Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čo nosíme v plecniakoch? - diskusia

autor: off Ondrik
pridané: 5.12.2013 14:42

Čo nesmie chýbať vo Vašom plecniaku, keď vyrážate do lesov? Možno sú to potreby, ktoré na prvý pohľad poľovníkovi nepomôžu, no Vy ste našli ich využitie pri love, spracovaní úlovku...Takže aká je Vaša ,,povinná plecniaková výbava,,?

počet zobrazení: 10 000
počet hlasov: 1
Čo nosíme v plecniakoch? - diskusia
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off miso111, 6.12.2013 o 8:54

:))) keď vidím tú plnú poľnú sa mi zahmlieva pred očami... mne už je ťažká aj puška. Čím som "zrelší" kopčoke sa mi stále strmšie a cesty dlhšie :))) Asi jediný v SR nosím len doklady, balík vreckoviek, mobil, štránčok, patróny a nôž.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-77 z 77 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mitko, 6.12.2013 o 18:54

dosť úsmevných vecí do toho "hartyžáka" pcháte...,tak ja berem aj kukučkové hodiny,lebo ju nemá kto chovať,keď idem do hory....:-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off 357AS, 6.12.2013 o 18:54

lubenko,Hunter243 má podla profilu 19r,keby bol na vojne v r.1970 tak by do plnej polnej zobral celé kasárne aj s "buzerákom" :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.12.2013 o 17:40

Hunter243,skromný dotaz a tých 14 dni spiš kde,pretože keby som toto čo si napisal mal tahat v ruksaku ked idem na týžden do doliny na ruju ,plus stravu tak určite by som musel objednat vrtulnik:):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.12.2013 o 16:40

...svačinku ,vodu a ulovenú líšku na veterinárne vyšetrenie,dobrá kombinácia,čo sa človek nedozvie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.12.2013 o 16:06

Ruksak je pre poľovníka univerzálna a nenahraditeľná vec. To samé platí pre vysokohorského turistu, horolezca atď... Prečo? Poľovník má obe ruky voľné, váha ruksaku je rovnomerne rozložená (netrpí chrbtica), má v nej potrebné veci pre kratší či dlhší pobyt v prírode, t.j. obväz, leukoplast, pršiplášť, motúz, nafukovačku pod zadok, oblečenie (v horách ako vieme sa počasie-chlad raz dva zmení), deku či celtu, aj náhradné napr. na posed, svačinku, vodu, varič či pevné palivo atď... ruksak je výborný aj pod zadok v chladných mesiacoch. P.s- poľovník využije ruksak samozrejme aj na odnesenie líšky z revíru na veterinárne vyšetrenie, či pri podiele diviny zo spoločnej poľovačky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 6.12.2013 o 16:04

Treba si ale uvedomit ze v lese sa mi moze vselico prihodit, tak by som výbavu nepodcenoval :-) Niekedy Ti može zachrániť život ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 6.12.2013 o 15:42

Súhlasím s miso111! Čím menej toho pri sebe mám, tým kratšie sa chystám a tým menej zabudnem alebo nadobro stratím ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 6.12.2013 o 13:36

...Mišo, ja by som tam ešte pribalila vábničku podľa sezóny a to by malo byť všetko čo nosím aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 6.12.2013 o 11:53

Tak, tak Peťo, momentálne dochádzame do revírov cca 400 km na zväčša 14 dní a tam sme odkázaný sami na seba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 6.12.2013 o 11:49

to vies peeterko...ak ma niekto revir za humnami moze ist nalahko, ak niekto dochadza par kilometrov, alebo desiatok kilometrov, musi mysliet na vsetko...preto povacsinou ten WC papier :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 6.12.2013 o 11:22

kuaaa a co tak vyjst si len tak s flintou cez plece a dalekohladom v krku? :) Sak poniektori si balite na polovku viac veci ako na dvojdnovy vystup na hory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 6.12.2013 o 11:03

Ešte, že ste tu... Samozrejme "klbasa" tvrdá ako 18-tka roxor a slanina prerastená v štýle "adidas" tam musí byť taktiež!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 6.12.2013 o 10:55

vymením kus klobásy za bublifuk :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 6.12.2013 o 9:24

Jendo a to pyžamo je pre každý prípad, človek nikdy nevie kde bude nocovať, či na posede alebo...:):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 6.12.2013 o 8:54

:))) keď vidím tú plnú poľnú sa mi zahmlieva pred očami... mne už je ťažká aj puška. Čím som "zrelší" kopčoke sa mi stále strmšie a cesty dlhšie :))) Asi jediný v SR nosím len doklady, balík vreckoviek, mobil, štránčok, patróny a nôž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

off Hunter243, 6.12.2013 o 8:39

Veľkosť a obsah ruksaku si vyberám podľa druhu a spôsobu poľovačky, teraz popíšem ten najnáročnejší a to individuálnu v zimnom období, pri výstupe do náročnejšieho terénu, po vyložení, vystúpení z auta, PV3S, alebo traktora. Ruksak by mal mať čo najviac bočných kapsí, ideálny je s oceľovou výstuhou zo strany chrbta. Bočné kapse na veľkú termosku, fľašu čistej vody, náboje, ploskačku, hrubé šnúry na ťahanie, tenké špagáty na líšku, mikroténové sáčky a igelitové vrecká, gumové rukavice, toaletný papier, prípadne servítky. Vonkajšie upínacie remence na pripevnenie hubertusa pri výstupe na stanovište, prípadne deky, alebo posedového vaku a pripnutie trojnožky. Vo vnútri ruksaku by nemala chýbať nepremokavá podšívka s osobitným vreckom na zips pre doklady, komplet spodné prádlo na prezlečenie sa pri spotení sa po výstupe do ťažšieho terénu (tieľko, tričko, košeľa alebo tenký rolák), mačací, alebo baraní ľadviňák, tenkú podložku pod zadok, bavlnenú kuklu na tvár. Foťák, zdravotné pomôcky 1.pomoci, silnú dýku (vreckový nožík trojkombináciu mám na opasku), ocieľku a brusné kamienky, trojpolohovú baterku a čelovku, vysúvaciu pílku Fiskars na hrubšie konáre a záhradné nožnice na vyčistenie si svojho stanovišťa ("štandu), veľké zápalky a kahance pre prípadné rozloženie si ohníka, niededy by sme boli za kúsok tepla vymenili aj zbraň :-) a nádobku s detským "bublifukom" na určenie smeru vetra, som nefajčiar, tú treba mať v kabáte aby prípadne emulzia nezamrzla. Panebože a to všetko na chrbát, plus zbraň a ďalekohľad...., blázon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 6.12.2013 o 8:08

Pyžamo :-) Já ho nosím jen občas. Taky mívám oblečení se 106 kapsami a na posedu nejím.Hlavně u nás je cesta od auta k posedu řeknu nejdál tak 500 metrů. Takže vodítka, prasotah, silnou baterku, vodu na umytí rukou mám v autě. Podprdelník strčím do kapsy a sypu na posed. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 6.12.2013 o 7:57

Pokial viem, ze idem polovat len na kratko, par hodin, tak si batoh zvycajne neberiem, vrecka na bunde s odkladacim priestorom na najpotrebnejsie veci mi plne postacuju. Pokial idem na dlhsi pobyt do hor, batoh si pripravim podla rocneho obdobia, ale tiez dlzky pobytu v horach, kde v zime davam doraz na teple, pripadne nahradne oblecenie a mini spacak, termosku, v lete skor na dostatok vody. Ale zakladna povinna vybava sa nemeni, v batohu mam baterku, IFAK, kus cokolady, hroznovy cukor, tahanec, tuhy lieh, kresadlo, toaletak, nahradne ponozky, pripadne kratku zbran, nejake multifunkcne naradie a uzitocne drobnosti obmienane podla rocneho obdobia a miesta polovania. Sucastou batoha je aj vstavana 3l hydratacia. Gps,fotak, mapy, kompas a spojenie so svetom mam vsetko v mobile a preto v najblizsej dobe do batoha asi pribudne prenosna, pripadne solarna nabijacka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 6.12.2013 o 7:43

Rasťo, alebo jednorázový zapaľovač (zápalky nosím v lekárničke). Inak u nás sú terény, kde by som ocenil plecniak s puzdrom na flintu, hlavne pri zostupe, napr. Čo nosíme v plecniakoch? - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 6.12.2013 o 7:24

Dušan zapalky možu navlhnuť, lepšie je kresadlo a tampon ako som pisal 5.12 15:00 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.12.2013 o 7:16

mini lekárnička, zápalky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 5.12.2013 o 23:14

Puska proste patri na plece nie do ruksaka :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 5.12.2013 o 20:14

Ondrik : Tebou opisovane typy ruksakov sa vyuzivaju hlavne na takticko vojenske ucely napr. tieto : odkaz Existuju vsak aj lacnejsie a civilnejsie vyzerajuce varianty pre lovcov vid.: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 5.12.2013 o 19:51

inak minule som obzeral jeden ruksak, ktorý mal aj miesto na pušku, len v praxi si to neviem predstaviť ako by som sa k nej v prípade potreby rýchlo dostal...niektoré veci do ruksaku jednoducho nepatria... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 5.12.2013 o 19:45

Ja som začal nosiť ruksak hlavne kvôli fotoaparátu, pretože keď som ho mal v brašni cez plece tak mi dosť zavadzal. No a odvtedy som do neho pridával stále viac a viac výbavy. Samozrejme nôž + jeden náhradný, púzdro s nábojmi, malú baterku tak na svietenie si pod nohy, lanko na ťahanie menších kusov (srnec, prasa)ďalej doklady, termo nátelník na prezlečenie (keď sa človek zapotí, je dobré prezliecť sa do suchého) tenkú mikinu, v zime niečo pod zadok na posed, vábničky, toaletný papier (ten je asi najdôležitejší:):)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 5.12.2013 o 19:32

Penazenka s dokladmi,nahradne baterky do svietidla,mini sekerka,prsiplast,0,5l vody,nieco pod zub,ponozky, fotak,zapalky,wc papier...asi vsetko :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 5.12.2013 o 19:11

doklady, penazenka, reflexna vesta (pre istotu), gurtna na tahanie, kratke spagaty (liske a zajacovi nohy zviazat pre lepsie nosenie), ploskacka pre pripad uspesneho lovu a doprovodu co moze pit :) nozik poriadny, celovku ale aj klasicku lampu, nahradne naboje, brusidlo na noz, fotak, rukavice, plomba, nahradne ponozky, igelitove vrecko pre kazdy pripad a v neposlednom rade WC papier :D no a na ruksaku zavesenu trojnozku a sedacku...obcas termosku a desiatu. Zabudol som na nieco ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 5.12.2013 o 17:32

ja ruksak vacsinou nenosim. mam oblecenie z 100 vreckami (ako napisal Ondrik) zmesti sa mi tam v podstate vsetko co potrebujem: nozik, lano, doklady, naboje, 0,5l vody, stuple do usi, utierky na optiku, nejaka sladkost a v neposlednom rade hajzelpapier :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 5.12.2013 o 17:12

A ešte som zabudol gumenne rukavice a niekedy aj nahradne - suche oblecenie ci deku, záleži podla okolností ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 5.12.2013 o 16:49

Keď som kedysi k poľovníctvu ešte len ,,pričuchával,, doslova som sa smial jednému staršiemu poľovníkovi, čo pre boha nosí v tom obrovskom ruksaku?! Plynový varič? :) Dnes si už ani neviem predstaviť, že by som šiel von bez ruksaku. Jednoducho, môže mať poľovnícka bunda aj 100 vreciek, ale aj tak všetko čo poľovník potrebuje sa do nej nevmestí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hunter243, 5.12.2013 o 16:34

Ondrik, krásna téma..., píšte, rád sa poučím, skoro každý ruksak mi je malý. Záleží od druhu poľovačky. V ruksaku ma oco brával na posedy a boli to moje prvé kontakty s prírodou skoro ráno, neskoro večer, prvé výstrely a "vyvalené" oči ako tenisové lopty, prvé napätie pri schádzaní (znášaní) k ulovenej zveri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 5.12.2013 o 15:51

rolka zachodoveho papiera... ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 5.12.2013 o 15:27

žeby ? :-) Je to kvoli predstave ake su velke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 5.12.2013 o 15:15

soson, dnes o 15:14 ta RTW je najlepšia k lekárničke, to už keby nebolo pomoci? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 5.12.2013 o 15:14

červená je z LIDL-u a zelena z IKEA, a v nich mam ešte IBALGIN 400 a WOBENZYM Čo nosíme v plecniakoch? - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 5.12.2013 o 15:06

komplet celá lekárnička? nejaký skladný tip? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 5.12.2013 o 15:00

doklady, lekarnička, wenger hunter ako založny nož,(na opasku polovnicka dýka,) čelovka, ručna baterka, strelivo, šnúra na ťahanie, magneziove kresadlo, tampon :-), fotak, dalekohlad, nočné videnie, termoska a niečo pod zub. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-77 z 77 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov