Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia

autor: off alfa
pridané: 28.7.2008 7:27
Aké mate skúsenosti s uvedenými kalibrami, presnosťou jednotlivých nábojov od jednotlivých výrobcou streliva a výkonnosťou striel.
počet zobrazení: 64 666
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 6.2.2018 o 0:32

Mateso No ako by som sa pridal do debaty aj ja ....? "Líška je síce škodá ale je to nádherný a chytrý tvor a určite si od nás zaslúži uctu a nie dlhé a mučivé utrpenie. Keď som bol mladý a začínal som, tak som aj ja súťažne dral 22lr a strieľal aj líšky, mačky škodnú. Ak chceš strieľať líšky či na krmive či vábením stále sa to bude lámať na vzdialeností. Áno zo začiatku som si aj ja počkal na vhodný okamih a vzdialenosť do 50m a všetko to fungovalo. Na súťaže som používal 22lr RWS R100 ale na líšky to nebolo dobré. Strela síce veľmi presná ale olovo mäkké a niekedy po zásahu lopatky nebol priestrel a líška dobehla a farba žiadna. Začal som používať Velocitor CCI, tu už hneď podľa zvuku počuješ že to je rýchlejšie ale nebol som spokojný s presnosťou, kúpil som remington Yellow jackt HP fungovalo to super ak si dodržal zásadu 50m a trafil si lopatky, každý zásah musí byť presný do veľkosti pomaranča do miest kde sa nachádza srdce, akonáhle ti zásah ušiel za bránicu tak nasledovalo zvreštanie a odbeh ,dlhé trápenie líšky a dohladavať líšku bez psa po 22lr každý kto to už skúšal vie že to je skoro nemožné žiadna farba, bez snehu je to o šťastí a nájdeš ju len keď na ňu náhodne stúpiš. Takto som nastrieľal pár líšok. Každy kto poluje na líšky vie že na 50m ti líška síce príde ale častejšie je to na 100m a viac hlavne keď je to v zimnej sezóne a už sa na ne poluje intenzívnejšie. Ty chceš strieľať aj na 100m síce s 22lr sa na tu vzdialenosť líška dá zasiahnuť ale .... stalo sa mi že som líšku strelil na 93m tesne za lopatku líška značila zásah výskokom a dobehla do jarku. Keďže bol čerstvý prašan a 11h tak som za ňou šiel. Líška vošla do lesa a zľahla, tam som ju zodvihol ale nestihol dostreliť a potom to začalo. Dohladavka bola dlhá 2km a trvala do 17h kým som ju doslova uštval a dostrelil. Pri draní som zistil že prva rana zasiahla oba pľúcne laloky, ale len hladkým priestrelom. V plúcach nenastal pneumotorax a dokonca nenastalo ani krvácanie. Strela síce mala dostatočnú energiu k priestrelu ale nespôsobila žiadne väčšie poškodenie ani žiadnu primarnu dutiny bol tam len priestrel. Od tej doby som s 22lr strielal líšky len na hlavu a bolo mi jedno či to bolo na 20m alebo na 100m naučil som sa to riešiť takto. Nemám rád keď zver trpí! Teraz sa vrátim k tvojej otázke či si máš kúpiť 22lr na líšky, ja som na ne s tým poloval, ale mal som nastrieľannu prvú výkonnostnú triedu ak chceš strieľať takto tak ok ale moja rada je "NEKUPUJ 22lr" Líšky budú chodiť okolo teba na 100m a budeš len nadávať a keď strelíš postrielaš a nedohĺadáš bude ťa to mrzieť. Kúp si minimalne 22hornet alebo 223r veď teraz je veľa streliva ktoré kožu líšky nepoškodí. Toto sú moje skúsenosti čo si s nich zoberieš k srdcu je na tebe. Záleží či sa chceš poučiť na chybách druhých alebo budeš chyby robit sám . Želám všetkým veľa šťastia do sezóny 2018 a nech často počujete úprimne lovu zdar.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-360 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off BystraLovec, 13.10.2011 o 14:33

ja by som sa skôr prichýlil k Remington Yellow Jacket...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MAX2, 26.8.2011 o 9:14

Súhlas s tonnym s rozptylom CcI Stinger. Na 75 m sa mi to nepodarilo tak dobre nastreliť tak ako velocitor. Ale predsa len som zostal pri väčšom guľovom kalibri. "Zaprášim" guľou aj po mačke. Aspoň si kontrolujem nastrelenie... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonny, 25.8.2011 o 12:12

Zkoušel jsem více druhů.Nejlépe se osvědčil Remington Yellow Jacket nastřeleno na 75 m lov- (nejlépe 70-90 m).Lišky po ráně na místě.Na kratší vzdálenost používám subsonic HP.(liška, kuna,..) Cci Stinger měl trochu větší rozptyl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 24.8.2011 o 16:32

Ja som s ranivosťou velocitorov mimoriadne spokojný. Lovým nimi líšky aj na väčšie vzdialenosti (úplne bežne okolo 70-80m) a ešte sa mi nestalo, aby na tú vzdialenosť ryšaňu prestrelili. Jedným z faktorov však bude iste to, že strieľam zásadne na lopatku a na plochých kostiach sa prakticky celkom rozplesnú na plochú placku. Mám ich viacero odložených v zbierke. Zároveň sa mi po takej rane ani nikdy nestalo, aby líška po zásahu prebehla viac ako 10 m. Najčastejšie ostávajú v ohni, príp spravia jeden dva skoky. Niečo menšie (ako napr. mačka) isto prestrelia ale to odskúšané nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 24.8.2011 o 16:23

vyssia energia nieje hlavnym predpokladom pre väsiu ranivost. som trosku prekvapeny, pretoze moje prakticke skusenosti su opacne... za stingerom ostavala aj farba, zatial co velocitor sa spraval ako celoplast. vstrel-vystrel ani nebolo vidiet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fero, 24.8.2011 o 10:56

"Lehčí střela ztrácí svou energii rychleji než těžká, takže i když je Stinger nejvýkonnější střelivo na výstupu z hlavně, jeho bratr Velocitor, i když má úsťovou rychlost nižší (cca 440m/s oproti 500m/s u Stingera) má díky těžší střele již na 25m větší energii a již na cca 110m větší rychlost než Stinger."- strelectví.cz.Z toho vychádza jednoznačne lepšie práva Velocitor, je presnejší a má určite vyššiu ranivosť ako Stinger čo môžem aj prakticky potvrdiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 23.8.2011 o 18:35

stingery maju celkom slusnu ranivost, s tou presnostou to nieje zle, pokial nefuka vietor... velocitory sa vyznacuju dobrou presnostou aj balistikou, no zase ta ranivost nieje dostacujuca, chce to dobre trafit, ak s tym nemas problem, urcite odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wafers8, 14.8.2011 o 14:36

ja som ties pouzival stinger ale tieto streli su velmi lahke a preto my ich rozhadzovalo ale presiel som na velocitori tie su trosku tazsie a zstial som s nimi velmi spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 14.8.2011 o 11:25

ja pouzivam stinger a som uolne spokojny s presnostou a aj ranivostou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misooo, 12.8.2011 o 21:18

Zdravim pani tak uz mam pušku nastrielanu nastrielaval som na 60 metrom CCI velocitor 12 ran asi 8 ran v okruhu 2cm a dalsie 4 rany uleteli trosku do okruhu 3cm... som nadmieru spokojny ZATIAL... uz to len vyskusat na neakom zivom terci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 12.8.2011 o 10:29

Myslím si, že ak otestuješ balistiku na rôzne vzdialenosti (aj do 80-100m!) môžeš ho bez problémov použiť. Mám velocitorom ulovených niekoľko(..) líšok aj na vzdialenosť okolo 80 - 90 m a po zásahu na lopatku bol účinok porovnateľný aj so silnejšími kalibrami(napr. 22 hornet). Každopádne to na väčšiu vzdialenosť chce mať poriadne odskúšané a pokojnú ruku. Pre dobrý účinok je totiž potrebný zásah lopatky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misooo, 12.8.2011 o 10:17

ok miso111 ja uz som pre velocitori rozhodnuty dlho len som potom pocul ze ne do kazdej pušky pasuje atd atd... ze velmi opotrobovavaju pušku a taketo veci... hovoris ze co sa presnosti tyka tak na 70 metrov dobra??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 12.8.2011 o 10:13

misooo kúp si krabicu a vyskúšaj. Ja som sa k velocitorom dopracoval rovnako. Investoval som 6,6 éčka a v mojej ZKM 451 som nadmieru spokojný. Ak budeš spokojný s nástrelom, pokojne ich vyskúšaj aj na väčšiu vzdialenosť (na zver nepodliehajúcu poľovníckemu plánovaniu) a uvidíš výsledky. Myslím, že budeš spokojný. Daj potom určite vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 12.8.2011 o 9:52

Ja strieľam Remington Yellow jack odkaz alebo Winchester Laser HP . ZKM 451 modul 1. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misooo, 12.8.2011 o 9:13

ma niekto skusenosti ktore naboje sedia ZKM 451 ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 12.8.2011 o 8:24

...v plnej miere súhlasím...bez vyskúšania ani na krok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 12.8.2011 o 8:11

miso111 - Velocitory sú čo sa týka účinnosti výborné,žiaľ nie v každej flinte čo sa týka presnosti excelujú ;(rovnako ako Stingery) !!! Pred väčším nákupom treba (najmä v ZKM 451 )dostatočne vyskúšať !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 12.8.2011 o 7:48

...CCI VELOCITOR...jedno z naj na trhu. Ja mám len tie njlepšie skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off misooo, 11.8.2011 o 22:53

Strelivo 22 LR -

Zdravim vas pani vie mi niekto poradit neake kvalitne strelivo do 22LR co sa tyka presnosti aj ranivosti (liška, mačka, atd...) JA mam ZKM 451...

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on woodimpex, 14.2.2011 o 21:39

tiez odporucam rws spokojnos,komorove rany do 20m.Federali 3,2g. sa spravali ako celoplaste vobec ich neotvaralo,lisku s komorovou ranou som raz nasiel az 150m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majto, 14.2.2011 o 21:03

gregoy strielal som winchestrami,cci skus federali 3.2g bol som nadmieru spokojny.RWS som neskusal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 1.2.2011 o 12:48

Nemal by niekto porovnania jednotlivých striel v kal .22 LR? a nemáte skúsenosti so strelivom Laser v tomto kal.? Mal by to vyrábať Winchester. Ja používam CCI Velocitor, a aj spomínané Yellow Jacket, mne zatiaľ lepšie sadnú tie od Remington-a. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off karasivan, 2.1.2011 o 20:57

RWS poloplášťové..zatiaľ max. spokojnosť, zatiaľ všetko v ohni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 17.12.2010 o 3:08

Tak uz mam aj ja cci maxi magnum. Velky lisiak, 80-90m rana na lopatku vystrel na rebrach. Presiel asi 40m a ostal. Rozptyl aj ucinok moze byt, zatial spokojnost. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juti, 12.12.2010 o 14:43

gregory remingtony odskusane co sa tyka rozptylu je to tak isto ako ccicka aspon z mojej zbrane je tam aj rovnaka gramaz tym padom ze nemaju v predu dutinku su priebojnejsie co sa tyka zveri macka na 122 krokov v ohni rana cez rebra az ma to prekvapilo nutrie sa chovali rovnako v ohni celkovo 14nutrii vaha 5-6kg rany na komoru celkom dobre strelivo ale aj tak ostavam pri ccickach maxi magnum sila zvyku lovu zdar a nech sa ti dari ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 27.10.2010 o 12:09

Ja som mal WMR automat viskusal som vsetko strelivo co som zohnal cci maxi mi strielali najhorsie najlepsie strelala SB alebo RWS ale SB na 100m do 10cm kruhu stimi som bol najspokojnejsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper.m, 26.10.2010 o 18:17

ja som tiez do wmr vyskusal vselico, ale najspokojnejsi som bol s CCi maxi magnum, co sa tyka rozptylu vzdy som bol na tom najlepsie prave s tymto strelivom, a s liskou tiez nema ziadny problem. Po dobrom zasahu skoro vzdy v ohni alebo odbehla par metrov a zhasla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 26.10.2010 o 7:47

Aj ja som ich mal len z nudze. Vlastne ich aj mam bo ich nepouzivam. Daj potom vediet co hovoria tie remingtony. Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off juti, 25.10.2010 o 10:25

ja som mal tiez sb ale len krabicku bolo to z nudze nebolo ine strelivo a poviem ti prisiel som o dvoch peknych lisiakov takze cci icka u mna vyhravaju co sa tyka rozptylu tak cci na 75m z tej 452ky isly skoro jedna do druhej vmesstil som sa do jednej koruny vyskusaj uvidis!teraz mam na skusku remingtony ale najprv otestujeme na nutriach!LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 24.10.2010 o 22:02

4 juti, mam na nej cesku zbrojovku 3-9x42s bodkou. Strielal som PMCka ale mam stale pocit ze existuje aj nieco lepsie. Kamarat mi doniesol SB a to Ti poviem,riadne som sa na strelnici nasmial. Uplne bezvetrie a ja som to nevedel dostat do 20cm kruhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juti, 18.10.2010 o 21:55

ak ti mozem poradit tak cci maxi magnum 40 grainove s dutinkou pouzivam ich 3 roky liska na sto metrov nieje problem cez lopatky vacsinou ostava na mieste jazvec 90metrov rana do prs na mieste maju dobru balistiku a su presne pouzival som ich v 452 celkom 36 lisok nejake psy macky jazvec nieje problem teraz mam wmrku v gulabroku a tak isto spokojnost!nezabudni na dobru optiku wmrka si to zasluzi ja mam meoptu lovu zdar a liskam zmar nech sa ti dari ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 17.10.2010 o 9:24

odkaz alebo v klasickej verzií odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 16.10.2010 o 23:05

Co do 22 WMR -

Poradi mi niekto? Kupil som WMRku bo polovacka cez zimu na listiky ma neskutocne bavi. A nejak neviem vybrat do nej suce strelivo. Strielam ich max. do 100m. Za normalne odpovede vopred dakujem...

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zoli8x57, 9.10.2009 o 13:29

Ozaj a cena pri nábojoch .22 LR Remington Yellow Jacket HP nieje veľká. 50 kusov stojí okolo 7 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zoli8x57, 9.10.2009 o 13:26

Vyskúšaj náboje do .22LR Remington-YELLOW JACKET HP a budeš s nimi spokojný. Strelil som s nimi 5 líšok a ani jedna neodbehla, všetky zostali v ohni. Čo sa týka presnosti tak do 50 metrov je u týchto nábojov dobrá. Rozdiel medzi nábojmi je počuť už pri samotnej streľbe- najtichšie sú SB Club, potom hlasnejšie sú CCI Stinger a najhlasnejší výstrel majú Remingtony!!!!!!!!!! Vyskúšaj Remingtony na líšky, a budeš s nimi maximálne spokojný!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 2.10.2009 o 10:05

Ja som si kúpil stingery a som spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.9.2009 o 19:42

doplnok - nie každá puška žerie to isté, čiže nutné každý prejsť tou útrapnou cestou vlastného skúšania. Mal som volakedy ZKM 452 2E a tá v pohode papala CCI Stinger, moja staručká ZKM 451 ich nelúbi, ale CCI minimag (HP aj target) žerie do 1€ mince (5 rán /50 metrov) , čo sa týka účinku v cieli (pernatá) je to super, srstnatá LEN LíšKA NA 5 KROKOV, PADLA V OHNI PO KOMOROVEJ PLúCNEJ RANE. Inak pokukoval som aj po lapua tuším Midas L ale neviem či si dobre pamätám ale bola to fúra peňazí za 50 ks (viac ako za SB do bežnej gulovnice!) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 16.9.2009 o 12:46

Luboslav, odkiaľ si zohnal Winchester Expediter do22LR ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimant, 16.9.2009 o 12:09

Lapua su najpresnejšie náboje čo som kedy otestoval CCI sa možu schovať potvrdené!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luboslav, 24.1.2009 o 11:25

iboo na čom máš vyskúšané tie Federal-i , popíš trochu viacej , lebo ja na Stinger nedám dopustiť ,aspoň zatiaľ, ešte sú dosť vyvážené Win. Expediter HV . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-360 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM