Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

SCHMIDT & BENDER skúsenosti a postrehy o tejto značke - diskusia

autor: off Mysho22
pridané: 29.9.2013 13:06

Páni nakoľko som nenašiel v archive skoro žiadnu zmienku o týchto puškohľadom rád by som sa dozvedel vaše postrehy či porovnania s konkrétnim puškohľadom prípadne aj so samotnou značkou.

počet zobrazení: 9 829
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-76 z 76 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Vladenko, 18.5.2011 o 10:03

benelli, jasné že som to pochopil, ale puškohľad je v podstate monokulár a tak trieder bude mať na vrch oproti puškohľadu, som len skonštatoval, že ten leupold VX--R je výborný a zatiaľ splnil moje požiadavky do bodky, a pokiaľ je čo len trochu mesiac, nemám problém, iná vec je že v noci nestrielam na vzdialenosť väčšiu ako do 50m. Neviem či sa dá zrovnávať sveteľnosť ďalekohľadu, kde dopadá obraz do oboch okulárov a puškohľadu, bez toho aby bol medzi nimi rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off chery, 18.5.2011 o 8:32

Troška sa táto debatka zvrtla iným smerom :) Bez pochýb tie vyššie rady značiek ako Kahles, Zeiss, Schmidt&Bender, Nikon , Swarovski sú podstatne kvalitnejšie, a úprava šošoviek je kvalitnejšia.No musím povedať, že veľká čas poľovníkov nie je ochotná zaplatiť sumu cez 1000 Eur za puškohľad, dôvodov prečo nechcú zaplatiť tú sumu je viac... Každý sa prikrýva perinou na akú má :) Čím ďalej tým viac sa mi páči ten Zeiss Duralit.... Je potrebné zohľadniť pomer kvalita/cena/značka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benelli, 18.5.2011 o 8:00

VLADENKO tma som nemyslel ze sa zavries do kumbalu bez okien tmu som myslel napriklad ked je spln ale mesiac je za mrakom alebo ked sa zvecerieva ale je zamracene samozrejme ze nieco vidis ale mam problem napriklad je pred tebou na luke diviak 100 metrov hodnu chvilu mi trva pokial ho najdem v puskohlade ak su okolo neho niake malinke ostrovceky travy tak mi trva dlho pokial som si isty ze je to diviak a nie chumac travy mam dalekohlad delta titanium tam nadherne rozoznam hned co je diviak a co trava ale dam do pleca pusku a mam problem dufam ze si to pochopil ako to myslim rozdiel medzi mojim puskohladom a dalekohladom je asi taky ako ked sa divas pri krasnom splne alebo ked je sice spln ale je mesiac za mrakom a viditelnost uplne slaba vidis ale nevies to identifikovat co je to ci chumac travy alebo diviak naviem ako to viac napisat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.5.2011 o 23:28

valdo e-shopov sa netreba bat, treba si vsak zvazit nikolko veci, ako napr naklady na postovne. ten odkaz co si sem dal, je tam uvedene, ze je postovne cca. 20 evri ale nepisu ci to poslu aj do SR a ci za tu cenu. aj v SR su e-shopy kde sa daju najst dobre ceny, treba sa len popozerat a niekedy staci napisat a clovek sa dozvie co a ako. Schmidt & Bender je na Slovensku dost malo rozsireny, tazko povedat cim to je. zenith je jednoznacne spicka ale treba pocitat s tym ze bude treba siahnut hlbsie do vrecka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 17.5.2011 o 23:16

sako ako vzdy...super cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 17.5.2011 o 21:37

tu máš 1670eur odkaz= ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.5.2011 o 18:44

vaklo35, neviem či za 1.500 E kupiš ale za 1.800 E kupiš tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 17.5.2011 o 11:44

Zdravím. Bolo tu spomínané, konkrétne Jager68, že S&B Zenith sa dá kúpiť za 1500 EUR. Môžem poprosiť, kde sa dá zohnať za takú cenu??? Mne sa veľmi pozdáva S&B Zenith 2,5-10x56 Flashdot Abs. FD7 a najlepšia cena akú som vygooglil je odkaz len aká je realita a spoľahlivosť takýchto eschopov, je vždy otázna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 17.5.2011 o 10:39

semjan ak si si všimol..hned som spomenul LEupold VX L....mal som LEupold asi 5r na magnum kal.a ziaden problem.Ziadna vynutena manipulacia nastrelovanie pred sezonou atd atd a to si uzil poriadne ,,akciE" Odolný kompaktný spolahlivý.Mal by som ho urcite asi doteraz,keby sa tak velmi nepačil mojmu dlhorocnemu polovnickemu kamaratovi,tak som mu ho predal.. Po nom nastupil Kahles Helia CSX..tiez 50tkový..naozaj slusna optika a ked isiel magnum prec,na gul.kozlicu som si kupil Swaro.Z6i..Tak to trosku porovnat viem.Preskakal som od Meopty Art.3000 cez Leupold VX 3 Kahles az po Swaro..s tym pocitom a sympatiami ku konkretnej znacke suhlasim.V urcitom veku uz tie minimalne rozdiely medzi VX L- Leupoldom, ,Zeissom a Swarom nase oci nenajdu... Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 17.5.2011 o 9:33

pre Vladenko: suhlasim ze pocitovost zohrava velku ulohu pri hodnoteni puskohladov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.5.2011 o 8:48

to co ma benelli je VX-III, je to starsia generacia, kde este boli starsie skla, nasledne bol urobeny rad VX-3 kde uz boli pouzite nove skla a bol prepracovany, VX-III a VX-3 sa vo svetelnosti hlavne za sera lisia. VX-R je na urovni VX-3. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 17.5.2011 o 8:43

benelli. Čo je to tma ? To je relatívny pojem, napríklad ja poľujem v prímestskom revíri v Bratislave. Ako náhle sa zotmie, tak sa rozsvieti celé mesto to je jasné. Keď je zamračená šedá obloha, tak žiara celého mesta sa odráža ako od zrkadla a dopadá späť na zem, tak že u nás málokedy môžeš povedať, že je tma. Ano priznávam, že ak je tma, tak je tma, a potom nieje vidieť nič v žiadnej optike, ale úplná tma by musela byť asi len v zavretej miestnosti , bez prístupu žiadného svetla, ani hviezd a mesiaca. V konečnom dôsledku, keby sa striktne dodržiaval zákon, že poľovanie na raticovú zver len hodinu po západe slnka, a lov dravej a diviačej zveri len za jasných mesačných nocí ako nám to cituje zákon, tak by sme nemuseli riešiť takéto problémy. Ale to je už na inú tému A myslím si že pokiaľ svieti mesiac a je spln, tak v tom Leupolde problém nemáš, či nie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benelli, 17.5.2011 o 8:05

ja mam leupold VX-r III 4.5-14X50 LR uz 2 roky rano naobed vecer plus dazd sneh super ale ak padne tma tak zaverecna !!! volnim okom alebo dalekohladom vidim omnoho viac ako cez puskohlad a to ked nieco hladam a nemozem najst ma dost serie asi tolko zmojej stranky a to bol puskohlad ktory stal okolo 1200 euro !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 17.5.2011 o 7:33

Semjan. Tak Leupold VX-R 3-9x50 mám asi mesiac a pol. Objednal som si ho z USA,ale to je nepodstatné. Bol som veľmi milo prekvapený touto optikou. Mám ho s osnovou German 4, digitálna osvetľovacia jednotka funguje skvele, bod sa zapína tlačítkom a po zapnutí si pamätá poslednú hodnotu osvetlenia bodky pri vypnutí. Doma mám ešte na guľovnici Meostar R1 3-12x56 RD a Meoptu Artemis 2000 7x50. Tak som pristúpil po zotmení k testu. Na prvom mieste skončil Meostar, už aj vzhľadom na to že má 56-tku objektív, zaujimavejšie bolo porovnávať 7x50 artemis a Leupolda v nastavení 7x50. No musel som skonštatovať, že sveteľnosť bola dá sa povedať bez rozdielu, ale pocitovo som mal dojem, že ten leupold je kontrastnejší aj za šera, u artemisu boli pozorované objekty viac ako by do šeda a u leupoldu , boli obrysy jednotlivých pozorovaných predmetov tak viac ohraničené. Na druhej strane bod u leupoldu je oveľa menší ako u Meostara. Leupold som osadil na guľobrokovú kozlicu F.A.I.R 20-76/8x57JRS nastrelil na 4 Rany, klikanie je presné a pekne ako na račni. Mám ho druhý mesiac, zopár vychádzok v teréne, ulovené dve líšky, prasa a lanštiak. Zatiaľ veľká spokojnosť, určite nezaostáva za puškohľadmi od Meopty s objektívom 50mm. Jedine čo by som mu vytkol je, že hrúbka nitky v strede puškohľadu je o trošku hrubšia ako u iných puškohľadov s týmto typom osnovy. Ak je puška v kľude, bod sa po piatich minutách automaticky vypne, ako náhle sa zoberie puška do ruky bod sa zapne. Netvrdím že každý musí mať také isté názory na tento puškohľad ale ja som zatiaľ veľmi spokojný, a užívam si to. Leupoldu sa táto optika určená pre európu podľa mňa proste vydarila! Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 17.5.2011 o 7:29

chcem len podotknut, ze nie len velkost objektivu "robi" svetelnost. mal som moznost porovnat 50tkove Tacticaly a 40tkove nikony. Verte ze radsej by som zobral 40tkovy Nikon. Su tam aj ine faktory ako zabrusenie a poskladanie cociek a samozrejme vrstvy, tzv. multicoating ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.5.2011 o 22:30

ked uz sme pri to tak aj leupold ma viacej modelovych radov, nik tu nepisal ze swaro je jediny a vsetko ostatne je .... Leupold ma tiez slabsie rady a lepsie rady, medzi tie lepsie urcite patri VX-3 a aj VX-R ale urcite v europe su aj lepsie puskohlady hlavne co sa pouzitia za sera tyka. V USA maju sice kopec optik, ale kedze nepoluju po zapade slnka tak im az tak na svetelnosti za sera nezalezi, preto je tam napr. malo puskohladov s objektivom 56. vid napr. Leupold. V kazdom pripade, Leupold je dobra volba, kde clovek dostane pomerne vela muziky za relat. malo penazi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 16.5.2011 o 22:14

co mate s tym swarom? ktory typ ste porovnavali s leupoldami? swaro ma viacej modelovych radov? Netvrdim ze je to hnoj, ale v poslednej dobe nejako zaspali dobu a vyprofilovali sa ako znacka snobov, ktori vedia ze na blaser patri "swaro" a nie nieco ine. mal niekto z vas vedla seba VX 3l a Swarovski nejaku Z3 alebo Z5? ja ano! nie je tam v podstate ziaden rozdiel! prosim vas nepiste tu uz sprostosti ze len preto ze to je swarowski tak sa ma kazdy posrat?? Leupold uz nejaky ten rok robi puskohlady a VX3l nie je sice to max. co robia, ale pokial poznate rozdiely medzi V3l a VX7 tak tam rozdiely pokial ide o prenos svetla nie su. su ine, ale nie v prenose svetla. Problem vidim u "expertov" ktori sa tu vyjadruju ku vsetkym temam a v zivote nedrzali ani "swara" a ani leupolda v ruke a dalsi problem je, ze Leupold je v USA top znacka a poluje sa tam predsa trosku viacej ako u nas,a aj konkurencia v ponuke puskohladov je ina ako u nas.v nasich krajoch Leupold zacina prenikat az v poslednej dobe. Poprosim tych, ktory mali Leupold v ruke a mali ho na posede v sere a tme nech sa vyjadruju a nie vsetci ostatni ultraexperti. vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.5.2011 o 20:27

meoptu by som uz ani ja nechcel neznamena to ze je to zla optika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.5.2011 o 18:54

Nekupis ale za 1500 uz ano.Aj ja som zacinal s Meoptou Artemis 3000..to bola mašinka. Teraz by som uz Meostar nekupil.Maximalne pozrovaci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.5.2011 o 17:37

jager68 aj VWčka skladajú na Slovensku, Suzuki v Maďarsku a myslím, že na kvalite im to neuberá. Ak by som mal 2000 Eur aj ja by som si kúpil zenith, ale bohužiaľ nemám. A ešte k tej hungarii, dnes ráno som to porovnával s kamarátovym Artemisom, ja mam 6x42 SaB hungaria a on Artemis 3-12x50 a na 6 násobnom zväčšení nebolo vidieť rozdiel v svetelnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.5.2011 o 16:33

suhlas, je to spicka, a kvalitka, ale treba pocitat s tym ze ho za 1000 nekupis :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.5.2011 o 16:29

Jediny Schmidt&Bender ktory som ochotny akceptovať je Zenith.Ten patri do svetovej špičky aj napriek tomu,že ma osnovu v 1 vej obr. rovine. Je to tak vyriesene ze aj pri max.zväxsení je bod naozaj extremne malý.Super spolahliva odolna optika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.5.2011 o 16:06

suhlas, VX3 mam aj je to za tu cenu kvalita a tak ako pises nie je to swaro ale ani cena nie je swaro. VX-R je dost podobny. VX-3L je len o tom ze ho vies namontovat nizsie a ze sa robi aj 56 s tym vykrojenim. S&B aj ked to robia v madarsku je stale S&B, skla su nemecke a nemci si dost (aspon u S&B) potrpia na kvalitu aj v madarsku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.5.2011 o 15:33

Tak Bender z Hungary nechcem, Ak Leupold tak VX 3L ...ale to je moj nazor..chlapec nech sa rozhodne sam. Poloval som s Leupold VX III asi 5r. spokojnost.Nie je to Swaro ale vydrzal vsetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.5.2011 o 15:24

to som pochopil, zenith a aj klassic robia v nemecku, v madarsku robia len to co som pisal. Ale preco by si nebral ani jeden z tych co napisal, to ma zaujimalo, a myslim to vazne, chcem poznat aj taky nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.5.2011 o 15:17

ZEnith urcite nie..znamena ze ho neskladaju v Hungary.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.5.2011 o 15:16

Pisal som mu ze Zenith nie je MAdarsko...Zernith by som si kupil kedikolvek.Dokonca by som mu dal prednost pred Zeiss ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 16.5.2011 o 14:55

Zenith nie je madarsko, v madarsku robia len rad klassic a to len 6x42 a 8x56 (s bodom alebo bez bodu). Jager aky by si uviedol dovod, preco si nema kupovat s tych 4 ani jeden? dakujem za nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.5.2011 o 14:42

Zenith urcite nie....ziadne Madarsko. Z tych co si menoval si nekupuj ani jeden. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.5.2011 o 8:44

tu sme sa o tomto puskohlade bavili, najdes tam par informacii, dojmov atd. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off chery, 16.5.2011 o 7:07

Pri prehľadávaní netu som ešte objavil toto: odkaz Čo vy na to???? Zaujímavá cene v kombinácii so super značkou :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.5.2011 o 21:59

chery ešte jedna info, kupoval som ho odkaz, a maximálna spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.5.2011 o 21:51

a este jedna info k S&B 8x56 sa robi aj s 30mm tubusom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.5.2011 o 21:48

chery, pokiaľ to chceš na tu ČZtu čo maš v profile, tak by som bral ten leopold čo sem zavesil motaq. Ja som kúpil SaB hungaria 6x42 (pozri moje foto) a je to dlhý puškohľad. Tá 58čka je ešte dlhšia a na ČZ by si musel dať dosť vysokú montáž aby Ti nezavadzal cielnik. Mal som možnosť pozrieť sa cez ten leupold a je to kvalitný puškohladík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.5.2011 o 21:39

S&B vyraba rad puskohladov klassic hungaria v madarsku, preto je tam lepsia cena ako na klassic vyrabany v nemecku. kvalita je vysoka aj pri tychto puskohladoch. porovnavas dost rozdielne puskohlady hlavne kvoli tomu ze porovnavas variabil a fix. a 50 a 56. fix s objektivom 56 bude mat lepsiu svetelnost a S&B je urcite spickovy puskohlad. na druhej strane leupold VX-R je univerzal z dobrymi vlastnostami za dobru cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off chery, 15.5.2011 o 21:17

Schmidt Bender Hungaria Line alebo Leupold VX-R -

Chcem poprosiť o radu, týkajúcu sa výberu puškohľadu. Do užšieho výberu sa dostal Leupold VX-R 3-9 x50 a Schmidt Bender Hungaria Line 8x56...poprípade Meostar 3-10x50....Máte niekto konkrétne skúsenosti s touto optikou??? Schmidt Bender skladá tie puškohľady v Maďarsku???

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-76 z 76 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM