Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Podpisanie polovneho chotára - diskusia

autor: off kotulko
pridané: 7.5.2014 7:43

Debatoval som s kamarátom polovnikom o podpisani vykonu a prava polvnictva v nemenovanom pol.združeni.No a kamoš mi vravi že sa im polnohospodarske dr. vyhraža že im nepodpiše zmluvu o najme a podobne.Ma nato pravo to polnohospodarske druzstvo?aj ked nie je vlasníkom pôdy ale len uživatelom?


počet zobrazení: 7 457
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 121 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mackoalex, 21.5.2014 o 15:39

Ja len tolko, že skôr či neskôr vo všetkých revíroch na Slovensku budú musiet spravit Zhromaždenie vlastníkov a podla mna môžu byt dvojaké tieto zhromaždenia. Jedno také kde o PR sa uchádza iba jeden záujemca teda PZ či PO a týto zvolávatelia majú štastie, lebo stačí ak disponujú nadpolovičnou vetčinou z výmeru PR a majú po problémoch, a druhý typ zhromaždenia je ak o PR sa uchádzajú najmenej dvaja záujemcovia a myslím si že táto diskusia je práve o takomto zhromaždení ak som dobre pochopil titulnú otázku tejto témy od kotulko, či nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.5.2014 o 10:05

škoda tu čo písať, niektorí neovládajú ani základné pojmy a tak to aj vyzerá - pivná debata pred záverečnou. dokonca plnomocenstvo sa vymáha... len čo sa tu blbnú ľudia, čo sa chcú niečo dozvedieť. už to vyzerá na zámer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2014 o 10:04

Rišo, Hekler to vystihol, vystihol prečo táto debata nie je zbytočná .. lebo je na výstrahu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 21.5.2014 o 9:44

chlapi nebláznite ... ako by sa asi dvaja zapísali do listiny prítomných ? čo by tam robila mandátová komisia ak by to dovolila ? a na čo by tam bol notár ? takto môžu konať len špekulanti ochotní klamať vlastníkov a aj starých poľovníkov v revíroch keď ich chcú o revír pripraviť... ale tri roky je dlhá doba ...... končím lebo mi to dvíha tlak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 21.5.2014 o 9:01

re visegrad: idem to pozrieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 21.5.2014 o 9:01

Dušan presne tak som to myslel. Môžeme tu debatovať o tom donekonečna, každý má svoj názor a svoje právne vedomie. Aj keby sme sa na to opýtali 5 právnikov, tak min traja budú mať na to rozličný názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 21.5.2014 o 8:34

To by bol fakt vrchol, ak by Ferko i Jožko hlasovali za obe strany :) Vrchol zmätkov. Všegráduš asi myslela situáciu, ak Ferko bude hlasovať v prospech jedného subjektu a Jožko v prospech iného. Myslím si, že takého hlasovanie je zmätočné t.j. ako by ani nebolo a celý cirkus môže začať odznova, potom ako sa vyjasní situácia so splnomocneniami. Ferko a Jožko môžu hlasovať len spoločne akoby hlasoval len jeden z nich, t.j. len jeden splnomocnenec len s jedným splnomocnením. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 21.5.2014 o 8:10

Re. pandur o 7,57: Konkrétne je porušený §5 ods.5 , lebo je nesúlad v listine prítomných, treba tento odstavec3 riadne preštudovať lebo je kúsok komplikovaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 21.5.2014 o 7:59

Duško toto je už debata oničom, určite si to každý ošetrí tak, že bude len jedno splnomocnenie. Ja som len poukazal na to, že splnomocnení môže byť XY bez toho aby sa porušil zákon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 21.5.2014 o 7:57

visegrad, ja to chápem aj bez právnického vzdelania, ide o to že majiteľ pôdy môže podpísať aj xy splnomocnení bez toho aby porušil zákon, tak ako píšeš Ty. Ide o to ako sa s tým splnomocnitelia vysporiadajú. A ako môže byť porušený § 5 nechápem. Príklad mám pôdu o výmere 5 ha, podpíšem splnomocnenie Ferkovi aj Jožkovi, ale môžu hlasovať len za tých mojich 5 ha či už za jednu ale za druhú stranu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 21.5.2014 o 7:33

Re: Pandur o 20,26 : Predpokladom musí byť že splnomocnenci nebudú konať spoločne, tak §31 ods.3 OZ. Predsa ak vymáhajú od toho istého vlastníka dvaja splnomocnenie tak určite nie preto že chcú konať spoločne za jeden PZ, ale každý za svoju PZ. A po druhé, na zhromaždení môže byť len tolko "mandátov" akú má výmeru polovný revír a ak na ten istý pozemok majú mandát dvaja aj ak chcú hlasovať za tú istu vec tak už je viac mandátov ako výmera revíru takže je porušený §5 zákona 274/2009. Dúfam že pre normálne uvažujúcich diskutérov natoto netreba právnické vzdelanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 21.5.2014 o 5:55

A ten, kto to urobí (nechá sa zastupovať viacerými splnomocnencami súčasne) nemá záujem vec riešiť, ale komplikovať. Možno to urobí z nevedomosti, možno aby si pridal na dôležitosti, však dôležití nevzdelanci sú chlebom našej spoločnosti. Peniaze na spory sa vždy nájdu a právnikov niekto živiť musí. Niekto dôležitý :) Apple, prečo ťa trápi šírka sukne tajomnej madam z Vyšegrádu a nie radšej šírka obručí okolo našich hláv? Už si dávno nikoho nezosmiešňoval a preto si pripadáš menej dôležitý? (šašo) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pandur1, 20.5.2014 o 22:26

Dusko to sice moze byt pravda, ale podla OZ ta mozu v jednej veci zastupovat aj viacere osoby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.5.2014 o 22:15

Splnomocnenie (aspoň ja to tak chápem) znamená nechať sa v nejakej veci (úkone) zastupovať inou osobou, teda nie inými osobami, ale len jednou osobou. Ak sa niekto nechá zastupovať v jednej veci viacerými osobami poruší tým minimálne zákon zdravého rozumu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 20.5.2014 o 20:26

visegrad, aký zákon porušuje ak dá splnomocnenie dvom, alebo viacerým osobám? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.5.2014 o 16:46

visegrad, vysvetli prosím, čo ťa vede k neustálemu zavádzaniu? čo ti vadí, prekáža??? ak sa nevieš zmestiť do sukne, nie je to chyba tu niekoho! nevieš vôbec nič o diskutovanej problematike! dookola len trepeš hlúposti, neviem to ani ináč pomenovať. Plnomocenstvo možžno udeliť aj niekoľkým splnomocnencom spoločne. Ak v plnomocenstve udelenom niekoľkým splnomocnencom nie je určené inak, musia konať vššetci spoločne. je na zamyslenie, prečo sa neustále snažíš diskusiu rozvrátiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 20.5.2014 o 16:18

Goret o 12,00: velmi dobre to chápeš a je to tak, len sa nedaj oblbnút hlúpostami čo tu niektorý píšu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 20.5.2014 o 16:12

Niektorý tu strašne zavádzajú a klamú . Príspevok dnes o 11,23 je absolútne zavádzajúci a ktvrdí že " jeden vlastník môže dat takéto splnomocnenia aj viacerým osobám ".Vlastník ktorý podpíše na tú istú vec alebo konanie dva splnomocnenia pre dvoch splnomocnitelov porušil zákon.Samozrejme že z pravidla ludia teda vlastníci podpíšu každému kto ich požiada o splnomocnenie lebo ich táto téma väčšinou nezaujíma, a potom na zhromaždení majú na ten istý pozemok dvaja mandát čo je samozrejme tiež protizákonné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vepord, 20.5.2014 o 13:12

pripájam odkaz na znenie zákon, zatiaľ nepodpísaného prezidentom odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.5.2014 o 13:04

vepord, že splnomocnenie nemusí byť overené a že môže byť viac splnomocnení viem. Ja som sa pýtal na ten odpredaj a vlastníctvo pôdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.5.2014 o 12:33

Hlas vlastníka má váhu pomernej výmery jeho pozemkov v revíri. Dá sa tento hlas rozdeliť medzi viacerých splnomocnencov, akým spôsobom? Je relevantné mať viac splnomocnencov na hlasovanie v tej istej veci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vepord, 20.5.2014 o 12:21

re goret Nie. Môžeš mať splnomocnencov koľko chceš. Rozhodujúce je ako hlasujú, ale to je už trochu vyšší právny level. Dôležité je či sú alebo nie sú plné moci relevantné, prípadne či boli alebo neboli účinne vypovedané atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.5.2014 o 12:20

len doplním: na plnomocenstvo pre tieto potreby sa overenie podpisu nevyžaduje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.5.2014 o 12:00

OK, mať však viarero splnomocnencov pre tú istú vec je v rozpore so zákonom, vzhľadom na skutočnosť, že splnomocnenci môžu konať rôzne, z toho mi vyplýva, že viacero plných mocí v tej istej veci je akoby nebola žiadna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vepord, 20.5.2014 o 11:23

re: goret a pandur1 Skutočnosť či je alebo nie na plnomocenstve úradne overený podpis nijako nerozhoduje, nakoľko jeden vlastník môže dať aj takéto plnomocenstvo viacerým osobám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.5.2014 o 5:42

vylepším višegrádsku dilemu o otázku: ktoré z nich má podpis splnomocniteľa (tu vlastníka pozemku) overený notárom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 19.5.2014 o 22:28

písomne udelené splnomocnenie sa môže odvolat tiež iba písomne doručením druhej strane a je tiež rozhodujúce aj to či je udelené na dobu neurčitú či určitú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off visegrad, 19.5.2014 o 22:19

práveže to tak celkom nie je právne v poriadku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.5.2014 o 22:18

presne na toto som myslel, takisto môže podpísať splnomocnenie aj inému s dodatkom, že to prvé splnomocnenie ruší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 19.5.2014 o 22:11

splnomocnením od vlastníka pozemku ktoré je v súlade s právnymi predpismi, si zýskal mandát na zhromaždení vlastníkov polovných pozemkov s ktorým môžeš hlasovat pri rozhodovaní na zhromaždení.Samozrejme že ak sa dostavý vlastník osobne, tak ti to splnomocnenie vypovie a stratíš mandát a vtedy bude hlasovat on a nie ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.5.2014 o 22:00

Jasné, že nemôžu mať dvaja splnomocnenie na zastupovanie, to je OK, ale je to len splnomocnenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.5.2014 o 21:59

a čo ak sa vlastník pôdy rozhodne, že bude na zhromaždení osobne. Inak: Prečo sa nedá zrušiť mandát? Kde je napísané, že sa mandát nedá zrušiť. Podľa mňa je to len splnomocnenie na zastupovanie, či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 19.5.2014 o 21:59

...apropó, pre apple a veporda iba tolko, že mna nikdy nezaujíma kto reční či píše,ale to, že čo píše a hovorí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off visegrad, 19.5.2014 o 21:54

Pandur, mandát sa už zrušit nedá, ale najskôr ho musíš zýskat, predsa nemôžu mat mandát na ten istý pozemok dvaja zástupcovia vlastníka, a ver mi Pandur že jeden znich je právne neplatný a to bude rozhodujúce na Zhromaždení,že kto zýska nadpolovičnú väčšinu potrebnú na rozhodovanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.5.2014 o 21:05

vepord odkaz o 18.5.2014 o 21:22 add.4 nevidel som ešte schválený zákon o nadobúdaní pôdy, ale nepochopil som čo si napísal. Ja keď vlastním pôdu musím byť poľnohospodár. Alebo si to len zle naformuloval, že ak chcem predať pôdu nemôže hocikomu len poľnohospodárovi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.5.2014 o 21:00

visegrad odkaz o 18.33 h - akým právnym spôsobom sa dá mandát zrušiť, existuje v zákone niečo také? Podotýkam mandát na zastupovanie majiteľa pôdy resp. pozemku na zhromaždení vlastníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.5.2014 o 18:47

visegrad, tak máš sukňu či nie? to nie je invektíva! to je tvoj profil! poučuješ tu, zavádzaš čitateľov klamnými tvrdeniami, ani len môj nick nechceš napísať správne... škoda sa aj k vyjadrovať. ja tu prispievam preto, aby som pomohol ľuďom, na rozdiel od teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vepord, 19.5.2014 o 18:41

No musím dať applovi za pravdu. A čo sa týka teba visegrad ja mám rád rovnosť zbraní, t.j. ak máš záujem ešte so mnou diskutovať budeš musieť odhaliť svoju identitu lebo skrývať sa za prázdny nick a polemizovať o právnych otázkach zásadného významu na ktoré neexistujú relevantné judikáty anonymne je trochu trápne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 121 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov