Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

Absolútne maximálna vzdialenosť streľby - diskusia

autor: on borgeo
pridané: 21.3.2014 13:01

Zaujímalo by ma, aká je absolútne maximálna vzdialenosť pre zodpovednú streľbu na raticovú zver. Sem môžte vkladať svoje príspevky, na akú najväčšiu vzdialenosť ste potiahli spúšť, s akou výbavou a s akým výsledkom.


počet zobrazení: 15 984
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off pepies, 21.3.2014 o 15:08

Nejako mi nedochadza zmysel tejto diskusie. Ten ktorý dokáže zodpovedne strelit na 200m a viac ti tu nenapíše lebo by ho tu zožrali.Jedine v čom ta mozem uistiť že takych ľudí je na tejto stránke veľa,ktorí začínajú tam kde vetšina končí.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 37

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 113 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off millos, 27.3.2014 o 20:13

Jager68: Predpokladám aj ja, že to bola recesia s tým psom na behu, na tú diaľku, lebo odmerať to nie je problém, ale prenášať vertikálne a horizontálne na tú diaľku na behu, pochybujem...ale zase spomenul si niečo o 300wm, pozor, je to vynikajúci kaliber na Long range streľbu, samozrejme popri výborných 6,5x284, 7mmRM alebo RUM, 7mmWSM...vôbec nezaostáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 27.3.2014 o 19:36

springer, ušetrím ti minútku odkaz, inak si myslím že by si to mal mať niekde v hlavičke uložené... springer, dnes o 18:25 Ja osobne používam normu plastik point no 7x64 ale ide o strelu nie o kaliber. pouzil som na lišku srnu,srnca a na diviaka. môj záver :ok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off springer, 27.3.2014 o 18:39

V lese max 60m otvorena krajina 100m spln z posedu 60-80m fakt neviem ako predsadit a nadsadit na 250m na psa alebo lísku. ci mate nastrelene na 250m? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 27.3.2014 o 17:09

Mam kamarata..prebija si,venuje sa strelbe..,,pocita" vyhodnocuje atd atd..teda naozaj znalý problematiky strelby na daleko..optika flinta dialkomer atd atd.vsetko super vybava..zver na 500m bez problemov....nie je problem trafit.( ale nie v pohybe).zaklad je odmerat vzdialenost.. P.S. palo 3006 ,,nemachrujs kal.300WM . na daleku strelbu su ine ovela lepsie kal...ale ak si to vsetko pisal akože recesia...moze byť...pokracuj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carli, 27.3.2014 o 14:17

Vystreliť na pytlačiaceho psa sa dá na akúkoľvek vzdialenosť ,ale nikto mi nemôže tvrdiť že ,,dostal to presne tam kde som chcel" Preto že odhadnúť všetky faktory ovplyvňujúce dráhu strely na vzdialenosť 500 metrov pokiaľ je cieľ v pohybe je len pokus s výsledkom neistým. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off meoptaR1r, 27.3.2014 o 6:34

palo3006 a z vvolnej ruky predpokladam:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 26.3.2014 o 21:40

palo3006 - rob si srandu z palestíny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off palo3006, 26.3.2014 o 21:37

millos cca 8m a dostal rovno na hlavu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 26.3.2014 o 21:27

Nevravím, že čudné, ja poľujem iba s 300wm, ale hovorím o streľbe na zver v pohybe. Diaľkomer mám vždy pri sebe, ale ide o odhad rýchlosti, tam sa človek veľmi ľahučko kopne pri tej vzdialenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 26.3.2014 o 21:19

Neviem co je cudné na strelbe cez 200m . Pouzivam Sauer 202 individual v kal 6,5x55SE, na tom mám Kahles Helia 5- 2,4-12x56 a do 300 m nemám problém, pokial zver stojí. Na pytlačiaceho psa vystrelím, aj keď si nie som na 100% istý zásahom. Mám uz psa na 330m v pokluse. Samozrejme pouzivam dialkomer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 26.3.2014 o 21:02

Palo3006: No daj, koľko si predsadzoval na tých 540m...? A podľa čoho si sa riadil pri predsadzovaní...hm? Ja mám na to žolíka v Notebooku - QL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 26.3.2014 o 20:46

millos mas pravdu je to tak trochu loteria ale da sa to,len netreba podcenovat predsadenie.Ulovil som bežiaceho vlka na 225m a psa/vlčiaka/ tiež bežiaceho na 540m.kaliber 300WM. 180grs. Nosler balistick Tip ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 26.3.2014 o 19:22

Na zver v pohybe na dlhšiu vzdialenosť myslím okolo 300m je veľká lotéria strielať...chlapci boli nedávno v Maďarsku na súťaži, mne sa nedalo/nedošli mi strely z Nemecka, nemal som hotové náboje/, ale spomínali mi, strieľali na pohybujúci sa terč, ak si dobre pamätám okolo 3m/s a vzdialenosť myslím 300m, a je to problém, veľa ľudí, čo to nepozná tresne blbosť, že namier na rypák... tu sa predsadzovalo aj 1,5m s nadupanými magnumami a bolo to málo. A tvojich 200m na kamzíka, gratulujem...túto vzdialenosť ja osobne mám veľmi rád, zver ťa nepočuje, je v kľude aj keď zašuchocem, nie je to nejaká extra veľká diaľka, tá rana sa dá krásne umiestniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 26.3.2014 o 6:52

MILLOS - moja otázka nesmerovala k tomu, že prečo si ulovil psa, o tom sa nebudeme debatovať to je normálne. Nepísal si predtým ako to bolo resp. čo tomu predchádzalo, že si musel využiť inú zbraň. Na pohybujúcu, bežiacu zver (pohyblivý terč ) okrem diviaka na spoločnej nestrieľam. Na odmeranú vzdialenosť diaľkomerom 128 m, 132 m som strieľal Rem 222 úspešne na nepanáčkujúceho svišťa, podľa doprovodu ktorý to meral pred streľbou diaľkomerom som na 202 m strieľal úspešne na kamzíka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 25.3.2014 o 22:21

Dede: Náhodne som ju nemal ale zámerne, tie psiská som strelil asi tri...sú to "rómske" psy, vlastne boli...nedávali im žrať, tak tie potvory poľovali na kotné srny. A krásne si ich hnali, štvali. Okolo ich domov sa našlo viac kusov dotrhaného srnčieho na lúke. Keby prišli aj na 15m tak idú dole. Preto som to poistil touto zbraňou. Toto by urobil každý...a kto nesúhlasí, je idiot. Ešte dva ostali, tak sa im budem čochvíľa "venovať." Zatiaľ som ich videl iba pri dome, ale je to otázka času, kým dorastú....a chúdence srny. Mimochodom, na lúke nepózovali, čakal som, kým zastane, mal som ho aj na cca 200m, ale bol dosť v pohybe...a neviem či si už strieľal na 200m na pohyblivý terč, pochybujem, ja by som si netrúfol, je to problém odhadnúť rýchlosť a na toto nie som zvyknutý. Je to iné na spoločnej streliť na 50m na bežiaceho diviaka...ale 200m je o cviku, predsadení...a odhade rýchlosti...A notebook, kde mám Quick-load nenosím so sebou na poľovačku, ha,ha...A nechápem, prečo sa pýtaš, čo je na tom zlé dať dole voľne pytliačiace psy...nejde mi to do hlavy. To som mal risknúť a vziať si guľovnicu, kde by mi osnova prekryla pomaly celého psa na tú diaľku? Určite nie, táto háveď nemá čo robiť v poľovnom revíry. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 25.3.2014 o 22:08

dede : Uz tu bolo spomenute ze nato netreba ziadne drahe specialy za tisice € ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 25.3.2014 o 21:40

MILLOS - čisto náhodne si mal v teréne zbraň ktorou si dal dole psa na 395 m ? Predpokladám, že na lúke pózoval ako dievčence na móle.. a otáčal sa kým to nedostane podľa Tvojho želania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 25.3.2014 o 21:35

MILLOS takto si to myslel pre ,, long range ,, streľbu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 25.3.2014 o 20:56

SIAD, 308W: Máš pravdu, samozrejme, na poľovanie máme iné pušky...na APSS sa strieľa s inou muzikou. Ale ľuďom čo strieľame túto disciplínu a poľujeme, niekedy nedá vyvenčiť aj túto zbraň na škodnú. Pri streľbe na dlhšie trate samozrejme zver nemá veľkú šancu na prežitie ak ju dostane strelec s touto puškou do mildotu, ak je presne odmeraná vzdialenosť, naklikané...ale to už nie je samozrejme o poľovnej streľbe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 25.3.2014 o 20:52

Aj napriek niektorým negatívnym komentárom by som sa s vami chcel podeliť o môj zážitok z lovu na dlhšiu vzdialenosť. Bol som na hosťovskej poľovačke na holú dančiu zver a s mojím doprovodom sme piršovali. Prišli sme na niekoľko kusov holej, ktorá sa pásla na kraji lesa. Doprovod mal Buschnell ďalekohľad s diaľkomerom a nameral vzdialenosť k zvery okolo 230m. To sa mi zdalo príliš ďaleko a rozhodol som sa priplaziť bližšie. Podarilo sa mi priblížiť sa na vzdialenosť 190m. Pod pušku som si podložil zrolovanú vetrovku a na ďalekohľade nastavil maximálne zväčšenie 12x. Doprovod mi určil, na ktorý kus mám strieľať, bola to slabšia šmola. Pušku som mal nastrelenú na ONV, vietor nefúkal a tomu som prispôsobil zámerný bod. Mieril som na predné rebrá, ktoré som úspešne zasiahol a zver padla v ohni. Strieľal som puškou CZ 550 v kalibri 30-06, puškohľadom Meostar R1 a strelivom Norma Vulkan. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 25.3.2014 o 20:37

Bez diskusie šikovný chalani, ale čo to má spoločné so streľbou na zver? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 25.3.2014 o 20:28

Mimochodom, s dobrou puškou pri rýchlosti vetra 7m/s sa dá dať aj toto na 1km. A to nemusím hľadať kilometrové zásahy na amerických fórach, youtube...stačí zájsť do Senice. Aj na Slovensku je dosť dobrých LR strelcov. Absolútne maximálna vzdialenosť streľby - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 25.3.2014 o 20:17

tthunt: aká je tam vzdialenosť? Znalosť angličtiny u mňa absentuje...Možno tresnem, ale odhadujem z toho videa okolo 400-500m? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 25.3.2014 o 16:03

Prispejem aj ja velmi vystiznym videom: odkaz video ma v preklade nazov "Ako daleko je naozaj daleko?" Video je velmi prakticke a malo by dat odpoved na tuto diskusiu.Nutna znalost anglictiny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 25.3.2014 o 8:46

Ano Dede :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 24.3.2014 o 22:19

Agbar to napísal krátko a výstižne. Nie je problém streliť toho napr.diviaka aj na 300m na hlavu, dá sa aj na viac...ale je to o výbave,technike a znalosti strelca. Kto má na normálnej guľovnici kríž napr.s Mil-dot, silný variabil.puškohľad...pomerne málo ľudí. Nad 250m a viac bez diaľkomera strelí len idiot, pretože sa ľahučko oklame aj o 50-80m. a ten pokles strely je znateĺný. Neúspešná dohľadávka...a tie veci okolo toho všetci poznáme. A keď je zlá viditeľnosť, tak tá vzdialenosť je ešte horšie odhadnuteĺná. O bočnom vetre ani nehovorím. Ruku na srdce, koľko poľovníkov strieľalo na 300m na zver ktorá ostala v ohni, a po zmeraní diaľkomerom to bolo cca 180m. A tie blbé reči, daj 20cm nad chrbát...Ja tiež som si vychutnal psa, ktorý poľoval na srnčiu a dal som ho na 395m. ale bolo to s iným náradím,optikou, diaľkomerom a pozrel som do tabuľky, ktorú mám vytlačenú na pokles strely po 5m až do 1km. Vyvrhlo ho na lúke. Čiže streliť sa dá, s dobrou puškou, ale je to riziko, na vzdialenosť cez 300m zver nemusí byť v kľude, a môže sa v poslednom momente pohnúť, zákon schválnosti... Nacápať to do papiera na 500m do 5cm nie je problém, ale v hore je to iná hra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off dede, 24.3.2014 o 21:10

Priložím aj ja, ja som začal po prvýkrát prebíjať strelivo do gumapušky ( praku )niekedy začiatkom r. 1980 kedy som prešiel z netvárneho MD ( v skratke MD monolit Dunajský) ku tvárnemu MHG (monolit hlinený guľičkový, vrecko bolo v Hračkárni za 1,-Kčs), Zbraň drevo, pažba Javor poľný alias Klen, výmetná zmes – šedá, štôrhranná letecká guma, slabšia kvalita guma tlakového obväzu, úlovky rôzne na nemeranú vzdialenosť... V súčasnej dobe plieskam na hocijakú vzdialenosť ... a napodiv sa mi darí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off rado100, 24.3.2014 o 13:14

Tak páni aby sme posunuli túto diskusiu o krok ďalej, napíšem prvý to o čo v tejto diskusii asi ide. Bolo to pred pár rokmi keď som si práve začal strelivo prebíjať sám. V polovičke septembra som si išiel sadnúť na posed s tým, že ulovím nejakú jeleničku. Na lúku vyšla jelenica, šmolka a teliatko. Išli pekne za sebou od najstaršej po najmladšiu takže bolo krásne rozoznať vek jednotlivých kusov. Keď prechádzali na 50 metrov okolo posedu tak mi ich prišlo ľúto, že som zbraň zložil a nechal ich pásť. Potom som si uvedomil, že som vlastne ešte nevyskúšal vlastnú laboráciu na zveri, ale len na terči. No to už boli podľa mňa asi na 160 metrov. Zbraň som si oprel o parapetu okna posedu a lakeť o stenu. Po dôkladnom zamierení som vystrelil. Šmolka vyhodila zadné nohy tak vysoko, že som myslel že urobí salto. To som vedel, že som zasiahol zadnú komoru a tak som rýchlo prebil. Jelenička urobila dva kroky a zostala nehybne stáť. Znova som dôkladne zamieril na komoru a vystrelil. Tento krát šmolka zostala v ohni. Chvíľku som rozdýchával prežitý okamih a išiel som na nástrel. Vzdialenosť som meral streleckou dvojnožkou ktorú keď na plno roztiahnem vzdialenosť hrotov je presne jeden meter. Aké bolo moje prekvapenie keď som nameral 226 metrov a pod uhlom to mohlo byť ešte o trošku ďalej. Prvý zásah bol tesne za lopatkou, ale išiel šikmo do zadu tak že zasiahol kraj pľúc, pečeň a trávníkom strela vyšla von. S pohľadu som nevidel, že stojí tak zo šikma. Pri druhom zasahu už jelenička stála presne na blat a strela ju zasiahla dva cm vedľa prvej bližšie k lopatke. Použitá zbraň ZKK 601, kaliber 308WIN. strela Lapua Mega 12g vlastná laborácia. Puškohľad Meopta 7X50 nastrelený na 100 metrov + 2cm. Týmto som chcel vyjadriť ako je dôležité aj pri poľovníckej streľbe vedieť odhadnúť vzdialenosť. Svetelné podmienky, terén a prax robia veľmi veľa. Od tých čias som nemal potrebu na raticovú zver strieľať na nejaké väčšie vzdialenosti. Osobne fandím a závidím ľuďom ktorí dokážu zodpovedne loviť na veľké vzdialenosti. Ak by bolo viacej času, určite do toho idem aj ja. Ospravedlňujem sa za dĺžku príspevku no kratšie som to nedokázal:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off urssus, 24.3.2014 o 11:48

Zodpovedná streľba na raticovú zver je podľa môjho názoru taká, pri ktorej som vnútorne na 100% presvedčený, že zver zasiahnem takým spôsobom, ktorý ju rýchlo a humánne usmrti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on agbar, 24.3.2014 o 4:36

Tato tema je taka ista, ako otazka ktore terenne auto dojde najdalej v terene. V oboch pripadoch ide o techniku a vodica - strelca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 24.3.2014 o 1:59

Najprv zodpovedajme otazku z nazvu temy, „ CO JE ZODPOVEDNA STRELBA NA RATICOVU ZVER "?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 23.3.2014 o 23:20

Ak este raz mozem vstupit do tejto diskusie...ak je zaujem o tuto temu, tak v zaujme jej nezahlcovania dalsimi prispevkami o tom k comu ma a nema tema smerovat, by som odporucal prispevky k teme vkladat v tvare- druh zveri, vzdialenost, kaliber, zbran a strelivo, typ reviru a krajina. Na SR polujeme v istych podmienkach, ale napr. v alpach ci afrike su podmienky na lov rozdielne a preto musime kalkuovat aj s inymi streleckymi vzdialenostami. Zaroven by prispievatel mohol v kratkosti zhrnut preco na taku vzdialenost strielal a naco si daval pozor (vietor, balistika, uhol strelby, okolie pred a za tercom). Osobne by mam potesili prispevky z beznych lovov a strelieb, resp. vedomosti plosne aplikovatelne na bezne zbrane aj specialy, balisticke prepocty ci navazky su sice fajn, ale tieto info vyuzije asi 10% polovnikov.Koniec koncov, aj prostrednictvom takychto zazitko-skusenosti sa daju ziskat cenne informacie, preto by som temu hned aj napriek mozno nie celkom presnemu zadaniu nezatracoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on borgeo, 23.3.2014 o 21:18

Pepies, ano tema je Absolútne maximálna vzdialenosť streľby, ale o 15:14 som do prispevku uviedol "Aka je PRE VAS absolutne maximalna vzdialenost..." lebo mnoho ludi to nechcelo pochopit aj ked som v zadani uviedol: "Sem môžte vkladať svoje príspevky, na akú najväčšiu vzdialenosť ste potiahli spúšť, s akou výbavou a s akým výsledkom" - cize je zrejme, ze som neziadal ziadne rady, ani pomoc, ani peniaze ani nic - len vase zazitky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 23.3.2014 o 21:10

Pepies, viac jednoznacnejsie, ako som to napisal v predchadzajucom prispevku sa to uz napisat neda. Lubenko, Hunter2, Stagstalker, Namreh, Pandur1, Majko82 a mozno aj ini pochopili. Niektori, takisto aj Ty chapat nechcete a presne ako sam pises, nedokazete reagovat bez invektivnych poznamok. Nerozumiem preco ma odporucas oslovit niekoho zo skusenych diskuterov o radu, ked to v tejto chvili nie je predmetom zadania. O akych ambiciach posunut sa v strelbe dalej hovoris? To uz rovno mozes spomenut aj moje ambicie zdokonalit sa v anglictine. Bude to rovnako mimo temu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 23.3.2014 o 20:55

Lubenko ale téma je Absolútne maximálna vzdialenosť streľby - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.3.2014 o 20:41

ja si myslim že určita čast diskutujucich Borgea nepochopila a lebo nechcela pochopit,jemu ide o normalnu polovnicku strelbu a nie o strelbu long range ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 23.3.2014 o 20:34

Borgeo musíš si najprv uvedomiť,že toto fórum nedospelo na takú úroveň aby sa dalo na Tebou uvedenú tému dalo plnohodnotne diskutovať bez invektívnych poznámok a osočovania zo strany závistlivcov ktorí to nevedia,nedokážu a sú vetšinou lakomí investovať nielen do výbavy ale hlavne do častého tréningu aby dosiahli lepšie výsledky v streľbe.Ako som spomínal sú tu ľudia čo sa nevedia na 100m trafit do 15cm kruhu 5x po sebe ale sú tu ludia čo sa dokážu do 15cm kruhu na 1000m.Čo sa týka ich výbavy ak si niekto myslí že su to drahé terčové špeciály sú na veľkom omyle.Zvyčajne sú to pušky zn.Remington,ČZ s varmintovou hľavňou ktoré sa bežne používaju aj na poľovné učely.Čo sa týka optiky na streľbu na večšie vzdialenosti je treba večšie zvatsenie ale sú tu medzi nami čo strieľaju s puškohľadom zn.Hawkee 5-20x50 ostatné popísal Turbiak že treba dvojnožku,dialkomer a samozrejme kvalitnú muníciu urobenú na mieru tvojej puške.Preto ak máš ambície posunúť sa v streľbe daľej oslov tu niekoho zo skúsených diskutérov ktorí ti radi poradia,pomožu a posunú správnym smerom.A túto tému vymaž.Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 23.3.2014 o 20:19

Cagi, tak este raz. Nikto nikoho neziada o ziadnu radu. Toto vlakno som zalozil, lebo v niektorych diskusiach a komentaroch fotiek casto vidam komentare typu: "do 300m by to malo stacit" a podobne. Kazdy nech sa prykrije takou perinou, na ktoru ma. Skusim to vylozit este raz a polopatistickejsie: Chcel som, aby ste uviedli svoj zazitok, ked ste strielali na svoju najvacsiu vzdialenost a uviedli popri tom aj vybavu. Uvitam prispevky jak od carostrelcov s puskou za rocny plat, tak od polovnikov, ktori pusku zdedili po pradedkovi. Chapeme sa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 23.3.2014 o 19:47

Borgeo, nediv sa mojej reakcii.Toto je verejny portal a tieto diskusie mozu vidiet rovnako skuseni ostrostrelci ako aj zacinajuci polovnici. Ja nemam v podobnych debatach dobre skusenosti z minulosti resp. to co si niektori z nich odniesli a preto som voci takto polozenej teme vo vyjadreniach opatrny. Teraz ked si to upresnil to znie trochu inak. Neber to osobne, ale neviem co si zac a keby sme Ti tu vsetci napisali ze " v pohode" sa da trafit aj na 500 metrov ci viac, tak kopec ludi to moze pochopit po svojom. Uz som po takych "majstroch strelby" neraz dohladaval a veru aj nedohladal...Este raz sorry, ale v tomto som konzervativny. Ak niekto raz zalozi temu Long Range tak by mal ako prvu vetu uviest: "POZOR, iba pre skusenych strelcov s nevyhnutnou vybavou a treningom; alebo ZABUDNITE ak strielate 2 krabice S&B rocne z flinty ZKK s puskohladom Taktikal.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

zobrazené 41-80 z 113 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel