Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia

autor: off alfa
pridané: 28.7.2008 7:27
Aké mate skúsenosti s uvedenými kalibrami, presnosťou jednotlivých nábojov od jednotlivých výrobcou streliva a výkonnosťou striel.
počet zobrazení: 64 879
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 6.2.2018 o 0:32

Mateso No ako by som sa pridal do debaty aj ja ....? "Líška je síce škodá ale je to nádherný a chytrý tvor a určite si od nás zaslúži uctu a nie dlhé a mučivé utrpenie. Keď som bol mladý a začínal som, tak som aj ja súťažne dral 22lr a strieľal aj líšky, mačky škodnú. Ak chceš strieľať líšky či na krmive či vábením stále sa to bude lámať na vzdialeností. Áno zo začiatku som si aj ja počkal na vhodný okamih a vzdialenosť do 50m a všetko to fungovalo. Na súťaže som používal 22lr RWS R100 ale na líšky to nebolo dobré. Strela síce veľmi presná ale olovo mäkké a niekedy po zásahu lopatky nebol priestrel a líška dobehla a farba žiadna. Začal som používať Velocitor CCI, tu už hneď podľa zvuku počuješ že to je rýchlejšie ale nebol som spokojný s presnosťou, kúpil som remington Yellow jackt HP fungovalo to super ak si dodržal zásadu 50m a trafil si lopatky, každý zásah musí byť presný do veľkosti pomaranča do miest kde sa nachádza srdce, akonáhle ti zásah ušiel za bránicu tak nasledovalo zvreštanie a odbeh ,dlhé trápenie líšky a dohladavať líšku bez psa po 22lr každý kto to už skúšal vie že to je skoro nemožné žiadna farba, bez snehu je to o šťastí a nájdeš ju len keď na ňu náhodne stúpiš. Takto som nastrieľal pár líšok. Každy kto poluje na líšky vie že na 50m ti líška síce príde ale častejšie je to na 100m a viac hlavne keď je to v zimnej sezóne a už sa na ne poluje intenzívnejšie. Ty chceš strieľať aj na 100m síce s 22lr sa na tu vzdialenosť líška dá zasiahnuť ale .... stalo sa mi že som líšku strelil na 93m tesne za lopatku líška značila zásah výskokom a dobehla do jarku. Keďže bol čerstvý prašan a 11h tak som za ňou šiel. Líška vošla do lesa a zľahla, tam som ju zodvihol ale nestihol dostreliť a potom to začalo. Dohladavka bola dlhá 2km a trvala do 17h kým som ju doslova uštval a dostrelil. Pri draní som zistil že prva rana zasiahla oba pľúcne laloky, ale len hladkým priestrelom. V plúcach nenastal pneumotorax a dokonca nenastalo ani krvácanie. Strela síce mala dostatočnú energiu k priestrelu ale nespôsobila žiadne väčšie poškodenie ani žiadnu primarnu dutiny bol tam len priestrel. Od tej doby som s 22lr strielal líšky len na hlavu a bolo mi jedno či to bolo na 20m alebo na 100m naučil som sa to riešiť takto. Nemám rád keď zver trpí! Teraz sa vrátim k tvojej otázke či si máš kúpiť 22lr na líšky, ja som na ne s tým poloval, ale mal som nastrieľannu prvú výkonnostnú triedu ak chceš strieľať takto tak ok ale moja rada je "NEKUPUJ 22lr" Líšky budú chodiť okolo teba na 100m a budeš len nadávať a keď strelíš postrielaš a nedohĺadáš bude ťa to mrzieť. Kúp si minimalne 22hornet alebo 223r veď teraz je veľa streliva ktoré kožu líšky nepoškodí. Toto sú moje skúsenosti čo si s nich zoberieš k srdcu je na tebe. Záleží či sa chceš poučiť na chybách druhých alebo budeš chyby robit sám . Želám všetkým veľa šťastia do sezóny 2018 a nech často počujete úprimne lovu zdar.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pochyba, 9.2.2015 o 14:08

Vyskusaj CCI Velocitor,ja ho pouzivam dlhe roky a strelivo je to vyborne.Presnost a vyrovnanost je excelentna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 9.2.2015 o 11:40

Chceme si poradiť, nie sme zábavný portál. Sme tu na to aby sme si navzájom poradili, a nie si robili navzájom zo seba srandu. Aj keď každý sme za srandu, ale v diskusii tak ako ste to rozbehli to nemá význam pre serióznosť diskusie. Čo si o tom pomyslí niekto nezainteresovaný, kto sem príde naozaj po radu? Príspevky mimo tému sme zablokovali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Steyr6554, 8.2.2015 o 19:36

Jednoznacne najlepsi velocitor a winchester laser.Je este nejake super rychle strelivo od aquila, neviem presne, ci je to Se. Videl som len tabulkove hodnoty v nejakom teste, je rychlejsie ako stinger.Taka gulka bude ale urcite nachylna na vietor, co je aj stinger. Co som este pocul dobre dela su stare SB v cervenociernych krabickach.Toto berte s rezervou, mozno s tym ma niekto skusenosti.Takze za mna PAN CCI Velocitor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off baranovo, 8.2.2015 o 17:23

Staré REX-i sú fajn. Keď som skúšal priebojnosť viacerých druhov, rex prešiel najdalej a spravil pekný hríbik. Líšku som s tým ešte nestrelil, lebo líšky strieľam brokom. Mačky padajú na mieste aj na 100m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pato7, 5.2.2015 o 21:50

V ZKM 456 mám ohľadom presnosti najlepšiu skúsenosť s RWS Subsonic. Lov drobnej škodnej CCI Velocitor a stinger:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 4.2.2015 o 16:58

U 22LR je to do 50m jedno (efektívna vzdialenosť). Hlavne aby si mal nastelenú pušku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oliver86, 22.1.2015 o 3:05

Pri 22lr je zaklad odhad presny odhad vzdialenosti a dobre nastrelena zbran. Ja pouzivam yellow jackety, deformuju sa do krasneho hribu a ostavaju na druhej strane pod kozou, na kratku vzdialenost do 25 m prestreluju lisky. Dokonca i lisky trafene trochu horsie padaju. Trafena na makko - odbehla 50 m, dalej nevladala, prisiel som k nej a dostrelil na hlavu. Ulovil som nimi lisku i.na 150 m ( samozrejme som mal stastie v odhade kolko nad ) ale pointa je v tom, ze liska zasiahnuta na tuto vzdialenost na komoru padla v ohni... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off henrik, 3.11.2014 o 9:22

alex, tak to musis byt sikovny a hlavne rychly. po vystrele skontrolovat znacenie, to je hned par sekund. dalej, odlozit pusku, najst vrestadlo, ktore byva obvykle niekde na dne vrecka (v lepsom pripade na krku), zavrestat - to vsetko nejaku chvilu trva. mne este nenapadlo take nieco skusat, zmozem sa tak maximalne na druhy vystrel. vidim, ze sa mam este co ucit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex31, 2.11.2014 o 10:33

Pre Henrika:nemyslel som klasické pískanie ako na srnu.Vábim vždy zajačím vrešťadlom a pokial zle trafím zvykol som ešte rýchlo zavábiť ,tak sa mi pri mládých líškach stane,že ešte zastavia a vtedy sa snažím si tú chybu napraviť.Nie je to pravidlo,ale stane sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 2.11.2014 o 7:50

alex31, tebe liska zastane na zapiskanie, ked uteka po rane? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gulomet, 1.11.2014 o 22:18

Aj ja rozmislam , kupit jednu wmrku :) . Mame teraz ovela viac lisok, ako vlani. A to urcite bude stacit na nich. A naopak je maly na to , aby som spravil taku chybu , ze namieril na niecoho vacsieho :D . Lisky vacsinou sa daju oklamat do 100 m . Zatial mam 22 LR, no nepoviem ze zle, lebo su uz precizne naboje. Ale ta wmrka je istota :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 1.11.2014 o 21:44

Co poviete na 17 hmr a ucinok na skodnu v porovnani s wmr? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex31, 1.11.2014 o 0:41

Väčšinou som tie líšky strielal na komoru tak do 100m,vtedy ostali vždy v ohni.Keď som trafil na mäkko odbehli(ale keď zapískaš zastavý na sekundu,tak si tú chybu môžeš napraviť).Kožušina nie je znehodnotená ,vidno len malý vstrel.V podstate pre mňa ideálny kaliber na líšky a drobnú škodnú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lysk, 31.10.2014 o 13:00

Nazdar, a čo líšky? Ako sa správajú po rane? Tá vo fotkách "zostala v ohni" je tiež S&Bčkom? Kam presne bola zasiahnutá a na akú vzdialenosť? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex31, 31.10.2014 o 11:54

Taktiež mám CZ455 a používam strelivo SB zatial maximálna spokojnosť,čo strela to trefa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lysk, 30.10.2014 o 17:35

Beriem späť, našiel som to vo "Výbave". Len tam je, myslím, chyba; brokovnica je v ráži 410 (že?), 10ku, vyzerá, že rusi nevyrábajú (ak vôbec niekto v guľobroku). Celkom by ma zaujímalo aj ako to funguje s tou 410kou v praxi - hlavne na tie líšky. Ale to asi nepatrí do tohto vlákna :/ Čo sa týka 22WMR ma zaujíma - ako presne nesú tie CCIčka z toho guľobroku ? Ja mám teraz tiež ruský guľobrok MP-94 "SEVER" a skúsil som na 100m S&B (fmj 40grs/2,60g) a Hornady "Critical defense" (45grs). Prvé tri rany som naukladal tými českými do 2cm a tri s tými hornady som mal asi do 15cm (neprípustné). Viem, sú do krátkych zbraní a čo sa týka mňa, asi len do tých.. Tak som normálne zauvažoval o českých JHP. Čo to presne znamená prísť kvoli nim o lišiakov? Má ešte niekto praktické skúsenosti s tými S&Bčkami (sniper7x57)? A čo gregory - podarilo sa pozbierať za tie 3-4 roky dáke skúsenosti? Ďakujem, prajem pekný deň! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lysk, 29.10.2014 o 10:19

Zdravim, Juti v akom guľobroku máš prosím Ťa toto WMRko? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majkito, 16.5.2014 o 22:15

Ja som teraz prvykrat strielal s RWS High Velocity ale cital som ze HV sa pouzivaju skor na polovnictvo...no skusim tie rws target rifle objednat aj lapua tie co pisal riso2504..uvidim co bude lepsie...a o tych RWS R50 som este nepocul... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ppeter29, 16.5.2014 o 20:13

Tak ako napisal riso2504 pan roba nastrielal Majstraka Krabickove Lapua su tiez spickove. Nieje co takamto strelivkom pokazit ostatne je trening v jeseni sa chystam po navrate otestovat RWS R50 Premiovka vsetkych 10 ran by malo ist jednou dierou. Ja som mal 1500 ks na trening RWS Target Rifle a nai jeden naboj nebol problemovy co o tych horsich sa povedat neda. Nevyrovnane vykonovo- rozhadzovaky poniektore- rychle pomale kusy- plus zopar drobnosty to vsetko robilo ulet aj s 100 % polozke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majkito, 16.5.2014 o 18:57

Rozmyslal som nad tymi lapua sypanymi alebo RWS target rifle.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 16.5.2014 o 18:41

Ja mám tieto sk v licencii lapua, Jozef Roba snimi zastrielal majstra Slovenska. Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 16.5.2014 o 16:45

Som majitelom 455 Varmint Thumbhole 22 mal som moznost vyskusat niekolko znaciek streliva. Zacnem od najhorsieho Geco -Blazer a Sellier a Bellot- ten zvukovy efekt k tomu bol s tohto streliva dost desivy. Najlepsie Lapua Schönebeck sipacky 500 ks v konzerve - Lapua Subsonic- Dynamit Nobel RWS Target Rifle- Tak novsie RWS Sport Rifle dva hviezdicky--Zbran CZ 455 Varmint Thumbhole 22 Lr vzdialenost 50 m Zvetsenie 10 x strelba v lahu vpredu Harris Bipod 1A2-BR 6"-9" /O - vzadu strelecky bag -Teplota 8,5 C Vietor= 0 --- Momentalne testovany TOP v 22 lr 7 ran prechadza jednou dierou 0,9 cm .Este dodam ,ze to vsetko plati pre hlaven Varmint dlzka 525 mm hrubostenna bez kmitu Twist 1:16 Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majkito, 16.5.2014 o 13:00

tieto sú dobré ale sú často nedostupné... radšej niečo čo je dostupné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 16.5.2014 o 12:09

lapua sypane...dobry kompromis medzi cenou a kvalitou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majkito, 16.5.2014 o 11:15

CZ 455 thumbhole 22.LR náboje -

Zdravím!

Chcem Vás poprosiť o radu a skúsenosti, pri výbere vhodného streliva kalibru 22.LR pre športovú terčovú streľbu.

Ďakujem :)

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vilhem, 18.2.2014 o 23:55

npr Hawke Varmint 3-12x44 oplati sa 200e ci nieco ine dajte vas komentar a aj iny typ. l z. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vilhem, 18.2.2014 o 23:09

dakujem . dobra skola. lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off GRIZZLY74, 18.2.2014 o 18:59

skus si precitat tot odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dlhydavy, 17.2.2014 o 22:22

Ja sa zučastnujem pretekom M 400 a M 800, tak skusim poradit .Kup si variabil tak do 12 alebo až 16 -nasobneho zvačšenia.Ked sa ti bude zdaat že sa Ti to moc hybe napr. na 12-stke tak si tam daš 6 alebo trebars 4-ku.Sam časom zistiš čo Ti vyhovuje.No nezabudni aj na Pažbu a vyladenie spušte.Dalej zistiš že všetky hviezdy na Slovensku,myslim tym špičku až na par vynimok použivaju strelecke kabaty,no tie su zakazane,ale na Slovensku rozhodcovia nad tym zatvaraju oči.Tie kabaty to je dobra tema na diskuziu.pokial Ti bude vyhovovat velke zvatšenie tak potom uvidiš aj zasahy v terči,čo nie je na škodu.Všimol som si že si z Prešovskeho kraja atak sa o tom možme porozpravat na okresnom prebore.Ale poradit sa možeš ai s inymi trebars so Simom atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vilhem, 17.2.2014 o 18:40

optika na terc. 22lr -

poradte aku optiku na terc m 400 m 800. priblizenie kvalita a ine faktory, ked je teraz sutazná strelba skoro bez obmedzení. Dakujem L Z.


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off karolkos, 6.1.2014 o 22:18

ja ju mam nastrelenu na 100m, len si treba davat pozor na 50m, prevysenie4-5cm velmi dobra na akukolvek skodnu a tiez na terc.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 2.12.2013 o 18:37

mam 455 novu prve strelivo hned pri kupe WMR som kupil CCI (kedze ho pouzivam do malorazky velka spokojnost) ale do WMR ani za svet nastrelit problem trafit na 100m 20cm kruh a ked mi na strelnici ponukol SB skusim a ake prekvapko 2cm rozptyl. zbran si vybrala sama strelivo . takze odporucam skus co najviac druhou a sam uvidis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 2.12.2013 o 7:35

Ahoj Vivat, nie neskusal. Podla vyrobcu je toto strelivo urcene viac do kratkych gulovych zbrani. "critical defence" hovori samo za seba. Ale pocul som ze to niektori skusali aj do pusiek, ale neviem s akymi skusenostami. Moj nazor (nicim nepodlozeny) je ten ze do 50m to moze fungovat dobre. Je to expanzna strela konstruovana tak aby sa rozkladala velmi rychlo. Na vacsiu vzdialenost po zasiahnuti ciela nemusi mat dostatok energie aby isla dost hlboko, aj ked je tazsia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 1.12.2013 o 22:09

cagi a neskusal si aj Hornady FTX CD 45gr ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 1.12.2013 o 22:04

Ziaden rozdiel, co by stál za rec tam nieje ... osobne som rozdiel medzi strelivom SaB-HP,Remington-yellow jacket,Federal-HP, CCi-Stinger-Velocitor -Minimagnum, na vzdialenost do 50m pri 22LR a love lísok nespozoroval. Lisky obcas v ohni ..inak odskok 20-30m ..ziaden problem ...strelených s toutou sezonou cez 82 lisiek.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off petokk, 1.12.2013 o 21:30

Aký je rozdiel medzi Velocitorom a Stingerom v účinku na líšku a inú zver(škodnú)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 1.12.2013 o 17:56

jedine Velocitor, alebo Stinger ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majan, 1.12.2013 o 17:39

zdravím, ja mám ZKM 451, používam CCI Velocitor a ako tu už písal aj bibiak do 80 metrov je to super strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 29.11.2013 o 14:49

Ahojte, moje skusenosti s CZ ZKM 452 -2E LUX s 63 cm hlavnou su nasledovne: CCI 40gr.MAXI MAG. Na 100m som mal rozptyl max 3cm. Ucinnost na lisku bola vyborna. Jediny problem som videl v balistike. Pusku som mal nastrelenu na 50m a na 100vku mi to padalo 7cm. Viem ze sa to dalo inak nastrelit, ale ja som to mal takto. Potom som vyskusal Hornady 30gr VMAX. Velmi som ich nechcel, lebo sa mi 30gr. zdalo malo. Ale, rozptyl bol na 100 identicky a balistika ovela lepsia. Tu bol na 100m pokles iba 1cm, co povazujem za vyborne. Ulovil som cca 10 lisok s CCI a asi 7ks s Hornady na rozne vzdialenosti, ale nevidel som medzi nimi zasadny rozdiel v ich ucinku.Doteraz som ostal pri Hornady. V minulosti som skusal aj RWS, ale moja CZ ich nemala rada, rozptyl na 100 bol cez 5cm. Ucinok na zver bol ale vyborny, myslim ze je to aj najvykonnejsie strelivo v tomto kalibri, aspon podla tabuliek ale aj "hluku" strely. Je naozaj silnejsi ako povedzme pri CCI. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borsuck, 29.11.2013 o 7:52

zdravim,meviete mi prosim poradit ake strelivo papa nova cz 455lux 22 wmr ??dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov