Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľovnice Brno 98 - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 24.8.2008 19:32
Aký je Váš názor na tieto zbrane? Viem, že zbrojovka končí, zaujíma ma však kvalita týchto zbraní. Ak viete, prosím, napíšte svoj názor. Mám v úmysle ju kúpiť v kalibri 7x64. Ďakujem za názory
počet zobrazení: 25 631
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 31.8.2008 o 20:11

miko pán Fraňo Ti isto poradí

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 31.8.2008 o 19:03

chlapci nechcem zakladat novu temu,chcem sa vas opytat si neviete kolko stoji zn. Bajkal IZ - MP 221 Artemida kaliber 30-06
Dakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.8.2008 o 6:00

Ak si vildel film pupendo bol tam jeden výrok .Víš co má bolševik radej jako Lenina no přece valuty! :)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.8.2008 o 5:58

Takže v skratke legalne sa nedali v komunizme kupovať valuty ani bony za účelom nákupu v tuzexe !!! A to niekomu, nikde a hlavne nikdy !!! To si si niečo dosť poriadne poplietol . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.8.2008 o 5:51

Jaro legálne sa valuty ani bony kupovať nedali Bony preto lebo boli nepredajné a valuty preto že pri ceste na západ si moholo požiadať o tzv devízový príslub ktorý však dostal 1 ztisíc ľudí a nazapad pusitili jedneho z 10 000 to sa zaňho museli zaručiť ešte niekolký sudruhovia že je politicky spolahlivy potom mohol dostať na takuto cestu valuty avšak taku smiešnu čiastku ktorá nestačila ani na ranajky za železnou oponou. Samozrejme zdôrazdňujem mohol dostať!!! Nie že dostal .Takže keby sa dali nakupovať valuty alebo tuzexové poukážky legalne asi by neboli stali pred tuzexami tolký vexlaci a neponúkali bony za 5 až 6 násobnú hodnotu jedneho bona ktorý bol 1KČS = 1BON. Takže neviem kde si zobral informáciu že si si išiel nakúpiť niekdy valuty za ktoré si si menil bony .Mimochodom neviem načo by si mal meniť na bony ked sa dalo platiť valutami rovno v tuzexe. Takže opakujem ani bony ani valuty sa nedali nikomu legálne kúpiť v ČSSR . A bony bol iba komunistický nastroj ako odrhnuť ľudi o valuty ešte v banke/sirotské,starobne dôchodky / a dať im za ne poukážky srandovnej hodnoty platiace 0,5 roka až jeden rok .V prepočte kedy im to preratali kurzom 1kčs =1bon . Takže do tuzexu si celkom isto chodil nakupovať ilegálne tak isto ako si ilegálne nakupoval bony .Mal na ruke možno pašovane digitálky za 1000 násobok ceny :) Teda tak si to pamätám ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 30.8.2008 o 21:09

Edu, máš veľa pravdy. Ale ceny boli všade rovnaké. Zaplatil si len cenu v obchode a pokiaľ si chcel dať bakšiš obchodníkovi či už pred kúpou alebo po kúpe, sto korún, alebo fľaša pálenky čosi v tej dobe znamenali a vždy urobili svoje. Čo sa týka Tuzexu, neviem, prečo by tam nemal čo robiť bežný človek. V trestnom zákone bol síce paragraf OHROZENIE DEVÍZOVÉHO HOSPODÁRSTVA to máš pravdu, ale ten nepostihoval osoby, ktoré si valuty kúpili legálne. A tie si zamenil za bony a jednoducho išli nakupovať, Alebo nemenili a išli kupovať za valuty. Aspoň ja osobne mám len takú skúsenosť, inú nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2008 o 20:49

Jaro 1 samozrejme že v trhovom mechanizme nepredáš nič čo dnes kupiš za tu istu cenu teda pokial to nema historicku hodnotu .Tam je to naopak . V dobe pred rokom 1990 bola však uplne ina doba keď boli ceny vymyslené len tak od oka . Aj to bola jedna s veci ktora musela položiť hospodarsku politiku na lopatky . Napriek tomu trh musel fungovať i v tomto systéme s toho dôvodu že guľovnica nebola v obchode mohol ten čo predával prisušiť cenu aj dvojnasobnu a tú musel kupujuci rešpektovať teda pokial chcel mať doma guľovnicu ktorá sa nedala v obchode kúpiť podobne to bolo s automobilmi neikto sa dva roky vozil a ešte predal za cenu nového .Toto je v dnešnej dobe priam neuveritelné . Vlastne ked teraz povieš mladej generacii že čo je to uzky profil alebo podpultový tovar asi to nepochopia ono logicky je to nenormalne pochopiť prečo by mal ochchodnik schovavať tovar pred zákazníkom :) Niekedy sa šetrilo roky na veci ktore sa dnes daju kupiť s platu ako su pračka ,televízor,chladnička ,mraznička , nábytok ,auto . Po našetrení nebolo vyhrate bolo treba uplácať alebo zhanať velmi zvláštnymi metodami .Vysoka cena zväčša velmi nekvalitných vyrobkov. Aka taka kvalita sa dala kupiť v Tuzexe čiže predajni kde sa dali kupiť veci dovezené zo zapadu samozrejme že to boli tie najnižšie triedy aj ta bola pre človeka extremne draha . Okrem toho za legalnych podmienok nemal obyčajný človek možný vstup .Možnosť nákupu bol iba za bony alebo valuty ktore mali iba ludia ktorým ich ilegalne poslali emigranti zo západu alebo dôchodok . Tie potom takzvaný veksláci predávali za 5 - 6 nasobok uvedenej hodnoty na tejto poukažke jeden bon mal hodnotu 1 KČS a bol NEPREDAJNÝ čierny trh ho vyprofiloval na 5-6 Kčs . Podobným spôsobom sa obchodovalo takmer zo všetkým . Kedže nedostatok bolo takmer všetkeho .Samozrejme že zbrane neboli výnimkov a tak ako iných veci nebolo ani zbraní :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 30.8.2008 o 19:11

Teda myslím zaoberal aj v praktickej rovine, teda pri kúpe zbraní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 30.8.2008 o 19:05

Edu, dobre píšeš. Ja som sa s tým dlhodobo zaoberal / myslím štúdium starých časopisov, cien zbraní a podobne /, čiže možno uzavrieť, že aspoň minimálne skúsenosti sú. Jasné, že zbraní nebolo v obchodoch toľko, ako teraz. Čiže každý bol rád, že kúpil a nebol dôvod predávať na druhý deň. Nesúhlasím celkom ale s Tebou v tom, že zánovné, alebo staršie zbrane sa predávali drahšie oproti ich nadobúdajúcej cene vo všeobecnosti. Aspoň rozhodne nie v tak výraznom rozsahu a CENE ako je tomu teraz, zvlášť pokiaľ sa jedná o zbrane renomovaných zbrojoviek. Jednoducho povedané, ak dám dnes za ČZ 25 000, zajtra a je dôvodný predpoklad aj do budúcnosti, ju už za takú cenu jednoducho nepredám. Je len samozrejmé, že u niektorých zbraní je to presne a výrazne naopak, ale Ty o tom určite dobre vieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2008 o 18:27

Jaro 1to bol zvláštny svet ked sa opotrebované zbrane predávali v inzerátoch drahšie ako sa dali kúpiť nové . Prelistuj si nejaké staré čisla poľovníctva a rybarstva tam rubriku guľovnice samozrejme že pri 99% percentách budu chybať ceny a inzeratov bude asi 20 násobne menej ako dnes . Lebo kto raz zohnal gulovnicu zväčša nepredal lebo by bol len ťažko zohnal . Ceny chybaju preto že ako chodili inzeraty skušalo sa kto ponukne najviacej :) Samozrejme že guľovnicu nemohol mať každý museli mu to poschvalovať orgány :)). Obyčajne to stroskotalo na vlastnom PZ ktore zdôvodnilo že maju už gulovníc dosť :)) Proste sa rozhodli že Ty nebudeš mať môžeš chodiť tak na kačice alebo na sluku na jar :)) Brokovnicu mohol mať podla sovietskeho modelu každý kto mal skušku poľovníctva. Ono bol aj strach s nepokojov a pripadneho použitia zbraní takže strach bol aj opravnený. Guľovnica stara často niekolko desatročí odrhnuta sa predavala okolo 4000kčs . Podľa mojich vedomostí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2008 o 17:25

Zaujimave myslel som že vtedy neboli rozdielne ceny a predca. Nj aj tak to by bolo asi tolko v prepočte ako dnes stoji ten blaser len to bola najlacnejšia gulovnica na trhu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 30.8.2008 o 16:32

Edu, kupovali sme pre kamoša v obchode ZKK 308 Win. ( 1989 ), ešte za cenu 3 150.- korún ( Martin). Ináč dík za vysvetlenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2008 o 9:10

samozrejme že tých sedem platov stala ta najjednoduchšia a najlacnejšia česka gulovnica nie blaser :) ten bol v polohe zaklopania si na čelo :) pre 99,9% slovakov samozrejme aj pre mňa aj keď som mal otca američana :) Inak tak ako strelivo kvaltnej výroby hlavne gulove pribudaju i kvalitne gulovnice a s blaserom by som nešokoval naše PZ kedže tam už nejake máme :) v našom 24 člennom PZ. Mimochodom jednu má napríklad murár aby sme tu nerozprávali o nejakých privatizeroch alebo kapitalistoch :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2008 o 9:00

Jaro sustrel ma výborný ale predávať ju zatial nejdem akože na spoločne polovačky ok liška vybehne a tak . Ale poviem ti že sa mi napríklad rozletovali hlavne na konci mám to zletovane . Ale napriklad pevne mieridla ktore su nemenne mimochodom su nadstavene asi meter hore nad bod zasahu a 20cm do prava . Takže 44 000sk čo som dal za tuto zbran pred rokmi asi pred 10 rokmi by som už nedal . Inak na zamkoch je pevna a mam športovu brokovnicu churchil by casnar ktora mi presne pasuje do tých zamkov aj preto si toto kladivo nechavam ako i pre hore uvedene dôvody + to že sa mi esteticky páči . Osobne by som nechcel ZH to je brutal neodhadnutý GB na zamkoch teda na mna to tak pôsobí aspoň . Další dôvod je že pri cene nejakých 20 000 tis za solo gulovnicu si môžem dovoliť jednu prikúpiť ale počkam si na blasera za nejakých 65 000 funglovicu viem zohnať tak potom asi tým smerom by som sa uberal dať nejaké 2 priemerne platy + par korun zas neni tak privela . Ked nebolo privela dať 7500kčs v roku 1989 + nejaký ten uplatočok pri mojej mzde 1200 kčs mesačne toto by som mal zvláduť isto lahšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 29.8.2008 o 20:33

Páni, ďakujem všetkým za Vaše názory a rady k tejto téme. O chvíľu založím novú tému a bol by som rád, ak by aj k nej bola taká plodná diskusia ako doteraz. Ešte raz vďaka všetkým. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 29.8.2008 o 19:29

Edu ahoj
mauzer 98 nechcem, ale ak Ti tá Tvoja sabatti nevonia, aj by som mal záujem - ak to ovšem má dobrý sústrel a ak sa samozrejme dohodneme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 29.8.2008 o 18:44

Som pozeral hlavňový materiál, názor na vec p. Hanáka
Hlaveň Brno 98
Pane doktore, pořídil jsem si kulovnici Brno 98 v ráži 7 mm Rem. Mag. Zajímalo by mně kdo vyrábí hlavně, všiml jsem si že mají 6 drážek. Je tato hlaveň kvalitní a kolik vydrží výstřelů,střílím střelivem S&B.

Odpověď:
Hlavně pro kulovnice si vyráběl brněský výrobce sám na vlastních kovacích strojích. 6 drážková hlaveň je u ráže 7 mmMag běžná z důvodu vysokého výkonu a rychlosti náboje k zabezpečení řádného zaříznutí a vedení střely vývrtem. U hlavní tuzemských zbraní je jediný otazník a to je původ oceli na hlavně. Dříve byla používána ocel z Kladna. Tato hlavňovina byla na světoznámé špičkové úrovni. Dnes se může kvalita oceli poněkud lišit. Předpokládaná živostnost hlavně je kolem 10 000 výstřelů, u rychlých ráží až o třetinu méně. Největší vliv na životnost hlavně má její údržba. Pokud ji nebudete čistit bude hlaveň k nepotřebě po několika málo stovkách výstřelů. Dr.ing.Jiří Hanák ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2008 o 16:11

jaro1 ja mam sabatti 7x65 /12 ale nič moc už by som GB nechcel tažke je to nenormalne a za 10 rokov som tu brokovu nepoužil ani raz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 23:40

Ja pasiem po GB a Ty si tuto vyber mauzera 98 aj s optikou ( alebo niečo iné ) a ešte nás pozveš aj na pivec.
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 21:17

Hm, ako myslíte. Ale rešpektujem to. A naviac si tiež myslím, že zadávateľ otázky si aj tak urobí po svojom, teda čo je preňho výhodnejšie. Veď má na to vek. Zadať otázku je jednoduchšie, ako na ňu odpovedať, pretože každý má nejaký názor a skúsennosti. Páni, nech sa darí, lesu a lovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.8.2008 o 21:02

jaro1- BO 98 určite na tom nieje tak zle aby si ju dneska kúpila zajtra predal - ak si Igor zoberie k úvahu naše rady a vyskúša či zbraň nemá nejaké "vrodené" závady " tak si myslím (a ani ma nik o opaku nepresvedčí ) že za tích 19000 sk je to dobrá cena ! už aj umiestnenie napináčiku na túto zbran by som osobne zvažoval kedže kamoš ju má bez napináka a tá spušť mi osobne vyhovuje dokonca vic ako napinák na mojej CZ- 550 a aj viac ako spúšť na ZKK 600 - všetko je tolen vec v kusu a zvyku . Ked si zoberieš že dáš za ňu 19 000 sk (nová ) a neurobíš s nou žiadnu úpravu ( nemusíš meniť poistku a ani napinák dávať ) tak vrazíš peniaze iba do kameňov na montáž puškohľadu ( ale možno ich má ..? ) ak nie tak zaplatí nejakých do 2000sk a za 21 000 am pohodovú pušku . Za CZ 550 by dal 24000 sk a takto má tri tisícky v kapse napr. na oceľovú montáž. Čo sa pažby týka tak brno ju má krajšiu ako CZ 550 určite . Jaro je len na teba ako sa rozhodneš tak to dobre zváž :))). A k tej hrdzi tak ako mu bude hrdzavieť BO 98 tak tak mu bude hrdzavieť aj CZ 550 a to doslovne - takže dobrá starostlivosť po každej vychádzke bude musieť byť samozrejmosťou . Ja osobne nevidím medzi medzi CZ 550 a Bo 98 nejaký velký rozdiel a ešte tá cena hovorí pre BO . Ak by si chcel niečo na zamyslenia tak si kúp Tikku za nejakých 32 000 a to je už bez debaty :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 20:51

tuto je zastava za 18 000
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 20:49

viem že sa to da kupiť za cenu taku aka je ta bez dane .Zlavičky sú možné :)odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 20:47

Jaro 1 samozrejme že ju nepredaš už ani v ten istý den za tolko čo si ju kupil v tom máš samozrejme pravdu tak je to uplne zo všetkým .Len ked sa kupujú staršie veci musí byť vhodný pomer kvalita a cena . A nove je proste nové niekto si na to potrpí osobne tomu dávam tiež prednosť kedže neviem ako s tým kto zaobchadzal . Výber gulovníc je výborný za celokom fajn prachy okolo 60000 sa da kupiť funglovka blaser napríkladvšetko zaleží od finančných možnosti .Brno 98 s napinakom je výborna zbraň aj esteticky veľmi pekná .su tu všeliake zastavy a ine gulovnice až po vojenske prerobene . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 20:06

Ale veď všetko je ok, ale mi prosím odpovedz na otázku, lebo tá má súvistlosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 28.8.2008 o 20:02

Jaro, ak to berieš doslovne tak prepáč, ale zajtra som bral tak ako som napísal, že po dlhšom čase. Ešte raz. Je asi málo poľovníkov čo dnes kúpia a zajtra predávajú. Maj sa. Týmto prosím to ber za ukončené dohady o cene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 19:59

A odpovedz mi prosím na otázku z času 19:33 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 19:56

Prečítaj si poriadne môj príspevok z času 16:50 a následne Tvoj z 19:17. Trošku si to nepochopil ( alebo zamenil? ). Ja len tvrdím to, čo som napísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 28.8.2008 o 19:53

Ešte niečo pre Igora. Škoda, Igor že nie si niekde pri mojom bydlisku. Rád y som ti ich ukázal tak aby si si ich " omákol " a potom by si sa rozhodol určite. Ak náhodou máš nejakú cestu na západné Slovensko, som Ti k službám !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 28.8.2008 o 19:49

Presne toto som vedel že napíšeš. Tu nikto nekupuje zbraň preto, aby ju zajtra predával. Špatný príklad. Ale ak mi dokážeš kúpiť napr. ZKK 600 čo kúpil môj ocino v predajni za 2 800,- SK, tak si frajer. Ani ja som nekúpil Brno za 12 000, Sk, tak ako stála v r. 1997 Mám to dodnes v katalógu a kukám ako puk. Ale vtedy so na ňu nemal. Nerád by som odbáčal od pôvodnej rady pre Igora a tak prosí prepáčte. Len som sa snažil odpovedať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 19:33

Chceš tým povedať, že ( príklad ) dnes si kúpiš ČZ 550 a na druhý deň ju predáš za rovnakú cenu ako si za ňu dal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 28.8.2008 o 19:17

Ahoj Igor. Pozrel si si tie fotá ? Tam vidíš tie rozdiely. Ak budeš chcieť, nafotím Ti aj požadované detaily. Porovnania: CZ chod záveru zatiaľ taký " tvrdší " ešte nevychodený. Trojstupňová poistka. Nové riešenie celej pažby. U Brna 98 nemám napináčik, ale ako som uviedol, dal som si upraviť spúšť a som spokojný. Uzáver Mauser je história sama o sebe. Pažba krásny orech ! Každá zbraň je v niečom iná a sama o sebe špecifická. K oceli sa vyjadrili viacerí a súhlasim! Sú tam aj iné mieridlá. Brno 98 ma zatiaľ nesklamalo ! Neviem, prečo ju niekto haní !!! Ako som uviedol, je to vec vkusu. Nesúhlasím s Jarom, že zbraň stráca na cene. Tá dobrá nikdy !!! Nie je to predsa odpisová vec, ako napr. auto. Mne sa páčia aj klasické ZKK 600 - 602. Tam treba mať šťastie na kúpu, lebo sa nevyrábajú. Je to len na tebe. Veľa šťastia ! Napíš ako si sa rozhodol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovecccc, 28.8.2008 o 17:36

jaro1 - no ved ja tiež chodim dosť často za puškarom a na ceny sa nemôžem až tak stažovať -tu poistku by si pri troche šikovnosti vymenil aj sám a napináčik mu vymení puškár . ak je ta zbraň nová ako píše tak za tích 19 000 nieje vela - ked si vezmeš že v zálkade pred dvomi stála 22 400. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 16:59

lovec a choď dnes za puškárom, rátaj čas, námahu, vynaložené prostriedky a sám uvidíš, či robota + výdaje budú dvesto korún. Ja mám inú skúsennosť a rozmýšľam ináč. Ale každý nech si robí a kupuje čo chce, no nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 16:50

Edu, aj lovecccc, jasné, že sa dá rôzne rozmýšľať, teda máte pravdu. Ale nevieme, ako rozmýšľa zadávateľ otázky. Ja kupujem "nové" veci tak, že kupujem zánovné veci. Ak dnes kúpiš zbraň povedzme za 30 tácov, zajtra ju už bohužiaľ vo väčšine prípadov nepredáš za 30 tácov. Aj to je jeden z návodov o ktorom iste všetci dobre vieme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.8.2008 o 16:29

jaro tie úpravy niesu drahé - ked som sa na to pýtal tak poistka (striešková čo nezavadzia pod kuker 1500 sk ) napináčik tiež 1500sk . A nakoniec sa Igor nevyjadril či ta jeho BO 98 napináčik ma alebo nie . ciže dokopy tri tisícky plus robota zo dve stovky a veget . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 16:21

Nešiel by som do starých často nečistených zbrani .Nova je nová . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 16:20

Mal som presne túto gulovnicu až dokedy mi ju nešlohli:) takže musim povedať len tolko že som mal s nou len tie najlepšie skusenosti . Okrem iného zbraň velmi pekne vyzerá s orechovou pažbou všetko fungovalo bez závad .Optimálna cena a kvalita . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 28.8.2008 o 14:00

Samozrejme, ja som rozprával o nových zbraniach, myslím, že tak to myslel Igor. Ja osobne by som hľadal zachovalú ZKK ( ZG sa zoženie veľmi ťažko a Z tiež ťažko a je to to isté, ako Brno, ale špičkový materiál) a za tú cenu aj so slušnou optikou by sa zohnať možno dala. Inak tie spomenuté úpravy Brna by nemali byť drahé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov