Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Mauser M03 Basic - diskusia

autor: off Skraby
pridané: 13.7.2014 19:42
Zdravim vas ake mate skusenosi z mauser m03
počet zobrazení: 17 736
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 30.7.2014 o 11:47

Bleiker možno máš dobrú kondíciu, ale 5,7kg varmint proste na pirš nie je, ty si to zvládnuť mohol, ale iný poľovník by ho po hodine hodil do rokliny. Piršovať sa dá aj s Barrett M107A1, niekto ti možno povie, že v pohode, ale aká je tam pridaná hodnota? Highland nie je určený prioritne na posedy, názov pušku predurčuje na niečo iné a je určená najmä poľovníkom, ktorí nepiršujú 3 hodiny, ale pol dňa a to v ťažkom teréne (alpy,tatry atď)alebo pre poľovníkov, ktorý nevidia zmysel v nosení 6kg železa, ale preferujú ľahkú flintu alebo "jednušku." Ja sám som napísal, že mauser je na posed (70%času) v pohode. A túto skutočnosť si musí ujasniť len a len zadávateľ témy, on najlepšie vie ako poľuje. V neposlednom rade sú pušky od Mauseru aj drahšie (tuším okolo 1000 až 1300e-a to nie je malá položka) ako sauerácke, najmä keď porovnávame MO3 alpine resp. MO3 stalker a S202 Highland (ktoré sú obdobné modely, MO3 trail je alternatíva k modelu sauer 202 hardwood alebo forest, nie k highlandu a to je rozdiel). A tiež netreba zabúdať, že aj tie kvázi najľahšie modely od mauseru majú 3,3-3,5kg oproti saueráckemu 2,7kg. S poistkou, ako som tiež sám uviedol, v systéme nemožnosti vybitia zaistenej zbrane súhlasím, ale na poistke tá zbraň nestojí(čo potom majitelia blaseru a ich "vybuchujúce závery?" :)), mauser je proste pre tých, ktorým sa páčia ťažšie, hrubšie železá a nevadí im nosiť na pleci väčšiu váhu. Ináč je mauser vynikajúca zbraň, keby model alpine resp. stalker nestáli okolo resp. aj cez 4000e, tak by som do týchto modelov investoval. Ale túto sumu nie sú hodné, dá sa zato vyskladať lepšia zostava, to naozaj radšej S202 highland s kvalitnou optikou.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-87 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 22.1.2014 o 18:06

Ked napisete p.Rebovi..tak vam rad odpise. Poluje s M03 s hlavnou tusim 54cm? (alebo este menej?) a posle vam aj foto terča zo strelby na 300m so strelivom KJG... Zbran s 56cm Laufom v kal 8,5x63 a KJG je absolut.super kombinacia. Fabricky to laboruje LFB a Jaguar..podla mojich skromnych informacii. Aj mna tento kal.zaujima ako alternativa za 7RM... co sa tyka cien..Mauser patri Blaseru..takze ceny samozrejme idu kazdym rokom hore... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.1.2014 o 15:18

Tá cena M03 Basic ma naozaj dostala... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 22.1.2014 o 9:14

Sa nejako vytratila téma Mauser M03... Trošku ma zaskočili, že aj oni zdvíhajú cenu. Extreme z 2000 na 2700 troška zabili. Sa im asi M12 zle predávala, tak museli cenovú politiku nastaviť takto. A za M03 Basic dali 2800 čo bol voľakedy skoro Alpine, tak to vyhrali..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.10.2013 o 19:12

Po tomto kalibri poškulujem aj ja. Je to vynikajúca náhrada za mag. kaliber, s tým že sa robí aj s kratšou hlavňou. Ale skúsenosti žiadne, takže by to zaujímalo aj mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off whitenigga, 24.10.2013 o 18:10

Ahoj stačia , ale oco poškuluje po tej mauserke :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 24.10.2013 o 8:55

Ahoj. 8x75RS a 9,3x74 R ti už nestačia? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off whitenigga, 23.10.2013 o 20:19

Mauser M 03 - cal.8.5x63Reb skusenosti -

Poprosím nejaké skusenosti .


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-87 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov