Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

CZ 550 LUX- kal. 7x64- aký puškohľad? - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 11.9.2008 22:56
Kúpil som novú CZ 550 Lux v uvedenom kalibri. Prosím o radu pre puškohľad. Uvažoval som nad Meoptou 7x50. Je podľa Vašich skúseností lepší variabil, alebo klasické T? Na GB 7x57 mám SACO 4x40 s T. Je vhodnejší svietiaci bod alebo T? Ďakujem za rady a príspevky.
počet zobrazení: 31 594
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 199 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off borza222, 3.11.2012 o 19:37

A preto sa musíš rozhodnut sám a je lepšie raz vidiet ako sto krát počut ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 3.11.2012 o 19:28

pandur1 : mas pravdu je to sto ludi a sto chuti,uz mam teraz zmätok ako so stavanim domu,koho som sa spytal,kazdy mi inac povedal,tak to je aj tu a asi vo vsetkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off borza222, 3.11.2012 o 18:50

Pokiaľ sa chceš príst pozrieť na Delty tak sa môžeš zastavit u mna, pozreme aj za šera a porovnáme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off pandur1, 3.11.2012 o 18:38

Vidíš tu máš hneď dva tri, štyri názory a čil bábo raď :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lesniromantik, 3.11.2012 o 18:36

Meopta záruka 30 let, skla se montují do puškohledů přímo ve fabrice, nic se nemusí dovážet. Všechny ty Zeiss, Swarovski atp. kupují skla od Meopty a pak to jen montují a prodávají dráž. Navíc je to jedna z mála tradičních českých značek a kvalit. Všichni kdo je u nás mají si je nemůžou vynachválit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off pandur1, 3.11.2012 o 18:34

davidko84 pokiaľ si z Prešovského kraja tak určite v Prešove, Košiciach, Poprade sú obchody kde by mohli mať nejaké puškohľady, ktoré by si si mohol "pochytkať" a vyskúšať. Ak nie rada už len jedna, počkať na január, zbehnúť na výstavu do BA prípadne na február to je zase FEHOVA v Budapešti a tam budeš mať možnosť si pozrieť a vyskúšať všetky modely, ktoré som Ti popísal a nielen puškohľady ale aj montáže a pušky si pozrieš. Ak sa tomu nerozumieš budeš s takejto diskusie ešte viac zmätený. Zober si nejakého skúsenejšieho, čo sa trochu rozumie do zbraní a do optiky pobehajte predajne a vyber si to čo ti najviac bude sedieť. Ale zbraň musí sedieť a páčiť sa TEBE, nie druhému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off borza222, 3.11.2012 o 18:25

Vieš presne tak, všetko je len otázka penazí. Ja si myslím že ked má niekto k dispozíci na puškohľad 2500 Eur tak je akákoľvek debata zbytočná, kúpim si Zeiss HT 3-12x56 a nebudem sa tu nikoho pýtat aký puškohľad je dobrý. Ja osobne používam Deltu a v kategóri do 1000 Eur by som ju za iný puškohľad nevymenil, možno tak ešte za Leupold VXR ale za meoptu určite nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 3.11.2012 o 17:59

pandur1 : Tak ako si popisal,cital som o tych znackach a su to najzvucnejsie znacky,urcite su spicka a ver ze ak by sa nasiel niekto,kto by mi ho ukazal a predviedol,tak by som nevahal a dal by som aj 3.000,- ale to uz by som musel mat moznost si to overit sam a vyskusat viacej druhov,vtedy by som sa rozhodol na 100% ale nakolko nemam taku moznost,tak len takto po diskusiach musim pozbierat vedomosti :( preto sa bojim,ze aj ked dam hocikolo penazi,ze sa nerozhodnem dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 3.11.2012 o 17:39

Stagstalker: toto s tou puskou je dalsia vec na ktoru som sa chcel spytat,este som ju nekupil,len som si ju vybral a ked budem mat jasno aj v optike,tak ze si ju hned objednam,puska sa mi paci,kaliber vravia,ze je dobry a nechcem 5 pusiek doma,a vravia ze CZ mi opravia skor a ze su dobre. Ale nebijem sa nejako za nu,ak by ste mi vedeli poradit tak som otvoreny aj inej volbe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 3.11.2012 o 17:28

texedo , myslel som taky aby som ho nemusel po par rokoch menit a mas pravdu,nic netrva vecne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Stagstalker, 3.11.2012 o 17:01

Ak nemáš limit vyber išiel by som do značky Zeiss, Swarovski alebo Kahles resp. Schmidt- Bender, model by som prispôsobil podmienkam v akých poľuješ. Pandur ti vymenoval aj konkrétnejšie rady, tak sa nebudem zbytočne opakovať, ja osobne by som zobral model s 50tkou objektívom, príde mi to univerzálnejšie, 56 sú tažšie a väčšie. Pokiaľ to chceš na zbraň na večerné postriežky na posede, ber 56. Môj osobný favorit je swarovski Z6i, z "lacnejších" Kahles CSX. Texedo: doživotná záruka- no minimálne to, že ti predajca nemôže časovo obmedziť dobu, kedy môžeš výrobok vôbec skúsiť prísť reklamovať. Ja leupold deriem už 7 rok, po skúsenostiach aké s ním mám aj môj otec a pár priateľov. Je ľahký, kompaktný, dostatočne svetelný a najmä neuveriteľne odolný voči pádom, proste mechaniku majú zvládnutú super. Ak by som opäť kupoval puškohľad do 1000e, išiel by som do neho. davidko: keď nemáš limit na puškohľad a si zaň ochotný dať aj 2500e, prečo si pre pána išiel do CZ 550??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off mibe74, 3.11.2012 o 14:36

ahoj, moj nazor-kup si meoptu ZD 3-12x50 s osv. bodom a mas vystarane. cca 1000 eur. v noci nie je vidiet ani s premierom za 3500 eur-tam pomoze uz len baterka alebo nocne videnie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off pandur1, 3.11.2012 o 14:24

Ak das za puškohľad aj 2.500 E tak neváhaj, kúp zeiss Victory HT 3-12x56 montáž ERA schwenk alebo eramatic s tým sa v pohode do 2500 eur zmestíš a budeš vysmiaty na dlhú dobu. Lacnejšie riešenie by som navrhol S&B Zenith buď v 50siatke ale 56štke. Ešte k tej montáži a puškohľadu ak možeš určite kup puškohľad s lištou. A skúsenosti: Zeiss Victory, Swarovski Z6i, S&B Zenith, Kahles CSX patria medzi špičku na svetovom trhu, čo sa týka použitých materialov, spracovania a výroby skiel. Tu nepotrebuješ skúsenosti, tu hovoria značky sami za seba. Určite sú aj lacnejšie puškohľady strednej a nižšej triedy ale ak nemáš vyhradenú nejakú cenovú reláciu, určite by som volil z horeuvedených značiek. Never tomu, že je to preplatené, rsp. predražené, za každú kvalitu treba zaplatiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off texedo, 3.11.2012 o 13:50

Stagstalker.. co znamena dozivotna zaruka??? do konca tvojho zivota? do konca zivota puskohladu? kolko asi ma zivotnost taky puskohlad...?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 3.11.2012 o 13:49

A este k tej cene,nemam urceny presny limit do kolko by mal byt ten puskohlad,ja by som dal aj 2.500,- len co citam po diskusiach ,tak su to zbytocne vyhodene peniaze ,lebo ten isty ucel splnia aj menej zvucne znacky a zbytocne sa to preplati,len ktoru z tych lacnejsich si vybrat,aby som bol max. spkojny??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 3.11.2012 o 13:40

Chlapi dakujem Vam za Vase doterajsie prispevky,prezeram si na nete kazdy odkaz ktory mi tu nechate,pomalicky si zacinam utvarat aky,taky nazor,len by mi viac pomohlo Vasich osobnych skusenosti,lebo vsade pisu predajcovia skoro to iste,ale realita je urcite ina,preto si necham od Vas poradit a utvorit si lepsi obraz z Vasich konkretnych skusenosti. Niektory pisete Delta ,Meopta , Docter , Leupold , zeiss , len pre mna je to bez Vasich konkrtetnych skusenosti,tazko posudit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Stagstalker, 3.11.2012 o 13:09

Ak máš limit do 1000e, určite porozmýšlaj aj nad týmto odkaz= Veľmi dobrá mechanika puškohľadu a tiež aj svetelnosť je na veľmi dobrej úrovni, doživotná záruka. Môj rešpekt získal po pár pádoch so zbraňou, kedy som bol presvedčený o tom, že som si rozhodil kríž, pričom na strelnici som len pozeral ako to ide pekne tam kde má. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off brandys, 3.11.2012 o 10:53

Ahoj.Kup si puškohľad docter 3x12x56 a maš pokoj na dlho.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).