Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Komédia jarneho sčítania kmenových stavov zveri ! Zakladám túto temu aby ste sa vyjadrili či je vhodné a dôstojné robiť s nás blaznov??? - diskusia

autor: off Edu
pridané: 30.8.2008 9:28
Chcem sa spýtať či niekto vie vysvetliť prežitok s čias komančizmu akým je absurdne jarne sčítanie kmenových stavov zveri . Či je naozaj toto teatro potrebné robiť i v normalnom svete . V časoch ked sa taketo divadielka hrali uplne všade to nikomu neprekažalo vlastne vtedy sa muselo mlčať . Ale v dnešnej dobe aby zo seba robilo desatisíce ludí totálnych volov tvariac sa že idu dva dni zratavať zver mi príde scestné :)) Samozrejme že po takomto zratani sa napíšu do papierov uplne ine obyčajne vymyslene a pre PZ vyhovujúci stav zveri . Podla mna by bolo vhodnejšie určiť stav zveri celoročným pozorovaním pri krmidlach ,podla stôp atd . Ako komedialnym akože sčítavaním zveri ktorá búva v mladinách atd . :) Tak neviem či sa mýlim ja alebo SPZ :))
počet zobrazení: 15 119
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 107 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 7.9.2009 o 18:01

molnarf nič Ti nebráni založiť takúto tému a debatovať o hlúpostiach prípadne o dobrých zmenách . Ja som však takú blbosť akou bolo dvojdňové povinné sčítanie zveri v novom zákone nezaznamenal :) To už nebola hlúposť ale komedia :)
Zákon tvorili VŠ vzdelaný ľudia od fachu a konečnú podobu už iba odklepol parlament. Samozrejme časom sa bude novelizovať a prispôsobovať realite . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off molnarf, 7.9.2009 o 17:12

Edu!Mali by Ste zakladať aj takú tému,že aké hlúposti nám prináša nový zákon.Lebo je tam z toho veľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2009 o 19:44

lovec - 308 nový zakon o poľovníctve už platí siedmi deň . Určite máme silu vzdelaných VŠ vzdelaných ľudí a profesionálnych poľovníkov ,ktorí dokážu presadzovať dobré veci .Zrušené povinné dvojdňové sčítanie zveri považujem za dobrú vec bol to troška výsmech a zrušenie ukazuje ,že zmeniť veci na normálne nie je až také ťažké :) Treba sa len ozvať a všetko bude ok ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec-308, 6.9.2009 o 11:58

sčitanie zveri a dalsie postkomunisticke hluposti tu budu stale pokial sa nezmeni generacna prestavba noveho vedenia ci uz SPZ alebo samostatnych PZ a PS.Ved vetsina terajsich funkcionarov su byvaly komosi a som presvedceny ze ich zmyslanie uz nikto nezmeni.Mlady polovnici ktory maju zaujem o polovnictvo nemaju sancu pokial nenadobudne pravoplatnost novy zakon o polovnictve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2009 o 20:43

Komédia sčítavania sa úspešne skončila . Gratulujem zdravému rozumu .

VYHLÁŠKA
Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky
z 10. augusta 2009,
ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve
citujem :

§ 36
Zisťovanie stavov zveri
Zisťovanie stavov zveri sa vykonáva celoročne a jej výsledky k určenému termínu poľovnícky hospodár vykazuje v prehľadoch stavu zveri, ktorých vzor je v prílohe č. 14.
Veeeeľmi rozumé !!! LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.3.2009 o 15:20

Orol určite tých dvoch samcov nesčítaávali všetci rakusky poľovníci povinným dvojdňovým nariadením. Určitý stav zveri k 31.marca treba mať zaznamenaný . Ako sa to dá všetci vieme ide o celoročné pozorovanie zveri o pozorovanie stôp a sústredení pri krmnych zariadeniach ,srnčiu najlepšie sčítame keď je sčriedovaná na poliach atď . To dvojdňové povinné komunistické nariadenie ktoré prežilo za podpori popredných súdruhov až do dnešného dňa je naozaj tragikomická a nezmyselná činnosť .Česť práci SPZ. Osobne som požiadal kamaráta ktorý sa išiel prejsť a akože sčítavať miesto mňa. Za čo som mu povďačný . A mám týmto pádom za sebou ďalšie sčítanie:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.3.2009 o 14:37

No vidíš, Simonka. U nás na Slovensku sa stavy medvedov za posledných 50 rokov až neúmerne zvýšili na počet 900-1200 kusov jeho populácie a aj ochranári - časť z nich je za to, že stavy sú vysoké a ich normovaný kmeňový stav by mal byť okolo 400 kusov. A odkiaľ máš tú informáciu, môžeš dať zdroj? Dva samce? Kto prevádzal to sčítanie a akým spôsobom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Luna, 29.3.2009 o 13:28

Dobrý deň,
ja iba na odľahčenie chcem povedať že v Rakúsku sa pred dvoma týždňami konalo sčítanie Medveďa hnedého. Kým pred šiestimi rokmi ich evidovali cez tridsať (!), dnes žijú a sa teda nachádzajú na celom území Rakúska len dvaja ( ! ). Bohužiaľ obaja samci, takže veľká smola pre nich. Neviem či sa to sem hodí ale prišlo mi to ako zaujímavá informácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 27.3.2009 o 19:56

AKCIA JARI - Sčitanie zveri je absolutná hlúposť, tú istú zver v tú istú hodinu môžu do svojho notesu zaškrtnúť aj piati ľudia! Sčitávať zver treba po celý rok, kto sa trošku vyzná vie o čom tu trepem! Čo máme z toho, keď napríklad teraz chodí na repku 100ks Srnčej a o onedlho, keď nastúpi Jar sa tých 100kusov roztiahne hore-dole a zver opustí svoje zimné stanovište, Srnce si vytvárajú teritóriá a ten ktorí chodil pravidelne tu a tu je zrazu tam, až zbadáme ,že je vsusednom revíri a mi už ho máme zapísaného vo vlastnom! (toto som uviedol len ako príklad), o diviakoch ani nechcem hovoriť, tie migrujú za potravou niekedy aj 20km! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 24.3.2009 o 20:03

Hm...dobre si to napísal Alfa.
Aj ja som sa tu mnohému naučil, až moc naučil,...môžem povedať.Zmenil som pohľad na niektoré veci.Pokiaľ budeme čušať v kúte každý si bude myslieť,že je všetko ok.O veciach,ktoré nám vadia a sa nás dotýkajú, treba rozprávať a nezakrívať si pred nimi oči alebo rozprávať,že aj tak nič nezmôžeme...s tým nesúhlasím.Treba diskutovať o všetkom a najmä o veciach,ktoré nie sú dobré a ktoré treba zmeniť.Verím,že čitajú ľudia, ktorí sedia vyššie a raz sa predsa len zamyslia,že o čom to tí ľudia tu točia.A čím viac tým lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.3.2009 o 12:48

Alfa maximálne súhlasím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 24.3.2009 o 12:39

Možno by sa tu mala vytvoriť téma "pripomienky zákona o poľ.", ktorá by sa potom zaslala kompetentným. Určite čítajú aj niektoré diskusie z LOVUZDAR. Ja túto stránku hodnotím veľmi pozitívne, dozvedám sa kopec vecí, s niektorými nesúhlasím - rozdiskutujú sa a aj zmením názor na vec pokiaľ ma niekto presvedčí, že sa mýlim. A čo je hlavné, beriem si odtiaľto dobré veci a poznatky, po ktorých by som sám musel dlho pátrať a narobil by som kopec zbytočností, minul čas a peniaze. Mali by nás brať vážne aj z tejto stránky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 21.3.2009 o 20:43

EDU ja som to myslel obrazne ! a vysoku skolu co robili na prasati s demizonom no tak to aj vyzera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.3.2009 o 19:21

solimkenaj ja očakávam od nového zákona veľmi veľa . Pracujú na ňom dosť múdri a inteligentný ľudia . Tak sa necháme prekvapiť :)
Neviem o tom ,že by sme mali v parlamente tesárov a cukrárov ,alebo potapačov . :) Faktom je ,že murára som tam po roku 1989 už zaznamenal :) Inak sú to všetko ľudia asi v 90% vysokoškolsky vzdelaný odhliadnuc od politickej príslušnosti. Takže v tom by som obavu nemal . Pevne verím ,že koncom roka bude v pripomienkovaní slušný zákon . Samozrejme ,že zákony sa vždy vylepšujú a novelizujú aby boli aktuálne voči dobe . Tento náš poľovnícky sa mi zdá tak na rok 1962 kde sa často odvoláva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 21.3.2009 o 16:09

EDU a DZLUBO bodaj to bola pravda ale zabudate na jednu vec ludia ktory schvaluju tieti zakony su cukrar,tesar,potapac a oni o tom hovno vedia tak sa moc neteste !!! vid 1 000 000 zakonov ktorych sa odhlasovalo a na druhy den prislo sa na to ze to bola hovadina !!"! viete tazko sa na nieco spoliehat ked niekto nema o tom ani sajnu ! ale verme tomu ze sa to raz zhruba do 40 rokov podari sami polovnici si odsuhlasia take zakony ako keby nebol polovnik ale KO..T !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.3.2009 o 14:24

dzlubo tak tu o tom hovorme a najdime pripomienku . Nemusíme ju pripomienkovať v SNR ale u predkladateľa . Nezmyselnosti treba odstrániť dobré veci zachovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 21.3.2009 o 7:37

EDU k tej nezmyselnej povinnosti ščítavania zveri, máš pravdu. Práve sa pripravuje nový zákon o poľovníctve, tam je priestor na prípomienkovanie. Ak to nespravia tí, čo sú za to platení vedenie SPZ, tak neostáva nič, len zorganizovať hromádnu pripomienku a prípadne mailami zasýpať všetkých poslancov NR SR, aby si prečítali, čo schvaľujú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 20.3.2009 o 19:37

EDU mas velikansky AAPPLLAAUUSS !!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2009 o 16:32

solimkenaj maximálne súhlasím ťažko naučiť niekoho kto žil 40 rokov v absurdite a nenormalite uvažovať ľudsky a slobodne. Dokedy nás budú viesť dôchodci bude naša príroda vypadať dôchodcovsky. Slováci proste milujú dôchodcov :)) Viď prezidentov SR . Ani si neviem predstaviť ,že by malo Slovensko prezidenta ktorý nebol komunistom .
V prípade, že 21. marca bude opäť zvolený, opustí prezidentský úrad ako 73-ročný. To musíme mať silou mocou prezidenta vo veku, v ktorom je problém udržať moč, zaviazať si šnúrky a demencia nie je len cudzie slovo?
:)
Raz sa všetko unormálni a nebudeme sa musieť počúvať zastrašovanie ohľadne vyhodenia z PZ . Ani narážky ,že niekoho vyhodili len pre to lebo si neplnik sústavne krmné zariadenie :) Ono neplniť si krmne zariadenie je vážne neplnenie si svojich povinností . Vyslovenie pravdy nie je ohováranie ani dôvod na trestanie . Skôr je to iba na zamyslenie . Náš predseda PZ sa do mňa pustil ,že som kdesi na internete o ňom napísal že je sústružník a že to je klamstvo lebo je frézar . On síce nevie obsluhovať internet ale našla sa dobrá duša ktorá sa nevie tu zapojiť do debaty ale vie robiť reči za chrbtom a sťahovať články ktoré som napísal . Najsmutnejšie je že sú všetky pravdivé . Nemám sa prečo skrývať ako uchylák za cudzie meno a nick . Ja sa pod to čo chcem povedať viem podpísať . Nepotrebujem používať eštebacke a komunistické falošné a pokrytecké vecičky . Každému pekne poviem všetko tu hned a do očí. Či sú to veci dobré alebo naopak zlé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 20.3.2009 o 14:45

EDU nehnevaj sa ale musim sa nad tym pousmiat sam vies ake su tie schodze zjazdy a veci podobne su tu tazko komunisticke zauzivane veci ktore sa nedaju zmenit !!!!! zmena pride az vtedy ked sa nova krv dostane na spravne miesta nova znamena MLADSIA !!! nechcem to tu rozpisovat lebo postvem strasne vela polovnikov proti sebe a NEMAM ZAUJEM TU PISAT BESCELERY A ROMANI A VADIT SA TU NATAHOVAT ASI VIES CO SOM MYSLEL KED POZRIES DO ZDRUZENI KOLKO JE TAM MLADYCH A KOLKO JE ICH VO VEDENI ??? JA OSOBNE NEMAM NIC PROTI STARSIM ALE NIEKEDY SI MYSLIA ZE CELUCICKY SVET IM PATRI A TO JE VELKA CHYBA !!! MI MLADSI SME SPROSTY BEZ AKYCH KOLVEK SKUSENOSTI A pdb.tazko sa potom nieco riesi ked niekto ti povie ano je to tak a ked pride na lamanie chleba tak tam spi !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2009 o 7:46

solimkenaj určite sa s tým urobiť niečo dá. Veď SpZ má svoje desiatky rokov zažité rituáli rôzne snemy,schôdze,zjazdy a veci podobné pripomínajúce skôr politickú stranu ako dobrovoľnú organizáciu . Tam sa treba ozvať hovoriť o veciach ktoré sú absurdné a hlúpe a to či sa už zmenia alebo nezmenia. Násilné a povinné akože sčítanie zveri patrí medzi veci nezmyslené! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 20.3.2009 o 7:24

EDU ja viem ale nemas niaku lahsiu otazku ? skratka to niekto uzakonil a hotovo ! bohuzial ani ty ani ja stym nic neurobime ! mozeme urobit iba tolko ze na spocitanie nepojdeme ! ale to nic neriesi bohuzial ! vies je vela veci a nie iba v polovnictve ktore su uplne na PI.U ! kazdy clovek ma inaksi pohlad na tu istu vec ale bohuzial ten kto je pri koryte ten ju presadi ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.3.2009 o 20:56

solimkenaj ok ale prečo to musí byť nariadené povinne a v presne určený deň ? Veď ožrať sa dá hocikedy a nepovinne :))
Môžeme si guláš uvariť aj každú sobotu . Ale moja otázka je ohľadne počítania zvieratiek :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 19.3.2009 o 15:42

pani scitanie zveri sa robi hlavne preto ze ked sa nieco spocita tak potom sa dva krat tolko popije ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 18.3.2009 o 11:13

Edu - klaniam sa k tebe a k Vašej výročnej schôdzi, ktorá sa niesla v kultivovanom duchu ! Zbal a pošli kúsok kultivovanosti aj k nám.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 18.3.2009 o 10:04

Je to totálna komedia. Začarovanýkolotoč, aby bol povolený odstrel nahlásia sa vymyslené počty. Keď sú počty je bonita,keď je bonita je alebo ešte bude vyžší nájom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off thomas3789, 15.3.2009 o 21:39

nemam co dodat , vsetko ste napisali . O stavoch zveri treba mat prehlad po cely rok a nie v marci nieco nacvicovat a tvarit sa dolezito . V konecnom dosledku je to presny sucet nepresnych cisel . Na hlavu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2009 o 19:27

Na dnešnej výročnej schôdzi ,ktorá sa ukončila veľmi kultivovane vyriešil náš hospodár otázku sčítania zveri v celku šalamunsky :) Po prečítaní § zo šesdesiatich rokov podľa ktorých sa proste musí povinne sčítanie uskutočniť . Povedal zopár svojich návrhov s ktorými súhlasím . Pozrieme si stav krmných zariadení po zime ,či nám niečo nepadlo v revíri prípadne koľko nám toho padlo . Všetko je to pekné a zo všetkým súhlasím . Tiež viem ,že povinné dvojdňové sčítanie nevymyslel ani hospodár ani výbor PZ Ivanovce . Moja kritika smerovala k nezmyselnemu zákonu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.2.2009 o 23:41

Gabriel vidíš ale to nam povinne nenaordinujú . A ako by tam mohlo byť krásne dva dni :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 13.2.2009 o 20:25

Súhlas, my tú "povinnú" vychádzku spájame hlavne so slivovicou a hromadným vynesením krmiva a soli. Aj tak si polovica nič nepamätá a je rada, že trafí domov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 13.2.2009 o 20:06

Edu, ten začiatok si preskočil,,každý vie čo ma v revíri",keď je zle počasie treba sa presťahovať do krčmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.2.2009 o 18:17

Gabriel ISO" treba zobrať kúsok slaninky,klobásky, voľajakú tu minerálku ak niekomu zabehne v hrdle, dobru domácu slivovicu a uvítať novú sezónu v revíri s priateľmi po zime."
S tým sa stotožňujem !!!
Mám len výhradu prečo by to malo byť povinne? v burke napríklad tá spomenuta siesta . Prečo by sme mali pri tom preháňať po zime vyčerpanú zver ?
A prečo by sme to mali robiť dva dni po sebe na zaklade absurdneho totálne nezmyselného nariadenia :))))))))))))
Prečo by sme sa mali tváriť že rátame zver :))))))))))
Nemôžem si pomôcť je to fraška vhodná pre posúdenie psychiatra !!!
Gabriel tým že by sa toto dvojdnove nariadenie zrušilo ti nikto nezabráni - zobrať kúsok slaninky,klobásky, voľajakú tu minerálku ak niekomu zabehne v hrdle, dobru domácu slivovicu a uvítať novú sezónu v revíri s priateľmi po zime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 13.2.2009 o 16:48

Pani, každý vie čo má v revíri, treba zobrať kúsok slaninky,klobásky, voľajakú tu minerálku ak niekomu zabehne v hrdle, dobru domácu slivovicu a uvítať novú sezónu v revíri s priateľmi po zime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off istok, 11.2.2009 o 21:51

dobry hospodar by mal vediet co ma v reviry vo vecsine horskych revirov je kopa snehu,zveri to prehananie nijako neprospeje a bez tak sa sa pise co komu vyhovuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 9.2.2009 o 23:49

Pepekk max suhlas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2009 o 23:44

Delon ok ! Dakujem za slobodný názor !!! Prajem vela šťastia ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off delon, 9.2.2009 o 21:16

moj nazor k scitaniu zveri je jednoznacny, nema opodstatnenie, lebo ked si spocitam zver ktora sa tu nachadza na jar a nasledne z toho urobim plan chovu a lovu, tak v jeseni musim vystrielat vsetko co tu je, aby som ten plan splnil.A co sa tyka tej zameny trofeji, nemalo by sa, ale ... . Ja som zatial nestretol jelena, ktory by mal na boku napisane dlzky parozia, dlzky strednych vetiev a pod. A klobuk dole pred tym, co na vzdialenost len 50 m odhadne ci ma jelen dlzku parozia napr. 50 cm alebo 55 cm. Asi tolko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.1.2009 o 12:56

Pepekk skoro vo všetkom súhlasím len s tým koncom nie že taký bordel nebol ani za komunistov . Pretože sudruhovia komunisti sedia na tých naj postoch nie len vo vlade ale hlavne v poľovníctve . Divadlo absurdity a komunistickej hlúposti sa hra ďalej . Nadajel sa spočítava povinne dva dni zver ,naďajel platí paragraf poškodzovania dobrého mena PZ . Robia sa zjazdy rozdávajú sa metále lepia známky živí sa bujný aparát SPZ ktorý nas stojí približne 55 000 000 sk .ročne Za tých 55 milonov by sa dalo kúpiť 55 tisíc zajacov na dalši rok bažant alebo očkovaný kralici . Nuž ale keď chceme živiť birokratického komunistickeho molocha akým SPZ je rozdavať chlebičky metááále zasadať ,schôdzovať a žiť v komunistických princípoch nadalej . Bude to naše poľovníctvo vyzerať ako komunizmus . Bude plne špiny absurdít ,pokrytectva a hlúposti . Pevne verím ,že sa raz poľovníci zobudia s teje bolševíckej rozprávky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepekk, 1.1.2009 o 12:11

Jarné sčítanie namá zmysel, pretože sa nerobí sčítanie ale jarné písanie! Stavy zveri musí dobrý hospodár poznať a je len na púoľovníkoch ( žiadna kontrola im v tom nezabráni ), či chcú mať stavy zveri primerané, alebo ulovia všetko čo sa pohne. najhoršie je , ak susedíte so združením, kde všetko čo má srsť sa uloví a potom dajaká výradová trofej aj predloží na chovateľskú prehliadku. Ja mi to ľúto, ale až na niektoré výnimky , tvrdím že taký bordeľ v poľovníctve nebol ani za komunistov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 2.10.2008 o 13:07

Rimor aj to je vec o ktorej je potrebné hovoriť . Aby neboli rovný a rovnejší . Prave poľovníci čo poľujú desaťročia sa tvária že oni sú najmúdrejší a často sa znižujú k tomu pohrdať mladými poľovníkmi a oponujú svojim vekom ,skúsenosťami, a hlavne znamosťami často ešte s pred roku 1989 ktoré sú tu dodnes . Ja poľujem 20 rokov takže nie som tiež mladý zajac :) Smutné je že práve mladý poľovníci tých starých mudrlantov veľmi často doslova preštia vo všetkých veciach týkajúcich sa poľovníctva . Strelba,lov,prikrmovanie ,vedomosti prosto všetko dokonca ešte aj v tradíciách . Len v jednom nie v znamostiach a v trikoch ruka ruku myje!!! Stále chcú byť proste rovnejší a to najmä keď desaťročia patrili medzi tých rovnejších vyvolených !!!
Nuž máme tu media ktoré by mali strážiť práve serioznosť a jednanie vo veciach verejných . Treba sa preto ozvať kde treba aby to nemali tý čo nekonajú seriozne zas také jednoduché . O tých rokoch ,meraniach a následých trestoch som popísal dolu dosť . kedže genetika je 50/50% a pri strelení lane su bez postihu lovci ale parohy premeravaju ako by išlo o jadrovú zbraň . Trapne divadlo a pokritectvo zušlachťovania chovu selektivitou odstrelu :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 107 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM