Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Blaser R93 - diskusia

autor: správca MMasska
pridané: 2.11.2014 23:44
Vaše skúsenosti a postrehy o tejto zbrani
počet zobrazení: 13 380
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off pepies, 1.7.2014 o 21:05

Dobrý večer pán Lysec. Nakoľko som aj ja vlastníkom zbrane zn. Blaser nedá mi nezareagovať na Vaš príspevok . Keďže ma zbrane zaujímajú od detstva a mám v rodine 2 puskarov mal som možnosť zopár desiatok ich aj vyskúšať . Neviem kolko zbraní od fi.Blaser vlastnite ja som mal 3 a ponechal som si jednu a neľutujem že z jednou so zbrani ktoré vlastnim je R 93.Čo sa histórie týka Blaser nevymyslel nič iba zdokonalil uz vynájdený priamotazny zaver. Uz davno firma Steyer vyrábala pušku s priamotaznym zaverom pre vojsko v kal.8x56.Takze Blaser urobil presne to isté ako vami popisovane značky ktore vylepšili Mauserov systém. Čo sa týka kombinovanych zbraní ktorých ste zástancom nemaju pre mňa prakticky význam ešte tak pre lesaka alebo na spolocnu do pohonu ale na 99 % vychadzok nosite hlaveň ktorá je zbytočná. Čo sa týka toho prečo vlastnim Blaser tak to určite nie je len o preztiži a rychlom prebití ta zbran mi proste sedi a som s nou spokojný nakoľko vlastnim viac zbraní na spoločné poľovačky chodim s gulovou kozlicou. Čo sa týka arogancie majiteľov zbraní Blaser s tym zbraň nemá nič spoločného je to o charaktere vlastníka . Na záver mojho príspevku Vám chcem popriať pevné zdravie a poĺujme si každý s tym čo každému vyhovuje vy so svojim gulobrokom a ja s Blaserom.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-131 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off Leon, 6.11.2011 o 13:40

má pravdu rempo na mauseru se ti to nestane :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off Rempo, 6.11.2011 o 13:25

MSmarian, dnes o 12:21 načo bol tvoj komentár dobrý? ALL: Ináč by ma zaujímali aj podrobnosti, model, kaliber, použité strelivo atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off misko11, 6.11.2011 o 13:06

Leon, tak zisti aspon co to bolo...R93 alebo R8? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off MSmarian, 6.11.2011 o 12:21

Leon, nekupuj si Blasera, je to pravdepodobne najhoršia puška na trhu. Ja Ti doporučujem CZ550, na tej sa Ti záver určite neodtrhne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off Leon, 6.11.2011 o 12:17

vím to od účastníka lovu starej Schwarzenberg vyhlásil informační embargo tak jsem zvědavej jestli se dostanou nějaký oficiální informace ven ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off sako80, 6.11.2011 o 12:00

kde si vyčítal že to bol Blaser? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off Leon, 6.11.2011 o 11:49

další spokojený majitel BLASERA :-( odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off HubertusVonHohenlohe, 4.8.2011 o 9:30

Odbavovači boli a budú, závisť a zakomplexovanosť je večná alebo žeby na hrubé vrece hrubá záplata? :-) Každopádne sa o týchto problémoch s Blaser R93 kuloárne hovorí, sám som sa s problémami, ktoré podrobne popísal rechtorik stretol. Zaseknutá nábojnica ma pravdepodobne stála zlatého kanca. Puška išla z domu a bola nahradená Sauer 303 9,3x62 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off rechtorik, 4.8.2011 o 8:57

Lubko už som ti to vysvetlil,je to na dlho a nechcem vyzerať ako chuj ale je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off pepies, 3.8.2011 o 20:01

Igor patrím tiež do rodiny šťastných užívateľov Blaser R93 a s tebou popisovaným problémom som sa ešte nestretol jediný problém som mal so zásobníkom že sa mi roztiahol ale vyriešil som to jeho výmenou a flinta funguje.S tvojím druhým problémom som sa stretol u kamaráta že sa roztiahla nábojnica a nešlo otvoriť záver.Počul som už na Blaser veľa rozprávok ako v zime zamrzol záver a nedal sa otvoriť ako nedovretý záver zmrzačil kopu ľudí ale tieto komentáre beriem s rezervou,lebo takéto fámy šíria zvyčajne ľudia čo Blaser nemali v živote v ruke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off Blaser300VM, 3.8.2011 o 17:17

Igor, nerob si prdel. Ako sa da Blaser zaistit? :o)))))))))))))) Zatial som na to este neprisiel. Moj jeden znamy zasa raz chcel v nakupnom osiali kupovat ten naboj z umelej hmoty, co sa pouziva na uvolnenie natiahnuteho udernika na systeme Mauser. Ked som sa ho spytal na co mu bude, po kratkom zamysleni pochopil, ze na nic. :o))) Dalsi zasa z dovodu toho, ze si myslel, ze Blaser sa da obtiahnut len pri natiahnutom uderniku prestrelil niekolko krat podlahu a strechu na aute, lebo ho niekolko krat zabudol pred nasadnutim do auta uvolnit. :o))))) Vies si predstavit, ako dlho im po takom vystrele v aute pistalo v usiach. :o)))) Pokial jemne nezatlacis do napinacika udernika a kusok ho neposunies, tak zaver neotvoris nikdy pokial nie je natiahnuty. Prid k nam na chatu, nemas to daleko, dam Ti instruktaz o zaobchadzani s Blaserom a temu vymaz. Stalo sa aj mne, ze som pri rychlom opakovani vystrelil skor ako som mal zamierene, ale bola to moja chyba, pretoze som mal uz prst na spusti, ked som chcel zamierit a mimovolne som potiahol spust pri nahadzovani zbrane do pleca. Zasa sa tu budu odbavovat niektori zakomplexovani uboziaci a vyblakovat, ako su spokojni so svojou IZ-kou alebo Z-kou, ktora im niekedy nevystreli ani ked chcu. :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-131 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM