Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spoločnosť Remington Arms oznámila dobrovoľné stiahnutie výrobku - diskusia

autor: off Rempo
pridané: 15.4.2014 12:41

Dávam do povedomia článok v prvom príspevku.

počet zobrazení: 5 441
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 15.4.2014 o 16:18

Majko su to presne take iste hracky ako vacsina europskych zbrani tej triedy ale za lepsie ceny a navyse sa neboja priznat verejne potencialnu teoreticku chybu aj ked sa v praxi nemusi prejavit ale mohla by sa a urobit napravne opatrenia...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-53 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off SIAD, 15.4.2014 o 21:34

motaq, ja nepochybujem o tvojich slovách ani o tvojom svedomí, aspoň z diskusíí som si o tebe utvoril kladný názor, aj keď ťa osobne nepoznám, reagoval som na to čo si o 19.36 napísal ..."Zober si napriklad europsku znacku ktora ppnuka zbrane tejto kategorie, par diskusii dozadu sa tu o nej pisalo. Kolko problemov mali zakaznici s udernikmi, zasobnikmi a ako sa k tomu postavila tato europska vyrrabajuca " nehracky"? Nijak, nech si to vyriesi zakaznik sam" ... domnieval som sa, že si sa s tým problémom osobne stretol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.4.2014 o 21:24

SIAD nijak si neprotirecim. Ja kazdu reklamaciu, riesim s vyrobcom resp. so zastupcom pre SR. za seba mozem prehlasit, ze od kedy predavam zbrane som na rossler a ani remingtom, pri zbraniach ktore som predal ziadnu reklamaciu nemal, takze ani rossleru a ani remingtonu nemal co reportovat. v ziadnom pripade, som mojimi prispevkami nechcel ani zhodit rossler a ani velebit remington. Do uvahy treba brat aj skutocnost akej povahy je potencialna zavada.... v kazdom pripade, remington berie potencialnu zavadu uvedenu v odkaze vazne a rozhodol sa to riesit podla mna najtransparentnejsim a najprofesionalnejsim sposobom ako sa to riesit da. V kazdom pripade mi islo hlavne o to reagovat na prispevok od Majka: to su tie americké hračky Remington, Weatherby a pod. :)", ktory ja povazujem za znevazovanie svetoznamich znaciek. Zaroven som chcel poukazat, ze vyrobca na to, ze nie len americke "hracky" mozu mat casto sa objavujuce problemi, ktorych riesenie vyrobca pojme inym nie az tak verejnym pristupom, predpokladam totiz ze aj rossler ci iny vyrobca chyby objavujuce sa na jeho zbraniach riesi v pripade reklamacie individualne ako aj tym ze robi zmeny v ramci vyrobneho procesu, len to nerobi tak verejne ako to urobil remington. Samozrejme tu treba brat do uvahy aj povahu a pripadne nasledky tej ktorej zavady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 15.4.2014 o 20:47

majko Ty si mal byť minimálne vývojár v niektorej z renomovaných zbrojoviek, Ty EXPERT...už som nevedel na tie výroky nereagovať. Ja keď sa nevyznám aspoň netrepem dve na tri. Však dovez Ty a daj nám to za nákupné ceny... Som dohovoril pozdravujem LLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off SIAD, 15.4.2014 o 20:24

motaq, sorry ale trochu si protirečíš, predpokladám že nárážaš na diskusiu o problémoch s Rosslerom , ako predajca by si mal upozorniť dovozcu že je akýsi problém, ak to nerieši upozorniť výrobcu, ak to nerieši ani ten v krajnom prípade nepredávať zákazníkom značku alebo typ zbrane ktorá je nejakým spôsobom závadová a tým by si prispel k proklientskému riešeniu ktoré obhajuješ v prípade Remingtonu alebo sa mýlim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.4.2014 o 19:47

A este k zvolavacej akcii ako takej. Napr. V automobilovom priemysle je to uplne nornalna a bezna prax, ze ak vyrobca objavi potencialne riziko tak urobi zvolavaciu akciu a necaka na to pokial sa nieco udeje. Aj tu sa najdu znacky ktore vsak priamo tuto skutocnost neoznamia ale potencialby problem odstrania potajme napr pocas prehliadky a zakaznik ani nema sajnu .... znovu si odpovedz co je serioznejsi a profesionalbejsi pristup. Remingtonu sa ani necudujem, ze aj napriek tomu, ako napisal Turbiak, tento problem sa bezne neobjavuje su taky opatni. Vacsina tych zbrani sa predala urcite v US a dobre vieme ako to tam funguje so sudmi ked dokaze sud vyhrat osoba, ktora susila macku v mikrovlnke a zalovala vyrobcu za to ze to macka neprezila lebo to nebolozakazane v navode. Od vtedy sa v navodoch objavuje veta dont dry pets - nesuste zvierata. Takze opatrnost je na mieste.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 15.4.2014 o 19:36

Majko vobec si ma nerozladil. Okrem toho nie som len predajca ale aj dovozca takej znacky. Ako predajca predavam v zasade akekolvek dostupne zbrane ktore si zakaznici ziadaju. V kazdom pripade postup remingtona povazujem za viac ako seriozny. Remington 700 patri vo svojej triede medzi najpredavanejsie zbrane na svete. Serioznost americkej znacky sa prejavila aj tymto priamim a nic nezatajujucim a nezahmlivajucim sposobom. Este raz to zopakujem je to ppdla mna cista hra a seriozny pristup. A ked hovoris o tej kvalite a problemoch a pristupe. Zober si napriklad europsku znacku ktora ppnuka zbrane tejto kategorie, par diskusii dozadu sa tu o nej pisalo. Kolko problemov mali zakaznici s udernikmi, zasobnikmi a ako sa k tomu postavila tato europska vyrrabajuca " nehracky"? Nijak, nech si to vyriesi zakaznik sam, a ak sa nahodou odhodla to reklamovat tak mu to potom poriesime.....ale kolko je takych majitelov zbrani co si to riesilo sami.....a to nie je jediny europsky priklad.....no a teraz si odpovedz ktory pristu vyrobcu je profesionalnejsi.... a este na zaver ja psobne poznam noekolko ludi co maju remington 700 a bez problemov....takze neglobalizoval by som to. A k tomu dovozu neboj nebolo by to take vyhodne ked by si zaplatil vsetky dalsie poplatky ako dovoznu, vyvoznu licenci, dopravu ald. Zbran nie je puskohlad a nie je take jednoduche ju poslat postou ako hracku, ktoru niekto nazyva "nocne videnie" za 400eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Turbiak, 15.4.2014 o 18:20

majko82: napis prosimta konkretne aky remington a co sa mu kazi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off majko82, 15.4.2014 o 17:21

sto ludí sto chutí , ale mne prídu tie americké zbrane trošku také labilné . a Motaq prepáč asi som ťa trošku rozladil keďže si predajca jednej takej značky , to som nechcel :) len mám takú skúsenosť že na tých amerických hračkách sa dosť často objavuju závady ako problémy zo spúšťou zo záverom s poistkou a tak , samozrejme aj na europskych zbraniach sa také stáva . uvediem len jeden príklad , kamarát má remingtona už 5 rokov a každý rok ide s ním dva krát do servisu lebo sa mu niečo pokazí aj keď je to maličkosť ale mňa osobne by to sralo , ja som naučený že ak flintu nastrelím , nastavím napináčik tak mi to bude všetko spolahlivo fungovať min 10 rokov. a ešte k tomu čo si napísal že tie zbrane su za lepšie ceny , k tomu len tolko že škoda že sa flinta nedá objednať z ameriky to by len boli lepšie ceny :) pred nedávnom ma trénoval jeden predajca nočákov z východu že on je hlavný dovozca a podobne , narobil mi všeliaké zľavy a dostal som sa na cenu 800 eur , nakoniec som nočák objednal priamo z usa od výrobcu a po zaplatení cla , dane a dopravy som mal nočák za 400 eur :)) preto je škoda že zbrane sa objednať nedajú to by fakt boli parádne ceny , potom by som si takú americkú flintu kúpil :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.4.2014 o 16:18

Majko su to presne take iste hracky ako vacsina europskych zbrani tej triedy ale za lepsie ceny a navyse sa neboja priznat verejne potencialnu teoreticku chybu aj ked sa v praxi nemusi prejavit ale mohla by sa a urobit napravne opatrenia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

off Turbiak, 15.4.2014 o 14:14

Nezapodieval by som sa tym , vsetky 3 skrutky su tam zaistene voci povoleniu pojivom ktore ked chcete odstanit , musite to nahriat nad plamenom , je mozne za tam toho sajrajtu dali viac ,niekto sa s tym babral a vystrelilo mu to neumyselne,, ale cela tato vec sa tyka tak Ameriky , kde vyhrate sudny spor aj na tom ze ste tucny a na vine je akoze McDonald , a navise to obdobie : 1. mája 2006 do 9. apríla 2014. to je sialena doba za ktoru museli byt vyrobene stotisice az nie miliony kusov .. za tuto dobu som nastavoval X-Markov nespocetne a nikdy nebol problem aby to samo odpalilo - len to treba vediet dobre nastavit a zaistit Loctitom, este by som total ze akykolvek napinacik sposobil mnohonasobne vyzsi pocet neumyslenych vystrelov ako ktorykolvek iny spustovy mechanizmus - Nie pre srandu sa v amerike nepouziva- to by sa tam kazdy sudil ze zbran mu sama vystrelila ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off majko82, 15.4.2014 o 14:04

to su tie americké hračky Remington, Weatherby a pod. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-53 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM