Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

termo prádlo - diskusia

autor: off 54frencis
pridané: 21.10.2013 22:42

Viete mi poradiť nejaké dobre termo prádlo s ktorým ste boli spokojný ? Skúsenosti a postrehy s praxe.

počet zobrazení: 12 002
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Rebrikk, 23.10.2017 o 11:18

Za mňa isto X-bionic termo prádlo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 24.1.2017 o 19:09

pre na devold + merino ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 24.1.2017 o 17:15

Pre mňa top termo prádlo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterD, 24.1.2017 o 17:06

pozri znacku Devold,alebo Moira. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 24.1.2017 o 16:55

kvalitne funkčne termopradlo - Zdravim páni,mozte mi niekto poradit z vlastej skusenosti nejake dobre a fakt fungujuce termopradlo?dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero2007, 9.12.2013 o 22:06

Ahojte.. Dnes som si dokúpil aj spodky od Brynje..,a som krásne na zimu vybavený.. jaaaj, kopec peňazí.., ale mám to pod stromček.., teším sa.. Pekný večer.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 9.12.2013 o 18:56

Suhlasim s fero2007 Brynje je top termopradlo :-) perfektne si plni svoje ulohy no cena je trochu vyssia ale spicka :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 9.12.2013 o 12:51

Deerhunter NORDKAP - vyskúšané a môžem len a len odporučiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 9.12.2013 o 12:45

Voľbou značiek Brynje, Devold, Icebreaker, Woolpower či Craft určite urobíš dobrú investíciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero2007, 8.12.2013 o 21:58

Ahojte. Som aktívny v lese aj v športe... Nikdy v živote som nemal lepšie termoprádlo..prvú vrstvu, ako od Brynje Arctic.. Nerobím reklamu, len som presvedčený, že ak niekto vyskúša Brynje tak sa z toho už nebude chcieť vyzliecť..Má to však ale jednu chybu..len triko stojí cca 100 EUR a spodky detto, ale tieto investované peniaze sa vrátia v super pocite nech ste kdekoľvek a robíte čokoľvek.. Prajem všetkým všetko dobré.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 31.10.2013 o 21:31

Craft na zimu je super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 31.10.2013 o 20:03

v lidli maju teraz termo prádlo :D jednorazovku :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 30.10.2013 o 12:47

igoret ak použiješ veci od firiem čo spomína frencis tak druhá vrstva je nepotrebná ak nechceš v zime vonku nocovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 30.10.2013 o 11:56

a čo pridať druhú vrstvu ,aby to malo tepelnú izoláciu ? poprosím o radu .. dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 30.10.2013 o 11:08

no ja by som skôr na aktívny pohyb niečo...ale asi odskúšam ten craft, možno devold ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 27.10.2013 o 9:44

Poradim ti fintu,mozno sa budes smiat,ale ja sa po kazdom kupeli,sprche pred akciou,vyletom,chatami naolejujem pokozku lahkym specialnym masaznym olejcekom a nemam problem zo smradom aj na druhy den.Olej pohlcuje pachy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 27.10.2013 o 9:37

Duso - myslel som artic, pomýlil som si názov s obuvou Meindl model Antarktis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 27.10.2013 o 9:22

Ake anktarktis? Myslis to zdvojene artic? To je tak akurat dobre na sibir,alebo mount everest.Dal som si ho pri 0 stupnoch a idem sa roztopit,to je na extrem. Ja mam tu polypropylenovu sietku a neviem si vynachvalit v jeseni na bicykli,spotim sa hore kopcom,spustim sa dole kopcom do ladovej doliny,drzi ma stale v teple. Preboha ty riesis,vsetko bude smrdiet,tak si to preperiem v potoku a dam vysusit ku krbu,ked som na polovnickej chate bez nicoho.Alebo dam dalsich 27 euro a kupim si druhe a dam do ruksaku a problem so smradom vyrieseny..kazdy pot bude hnit..a navyse ak sa clovek nadmerne poti (obezny atd.).Ja som schudol a potom sa menej potim.Suhlasim Merino smrdi najmenej,mam zimne topanky s vlnenou vlozkou a ubitou vlnenou ustnou a nesmrdia taketiez. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 27.10.2013 o 9:13

Duso 2 - popisované termo prádlo od norskej f. Brynje mám v prevedení Antarktis, to tenké , sieťkované som kúpil a nenosieval ho kôli tomu, že pri celodennom nosení ruksak, zbraň mi na pleciach ostala podliata vzorka. Ďuso, keď preperieš termoprádlo žiadne nesmrdí, tu v začiaatku bola debata o ,, nesmrdení ,, aj po niekoľko dňovom nosení. A v horskej studenej vode v termoprádle nasiaknuté pachy neodstrániš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 27.10.2013 o 6:54

Dede mylis sa, dokonale termopradlo sa vola norske BRYNJE. Viď foto Je to zmes prirodnej vlny MERINO a Polyamidu,specialne vlakno, splnajuca aj vojenske normy...ja mam komplet,stal ma majland okolo 200 euro,ale je to spicka. Pouzivaju to horolezci a podobni a nepocul som iny nazor ako len spicka.Vsetko co je umele ti bude smrdiet ked sa spotis,pot je zivocisna tekutina,zacnu rasit batkerie,rozkladat tak pot ti bude smrdiet. Tu Brynje sietovinu iba preperiem a do rana je sucha a na druhy den pouzivam.Pri teplotach nula je akurat,pri 10 stupnoch je v tom az moc teplo. termo prádlo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 27.10.2013 o 6:50

Trojvrstvová moira mi po čase zožmokovatela a stratila svoje termoizolačné vlastnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jardo1962, 27.10.2013 o 6:14

moira je dobra, ale asi najlepsi je craft, ale ten nosim iba hory hlavne na vystupy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janci2409, 26.10.2013 o 13:51

Pinewood je primeraný cene a som s ním spokojný zatiaľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 26.10.2013 o 11:48

54 frencis - ide o to či chceš termo prádlo na aktívny pohyb alebo na sedenie. Funkčné prádlo má slúžiť na čo najrýchlejší transport potu, vodných pár smere od tela ktoré vznikajú pri aktívnom pohybe a telo aby ostalo suché. Tomu sú prispôsobované ako materiál tak aj štruktúra tkania, perforácie na jednotlivých miestach napr. popod pazuchy, chrbát. Bavlna je pre termoprádlo nevhodná lebo netransportuje ale zachytáva pot.Termoprádlo ako prvá vrstva preto smrdí lebo sa na nej zachytávajú všetky telesné achy. Dokonalý materiál ktorý by nesmrdel aj o xy noseniach nevyvinul žiadny výrobca. oužívalo sa strieborné vlákno ktoré sa zatkávalo do materiálu termorádla ale aj to nedokázalo zabrániť zápachu. Momentálna hitovka je merino vlna, ktorá ako prírodný materiál -vlna dokáže pachy do určitej miery eliminovať. Ale tam je iná cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 26.10.2013 o 11:35

FATRAN- tie humusáky sú naozaj funkčné prádlo. Fantázii sa medze nekladú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 54frencis, 25.10.2013 o 23:20

MMaska nič nové si mi nepovedal :) ...čo som chcel vedieť to som sa už dozvedel, ďakujem všetkým.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off december, 25.10.2013 o 22:34

Termo Devold ma sice svoju cenu a asi vie preco!Pouzivam ho celorocne lebo robia verzie na leto aj zimu. Podstatne je ze ma svoju funkcnost a hlavne nesmrdi!!!A da sa objednat aj v zelenej farbe. Norwayshop.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.10.2013 o 20:45

54frencis vyjasnime si pojem termopradlo!!!! to neznaci ze ta bude hriat! termopredlo ti ma zarucit optimalnu klim ze aj ked sa prehrejes a spotis ti zarucuje ze ostanes stale suchy a tym nedojde ze mas mokre tricko na sebe co ta bude podchladzovat preto tam nesmi byt bavlna !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.10.2013 o 20:41

fatran to si zabil :-DDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 25.10.2013 o 16:18

a konkrétne aký typ toto CRAFTu by ste mi odporúčali ?...hlavne teraz na zimu na spoločné poľovačky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off plidinsky, 25.10.2013 o 16:08

ja doporučujem UnderArmour :) letný aebo zimný komplet k tou 3 prevedenia - voľné, upnuté, kompresné :) každý si vyberie, čo mu vyhovuje :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 25.10.2013 o 13:12

mám vyzkoušený tohle odkaz hlavní podle mě je že se ani po několika letech nevytahuje a na těle sedí tak že se nehrne a díky tomu rychle vysychá pak mám ještě vyzkoušený jitex to není tak drahý ale vytahuje se a to je na H.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 25.10.2013 o 10:13

Ako píšu MMasska a BLEIKER, s CRAFTom len výborné skúsenosti, na mne nesmrdí:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 25.10.2013 o 8:51

Presne tie iste skusenosti s CRAFTom mam aj ja .Je to stavane na naozaj vysoku zataž,len trebya vybrat spravny typ podla použivania.Drviva vačšina chalanov,čo videla ho u mna v praxi použiva prave CRAFT.Aj po 60 ranach na priamom slnku žiadne prepotenie,ak dam ešte vrstvu na to,tá je total mokra,ale CRAFT ostane suchy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.10.2013 o 3:22

nieje to sice polovnicke spodne pradlo ale mne sa najviac osvecil CRAFT. dlhorocne skusenosti je bombovi da sa prat na 90C len ma jednu nevihodu smrdi! a ked to skombinujes s druhou vrstvou tiez od nich tak si zavodou aj v zime aj pri maximalnej zatazi. priklad siel som 15 km a bol som cely spoteny a potom som v snehu musel lezat ete hodinu a vobec som neprechladol a termo na mne vyschlo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 24.10.2013 o 22:25

agbar máš pravdu brynje je slušná vec mám spodky a funkčné tričko dlhý rukáv...spokojnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 24.10.2013 o 22:11

Brynje, osobna skusenost. Mozem len odporucit. Fasovali to na zaciatku hranicny policajti na UA hranici. No nie je prave lacne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 24.10.2013 o 20:41

poprosím Vás o radu o druhú vrstvu na termoprádlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 24.10.2013 o 20:33

ďakujem pomohli ste mi....konečne normálna diskusia s normálnymi odpoveďami :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 24.10.2013 o 20:15

Mám pinewood a moira ale najracsej nosím z lidlu za tretinovu cenu... Na posede mi je ok aj na chodenie. Nedávno som si kúpil ďalšie dva komplety aby som mal na výmenu pretože som denne v lese v robote. Je to aj podmienené tým že každý sa potí rôzne. Moiru a pinewood som musel prezliekat a nosiť náhradné tričko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov