Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spoločnosť Remington Arms oznámila dobrovoľné stiahnutie výrobku - diskusia

autor: off Rempo
pridané: 15.4.2014 12:41

Dávam do povedomia článok v prvom príspevku.

počet zobrazení: 5 412
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 15.4.2014 o 16:18

Majko su to presne take iste hracky ako vacsina europskych zbrani tej triedy ale za lepsie ceny a navyse sa neboja priznat verejne potencialnu teoreticku chybu aj ked sa v praxi nemusi prejavit ale mohla by sa a urobit napravne opatrenia...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off millos, 18.4.2014 o 14:43

S tými stránkami, čo posielajú na faktúru som to asi "pohnojil", prišlo mi veľa správ, sms...aby som dal adresu. Mne z tých stránok už posielajú zľavové kupóny, body, som častý návštevník. Bohužiaĺ, treba mať pochopenie, už to viackrát neurobim, takto pred pár rokmi som dal adresu známym, tí to posunuli ďalej, naobjednávali si tovar z týchto stránok na faktúru, na kadejakých bezdomovcov...samozrejme nezaplatili, a cudzinci si potom vytvoria obraz o Slovákoch. Po týchto skúsenostiach samozrejme, tovar pošlú, ale platba vopred. Niet sa čo čudovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 18.4.2014 o 13:37

Pandur: Viem, že sú problémy, tie ich nové zákony sú ne veľmi Európanom naklonené. Naposledy som objednával minulý rok, niekedy v októbri, matrice, bushing.krúžky, comparátory...všetko mi prišlo do dvoch týždňov na colnicu. Teraz som zásobený všetkým, akurát dokupujem strely, prachu mám cca 5kg...tak 2-3 roky vydržím poľovať a aj odstrieľam všetky naše súťaže s muníciou... nejako ma to netrápi. A mám nejaké európske stránky, kde posielajú na faktúru dokonca aj na Slovensko, platba po obdržaní tovaru do 15 dní, či už oblečenie, či komponenty na prebíjanie, na zbrane, optika...tak už môžem okašlať celých američanov. Ale dal si mi chrobáka do hlavy, večer vyskúšam objednať pozorovák nočné z tejto stránky...podám správu, či to prejde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 18.4.2014 o 12:38

milosskus teraz objednat bez licencie a asi 1 cm hrubej kopy papiera hoc aké nocne videnie. Teraz Ti bez toho nepošlú ani aretačný šrobik na spúšť, lebo je to súčasť zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 17.4.2014 o 22:40

Takze takto...co sa tyka tovaru z USA, su niektore stranky, ktore poslu aj ku nam nocne videnie, a aj na flintu. Do 1.11.2013 nam to chodilo veselo, veeela tisic dolarov sme tam oplieskali...potom amici ako keby dali embargo na vyvoz komponentov na zbrane a zo stranok z ktorych objednavam mi nechceli poslat ani len vodovahu na puskohlad. Nove zakony im to zakazuju. Co sa tyka Majka, budem objektivny, amici poslu nocne na flintu, ale len 1.generaciu, to neuviedol v prispevkoch....dvojku nie. Co sa tyka ceny, stalo sa mi, ze mi opreli zlavu aj 40% na pozadovany druh tovaru, ale to sme robili objednavky velmi casto a kazda bola nad 2500$. Tu je stranka, s ktorou mam najlepsie skusenosti: odkaz Dlhsie som neobjednaval, treba skusit. Co sa tyka Remingtonu, porovnavat model 770 a 700 je nezmyselne. 700-vka je velmi slusna zbran, nejakych par rokov mam s nou odpolovane...teraz je prerobena na sutaznu pusku na "Long range". A nemal som s nou ziadny problem. Na sutaziach je Remi 700 asi najviac zastupeny a nepocul som od nikoho nic negativne a to maju tie pusky kvantum ran za sebou a vacsinou naspikovaneho streliva, co moze potvrdit aj kolega tu z fora, striela Sendero, hlaven ma uz nejaku tisicku za sebou a ta "HRACKA" sa umiestnuje na sutaziach medajlovo. Co sa tyka tej zavady, uz som zachytil na US forach, ze sa jednalo o zle tovarenske nastavenie spuste. Co pri tom objeme pochopim. Ako pisal Turbiak, su to dobre spuste, daju sa slusne vyladit a pri zafixovani aretacnych sroubov, ja to robim epox.lepidlom, sa to neuvolni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 17.4.2014 o 17:17

Ono je rozdiel,ked si niekto ošahá a skúsi REM 770a R700.U toho prvého modelu to prirovnanie aj sedí,ale zrovnávat to s R700 sa nedá.A koniec koncov je tu už pár majitelov SAVAGE AXIS XP,kde pri cene 500 EUR JE CELKOM SLUšNá PRACOVNá FLINTA,bez akýchkolvek funkčných problémov ako u CZ.A ak budú nejaké praktické skúsenosti s WV séria 2 a neobjavia sa žiadne závady,tak má tá zbran vynikajúci pomer cena-výkon,či už v plaste alebo v dreve.Takúto zbran už asi tažko niekto može nazvat hračkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off harad24, 17.4.2014 o 16:51

Ahojte, ja ju mam skoro 2 roky, Remington 700 SPS, 30-06, zatial len spokojnost, dobra hlaven,vyborna presnost, dobre tovarensky nastavena spust bez potreby doladenia. Vyborna zbran za viac ako dobru cenu. Aj mne sa pozdava takyto pristup firmy,ked verejne priznala problem, nie ako spominane priklady zatajovania problemov od inych (zvycajne europskych) firiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off corazon, 17.4.2014 o 15:37

Mohol by sa k téme vyjadriť niekto, kto s takým remingtonom poľuje? Nejak tá diskusia skĺzla ku nočákom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 17.4.2014 o 14:10

pandur možno ten nočák bol z druhej ruky :D potom by aj cena sedela...Ale venujme sa téme..i ked ten link bolo vhodné dať napr. do odkazovača ako zakladať tému..potom vznikajú príspevky ako:to su tie americké hračky Remington, Weatherby a pod. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 17.4.2014 o 13:19

nepotrebujem sem nič vešať , ale inak kľudne sa zastavte po veľkej noci , rád vám všetko ukážem , máte to ku mne na skok , pozval by som vás aj hneď ale momentálne sa balím na chatu s priateľkou . ale po velkej noci som doma , otvorím aj fajnovú Pálavu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.4.2014 o 13:17

Ver tomu že mi sa na poľovačke nestretneme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.4.2014 o 13:16

a este niečo, prečo sem nezavesíš tú stránku kde si zohnal ten nočák za polovičnú cenu, veď sa podel s priateľmi (mňa už medzi nich nepočítaj) možno by si ich aj oni objednali bez licencie a za 400 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 17.4.2014 o 13:16

pán pandúr , raz sa niekde stretneme na polovačke tak vám ukážem doklady o kúpe , od dnes ich budem nosiť v dokladoch :) a hej treba sa naučiť čítať :) všetci nemôžu biť taký chytrý a vzdelaný a vedieť všetko o zbraňiach , strelive a optike tak ako vy . klobúk dole :) pekný deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.4.2014 o 13:11

Ja sa žiadnymi daňovákmi nevyhrážam, to bolo len suché konštatovanie, a ked to niekto nepochopí a nevie čítať, je to jeho problém. Samozrejme že si nepočul o licencii, keď si žiadny nočák z USA neobjednal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 17.4.2014 o 13:03

hlasno sa smejem aj ja , jeden pán sa tu oháňa políciou a druhý zase daňovákmi :)a to že na nočák z usa treba vývoznú licenciu to som tiež ešte nepočul . a ešte pána poopravím ja som ani raz nenadával na americké zbrane , len som napísal svoj názor že mi prídu dosť slabé a labilné . nech si každý kupuje čo chce a kde chce , ja som si kúpil to čo som chcel a kde som chcel ! majte sa priatelia , odchádzam chatovať tak vám prajem príjemný víkend a v pondelok sa moc neožerte :)Rasťo neboj sa mne ju páni nepokazia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 17.4.2014 o 12:50

nekazte majkovi velku noc :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.4.2014 o 12:42

tu si niekto myslí, že sme drbnutí a že si niekto nevie niečo zistiť a spočítať koľko je dva a dva. Nechcel som reagovať na toto, ale nedá mi to. Asi si niekto myslí, že všetci majú na čele napísané ko..t. Najskôr tu niekto ohovára americké zbrane, pričom nedávno ich v inej diskusii chválil, potom kupuje všetko cez net, pričom v druhej diskusii by cez net nekúpil ani šnúrku do topánok. Má kúpený nočák, nočák na flintu (chodí poľovať do Maďarska haha smejem sa hlasno :-)))), ktoré kúpil cez net v USA za polovičné ceny aj s clom, DPH, vybavením licencie a pod. Zase sa musím zasmiať. Dal som si ten úžasný nočák do vyhľadávača a v trinástich obchodoch nebol lacnejší ako 749 USD, ad. 1. Ad.2 bez dovoznej a vývoznej licencie by určite niekomu poslali tovar, ktorý je zaradený medzi vojenský artikel (myslím to nočné videnie na pušku). Rád by som bol keby sem dal adresu toho úžasného obchodu, odkiaľ mu to poslali. A pre jager68 nie je všetko zlato, čo sa blyští. PS a dotknutá osoba bude ráda ak ho za toto nenavštívia daňováci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off huber, 17.4.2014 o 12:28

Prepačte ,ale ešte malý dodatok k "nočákom": ani v Maďarsku nie je povolené používanie infra ďalekohľadov a puškohľadov na lov, aj lampa je povolená len na výnimku na zabránenie škôd.Žasnem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on goret, 17.4.2014 o 11:00

Jager, možno to Majko nepotrebuje do lesa, ale sa stráženie družstevných lánov kde sa mu poneviera aj dvojnohá škodná. Vrátme sa radšej k téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 17.4.2014 o 8:24

Sila..ja žasnem...nocne,termo,lampy..ja nepouzivam ani baterku(max pri dohladavke alebo presune) nie to nejake tie infra a termo vychytavky.. Jednoducho to nepotrebujem.Staci mi dobra optika a mesiac..a ked nevidim tak nestrelim..ake jednoduche. A pokial viem tak majko82 nie je ziadny raubir co by pouzival takuto optiku niekde,kde je to zakazane... Zdravim vsetkych.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off urssus, 17.4.2014 o 8:07

Tiez som presvedceny, ze vlastnit nocne videnie na puskohlad nie je trestne. Trestne je ho mat namontovane na zbrani. Mimochodom tak isto ako svetlo....a v Madarsku je to povinnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off balance, 17.4.2014 o 8:05

No, pokiaľ si to dobre pamätám, priamo na stránkach remingtonu boli už pred cca 2-3 rokmi videa, kde sa vojaci pôsobiaci v Iraku či Afganistane sťažovali práve na toto. Takže žiadna novinka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 17.4.2014 o 7:42

rempo určite viac ako ty :) a neboj mňa môže vidieť kto chce aj počuť :) Pekný deň prajem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 17.4.2014 o 7:39

majko82, dnes o 6:33 a určite ich máš v tom Maďarsku strelených kopec. Len dávaj pozor, keď budeš v noci strieľať, aby ťa nik nevidel, nepočul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 17.4.2014 o 6:33

chlapci chodím s ním polovať do maďarska na diviaky , tam je nočák povolený , tak neviem čo sa tu všetci vzrušujete ! a pre rempo zdravý si neni asi ty to by bolo tých ludí na tej polícii čo vlastnia nočák na flintu , stačí si pozrieť inzerciu na nete a plus obchody čo to predávajú :) ešte som nepočul o tom že je zakázané vlastniť nočák na flintu ? ak áno tak ma opravte :) ludia čo inzeruju a predávajú sa podla mňa tiež verejne priznávajú že to vlastnia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 16.4.2014 o 17:39

Ups, no zbohom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 16.4.2014 o 17:35

soson čítaj ešte raz a pozorne :) (nočák na pozorovanie , nočák na flintu , nový fotoaparát....... ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 16.4.2014 o 17:28

A KDE PISE MAJKO ZE TO MA NA FLINTU ? :-) LEN TAK NA OKRAJ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 16.4.2014 o 17:25

:) ano,zakon si to priam vyzaduje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 16.4.2014 o 17:23

Vivatvikend dobry postreh ale to by mal používať aj tlmič aby nerušil nočný kĺud nie?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off vivatvikend, 16.4.2014 o 17:17

mozno chodi v noci na strelnicu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Rempo, 16.4.2014 o 17:04

majko82, dnes o 6:40 verejene napísať, že máš doma "nočák na flintu" ty asi niesi zdravý? Nechceš navštíviť najbližšií Policajný zbor a odovzdať im ho aj s tvojím PL a ZP.? Pokiaľ ma pamäť nekalame: Zakázaným doplnkom zbrane je a) tlmič hluku výstrelu, b) zameriavač zbrane skonštruovaný na princípe noktovízora alebo termovízie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Turbiak, 16.4.2014 o 16:23

majko82 : To v ktorej krajine polujes? ze mozes pouzivat ako pises ,,nocak na flintu ,, lebo ked na Slovensku tak neviem ci je rozumne sa tym tak verejne chvalit pod vlastnym menom :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off BLEIKER, 16.4.2014 o 8:24

Tiež si myslím,že REMINGTONsa zachoval viac než ferovo.Netreba chodit ani daleko a stačí sa pozriet na CZ ako to riešila pri závadách s napináčikmi u 527-jedna séria odpalovala ,kedy sa jej zachcelo.Alebo najnovšie pri 557-pekne v tichosti ,aby reklamná kampan nevyšla nazmar.Napríklad na spomínaný model R700 BDL a jeho skúseností s ním je možné opýtat sa priamo chlapa-pána -stefan49-v revíri je s nou častejšie ako v obchode na nákupe a nedá na nu dopustit.Podla jedného kusu nemožem sudit celý typ danej značky.Osobne poznám chlapa,čo chodí s R93 na servis až velmi často,ale netvrdím,že BLASER je nejaká zlá značka.Mal som R700 VARMINT VLS a nikdy ma tá zbran nesklamala,aj ked nemala X-MARK PRO.Ked by som to porovnal s CZ 550 VARMINT-nie je ani to zlá zbran,ale porovnávat ju k R700fakt nejde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 16.4.2014 o 6:40

a ešte pre Lubos2 , prepáč že som ťa nahneval ja nemusím byť ani vývojár ani dovozca , ale nerád sa dávam odrbať o peniaze . za vlaňajší rok a aj začiatkom tohto roku som investoval dosť peňazí do poľovníctva ( fotopasca ,puškohlad mne a mojej priateľke , nočák na pozorovanie , nočák na flintu , nový fotoaparát , kolimátor a kopec ďalších vecí )značku výrobkov uvadzať nebudem , poviem ti len to že som všetko kúpil cez eshop ale zo zahraničia a keby si spočítam kolko by som za to zaplatil u nás a kolko som zaplatil v skutočnosti tak ti poviem že mám ušetrených 1500 eur a to si myslím že je ušetrená slušná suma , prečo by som to mal dať slovenským krkavcom keď to môžem mať vo vrecku a kúpiť si za to ďalšie iné veci . ale to som odbočil riadne od témy takže sa ospravedlňujem a prajem pekný deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 16.4.2014 o 6:25

pre Turbiak , to čo som písal sa jedná o Remington 700 BDL a kazí sa mu na tom všetko , zasekáva sa poistka , náboje mu to nevyhadzuje , spúšť mu blbne , chodí s tým Fraňovi ako na klavír . a pre Motaq ja som napísal len svoj názor a vôbec som nepovedal že to neni od Remingtonu seriozne že zvoláva takúto akciu ! a ešte doplním k tej ,,hračke,, kúpil som si nočák armasight vampire a doplním len tolko že za túto podla teba ,,hračku,, chcel dovozca zo slovenska 800 eur , ja som ju zohnal za polovicu , tu nejde vôbec o tú hračku ale o princíp ! a dokonca ten expert si vyhodil na svoju stránku cenu za tú hračku 970 eur :)) neskutočné.ja len žasnem nad chamtivosťou niektorých predajcov . a blbosť čo mi ešte napísal že on má výhradný servis preto je taký drahý tak to ma dojalo , lebo tak isto ako on tak aj ja keď budem mať problém tak to posielam na reklamačku do armasight servisu a ten je najbližšie v rakúsku . toš môj postreh , praajem vám priateľia príjemné Velkonočné sviatky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 15.4.2014 o 23:09

Výborná príležitosť ,ako sa zbaviť tých nepodarkov ! Predajca je to povinný vybaviť do 30 dní , takže peniažky pekne naspäť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.4.2014 o 22:06

namreh, uplny suhlas.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 15.4.2014 o 22:04

Chlapi ja sa Vám čudujem,čím sa dokážete zapodievať.Myslím že všetka česť Remingtonu že si priznali chybu.Ja ak by som mal remington tak sa len poteším že výrobca sa o mna zaujíma aj potom ako som kúpil jeho výrobok.Nie len predtým. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off motaq, 15.4.2014 o 21:58

SIAD, nie osbne nie, len v diskusiach, aby som upresnil resp. doplnil moje vyjadrenie, to nijak som myslel ze to nijak nepublikoval resp. ja som sa s oficialnou informaciou zverejnenou verejne nestretol, kedze sa tie problemy vyskytuju hlavne na skor vyrobenych a predanych zbrania predpokladam, ze vyrobca interne problem riesil a snazil sa odstranit... rovnako ich urcite v pripade reklamacie zakaznikom riesil a vybavil... takze z tohto pohladu je to OK, len sposob riesenia zvoleny vyrobcom bol iny, samozrejme umoznilo mu to viacero faktorov, jednak povaha problemu, berme to tak moznost samovolneho vystrelu je aj ked sa jedna len o potencialne riziko a nemusi sa prejavit vaznejsia a z pohladu ohrozenia zivota zavaznejsia zavada ako nejake zasekavanie resp. zle vysuvanie nabojov zo zasobnika. druhy faktor je to co som uz pisal, v pripade remingtonu sa najvacsie mnozstvo zbrani predalov v USA, takze tu ina cesta ani nebola, vyrobca sa musi chranit. Predpokladam, ze ak by podobny problem riesil aj rossler tak by jednali rovnako. A dalsia vec preco remington musel volit podla mna takuto verejnu cestu je to, ze nema sancu priamo oslovit vsetkych majitelov zbrani, ktorych sa to tyka. Aj keby si kazdy zakznik, ktory si kupi novy remington zbran zaregistroval u vyrobcu, za ten cas tie zbrane uz mohli zmenit majitela aj niekolko krat takze ina cesta nebola. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM