Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Drzak zbrane do auta - diskusia

autor: off moravan328
pridané: 25.5.2014 16:43

Dobry Den zajimalo by me jake pouzivate drzka zbrane pri jizde automobilem , aby nemusel byt polozena na zadnich sedadlech atd... diky za napady .


počet zobrazení: 7 172
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Turbiak, 6.8.2014 o 22:44

Edo , jazda autom po reviri pocas polovacky sa nepovazuje za prevazanie zbrane :D a ked uz pises o prevazani.. v ktorom zakone sa pise ze zaver musi byt mimo zbrane ?? neviem ake zakony su v Haluziciach ale u nas plati § 28 pismeno m, Držiteľ zbrojného preukazu je povinný , prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu , to znamena ze ked si v reviri ako polovnik z platnym polovnym listkom a povolenkou , tak revir to je to miesto kde tu svoju flinticku uz mozes nosit nabitu s nabojom v komore :D

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
off peter68, 20.9.2014 o 15:16

Na prevoz dlhých zbraní v aute existuje toto, podľa mňa dosť praktické riešenie odkaz tiež vyrábajú uzatvorené verzie, v ktorých zbraň nie je vôbec viditeľná! na slovensku sa to tiež dá objednať ak máte záujem napíšte mi správu dám vám bližšie info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 12.9.2014 o 20:41

Hekler náš zákon je asi jiný já musím mít zbraň v pouzdře pouze v hromadných prostředcích dopravy jinak ne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.9.2014 o 19:49

Hekler konečne odborné a múdre slová . Stotožnujem sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 12.9.2014 o 13:30

nechcel som sa zapájať, ale už to tu nemôžem čítať ... zo zadanej otázky je jasné že moravan sa pýta o radu na držiak zbrane do auta (asi na prepravu počas jazdy v poľ. revíri kde poľuje) čo je možné ale za dodržania hľavne zákona o poľovníctve .... dobré nápady tu kvitujem ... ale všetkým čo tu píšu bludy o tom ako prepravujú alebo chcú prepravovať v autách svoje zbrane na poľ. účeli počas jazdy autom v revíri s nábojmi v hlavni doporučujem dobre si prečítať v zák. o poľovníctve § 62 ods. 5,8 a 9 ... dodržiavať ich samozrejme nemusia ... je to ich vec ťažko sa to kontroluje ale prestante tu zavádzať ostatných poľovníkov že je to dovolené ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mikole, 12.9.2014 o 11:28

Každý si zbraň prepravuje ako mu je najvýhodnejšie, pri ceste do revíru má byť vybitá v púzdre alebo v kufri. Ale privítal by som nejaký dobrý nápad na držiak zbrane na prevážanie v revíri, kedy ju chcem mať po ruke. Závisí od druhu zbrane, či ju mám s nábojom v komore alebo len pod záverom. Držiak na zbraň by mal byť taký, aby zbraň mohla byť na mieste spolujazdca, pažba na podlahe a držiak primontovaný niekde na prístrojovej doske podľa druhu auta. Môže byť aj na dve zbrane. Prípadný spolujazdec by ich mal medzi nohami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 10.9.2014 o 9:46

Ja zbraň prepravujem v kurfri (lada niva zadné sedadlá von) zásadne v puzdre na zbraň zásobníkom dole na mäkkej podložke vystuženú nastreľovacími vakmi z jednej aj druhej strany. Keď ju obložím ešte batohom a spacákom ktorý mám vždy v aute...ani sa nepohne, ani v ťažkom teréne, zybtočne riešiť, univerzálne riešenie neexistuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 8.9.2014 o 12:04

odkaz ...veľmi jednoducho a lepšie si to dokáže upraviť šikovnejší majster doma. Tento odkaz platí pre Trubiak a tých ktorý pochopili debatu ako ja ;-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off buldozer, 8.9.2014 o 8:32

Agbar dal foto na držiak, ale nedal odkaz. Toto vieš zavesiť ako za predné sedadlá tak aj na zadné, 52,8 € aj s poštovným z Rakúska, u nás som ich videl za 61€ bez poštovného. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 10.8.2014 o 13:57

agbar ano keby sa držiak vylepšil nebolo by nič otlčené len ten na fotke je asi polotovar . Otazka bola " drzka zbrane pri jizde automobilem , aby nemusel byt polozena na zadnich sedadlech" Položená nie je ale stale je na zadných sedadlach . To by som mal radšej v púzdre ako v tých otlkačoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 10.8.2014 o 6:54

Edu, tu zbran visi na operadlach zadnych sedadiel, teda nie je polozena. Kde ty vidis, ze v zadani temy je, ze zbran chce mat poruke strelbyschopnu, na to uz narazaz ty. Malinko tie drziaky vylepsit a nebude nic otlcene. Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 9.8.2014 o 23:30

agbar to je dosť malo lebo stale je zbran na zadných sedadlach ešte k tomu poriadne dotlčená ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 9.8.2014 o 21:54

niečo také ? Drzak zbrane do auta - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 9.8.2014 o 21:35

kaci123 ty si nemyslíš že zadavateľ sa pýta na držiak do auta ??? Nuž zopakujem ti otázku : Dobry Den zajimalo by me jake pouzivate drzka zbrane pri jizde automobilem , aby nemusel byt polozena na zadnich sedadlech atd... diky za napady . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 7.8.2014 o 13:22

Ja si myslim ze zadavatel temy sa pyta na drziaky do auta. Ja pouzivam doma vyrobeny v tvare S. Na jednej strane je pena kde sa da zbran a druha sa umiestni do diery, ktora vznikne po vybrani opierky na hlavnu, na zadnom sedadle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off urssus, 7.8.2014 o 9:51

Edu, ked som nemal na puske handspannung, tak som nosil pusku v aute zasadne vybitu, s nabojom pod zaverom, kvoli bezpecnosti, ako hovoris. Na druhej strane si myslim ze jediny bezpecny sposob nosenia zbrane je v nabitom stave. Ale to uz je offtopic. Podla mna je prakticke mat pusku v drziaku, aj ked je vybita, pretoze sa predide jej poskodeniu pri prudkom brzdeni a pod. Myslim si, ze to je hlavny ucel drziaka na zbran v aute. Neviem sa zbavit pocitu, ze tvoja argumentacna baza je demagogicka - spolocna polovacka, preprava zbrane a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 7.8.2014 o 9:25

zadávateľ témy zrejme myslel, ako sa dá bezpečne prepravovať zbraň vo vozidle, keď sú zadné sedadlá obsadené ďalšími osobami.. Ja som už napríklad videl prepravovať zbrane aj na upravených strešných nosičoch :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 7.8.2014 o 8:13

Pani tu ide održiak zbrane a nie tie váš poučky .čiiiitať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 7.8.2014 o 0:17

urssus niet spôsobu lovu zveri , ktorý by umožňoval mať guľovnicu pripravenú k strelbe v automobile .system handspannung je fajn vec ale zákon naň nemyslel . Odhliadnuc od toho že nejeden poľovník si už dával robiť strešné okno to v lepšom prípade . Samozrejme , že sa to robí s tým sa stotožňujem ale rovnako sa striela pri baterke atď. Možno že dve hodiny po západe a dve hodiny pred východom slnka niekto vidí aj bez baterky :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2014 o 0:11

odkaz 25. Bezpečnostné predpisy pri zaobchádzaní so strelnou zbraňou a strelivom, úschova zbraní : 2. Na spoločnej poľovačke nosíme zbraň mimo pohonu so sklopenými hlavňami, guľovnicu s otvoreným záverom ....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 6.8.2014 o 23:48

Tak to som sa dozvedel novinku . Ja som si naozaj myslel že v aute musí byť zbraň vždy vybitá ! Držiteľ zbrojného preukazu je povinný , prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore Myslíš že automobil je miesto kde možno použiť poľovnícku zbraň ??? Skus sa opýtať právnika či máš dobrý výklad . V revíri ano môžeš mať zbraň nabitú . v automobile nie . Zákon č. 274/2009 Z. z. o poľ. a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 72/2012 Z. z. a zákona č. 115/2013 Z. z. § 62 Zaobchádzanie so strelnou zbraňou (5) Zbraň na poľovné účely možno nabiť až po začatí individuálnej poľovačky (8) Poľovník je povinný vybiť zbraň c) pri ukladaní a preprave v dopravnom prostriedku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Turbiak, 6.8.2014 o 22:44

Edo , jazda autom po reviri pocas polovacky sa nepovazuje za prevazanie zbrane :D a ked uz pises o prevazani.. v ktorom zakone sa pise ze zaver musi byt mimo zbrane ?? neviem ake zakony su v Haluziciach ale u nas plati § 28 pismeno m, Držiteľ zbrojného preukazu je povinný , prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu , to znamena ze ked si v reviri ako polovnik z platnym polovnym listkom a povolenkou , tak revir to je to miesto kde tu svoju flinticku uz mozes nosit nabitu s nabojom v komore :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off urssus, 6.8.2014 o 22:03

Edu, neviem preco sa neviem zbavit pocitu ze ta bavi byt neprijemny.... Ja ked sa presuvam po reviry autom, mam rad pusku pripravenu k strelbe. Bezpecnost je vyriesena systemom handspannung. Nejde o to, ze by som potreboval lovit zver tak ze vyskocim z auta a strielam, ale mam potrebu mat zbran v pohotovosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Edu, 6.8.2014 o 21:28

Pri prevážaní zbrane treba mať zbraň vybitú bez záveru v puzdre . Na Slovensku je to povinnosť . Predpokladám že ty ju chceš mať nabitú aby si ju mohol rýchlo schmatunúť keď niečo uvidíš :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov