Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia

autor: off alfa
pridané: 28.7.2008 7:27
Aké mate skúsenosti s uvedenými kalibrami, presnosťou jednotlivých nábojov od jednotlivých výrobcou streliva a výkonnosťou striel.
počet zobrazení: 64 451
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 6.2.2018 o 0:32

Mateso No ako by som sa pridal do debaty aj ja ....? "Líška je síce škodá ale je to nádherný a chytrý tvor a určite si od nás zaslúži uctu a nie dlhé a mučivé utrpenie. Keď som bol mladý a začínal som, tak som aj ja súťažne dral 22lr a strieľal aj líšky, mačky škodnú. Ak chceš strieľať líšky či na krmive či vábením stále sa to bude lámať na vzdialeností. Áno zo začiatku som si aj ja počkal na vhodný okamih a vzdialenosť do 50m a všetko to fungovalo. Na súťaže som používal 22lr RWS R100 ale na líšky to nebolo dobré. Strela síce veľmi presná ale olovo mäkké a niekedy po zásahu lopatky nebol priestrel a líška dobehla a farba žiadna. Začal som používať Velocitor CCI, tu už hneď podľa zvuku počuješ že to je rýchlejšie ale nebol som spokojný s presnosťou, kúpil som remington Yellow jackt HP fungovalo to super ak si dodržal zásadu 50m a trafil si lopatky, každý zásah musí byť presný do veľkosti pomaranča do miest kde sa nachádza srdce, akonáhle ti zásah ušiel za bránicu tak nasledovalo zvreštanie a odbeh ,dlhé trápenie líšky a dohladavať líšku bez psa po 22lr každý kto to už skúšal vie že to je skoro nemožné žiadna farba, bez snehu je to o šťastí a nájdeš ju len keď na ňu náhodne stúpiš. Takto som nastrieľal pár líšok. Každy kto poluje na líšky vie že na 50m ti líška síce príde ale častejšie je to na 100m a viac hlavne keď je to v zimnej sezóne a už sa na ne poluje intenzívnejšie. Ty chceš strieľať aj na 100m síce s 22lr sa na tu vzdialenosť líška dá zasiahnuť ale .... stalo sa mi že som líšku strelil na 93m tesne za lopatku líška značila zásah výskokom a dobehla do jarku. Keďže bol čerstvý prašan a 11h tak som za ňou šiel. Líška vošla do lesa a zľahla, tam som ju zodvihol ale nestihol dostreliť a potom to začalo. Dohladavka bola dlhá 2km a trvala do 17h kým som ju doslova uštval a dostrelil. Pri draní som zistil že prva rana zasiahla oba pľúcne laloky, ale len hladkým priestrelom. V plúcach nenastal pneumotorax a dokonca nenastalo ani krvácanie. Strela síce mala dostatočnú energiu k priestrelu ale nespôsobila žiadne väčšie poškodenie ani žiadnu primarnu dutiny bol tam len priestrel. Od tej doby som s 22lr strielal líšky len na hlavu a bolo mi jedno či to bolo na 20m alebo na 100m naučil som sa to riešiť takto. Nemám rád keď zver trpí! Teraz sa vrátim k tvojej otázke či si máš kúpiť 22lr na líšky, ja som na ne s tým poloval, ale mal som nastrieľannu prvú výkonnostnú triedu ak chceš strieľať takto tak ok ale moja rada je "NEKUPUJ 22lr" Líšky budú chodiť okolo teba na 100m a budeš len nadávať a keď strelíš postrielaš a nedohĺadáš bude ťa to mrzieť. Kúp si minimalne 22hornet alebo 223r veď teraz je veľa streliva ktoré kožu líšky nepoškodí. Toto sú moje skúsenosti čo si s nich zoberieš k srdcu je na tebe. Záleží či sa chceš poučiť na chybách druhých alebo budeš chyby robit sám . Želám všetkým veľa šťastia do sezóny 2018 a nech často počujete úprimne lovu zdar.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 6.2.2018 o 12:12

Poznamka: 52 rokov znamena vek. PS- ( presunutim povodnej temy do tejto temy uz nesiel prispevok upravit). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 6.2.2018 o 12:04

mateso- mas otca polovnika ( zhruba 52 rokov) a uz si s nim pravdepodobne veci konzultoval... Co ti poradil, aky kaliber na lov lisok, aky nazor ma on? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 6.2.2018 o 9:45

bez urazky. ako si prisiel na to ze ta niekto kritizoval a neporadil? Pre istotu som si precital celu diskusiu este raz a okrem Citulika, ktory iba napisal ze ak ze ak vravis ze broky su na nic " brokovnica je zlý napad" tak asi nevies o com hovoris - co si inac sam potrvdil ze nemas skosenosti, tak kazdy poradil ze .22lr nie je na lisky to prave orechove. stale rozpravas o spracovani kozusinky a jej neposkodeni ale stari jagri polovali na lisky ( a casto aj na raticovu) len brokmi a urcite sa spracovavalo viac kozusin ako teraz. Brokovnica je na lisky super ja som pouzival magnumove 4.2 (tusim) ale uz dlhsie ich nepouzivam. zadovazil som si .223 ( bola za dobru cenu keby som sa k nej nedostal asi volim 22-250), inac priemer tej strely je takmer totozny ako tvoja vytuzena .22lr. vykon je samozrejme uplne o niecom inom. a pri dobre zvolenej strele ako je tu nami spominana v max mas kladivo na lisky ( fragmentuje tak ze na vystrele nie je casto nic vidno), a lete vyuzijes aj na srciu - samozrejme po zmene strely, ja pouzivam dvojicu v max a sako gamehead head, puska cz 527, nepotrebujem to ani prestrelovat. ja sam tiez povazujem polovacku na lisky na snehu za naj, tiez vabim a za kumst povazujem dotiahnut lisku tak aby bola na dostrel borokovnice co znamena ze 30- 50 metrov. 50 je uz max. ale casto ma nieco zradilo. Liska je do 100 podstatne smelsia, ako sa zacne priblizovat zradi ju aj male cinknutie putka na zbrani. malokedy ide priamo, casto obchadza a snazi sa chytit vietor. Pri dobre zvolenom kalibry a strele sa da sklbit umenie vabenia aj ista rana tak aby liska netrpela. na zaver znova : ja by som na lisku z 22lr na viac ako 50 metrov nestrielal, na tu vzdialenost mam brokovnicu s podstatne istejsou ranou a ubezpecujem ta ze ziadne zavratne poskodenie kozusiny nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mateso, 6.2.2018 o 7:58

Konečne prišli rady skusenejších ako som ja . To uznávam . A nie len krityka že neviem o com hovorim (Brok 4.5) . Rád si dám poradiť a taktiež nerád vidím zver trpieť. A ešte mam otázku ak mi niekto zodpovie. Keď už nie 22lr ale rozmyslal by som nad 17hmr tak prečo áno prečo nie kto stým poľuje. 22wmr je oprotil lr razatnejäia to je pravda priemee atreli rovnaký . To by nemusela byť zlá voľba . Ale stále ma zaujíma tá 17hmr ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 6.2.2018 o 0:38

Pridam sa aj ja. Pocuvni rady skusenych lovcov lisok a 22lr primarne na lov lisok nekupuj. Mal som zopar lisok ulovenych do 50 m velocitorom, no dlhsie odkazovali ako by som si prial. Je to skodna, ale tiez je to krasne zviera, ktore si nezasluzi umierat v bolestiach. Ja som po dlhsom zvazovani kupil 22-250 rem a je to na lisky vypinac a super na srnciu. Mam ulovenu aj cez 400 m no zvacsa 80m ci uz na vnadisku no vacsinou navabene. Pri pouziti strely 40 gr vmax je liska neprestrelena, ak hej, tak prejde len fragment a kozusok neposkodeny. 55 gr. uz kozusinku nicia o poznanie viac. Takze vela zdaru pri spravnom vybere a uspeny lov hrdzaviek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 6.2.2018 o 0:32

Mateso No ako by som sa pridal do debaty aj ja ....? "Líška je síce škodá ale je to nádherný a chytrý tvor a určite si od nás zaslúži uctu a nie dlhé a mučivé utrpenie. Keď som bol mladý a začínal som, tak som aj ja súťažne dral 22lr a strieľal aj líšky, mačky škodnú. Ak chceš strieľať líšky či na krmive či vábením stále sa to bude lámať na vzdialeností. Áno zo začiatku som si aj ja počkal na vhodný okamih a vzdialenosť do 50m a všetko to fungovalo. Na súťaže som používal 22lr RWS R100 ale na líšky to nebolo dobré. Strela síce veľmi presná ale olovo mäkké a niekedy po zásahu lopatky nebol priestrel a líška dobehla a farba žiadna. Začal som používať Velocitor CCI, tu už hneď podľa zvuku počuješ že to je rýchlejšie ale nebol som spokojný s presnosťou, kúpil som remington Yellow jackt HP fungovalo to super ak si dodržal zásadu 50m a trafil si lopatky, každý zásah musí byť presný do veľkosti pomaranča do miest kde sa nachádza srdce, akonáhle ti zásah ušiel za bránicu tak nasledovalo zvreštanie a odbeh ,dlhé trápenie líšky a dohladavať líšku bez psa po 22lr každý kto to už skúšal vie že to je skoro nemožné žiadna farba, bez snehu je to o šťastí a nájdeš ju len keď na ňu náhodne stúpiš. Takto som nastrieľal pár líšok. Každy kto poluje na líšky vie že na 50m ti líška síce príde ale častejšie je to na 100m a viac hlavne keď je to v zimnej sezóne a už sa na ne poluje intenzívnejšie. Ty chceš strieľať aj na 100m síce s 22lr sa na tu vzdialenosť líška dá zasiahnuť ale .... stalo sa mi že som líšku strelil na 93m tesne za lopatku líška značila zásah výskokom a dobehla do jarku. Keďže bol čerstvý prašan a 11h tak som za ňou šiel. Líška vošla do lesa a zľahla, tam som ju zodvihol ale nestihol dostreliť a potom to začalo. Dohladavka bola dlhá 2km a trvala do 17h kým som ju doslova uštval a dostrelil. Pri draní som zistil že prva rana zasiahla oba pľúcne laloky, ale len hladkým priestrelom. V plúcach nenastal pneumotorax a dokonca nenastalo ani krvácanie. Strela síce mala dostatočnú energiu k priestrelu ale nespôsobila žiadne väčšie poškodenie ani žiadnu primarnu dutiny bol tam len priestrel. Od tej doby som s 22lr strielal líšky len na hlavu a bolo mi jedno či to bolo na 20m alebo na 100m naučil som sa to riešiť takto. Nemám rád keď zver trpí! Teraz sa vrátim k tvojej otázke či si máš kúpiť 22lr na líšky, ja som na ne s tým poloval, ale mal som nastrieľannu prvú výkonnostnú triedu ak chceš strieľať takto tak ok ale moja rada je "NEKUPUJ 22lr" Líšky budú chodiť okolo teba na 100m a budeš len nadávať a keď strelíš postrielaš a nedohĺadáš bude ťa to mrzieť. Kúp si minimalne 22hornet alebo 223r veď teraz je veľa streliva ktoré kožu líšky nepoškodí. Toto sú moje skúsenosti čo si s nich zoberieš k srdcu je na tebe. Záleží či sa chceš poučiť na chybách druhých alebo budeš chyby robit sám . Želám všetkým veľa šťastia do sezóny 2018 a nech často počujete úprimne lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

off dzano, 5.2.2018 o 23:05

Ahoj Maťo. Ja môžem súhlasiť so strelcom11 ohľadom remington yellow jacket HP. Veľa ľudí chváli aj cci velocitor, ten je trochu ťažší. Dobré prdy má aj cci stinger, ale osobné skúsenosti s nimi nemám, iba s remingtonom. Ten asi vedie stop efektom v prípade líšok. Myslím že to robí tá strela. Len ich ľudia toľko nepoznajú ako cci-čka. Výkonovo je to medzi stingerom a velocitorom. Aj tak by som si ale dal poradiť od chlapov a ak ideš kupovať pušku, zober radšej rovno aspoň 22wmr. Tam ak si poznáš flintu, tak ti líška neodíde ani na 150m ak je napr. zlý vietor a nemôžeš si dovoliť čakať kým ti príde na 50m a dierky sú ako po 22lr. Inak nadzvukové je všetko strelivo v kategórií ktorú dopytuješ, ak sa nemýlim. A ak rád vábiš, tak ti ešte chýba brechačka. To je paráda ... ešte máš čas do konca mesiaca. Bavili sme sa o tom v diskusií ... Lov, vnadenie a vábenie líšok - nie norovanie. Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 5.2.2018 o 22:00

Hugo Pekne povedané . Ja tie kože nerobím . Ale kamarát ano . Ešte som písal z jedným expretom Ten poradil Nadzvukové strelivo TIR. 420m/s a 230J ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 5.2.2018 o 21:04

Páni každá zbraň má výhody aj nevýhody záleží od skúseností lovca broky sú pomerne istý ulovok len ak je malá vzdialenosť a dostane plný zásah je väčšinou pokazený vlas tzv.rozsekaný ,na remeni tie dierky tak nevadia len ešte je tam to že každá ranka zatečie niekedy to potom je problem vyčesať ,maloražka je dobrá dierka ako klinec len veľa ich ujde aj keď uhynú veľa ich nenajdeš ja mám hornet a je to celkom v pohode aj čo sa poškodenia týka aj lovu keď si neni zbrklý nemajú moc šancu ,ja tie kmotry už nejakych pár rokov aj vyrábam už nejaka 100vka prešla cez ruky a zopár som ich aj ochladil tak toľko odomňa moje skúsenosti,inak na snehu jedna z najkrajších poľovačiek lovu zdar.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Steyr6554, 5.2.2018 o 20:49

CCI velocitor, prípadne Winchester Laser. Niečo veľmi rýchle do 22 lr robí aj aquila. Má to názov super extra, alebo tak nejak. pohladaj. Ja by so uvažoval aj o 22WMR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 5.2.2018 o 20:13

Strelec11. Konečne normálny názor ďakujem. Mne je jasné že to nieje na 200m . Už pri 100m treba dobre posadiť ranu. Ale ide o to akým sposobom poľuješ či to ideš nahánať alebo vábiť . Ja vždy vábim a snažím sa to priťiahnuť na 50 a menej Metrom . Stane sa že som na prechádzke a líšku vidím aj na 250m ale . Nato mám znova vo vrecku vábničku. Ja som uvažoval nad CCI Velocitor. Alebo RWS R100 alebo R50. Flintu nieakú CZtku a opriku Zeiss Terra 3-9x42 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Strelec11, 5.2.2018 o 19:57

Mam s 22lr strelených desiatky lišiek. Najviac sa mi osvečilo strelivo remington Yellow Jacket HP. Po komorovéj rané skoro ostala každá v ohni alebo odbehla zo 20 m. Ale treba si uvedomiť že stým môžeš maximálne do sto metrov loviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shoogo, 5.2.2018 o 19:56

Brokovnice by som sa nebal. Ziadne poskodenie co by sa nedalo spracovat a navyse uspesnost do 50m bude lepsia ako z malorazky. Ja som pouzival cci stinger. Teraz strielam .223 s v max maximalna spokojnost. S malorazkou by som na viac ako 50m uz neriskoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mateso, 5.2.2018 o 19:54

Ja som skúšal vábiť líšky . Vždy ma to bavilo je to pekná poľovačka. No otec mal len 5,6x50R. A strieľal som stým sídce sa dá kropiť aj na 200m . Ale diera po Rane pola statočná . Pritom ked som stej flinty trafil lišku celoplášťom bežala aj 400m ako bez zásahu. Vravím brokovnicou som to neskúšal . A bavý ma vábiť Mám vrešťadlo aj turbomiškovačku . Je to pekná poľovačka hlavne v zime za tmy som na líšku nestrieľal vždy som chodil vábiť doobedu alebo poobede ale ped tmou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jand, 5.2.2018 o 19:44

V minulosti som na líšky poľoval na návnade ,používal som brokovú kozlicu ZH ,do jednej hlavne brok 4,0 a do druhej 4,5 ,Zo 4-kou brokom som mal zásah aj na 70 krokov,tých pár dierok kožušníkovy vôbec nevadilo.Bolo to však vždy večer za zhoršených svetelných podmienok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Adam18, 5.2.2018 o 19:43

Ak vydrzis par dni strelim na 20 m s brokmi 4.5 na papier a poslem ti fotku. Strelil som par lisok brokmi a vobec neboli rozbite ani to nezbadas. Z malorazky som len raz strielal a lisku som nedohladal. Musis mat dobru optiku a dobre nastrelenu zbran ak chces lisky tlmit malorazkou lebo vacsinou ti pride potme. A samozrejme dobre trafit a ked dobre trafis aj ceskym nabojom standardom tak liska nema sancu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gonzales, 5.2.2018 o 19:25

Po hornete mi neodisla ani jedna kmotra iba ta ktoru som netrafil :) s 22lr som strelil dve pouzite strelivo CCI VELOCITOR, osobne by som radsej 22WMR ako 17HMR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mateso, 5.2.2018 o 18:49

Citulik ja som s Brokovnici v živote na líšku nepoľoval . Ale ked si zobreime že 4,5brok. na 30m Urobia netrufnem si povedať aký široký Hluk. Tak tých dier v tej koži je podstatne dosť ja potrebujem Jednu a hlavne neveľku som laik a som vďačnž za každú radu . Kamarát mal 22horneta sídce som stoho nestrielal ale vravel že líšky od toho ešte behali hore dole po chotári. Pričom povedal že keď strelí na 30-40m z malorážky tak líška zostáva v ohni alebo max 10-20m Pritom Malorážka má priemer 5,5mm a urobí dve dierky ale broky urobia 10 o priemere 4,5mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 5.2.2018 o 18:34

Mateso to čo píses o brokovnici na líšku naznačuje že o tom nič nevieš.BROK 4,5mm je super,žiadna rostrielana koža,len malé dierky.Ináč 22 Hornet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mateso, 5.2.2018 o 18:20

Ja by som stej kože aj chel mať úžitok . Takže brokovnica je zlý nápad rozmýšlalsom nad 17HMR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 5.2.2018 o 17:03

Malorazka je sice vynikajuca zbran, no nie vynikajuca na lisky. PS- je v prvom rade prioritne urcena na cvicnu, sportovu strelbu a v polovnictve na odstrel pernatej (vrana, straka, sojka a pod.), zo srstnatej najmä kuny, tchory a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Adam18, 5.2.2018 o 16:45

Zdravím. Kup brokovnicu broky 4,5 mm a mas istotu ze lisky ti budu ostavat na 20-30m v ohni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 5.2.2018 o 16:28

Malokalibrovky a účinné strelivo na líšky. - Ahojte. Plánujem kúpiť malokalibrovku 22Lr na lov líšok z dôvodu že ma bavý vábiť líšky a snažiť sa dostať k nim čo najbližšie. Rád by som vedel ktoré strelivo používate vy a aké sú účinky striel a znakovanie zvery na rôzne zásahy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 11.1.2018 o 19:33

Dolfi presne tak. Ja mam tu istu skusenost. Lieta to velice dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dolfi, 11.1.2018 o 19:27

najlepšie strelivo čo sa tyka ceny a kvality SK STANDART PLUS,žlte skačky su to vraj tie stare sypane lapuy.cena 4,7eu,skaždej mojej maloražky diera v diere.vyskušajte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jankoSO, 4.12.2017 o 22:03

Norinco JW15A kal.22LR - Ahojte ma niekto skusenosti s touto zbranou ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CT308W, 13.7.2017 o 19:27

Ja pouzivam RWS semi auto a lieta to super a prijatelnu cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 10.7.2017 o 7:50

Ja som teraz dostal Rexky od SB a idu mi jedna vedľa druhej. zabudol som Zbran CZ 455 Varmint Thumbhole 22LR- hlaven-525 mm:-) Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mibe74, 9.7.2017 o 11:18

Mne napríklad cci velocitor robia rozptyl na 50 metrov cca 6 CM. Singer cca 1 CM. Rws r50 idú do jednej diery. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erida, 17.4.2017 o 16:42

mibe ma pravdu jas som kupil rws r100 za 17 a tiež mam zkm456 a maju vynikajuci presnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.4.2017 o 18:23

Ja mam rws r50 a zo zkm 456 idú jednou dierou. cena ale 17 eur krabička u nás v polovnictve... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 15.4.2017 o 11:54

Wafers8 ak hľadáš strelivo na presnú strelbu tak za mňa by to bolo s tejto rady RWS PREMIUM LINE. Ak strielaš aj 22lr. long čiže skúšaš aj strelbu 100-140m tak prémium line R100 (ale zvukový efekt je rozpoznatelnýa raznantnejší), ak športovú strelbu na 50m tak R50 , ak len na tréning tak špeciál match. Toto sú moje skúsenosti s prestnost streľbou a strelivom 22lr. Aj keď osobne strelivo od firmy RWS nemám rád ale do 22lr to majú zmáknute ozaj suprovo. Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 15.4.2017 o 11:23

Presne ako píše schoogo . Ja mám tiež ZKM 451 a najlepšie čo som doteraz skúšal boli CCI Velocitor a Schonebeck Standat plus . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 14.4.2017 o 21:44

Wafers8 kazdej flinte chuti nieco ine obzvlast pri 22lr. Ja mam zkm 451 a dobre mi idu stingre, aj geco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wafers8, 14.4.2017 o 20:20

aké je najpresnejšie strelivo do 22lr?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 7.2.2016 o 11:33

A co by si nemohol? PS- Inac co sa tyka strelby na zver, resp. pretekarskej strelby tam by som bol opatrny s 25 rocnym strelivom a nepouzival ho.Ja drzim strelivo tak do 5 rokov a potom kupujem nove. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CarlosDe, 6.2.2016 o 12:06

Stare strelivo - Mozem pre sportovu strelbu pouzit mozno aj 25 rokov stare strelivo (22 long rifle rex)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juti, 7.1.2016 o 19:18

U mna je to o tom dostat sa k tej šelme čo najbližšie prekabatit ju a vyhrat nad nou použivam vabničky a je to pekny lovecky zažitok a vzrušenie s lovu ,mam aj 243w aj 270w to je ina kava tam nema liška šancu . . . a ešte ked dam ranu z wmrky neruši to tak lisky ako ked švacnem s 270 vzhladom na charakter reviru možem ist domou . . .pri rozvažnom strielani do sto metrou je to vynikajuca zbran ale s rozumom . . .lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cagi, 7.1.2016 o 10:17

Patrim k tym ktori si s 22WMR na lisku radi vystrelia. Absolutne beriem do uvahy vsetky rozumne nazory prezentovane ci uz Radom, Agbarom a dalsimi. Maju svoje opodstatnenie. Na druhej strane, tych lisok tymto kalibrom uspesne ulovenych pocitam v dvojcifernych cislach. Pouzival som roznu municiu s roznou uspesnostou, niektore starsie prispevky sa myslim daju najst aj v tomto vlakne. Teraz chcem len priamo reagovat na to co pise Agbar o strele V-max. Mas 100% pravdu. Ja som bol najskor velmi ocareny touto strelou lebo mi to z mojej CZty lieta neskutocne presne, aj par lisok som uspesne ulovil, ale po poslednych skusenostiach ktore mam by som uz viackrat na nic zive s touto strelou v tomto kalibri nevystrelil. Po dalsie, mozme sa tu dokola tocit v argumentoch "za a proti" ci je dravu zver vhodne lovit malokalibrovkou alebo nie, zakon to povoluje a to je fakt. Je vsak na osobnom zvazeni kazdeho z nas ako k tomu pristupi. Lebo rovnako sa da postrelit a nedohladat liska povedzme s 222 Rem so zle nastrelou zbranou, ako aj s 22WMR s nevhodne zvolenou strelou. V konecnom dosledku je to vzdy iba zalezitostou strelca, ktory si musi uvedomit zodpovednost vystrelu hoci sa jedna "iba" o lisku. A preto si myslim tu forum ako take existuje. Pouzivame rozne zbrane, kalibre, optiku a naboje na roznu zver a rozne situacie. Kazde ma svoje specifikum. Ked sa niekto pyta na lov lisky s 22WMR, nebudem ho presvedcovat ze nieco ine je lepsie, ale napisem, (pokial tie skusenosti mam) co mi funguje najlepsie. A preto, opakujem sa, mne osobne CCI Maxi MAg HP 40gr, rovnako ako aj RWS HP 40gr, fungovali vynikajuco na vzdialenosti 5-80m. Na vacsie vzdialenosti nepovazujem s tymto kalibrom strielat na lisku za zodpovedne. V-MAX od Hornady prosim strielajte iba do papiera, tam je to radost... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov