Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

Zdravotné problémy u slovenského kopova - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 19.10.2014 20:21

Zdravim všetjých kynologov polovnikov a milovnikov prirody.



Mám sušku SLOVENSKEHO KOPOVA ma 17mesiacou par dni dozadu šantila v zahrade a krivo skočila bol som u veterinara najskor jej pichol dve iniekcie dal jej 8tabletiek a po týždni sme prišli na kontrolu kde sa pri uspani zistilo že to budu asi roztrhnute križne väzy v kolene takže navrhlo operaciu. Chcem sa spýtať ma tu niekto z vas skusenosti z takymto druhom zranenia u svojho psa? Ak ano ako dlho sa to hoji a je pes po tom este schopny polovat? Za všetky komentare vopred dakujem.


počet zobrazení: 4 669
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 22.10.2014 o 1:09

Kormoran666 na teba je kazdy komentar zbytocny! Ty dokazes vrazit noz do rebier takymto komentarom nestastnemu majitelovi zraneneho psika a vobec nepozeras na to co pre neho ten psik znamena. Moj pes je plnohodnotnym clenom rodiny a dam mu prve aj posledne nech to stoji cokolvek len aby bol zdravi a sam viem ze ked majitelovi ochorie jeho milacik potrebuje radu a povzbudenie a nie take komentare ake vypustas ty! Preto som ti ho aj zablokoval, na mna utocit a nadavat mozes mna neurazis ani mi tym nezranis , ale ten nestastny majitel chorej sucky si taketo tvoje dristy nezasluzi. Preto mu zelam a drzim palce aby natrafil na super chyrurga co mu da sucku dokopy a jej zelam skore uzdravenie.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
off S-i-m-o-n-k-a, 12.1.2016 o 21:45

Ďalšia možnosť je napr. vyskočená platnička, kedy vznikne opuch, ktorý preruší nervy a psík ostane ochrnutý. Rieši sa to protizápalovými liekmi, alebo kortikoidmi. Na 100% ti to povie iba magnetická rezonancia, no veterinár by to možno mohol zistiť aj ohmatom podľa reakcií psíka. Prípadne urobiť rtg chrbtice, či psík nemá zrasty, možno sa nejaký ulomil a narobil šarapatu. Možností je veľa, skúsila by som sa zamerať na tú chrbticu, keďže psík je už starší. A aké mu robil krvné testy? Pretože ak robil klasický krvný obraz či biochémiu, tieto testy sú na zistenie nákazy od kliešťa nedostačujúce. Keď má podozrenie na kliešťa, nech mu skúsi urobiť presnejšie testy (western blot) a testy aj na ehrlichiózu, v poslednom čase sa dosť rozšírila. Ach, kedy už prestanú dávať na všetko atb bez toho, aby prišli na príčinu (výkrik do tmy). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off stefo9999, 12.1.2016 o 20:47

ochrnutie psíka - Zdravím priatelia prosím Vás o radu alebo o skúsenosti. Mám daxlíka 9 ročného, nemal nikdy žiadne zdravotné problémy a v sobotu náhle ochrnul. Zostal len ležať na boku, nohy mal natiahnuté a vôbec s nimi nehýbal. Veterinár mu zobral krv. Všetky výsledky OK! Dostal infúzie, antibiotiká. Potravu prijíma len vkladaním do úst. V pondelok po kŕmení zvracal. Pes je stále čulý. Dnes v utorok začal hýbať zadnými nohami. Predok je stále nefunkčný! Veterinár naznačil, že by to mohlo byť z kliešťa. Nemá prosím niekto skúsenosti s podobným prípadom? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Slavkovcan, 16.12.2015 o 15:45

Slovenský Kopov - Dobrý deň chcel by som sa len opýtať alebo poradiť.
Ty čo majú psov chcem sa vás opýtať či náhodou neviete prečo má moje šteňa Slovenský kopov na nose také hnedé ako keby štuchané. Keď bolo menšie nemálo to a teraz už to má ale nie na celom nose ale iba tak v strede. Budem rád ak mi niekto pomôže z tým. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 22.10.2014 o 9:41

ešťe na margo toho čo tu píše pan KORMORAN666 neviem sice čo napisal do toho prveho komentara čo je zablokovany.Ale poviem ti len jedno ak si nechoval psa nemožeš vediet o čo tu ide takže radšej drž zobak lebo taky ludia ako ty nemaju s polovnictvom ani s kynologiou vobec nič spoločne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hunter69, 22.10.2014 o 9:37

tak tak moja Beky už je po operacvii.nakoniev vysvitlo že pretrhnutý bol iba predný križny väz doktor povedal že tieto zranenia väčšinou majitelia zbadaju neskor ked pes nie vždy javí znamky tohto zranenia a tým padom sa ku operacii dostavaju o nieco skor a tym padom sa že vrqaj velmi často poškodí meniskus no na šťastie v našom pripade bol meniskus v poriadku.operacia trvala 2 apol hodiny doktory povedal že vyhliadky do buducnosti su velmi slubne a kedže je to mladá suka malo by sa to hojit rychlejšie tak uvidime čo čas ukaže.Velka vdaka patri celemu kolektivu z Veterinarnej praxe v Bojniciach a aj našmu veterinarovi p.Nehajovi a všetkým ludom z jeho ambulancie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 22.10.2014 o 8:11

zdá sa mi, že autor témy neváhal a sučka už bola zoperovaná v Bojniciach, tak nech je čím skôr fit :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.10.2014 o 1:09

Kormoran666 na teba je kazdy komentar zbytocny! Ty dokazes vrazit noz do rebier takymto komentarom nestastnemu majitelovi zraneneho psika a vobec nepozeras na to co pre neho ten psik znamena. Moj pes je plnohodnotnym clenom rodiny a dam mu prve aj posledne nech to stoji cokolvek len aby bol zdravi a sam viem ze ked majitelovi ochorie jeho milacik potrebuje radu a povzbudenie a nie take komentare ake vypustas ty! Preto som ti ho aj zablokoval, na mna utocit a nadavat mozes mna neurazis ani mi tym nezranis , ale ten nestastny majitel chorej sucky si taketo tvoje dristy nezasluzi. Preto mu zelam a drzim palce aby natrafil na super chyrurga co mu da sucku dokopy a jej zelam skore uzdravenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off kormoran666, 22.10.2014 o 0:01

MMmasska ty sy dobry ko-ot ked nedas sloboda slova ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 21.10.2014 o 15:57

Je mi čudne že pri šanteni ale sa stava a preto by som nepodcenoval kvalitnu stravu ,stava sa ako piše mitko pri praci ked ten psik nestihne uhnuť je to normalne ,ja som sa snažil krmiť kvalitne a hlavne vela behať okrem polovačky aby sa telo ako vravi zhutnilo a možem poklopať nebol problem nikdy ked nepočitam stret z diviakom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 20.10.2014 o 7:48

Ano mal som problém s roztrhnutým krížnym väzom u sučky kopova,ktorú diviak trafil málo,ale tak presne,že jej ho roztrhol. Po operačných zákrokoch sa nejakým zázrakom podarilo poškodené spojiť a po niekoľko mesačnej (cca 4 mesiace) rekonvalescencii začala na nohu pristupovať,no krívanie sa už nikdy nestratí,je viditeľné pri pomalej chôdzi,čo je spôsobené skrátením spomínaného väziva,pri behu a "zábere" je noha plne funkčná,myslím že ani neobmedzujúca psíka.Po operácii je veľmi dôležitá stabilná fixácia končatiny,na to dbaj. Bola mi odporúčaná aj plastika väzu,volil som však opísanú cestu,je len na tebe ako sa rozhodneš...,prajem ti veľa úspechov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 20.10.2014 o 6:53

ak je to skutočne roztrhnuté, túto sezónu na poľovačky zabudnite ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 18.2.2011 o 16:07

findulo, kolik asi tě za těch 12 let stály ty léky pro psa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 18.2.2011 o 12:55

Sám jsem měl jednoho psa s epilepsií.Bral na to 3x denně léky a vydržel dvanáct let ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 611igor, 18.2.2011 o 11:25

Bolesť môže pes pociťovať aj prenesene,teda mimo miesta, odkiaľ skutočne pochádza.Pes je citlivý na dotyky v oblasti brucha alebo kdekoľvek v zadnej časti teľa. Vo vážnych prípadoch hrozí kŕč, kolaps. Ak pes stojí so zníženými prednými nohami a zvýšeným zadkom, môže ísť o zápal pankreasu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 17.2.2011 o 21:30

pes můze mat vsetko to co clovek a este ovela viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 12.2.2011 o 21:38

Pricin moze byt niekolko.Samozrejme, moze to byt aj epilepsia. Z kratkeho popisu priznakov je velmi tazko urcit diagnozu, resp. sa neda urcit. Chod so posom k veterinarovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 12.2.2011 o 21:17

Ja som to tiež videl na spoločnej polovačke môj krstný mal NKS mal asi 9 rokov trvalo to asi 2 min. už sme si mysleli že je s ním koniec ale potom sa pozbieral trošku sa motal ale bol v pohode na celej polovačke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marian1975, 12.2.2011 o 20:57

Nie cez pletivo na voliere neprejde nič.Myšy doma netrávime aj sa my zdá akoby slabo dostupoval na zadné nohy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matuzalem, 12.2.2011 o 20:55

Rozhodne treba navštiviť lekára a ano môže mať pes záchvat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 12.2.2011 o 20:46

Nemohl sežrat třeba nějakou otrávenou myš? Trávíte doma nebo sousedi havěť? Měl k tomu pes přístup, aby něco takového sežral? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marian1975, 12.2.2011 o 20:43

choroby psov -

Chcel by som sa spýtať,tých skúsenejších keď som prišiel k voliere psík bol v krčoch.Bolo to presne ako u človeka epileptický záchvat.Môžu mať takúto chorobu psy alebo je to iná choroba.Má sedem rokov a je to Slovenský Kopov.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov