kto obhajuje maskáče, aby sa zamyslel hlavne sám nad sebou!!!
P.S. lesniciarka21, keď ma osobne pozveš na nejakú významnú spoločenskú udalosť, tak na prejav úcty ku tebe a spoločenskej udalosti sa oblečiem tak, že si dám rifle. Čo na to povieš? Síce máš pravdu, možno ti to nebude vadiť- či už z neznalosti spoločenského lexikonu, atď, ale ver tomu, že veľa ľudom by to vadilo. A výrazne vadilo. A podobnú debatu vedieme aj tu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniciarka21, 7.12.2008 o 13:02

no tak precitala som si tuto celkom usmevnu diskusiu a rada by som k nej nieco dodala .. mam pred ocami jedny polovne skusky kandidatov na vykon prava polovnictva bola som tam pozvana trubit. Medzi kandidátmi boli sami titulovani ludia inzinieri, doktori, pravnici a aj jeden znamy slovensky hokejista (Ž.P.) takze sa ocakavalo ze na skusky pridu ustrojeny podla polovnickej etiky min. biela kosela, zelene nohavice a kravata. No lenze títo pani na moje prekvapenie prisli vyobliekany pomaly ako na zabavu nic polovnicke som na nich nevidela no cest vynimkam ... spominany hokejista prisiel dokonca obleceny v kozenej bunde a pasikavom tricku to sa my vrylo do pamati, ze nato asi nikdy nezabudnem. Tak si myslim, ze to je omnoho vacsi prehresok prist takto obleceny na skusky ako ist obleceny v maskacoch na polovacku, kde v istom smere treba byt maskovany pred zverou, takze nevidim natom nic take strasne deju sa aj horsie veci na ktore by sme sa mali skor zamerat .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikostefan, 6.12.2008 o 20:03

orol-je to presne tak ako si to napísal a neni o čom viac diskutovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.12.2008 o 12:51

Som sa dočítal, že poľovnícku uniformu, resp. rovnošatu – oblečenie v minulosti si nemohol obliekať každý, kto chcel. Poľovník si ju mohol obliecť až vtedy, keď sa za poľovníka vyučil, čo trvalo tri-štyri roky. Iní ľudia – nepoľovníci nesmeli nosiť takéto oblečenia a bolo to dokonca postihnuteľné. Poľovnícke tradície, zvyky a obyčaje , úcta k poľovníctvu a jeho zmysel mali teda pevný základ už v dávnej minulosti a je len na škodu veci, že sa od týchto pekných, žiadúcich a potrebných vecí v našej krajine aj upúšťa, resp. nerešpektuje sa to. Aj s týmto treba niečo robiť a zakotviť do jasne do poriadku – pre budúcnosť. Nosenie maskáčov akéhokoľvek druhu pri výkone práva poľovníctva považujem ja za hrubú nedbalosť, prehrešok a neúctu voči už hore spomínaným faktom – poľovníctvu.
Žiadny maskáč ako oblečenie nemá mať čo robiť v poľovníctve!!! Obchody dnes ponúkajú samozrejme aj moderné poľovnícke maskáče, ale obchody ponúkajú aj halogény, či infrapuškohľady, aj zakázané strelivo aj iné zakázané veci. Netreba sa preto na toto odvolávať, čo ponúkajú obchody. Treba sa skôr riadiť zmysluplnosťou, vyspelosťou, kultúrou, morálnymi a etickými princípmi a kódexami. Poľovníctvo ako celok si to určite zaslúži a potrebuje to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kacenka1975, 5.12.2008 o 21:02

Len aby si raz niekto nezainteresovaný nepomýlil poľovačku s cvičením vojenskej jednotky v teréne.. na margo toho "odľahčenia temy :o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 5.12.2008 o 16:24

Mimuša - ty nosíš aké spodné prádlo, maskáč alebo zelené. Ja mám spodky maskáčové. Máme tiež jagerku, aj sme ju naťahovali aké nosí. Raz nám urobila radosť a ukázala maskáčové, ale iba kúsok zvyšok sme si mohli domyslieť. Dlhšie som tu nebol aj som sa pobavil na téme. Dúfam, že som nikoho neurazil chcel som to iba odľahčiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mimuscha, 5.12.2008 o 9:06

...no tak chlapi!...to, co som si teraz od zaciatku precitala...normalne mi zostal rozum stat...myslim, ze tie invektivy, osocovania a tak - fakt to sem nepatri...skusim sa teraz vratit k teme...suhlasim s tymi, ktori preferuju "zelene" oblecenie (vsimnite si, ze zamerne vynechavam polovnicke obleky, ktore su naozaj pouzitelne iba na urcite prilezitosti)...k tomu, ze su daleko drahsie ako maskace, ale musim povedat, ze to nie je pravda - pokial si nekupujete veci funkcne - to znamena: zateplene, neprefukave, nepremokave, nesustave a podobne...inak su zelene alebo khaki bavlnene nohavice, kosele, tricka, bundy absolutne cenovo zrovnatelne s maskacmi...nieco o tom viem, pracujem s textilom :-)...dalej...co sa tyka maskacov - myslim teraz tie obycajne - vojenske...kludne si v nich chodte do lesa, ked sa pracuje, prikrmuje, zakladaju policka a tak, ale moj nazor je (a dufam, ze mam nan pravo), ze na polovku vojenske maskace nepatria...a tym, ktori sa teraz nadychli a chcu mi odporovat, len pripominam, ze predsa existuje aj maskac lesny - lovecky, aj ked u nas este malo pouzivany a na nase pomery dost drahy...lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rimor, 16.10.2008 o 13:56

ak mate nejake osobne problemy tak by som vas poprosil si to vydiskutovat svojimy mailami alebo ak tak osobne a nie na tejto scene toto bola diskusia o polovnom obleceni a nie o osobnych problemoch mrzi ma ze to tu dakto nevie pochopit ale dakujem za prispevky tym ktory napisali na tu temu coho sa to tikalo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 12.10.2008 o 17:27

Vstupovať medzi Vás už jednoducho nebudem a ani nemienim!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.10.2008 o 17:21

jaro1°- ty si vážne myslíš že ťa poslúchol? Ja som nelial olej do ohňa, alebo si to tak kludne nazývaj, ale chcel som aby podložil svoje tvrdenia, pretože som s aobával že si ma s niekým zmýlil. Jimni je známy tým,, že diviaky striela zásadne na hlavu. čo sa týka mňa tak niekde volakde dávno sme preberali ranu na krk, ale keďže nevie čítať,a lebo má asi vekom slabú pamäť, tak za to ja nemôžem. nedokázal mi nič konkrétne. Ale bavil som sa :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 12.10.2008 o 17:11

Iboo- spelec
Iboo, ako vidíš podľa spelecovho príspevku, spelec ma poslúchol - aj Milanka a už chcel ukončiť túto "vašu debatu". Teraz žiadam Teba, aby si už nepridával aj Ty olej do ohňa. Keď inteligentne a ľudsky poslúchol spelec, to samé očakávam aj od Teba a verím, že nesklameš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 12.10.2008 o 14:02

Skutočne inteligentná debata :-).Vážne sa nestíham čudovať :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 12.10.2008 o 12:43

to milank: my mame spolu nieco rozdiskutovane? ak reagujes skus k niecomu konkretnemu. potom to ma vyznam. inak je to len take trepkanie o nicom.
to iboo: smej sa kludne, to boli tvoje reci na tomto portali. a kopa dalsich nezmyslov, ostatni ti to povedia a kaslu na teba, ak tomu neveris, kludne si to precitaj vsetko este raz :-), ale keby si zostal ticho, tak si poviem, ze si sa zamyslel, ale ty nie. ty budes trepat a stekat dalej. hehe ty si fakt stary vystrielany skuseny polovnik s plnym batoho rad :-) na tuto temu koncim a tesim sa na dalsie bludy, ktore vyprodukujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.10.2008 o 22:19

spelec : smejem sa :)dokáž svoje tvrdenie , že zver strielam zásadne na hlavu a potom uvidíme, kto trepe chujoviny! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 11.10.2008 o 17:04

SPELEC- ja nemám na Teba slov! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 10.10.2008 o 15:04

Spelec, jeb už na to. Myslím, že si dosť starý, skúsený a prezieravý, aby si pochopil, že tadeto cesta nevedie. Mladí sa učia a my sme sa učili tiež!!! Lesu a lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 10.10.2008 o 14:32

to iboo: hehe ze si polovnicky zaciatocnik? sorry, uz si polovnik 3 roky? iste si toho ulovil za dva vagony a prepoloval si pol Slovenska. chujoviny produkujes ty, to sa ti snazim cely cas pisat. ak sa niekto pozrie na fotky co si sem pridal, tak snad len na jednej, nemas nieco z maskacov ty rambo. ak kricis, neznamena, ze mas pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 10.10.2008 o 12:10

to igor43: preco, prosim? s niecim nesuhlasis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov