Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľovnice Brno 98 - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 24.8.2008 19:32
Aký je Váš názor na tieto zbrane? Viem, že zbrojovka končí, zaujíma ma však kvalita týchto zbraní. Ak viete, prosím, napíšte svoj názor. Mám v úmysle ju kúpiť v kalibri 7x64. Ďakujem za názory
počet zobrazení: 25 800
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-57 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 28.8.2008 o 12:55

Mien, máš pravdu. Ale treba si aj uvedomiť, že človek nekupuje pušku len kvôli peknej pažbe ( čo na 98 určite je). Jasné, že sa dá prepracovať, ale sú to ďaľšie nemalé výdaje. Touto cestou by som nešiel, 19 000korún je dosť korún na to, aby som uvažoval ináč. Za 20-25 tisíc sa dá kúpiť ďaleko lepšia zbraň ( myslím zánovná, alebo málo používaný ležiak v skrini a pod) a to dokonca aj s optikou ). K brnu 98 aj vzhľadovo aj technicky ma nikdy nič neviazalo a ani nebude viazať ( ešte prednedávnom to boli zbrane za 10-12tisíc, ale o to tak nejde. Ide o to, že po dosť skúsenostiach mám takýto názor. Radím len byť opatrný a neukvapovať sa s kúpou! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 28.8.2008 o 12:25

Ak vyberáš medzi Brnom a CZ, tak za tú cenu ju ber, najmä ak má pekné drevo, niektoré brnenské pažby sú nádherné,
mne sa páčia viac, ako nové CZ pažby v Luxe. Horšie je to s otváraním veka schránky, ale asi by to šlo puškárom bez väčších nákladov upraviť. CZ má oproti Brnu ( klasický Mauser ) zase mierne prepracovaný záver, poistku a spúšť a menšie vôle ( záleží od kusa ).
Materiálovo sú na tom rovnako, na figu ( kvôli hrdzaveniu ).
Musíš furt mazať ( občas aj pod drevom!! ) a po výstrele a zmoknutí hneď sušiť, čistiť a namazať . Poistku na Brne tuším možno vymeniť za strieškovú, ktorej montáž nezavadzia, za pár korún, sú aj bočné, ale aj s namontovaním o hodne drahšie. A na koniec, novú CZ v luxe som videl s cenou o 10000,- viac. Ja by som bral za tú cenu Brno, ušetríš oproti CZ na montáž, remeň a strelivo, alebo keď niečo priložíš , tak na montáž a slušnú optiku ( napr. Nikon 6x42) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 27.8.2008 o 21:36

igor-zaver ma lahky choíd ale to preto ze je tam taka vola ze ked ho mas otvoreny tak lietazostrany na stranu...zelezo je porovnatelne s 550 ...a je je zaujimavo vyriesene vyberanie zaveru na boku je taka kvazy poistka ktora to spati cele svojou velkostou...spust s napinacikom je normal...bez je to riadne kladivo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 27.8.2008 o 13:54

Igor, ja nie som náročný na zbrane, ale guľ. Brno 98 by som sa vôbec nezaoberal. A naviac, keď ešte uvádzaš, že za 19000.- korún. Neukvap sa, porozmýšľaj, s uvedenou sumou, resp. malým doplatkom sa už dajú kúpiť ďaleko-ďaleko rozumnejšie veci. Ale to je iba môj názor - ináč inf. je dosť napr. aj na PID v samotnej téme Brno 98. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 27.8.2008 o 0:09

vlastimidurcik- čo tak chod záveru, hlučnosť, napináčik, kvalita materiálu na BO 98 a CZ 550?- popíš prosím rozdiely.
A čo ostatní? Nik z Vás sa k danej téme nevie vyjadriť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 25.8.2008 o 20:51

miko-:))) no tak ked sa ponahlas tak neakey ten preklep a tvrdka sa zadari ale hadam si pochopil co som myslel.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 25.8.2008 o 19:08

Ahoj Igor 43. Ja vlastním obidve zbrane. Brno 98 243 W a CZ 550 LUX 7x64. Som spokojný s obidvoma. Systém Mauser má svoju históriu a spoľahlivosť. Súhlasím s IBOOM. To otváranie schránky je u Brna problém, ale nie tak závažný. Spúšť som si dal upraviť podľa mojej predstavy. Tá poistka v pohode, klasika Mauser. Detail pozri na moje fotá : Brno 98 detail s poistkou, montážou a optikou je na IČ 13640 a pohľad na peknú orechovú pažbu je na 13634. CZ 550 LUX je na 16572 a detail novej pažby je na 13814. Zbrane sú spoľahlivé a mne sa osobne páčia, Cena v pohode. Ak potrebuješ nejaké ďalšie veci z praxe, napíš. rád odpoviem. Samozrejme, že sa rozhodneš aj tak len ty !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 25.8.2008 o 15:47

lovecccc-kaliber 7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 25.8.2008 o 14:32

Igor43 - za tie peniaze ak je nova by som ju určite zobral . zhruba pred dvoma rokmi bola cena v ZA za BO 98 v prevedení štandard(bez napináčiku) 22 400 sk , za prevedenie lux(s napináčikom ) 24 900 sk. No vá CZ 550 lux v BB kal.308W za 23 900sk . Za tích 19 000 sk by som ju určite bral - len aký to bude kaliber ? Pri 308w sa v brnách zvykli vzpriečovať a zasekávať nábojnice - tak ak ju budeš brať tak si ju najprv pobzeraj naláduj zásobník a pekne za radom všetky patróny zasuň a vyhod s komory či sa ti náhodou nebudú -spriečovať . Kamene na montáž puškohladu ti bud urobí alebo zoženie nejaký puškár určite , zonhad vyššiu montáž pod puškohlad nebude tiež problém - myslím že za tie peniaze by som to určite bral . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off horarstevo, 25.8.2008 o 13:54

Mam Brno 98 v kal. 30-06 a plne suhlasim s Milankom (až na ten pravopis:-) ) Spolahliva flinta, nenarocna na udrzbu,... Len ju musis kupovat celu naraz- s montazou a puskohladom a skusat, ci sa Ti to pomesti nad poistku. Jednoznacne s napinacikom! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miko, 25.8.2008 o 12:53

milanko12-dnes sa ti dari s tym pravopisom-piskohlad,motilika,poistrku,atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 25.8.2008 o 12:48

mal som ju chvilu doma mozem povedat ze splni ucal spolahlivo ....len musis dat pozor pri vybere montaze a puskohladu lebo tento mauzer zaver ma poistrku v tvre takeho motilika ktora sa zaistuje popod piskohlad a ked pri nizkych montazach jednoducho nevojde ta poistka pod puskohlad....a ak mas moznost zober si racej s napinacikom lebo ta spust je fakt tvrda .....a aj stou schrankou je fakt problem racej budes kazdy naboj vyberat zaverom lebo sa neda otvorit tak lahko .....a myslim ze cena 19 000 nie je az tak mala ....racej si kup tu 550 ta uz celkovo inak posobi ako brno aj ked brno ma strasne podarenuu bazbu a licnicu je fakt pekna....ale inak splni co od nej cakas urcite.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Igor43, 25.8.2008 o 10:46

19 tis. Sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 25.8.2008 o 10:25

Igor43 aká je cena pri tej BO 98 ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 24.8.2008 o 23:54

čo by ste radšej volili - CZ 550 alebo Brno 98? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 24.8.2008 o 23:52

iboo- viem že skončili, ale mám možnosť kúpiť zbraň nepoužitú, ešte zakonzervovanú, z posledných zásob. Nevyznám sa až tak v zbraniach, preto som to dal do diskuzie. Čo mi k tejto zbrani viete povedať? A ozaj, Mauser systém nie je dobrý? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 24.8.2008 o 22:31

Igor43 - ja ťa len ubezpečím, že zbrojovka už dávno skončila! má ju kamoš v 308 win a pochvaluje si. pokial ti je to práve to čo chceš (klasika Mauser systém) tak budeš spokojný. jediné, čo česi nedomysleli, je otváranie schránky pri tejto gulovnici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-57 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov