Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

270 win - diskusia

pridané: 4.2.2014 13:19

Je kaliber 270 win dostatocny na vsetku u nas zijucu zver do 300 m ?


počet zobrazení: 12 247
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 4.2.2014 o 16:13

lanus ti to napisal pekne kaliber je to super a strielat sa s nim da aj na 300m ale...? ak mas dobru zbran + kvalitnu montaz+ dobri puskohlad + kvalitne strelivo a a to je najdolezitejsie ak si dobri strelec tak strielaj na 300m ale ak na 100m ti to lieta viac ako 2e minca tak nestrielaj na 300m ak na 100m trafis kazdou ranou cigaretovu skatulku strielaj max do 200m kym sa nezlepsis.Vies vystrelena strela sa uz neda vratit spet a kazdy by si mal zvazit svoje moznosti a schopnosti predtym ako potiahne spust!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
off motaq, 19.4.2015 o 16:10

Ma niekto skusenost so strelivom Norma Kalahari v tomto kal.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 6.2.2014 o 19:31

Tak s tým sa nedá nič len súhlasit.V podstate ,ked som sa nad tým zamýšlal v minulosti,dospel som k záveru,že by som nepotreboval žiadne" zázračné" strelivo,stačil by mi obyčajný kvalitný poloplášt-napr.Bleispitz od Normy,resp.Power point od Winchestra-výborná ranivost,devastácia akceptovatelná.Jediné,čo potrebujem-je nesklamat kaliber a presne trafit.Ale nakolko nie vždy je to tutovka a musím rátat aj so zým zásahom-či už mojou vinou,alebo napr.pohnutím zveri v momente výstrelu-musím siahnut VžDY po kvalitnej napr.dvojjadrovej strele,ktorá vykoná tú prácu,podrží ma a hlavne zmierni trápenie zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 6.2.2014 o 16:12

Áno máš pravdu, ale tu vychádzam z predpokladu, že každý zodpovedný poľovník si bude porovnávať TKO u konštrukčne podobných striel , rovnako ako to spraví napr. aj pri porovnaní pri energii strely v jouloch(aj keď ideálnejšie je podľa mňa porovnávať najmä TKO rôznych kalibrov pri "ideálnych" váhach a typoch striel v danom kalibri, nie TKO rôznych striel v jednom kalibri ako takom). Každopádne TKO ako teoretický výsledok pretavený do správania sa v praxi považujem za objektívnejší ukazovateľ účinnosti strely resp. jej ranivosti na zver ako napr. joule, pretože tie sú naopak tiež najmä o rýchlosti strely, pričom napr. nadupaný celoplášť väčšinu J odnesie preč. Navyše pri TKO je braných do úvahy viac veličín ako pri kinetickej energii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 6.2.2014 o 15:46

Stagstalker-TKO má jednu obrovskú nevýhodu-uprednosnuje váhu strely-to by mi ešte nevadilo,ale ABSOLUTNE NEZOHLADNUJE KONšTRUKCIU STRELY.Potom 8,4g celoplášt má to isté TKO ako ten istý dvojjadrový Blaser CDP-čo je podla mna choré. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off agbar, 5.2.2014 o 18:58

Tiez by som poprosil nejake odporucania striel vhodnych na srnciu v tejto razi. LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.2.2014 o 17:30

270Win je stvorený pre strely 8,42g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 5.2.2014 o 15:04

Interbond 8,4 g. Spickove strelivo do 270W, nic lepsie som zatial neskusal. Urcite len odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Strelec11, 5.2.2014 o 14:59

Ma niekto odskušane hornady SST v tomto kalibry? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 5.2.2014 o 14:41

Napíšte Vaše skúsenosti - aké používate strelivo v tomto kalibry.Ja strielam teraz Normu Vulkan a zatial som s tým veľa nenastrielal ( 1 srnec,3 prasce,1 kanček cca 80kg) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 5.2.2014 o 10:56

tiez som zvedavy na ten TTSX aj ked v inom kalibry. Videa na internete vyzeraju velmi pekne, ale desi ma predpokladany devastacny ucinok ako ho propaguje vyrobca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 5.2.2014 o 10:44

a co Barnes TTSX , podelte sa prosim o skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mikur, 5.2.2014 o 8:50

... tiež vlastním tento kaliber. Poľujem v podhorskej oblasti, takže na vysokú, diviačiu, srnčiu zver a zatiaľ maximálna spokojnosť. Trochu som porovnával rôzne strely v tomto kalibry vzhľadom na ich energiu ( J ) a padanie v rôznych vzdialenostiach ( m ). Snáď vám to pomôže pri výbere vhodného streliva. 270 win - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rubi764, 4.2.2014 o 19:33

270W povazujem v nasich podmienkach za jeden z univerzalnych kalibrov, zvlast pri dnesnych moznostiach dostupnosti streliva. V minulosti sa dalo dostat len k jednemu typu strely. A co sa tyka vzdialenosti strelby tak to uz je nielen o vykone zbrane ale aj o zodpovednosti strelca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 4.2.2014 o 19:15

Ano je dostačujúci . Každý zásah má však svoje špecifiká . Ak je nesprávny nepomôže ani silnejší kaliber ani najlepšie strelivo na svete . Kaliber W270 tiež 7x64 je dostačujúci na všetkú u nás žijúcu zver . Väčšinou sa striela na vzdialenosť do 100m . Osobne používam tento kaliber a považujem ho za najuniverzálnejší . Veľmi podobný je 7x64 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on Stagstalker, 4.2.2014 o 19:00

Ja sa drzim jednoducheho pravidla. Strielaj tak, aby dopadova energia strely daneho kalibru bola vo vzdialenosti na aku strielas (na aku stoji ciel) minimalne 10x vyssia ako je vaha lovenej zveri. Cize ak strielas na 120kg jelena na 300m, tak dopadova energia strely by mala byt v 300m aspon 1200J. 270win tam ma okolo 2000J, cize stacit to energeticky bude. Nie je to vsak len o energii, pretoze lahka nadupana strela aj mensieho kalibru moze vdaka rychlosti dostatocnu energiu ziskat, avsak na strelbu na velke vzdialenosti nemusi byt mensi kaliber a lahsia strela vhodnou volbou, pretoze pre spolahlive usmrtenie su dolezite aj ine faktory ako prierezove zatazenie strely, TKO- tyler KO factor-(ktory osobne povazujem za velmi dobry ukazovatel) ci konstrukcia strely samotnej, ktora ma nemaly vplyv aj na samotnu balistiku, ktora ide ruka v ruke s pravdepodobnostou uspesnosti zasahu aj u priemerneho strelca. Cize .270win to urcite zvladne, lovi sa s nou aj na vacsie vzdialenosti a to dokonca aj v Afrike. Strelba na 300m vsak vyzaduje uz znacnu davku skusenosti a talentu a tiez aj kvalitne vybavenie. Polujem s tymto kalibrom, mam strelenu zver o velkosti srncej aj daleko cez 200m, ale vtedy uz velmi pozorne vnimam prostredie pred cielom, za nim, rychlost a smer vetra, ale aj uhol strelby. Presna strelba ale nie je predmetom otazky, preto ak to uzavriem, 270win bude stacit na tebou dorazovany ucel a to vykonovo aj balisticky, pretoze okolo 170m sa tento kaliber len zacina citit ako doma :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off urssus, 4.2.2014 o 18:01

Na to, aby mohol clovek uspesne strielat na vzdialenosti 200 - 300 metrov by mal clovek v prvom rade citat, ucit sa a v druhom cvicit. Keby si cital, nemusel by si sa pytat taketo otazky. A nie je to len o kalibry, ale aj o vybere strely ako tu uz niekto poznamenal. Na dlhe strelby su vhodne strely s vysokym balistickym koeficientom, treba tiez vhodne zvolit vahu strely. Takisto treba poznat balisticke tabulky, aby si poznal balisticku krivku strely. Tiez je vhodne mat na to usposobeny puskohlad - korekcia paralaxy, balisticka veza ( alebo vediet kompenzovat pokles strely ), vhodny rozsah zvacsenia. Na take vzdialenosti je podla mna dialkomer nutnost. V pripade velmi lahkych striel a dlhsich vzdialenosti aj anemometer......proste nie je to len tak. Nie je to ako strelba na 100 m na strelnici, musis mat pevnu oporu a zohladnit x veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 4.2.2014 o 17:08

Ten kaliber má na to potenciál ale ako mmaska píše musíš zvoliť komponenty ktoré sú na to vhodné a najme sa treba so zbraňou ´´zoznámiť´´ natrénovať si to a potom prejsť do praxe.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik223, 4.2.2014 o 17:05

Toto je strelba na 100m - 3 su v pravo potom korekcia dolava a tri su v strede , puska to zvladne, ja sa na 300 m strielat nechystam len som chcel vediet co si myslite o 270tke ci to zvladne. 270 win - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 4.2.2014 o 16:13

lanus ti to napisal pekne kaliber je to super a strielat sa s nim da aj na 300m ale...? ak mas dobru zbran + kvalitnu montaz+ dobri puskohlad + kvalitne strelivo a a to je najdolezitejsie ak si dobri strelec tak strielaj na 300m ale ak na 100m ti to lieta viac ako 2e minca tak nestrielaj na 300m ak na 100m trafis kazdou ranou cigaretovu skatulku strielaj max do 200m kym sa nezlepsis.Vies vystrelena strela sa uz neda vratit spet a kazdy by si mal zvazit svoje moznosti a schopnosti predtym ako potiahne spust! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

on lanus, 4.2.2014 o 15:36

Pri dobrej voľbe strely áno !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik223, 4.2.2014 o 15:34

tak to mate asi pravdu, ale ked sa trafi presne, co sa mimochodom musi aj s omnoho silnejsimi kalibrami tak staci ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 4.2.2014 o 15:01

polovnik223 - Na 300 m veru nie !!! (Podľa mňa je totiž komora max. len plné kruhy na terči t.j. 10 ; 9 a 8 !!! ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik223, 4.2.2014 o 14:54

tolko ich hadam nebude, zeby 95 polovnikov zo sto nevedelo trafit jelena na komoru ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 4.2.2014 o 14:27

polovník223 - Kaliber áno , ale čo sa "medzikusov" medzi flintou a zemou týka tak na min.95% určite nie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 4.2.2014 o 13:58

samozrejme ze ano.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM