Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Meopta Meostar R1 alebo R2 - diskusia

autor: off aro97
pridané: 19.6.2014 18:43

Čo poviete na novinku od Meopty.

počet zobrazení: 43 615
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-480 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Meopta Artemis 3-9x42 (autor: alan).

off orol, 5.6.2009 o 16:26

Tak uvedený A v rade 2000 a 3000 stojí z DPH zhruba 14 000 korún. Keď sa v záruke bude chyba opakovať, oprava by mala byť bezplatná. Ináč pamätám si približne cenu tohto puškohľadu hneď na začiatku. Na moje doporučenie si ho priateľ kúpil na pulte ako funglovku za nejakých myslím 7-8 tisíc. Zaujímavé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta Artemis 3-9x42 (autor: alan).

off Igor123, 5.6.2009 o 15:24

podľa toho, koľko stál ten puškohľad :-)
ale ak sa to aj po oprave bude opakovať, bude mať ten tvoj kamarát nárok na uplatnenie záručnej opravy zdarma, alebo vrátenie peňazí.
Aj na opravu sa totiž uplatňuje záručná doba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 2100 7x50 (autor: marceld).

off Merkel201E, 16.2.2009 o 21:54

Ja by som už Meoptu nekupoval, radšej došetri v ČR sa dá kúpiť už nový Docter classic/control 8x56 s červeným bodom za 18 - 20 tis. Kč a to je už iná kvalita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 2100 7x50 (autor: marceld).

off laik, 16.2.2009 o 20:49

Odporučal by som skôr ísť na Meoptu Meostrar. Je to vyššia trieda optická i materialová.
Mnohí píšu, že sa rosili. Aj moji kolegovia z PZ mali s tým problémy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 6.2.2009 o 13:31

bože chráň :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off iboo, 6.2.2009 o 9:57

...nebijete sa? :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 6.2.2009 o 8:11

Presne tak Juraj22 - každý vyjadril svoj názor a nič sa nedeje :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off juraj22, 5.2.2009 o 21:32

hunter69 vsetko je v pohode my sa s lovcom nehadame boli to cisto iba nazori oboch tak ze si myslim ze vsetko je v pohode.nie lovecccc??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off Hunter69, 5.2.2009 o 11:24

Clhlapi dakujem ze sa mi pokusate poradit len som nechcel abi ste sa koli tomu hadali loveccc juraj22 prosim vas nechajte to tak nikon chcem len koli tomu ze sa mi viac pacia jeho tvary a meoptu vobec neodcudzujem ano?dakujem:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 5.2.2009 o 9:51

na ten test výcuc na horár .sk som ich už odkázal- a stále si húdli svoje tak. tak som im ho sem niekde aj skopíroval- a stále si hudú svoje . Asi to budú "díleri " z Meopty :) Nikon je tvrda konkurencia- treba sa brániť :) A ak je pravda že išiel ešte o 4 tisícky dole tak už tu naozaj nieje o čom špekulovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off xwolf, 4.2.2009 o 23:01

Na horar.sk v sekcii optika-puskohlady je kratky vycuc zo zmienovaneho testu,ktory robila redakcia casopisu Wild und Hund v labakoch Schmidt&Bender. Na zelanie som sa zameral prave na cast o Nikone a Meopte.
V mediach takejto kvality (WuH) nemoze byt o pisani bludov,resp. prihrievani si polievocky u jednej zo znaciek ani pomyslenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 4.2.2009 o 22:55

To akože 600 nábojov je nejaký problém ? jeden záťah na strelnici púšťam 40nábojov ročne je to tak 200 -250. Ale vidno že si zasa nepochopil - každý puškohľad a hlavne nový si potrebuje uadnúť preto po určitom počte výstrelov zaznamená určitý posun a potom už zvyčajne drží . Tu som len chel ukázať že pri rovnakom počt výstrelov NIkon zasa vykázal menší posun ako Meostár . čiže je ta mechanika prepracovanejšia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 4.2.2009 o 22:49

juraj 22 ja som to nemyslel zle . a za ten "mozog" sa ospravedlňujem. Len mi to už nedalo . Ja som hlavne myslel že " mierne vyššiu kvalitu " zohnáš za lepšiu cenu ! o tých výstreloch je to pravda neviem či ich bolo 600alebo 1500 ale meostar vykázal odchylku o 2,5cm čo je normálne (preto by sa mal puškohľad pred každou sezónou kontrolovať . O téme Schmidtt a bender sa s tebou radsej nebudem baviť lebo si asi zabudol čo je to za značku a že patrí k špičke pri výrobe puškohľadov a o jej korektnosti by som nepochyboval -i kde spochybniť sa dá všetko . To že ti veci nevyužiješ je scie pekne ale nie úplne pravdivé - napr tá paralaxa - strelci na dlhe trate ju vyhladávajú tak zas aje pre nich pijatelnejší nikon za tú cenu ako Meopta a poriadny príplatok za paralaxu nie ?
Preto zas píšem že ked porovnáš cenu a kvalitu myslím že nieje čo špekulovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off juraj22, 4.2.2009 o 22:44

po neviem asi 600vystreloch vecsi posun kriza.pekna veta 600vystrelov slusne cislo drzim ti palce ked to nastrielas s gulou tak sa ozvy,drzim ti palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off juraj22, 4.2.2009 o 22:36

mozog by si mal pouzit ty co tu pises tie tvoje nazvy si si precital niekde v casopise v nejakom teste a tych 600vystrelov a posunutie kriza je kravina to absolutne nemozes takto brat niekde nieco napisu a ty to hned zozeres aj s navijakom ako mozes nieco take napisat ze vydrzi 600vystrelou a posunie sa kriz a ze nikon vydrzi viac poviem ti nieco keby sisi kupil nikon a po par vystreloch by sa ti posunul kriz co by si spravil asi by si zosmutnel vsak??ale asi borec si ty ked si poviem svoj nazor a ty napises ze nikon je lepsi ano moze byt lepsi a napises ze su tu borci lepsi ako inzinieri z nejakej fabriky.prepac ze som si povedal svoj nazor pre ktory sa hunter69 rozhodne aj tak po svojom.a silne pochybujem ze zistis ty rozdiel ked pozries do meopty a nikonu myslim svetelnost a ostatne kvality pochybujem ze to ty zistis ked sa pozries volnym okom a tie nazvy co sisi precital v casopise to my ani nehovor lebo to su take nepodstatne veci ktore v zivote nevyuzijem ani ty ani ja.kapis?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 4.2.2009 o 22:07

jurko22- Ja tu borec niesom ! Ale ľudia ako ty čo niesu ochotný prijať inú skutočnosť to niekedy dokomolia ako teraz .
Súhlasím s tebou že z Meoptou odpoľuješ tak isto ako z NIkonom alebo inou značkou - rozdiely su minimálne ale tie rozdiely robia majstra ! Ked si porovnáš NIkon 2,5-10x50RD a Meostár 3-12x56RD, a ich hodnotenie - s anetýkalolen týcho dvoch modelov ale aj špičkových puškohľadov -ale zamerlo sa na NIkon lebo mal z Meoptou pobnú cenu . Tak pod počítať somou :Nikon mal lepšiu svetelnosť (čo je síce zanedbatelné-ale je lepšia) , dalej má kukaždému dodávanú paralaxu (čo je sice zanedbatelné -ale ked ju budeš potrebovať máš ju - u meopta si za nu zacvakáš ) má vedšiu mechanickú odolnosť (meostar vykázal po neviam asi 600 vystreloch väčší posun kríža ako Nikon .
Toto sú plus Nikonu oproti Meostaru ! o kvalite nikonu nemá zmysel pochybovať lebo Nikon má 90 ročnú tradíciu ! Nikon dáva 30 ročnú záruku a meopta len 10!
Ked si porovnáš cenu týchto modelov tak zistíš že Nikon je o 2000sk lacnejší !
Tak použi konečne mozog a "logicky "povedz" čo je lepšie ?? Každý súdny človek to musí bez rozmýšlania pochopiť !
ja som nikde nenapísal že Meostár je "cárajch " ale každý súdny človek vie čo je za týchto okolností lepšie "kapiš !!" ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off juraj22, 4.2.2009 o 21:51

loveccc mysles som s nikonom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off juraj22, 4.2.2009 o 21:49

loveccc a ten borec si tusim hlavne ty ako rozpravas ze su tu niektori borci pri tvojich reciach si tusim z tej dielni vysiel ty nedavno:-)))).ja mam meoptu som z nou spokojny myslim ze to je super optika,ci nemyslis??ver tomu kazdy jeden predajca si bude propagovat svoju znacku ktoru ponuka a ver tomu ze odpolujem z meoptou to co ty z meoptou a moze byt kvalitnejsi ale to su take detaili ktore si mozno pri tom polovani ani neuvedomis cez tu meoptu sa bude tak isto pozerat ako cez nikon,ostatne bude len a len na tebe takze sa nemusime bavit o najakom teste ktory ukazal ze nikon ma o nejaky ten bodik na viac.kazdy naco ma co sa mu viac paci.to je ciste moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off Hunter69, 4.2.2009 o 13:29

dakujem pani takze nikon ako mal som k nemu väcsie simpatie ako k meopte uz len koli tomu ze ten bod je troska mensi sa mi zda a je to take prehladnejsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 4.2.2009 o 12:11

myslel som samozrejem že aj ten Nikon je IL ako meostar lebo tam je aj poriadny cenoví rozdiel ked je nikon bez bodu a meostar z bodom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off lovecccc, 4.2.2009 o 7:50

presne tak - NIkon je lepší . Ale nájdeš tu borcov čo sú rozumnejší ako Inžinieri z dielne Schmid a Bender - kde bol test robený :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

off Blackowicz, 3.2.2009 o 22:56

v nemeckom časopise Visier bol prednedávnom robený test viacerých puškohladov, medzi ktorými boli aj tieto 2, Nikon bol jednoznačne lepší skoro vo všetkých bodoch, najmä v svetelnosti, funkčnosti - ovládacie prvky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meostar R1 3-12x56 RD alebo Nikon monarch 2,5-10x56 (autor: Hunter69).

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off iboo, 9.8.2008 o 0:41

milanko12 - je to možné že nespím,ale optiku značky swarlovsky....takú ešte nepoznám ;)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off milanko12, 7.8.2008 o 1:30

iboo asi zacinam byt alergicky:) sak ty zabudas aj citat som napisal ze swarlovsky ma vlastnu brusiaren v rakusku pisali otom v polovnictve a rybarstve .....poznam polovnika co ma znamu v prove ta nosi repasovat stare puskohlady do meopty chlapom viem to od nej ze vyvazaju pre zeiss je pravda ze neviem ci to je brusene sklo ci len sklo ale ked pride na slovensko hned ti to napisem hej?dovtedy sa dobre vyspy a citaj tie prispevky v pohode a klude lebo sa ti to neako myli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off iboo, 7.8.2008 o 0:12

lovecccc - ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off iboo, 7.8.2008 o 0:11

milanko12 ty si asi alergický na mňa, že ? ja netvrdím, že klameš. len daj dôkaz, nič iné len mi dôveryhodne dokáž to čo tvrdíš. pretože to, čo si povedal že "meopta brúsi pre swarowski" je tvrdenie prinajmenšom odvážne podla mňa , ale ak je pravdivé, tak je to pre mňa novinka.nepotrebujem ťa presvedčiť o opaku, skôr som mal silný záujem o to, aby si ma TY dôveryhodne, opakujem dôveryhodne presvečil na základe hmatatelných dôkazov o tejto pravde. cxhcel som niečo extra? niečo na čo nemáš? trepať vie hocikto, aj ja......ale o tebe som to nečakal, preto som sa dožadoval dôkazu, ktorý by poslúžil aj iným. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off lovecccc, 6.8.2008 o 16:14

iboo - píše o tom Dr Hanák v streleckej poradni na myslivosti že meopta dodáva sklo zeissu a tak isto som to čítal aj v iných Fórach . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off findula, 6.8.2008 o 12:28

I já mám na většině Meoptu.Meostar 3-12x56RD je špička.Snad jen poznámka/Puškohled Nikon Monarch E/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off milanko12, 6.8.2008 o 1:28

iboo ty si fakt kapacita:)))) naco ti mam stebou o niecom debatovat ked si myslis ze mas pravdu tak mi to vyvrat preco ti ja mam dokazovat ze vyvazaju ty dokaz ne nevyvazaju a ja si kludne priznam chybu :) ale to sa nestane tomu ver....ja mam meostar 7X56 a je to uz super puskohlad ked sa pozries na tie sosovky uz len na pohlad vidis ze je to nieco lepsie ako ine puskohlady....a aj chlapy co maju ovela drahsie puskohlady tvrdia ze nevidia rozdiel ja som sa dival na strelnici aj do inych a nieje rozdiel vo viditelnosti ziadny ani v cistote obrazu...jasne ze mat nato tak si nekupim skodovku ale mercedes:)uz len pre ten pocit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off iboo, 6.8.2008 o 0:07

millanko12 - aha! čiže malý omyl ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off peterkacur, 5.8.2008 o 23:51

že vraj veľa love, ale aj veľa muziky :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off peterkacur, 5.8.2008 o 23:50

chlapi mám meostar 3-12x56 RD ako sa povie the best of meopta a som nad mieru spokojný, a to aj zásluhou niektorých z vás :))) fakt vynikajúca voľba . . . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off lovecccc, 5.8.2008 o 11:16

iboo- či naozaj brúsi to neviem -ale to sklo tam dodáva na 100% . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off milanko12, 5.8.2008 o 9:51

priamo v meopte prerov robi na expedicii jedneho polovnika od nas znama tak ta asi vie kam vyvazaju.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off iboo, 4.8.2008 o 0:43

milanko12- daj nejaký dôkaz že meopta brúsi pre zeiss a docter ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off milanko12, 2.8.2008 o 20:33

a to ze meopta prerov brusi skla pre zeiis aj docter pravda je to jedna z navjvecsich brusiarni skla v europe....svarlovsky ma vlastnu brusiaren meopta ma dokonca zavod aj v amerike mozno brusi aj pre leupold:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off milanko12, 2.8.2008 o 20:31

nechcem sa nikoho dotknut pozeral som sa naraz do svarlovskeho ZEISSsu aj meostatru a poviem vam na 7 nasomnom zvecseni nieje badat ziadny rozdile....jedine vcom sa o meostaru lisili boli mechanizmi lepsie premakane cvakanie dizajn a uprava....osobny nazor moj je ten ze su to prehnane peniaze uz meostar je drahy.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off lovecccc, 17.7.2008 o 21:19

podľa toho čo tvrdí Dr. Hanák a nielen on -tak dodáva -pochybujem že by si zeiis nechal brúsiť sklo meopte (to by sme už kde boli :) :) ) jedine tak zhruba obrúsiť :) Zeiis je lepší ako Docter ale Docter je vlastne stará cajska zeiss carl jena - čo má väčšina naších otcov na ZKK - čkach . neviem podľa hodnotení čo som kukal je swaro lepší ako zeiis -aj sa stretávam vačšinou s článkami kde swara označujú zaúplnú špičku -ale nechcem tvrdiť že je medzi nimi nejaký veľký rozdiel v kvalite . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie meopta (autor: supej).

off Finist, 17.7.2008 o 20:49

Nedodava,len brusi..... aj to len udajne. U mna je vysoko na špičke Zeiss pred Docter až potom Swarowski. Ale to je len moj názor a ktovie kde je pravda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 441-480 z 493 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM