Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

strhavanie zbrane - diskusia

autor: off kompis
pridané: 16.7.2013 19:58

Prosim, poradte mi ako sa zbavit tohto zlozvyku.


počet zobrazení: 11 776
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 17.7.2013 o 17:22

kompis to co ti radia iny je super ja napisem len tolko popros nejakeho profi strelca nech pojde s tebov na strelnicu a pozrie sa na teba pri strelbe zhodnoti a vyladi ti tvoju zbran najde chybu ktoru robis vysvetli ti ako na to a ako sa jej zbavit a potom uz len trenig suchy aj prakticky a trenovat dookola.Da sa natrenovat aj adrenalin pocas lovu na sucho ale toto je uz o inom :-) :-) :-) tak drzim palce

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Daniel8, 17.11.2015 o 13:25

neviem strielat druhou stranou. spito270. tie breneky SB nemal v obchode mam len ID: 279665. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off blackwolf, 17.11.2015 o 13:07

skus druhe oko ak vieš strielať druhou stranou podla mňa to može byť aj tym ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 17.11.2015 o 0:30

Brokovnica dvojka je vyrobcom riesena (optimalnezosuladenie hlavni do ziadaneho bodu, vyskusanie na 35 a konecne zletovanie hlavni) a urcena na strelbu brokmi s cielom dosiahnut co najlepsie krytie brokov ( optimalne a rovnomerne pokrytie terca, alebo tela zveri väcsim poctom brokov pre dosiahnutie soku a smrtiaceho ucinku). Tymto chcem povedat, ze je uplne normalne, ked jednotna strela ide vyssie od cieloveho bodu (zalezi samozrejmeod vzdialenosti strelby. Jednoducho povedane, z brokovnice neurobime gulovnicu. Skratka neverim, aby napr. dvojka strielala presne aj brokmi, aj jednotnou strelou. Ale vhodnu znackou streliva sa podla mna da zlepsit ten nastrel. No a tiez upravou otvorenych mieridiel, ci pridanim kolimatora, optiy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off spito270, 16.11.2015 o 22:09

ZVS break... To iste strelivo som skusal v brokovej dvojke, taktiez aj rotweil s tou istou strelou a v obidvoch pripadoch mi to stale strielalo 30 cm vlavo. Nahoda???? S&B slug mi striela na 50 metrov tam, kam namierim, ba kludne si trufnem aj na dalej.. Daniel8, prosim ta, vyskusaj tie ceske breneky, naozaj som zvedavy, ci to nieje nahoda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Walter, 16.11.2015 o 16:19

Daniel8,skúsil si s inými druhmi jednotnej strely?mnohokrát je to aj strelivom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Daniel8, 16.11.2015 o 15:15

gabriel ved to viem ze je problem vo mne, preto som napisal michal89 ze predajom a kupou novej nic nevyriesim. Problem je v tom zrejme aku brokovnicu chytim a budem strielat len po sinke cez cielnik, tak to pojde stale tak. Mozno uprava pazby, ako pise agbar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 16.11.2015 o 14:48

Daniel 8, citujem ,,No ja mam problem, ze jednotne strely mi idu vsetky vlavo hore od stredu kam "akoze mierim" Strielal som z dvoch kozlic a jednej dvojky" čiže si strieľal z 3-rôznych zbrani a všetko Ti ide vľavo hore problem nie je v zbraniach, ale v medzikuse medzi zemou a zbraňou a to si ty ,mam jedného kamaráta ktorý strieľa jedine zo svojích zbrani ktoré si nastrieľal na svoje oči a zrejme to bude aj tvoj problém.Je to vynimočne ale aj to sa stáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 16.11.2015 o 14:45

Daniel8. Mne z bajkal mp 155 tiez sli zo stojana rany na dotyk a tiez 15 cm vlavo a asi 10 cm hore /presne uz nepamatam mozo aj viac a bratovi na sterd a len mierne hore/. Vyriesil som kolimatorom. U brokovnic nie som nejak doma no myslim, ze aj v tvojom a mojom pripade nesedi pazba rukam a oku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on Daniel8, 16.11.2015 o 14:33

Nad tym ani nerozmyslam. Nic mi to neprinesie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 16.11.2015 o 14:28

ja by som predal zbraň a kúpil druhú, to ta nenapadlo? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 16.11.2015 o 14:21

Pani, dakujem vam za radu velmi pekne! Ze ma to skor nenapadlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusab, 16.11.2015 o 13:00

Presne ako vravi jaro1. A vybavene...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 16.11.2015 o 10:55

No sak ked ti to ide stale z volnej ruky 20 cm hore a 20 cm dolava, tak mier 20cm doprava a 20cm dole od cieloveho bodu a bude to ok :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on Daniel8, 16.11.2015 o 10:03

Tak nevie nikto poradit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 12.11.2015 o 14:33

No ja mam problem, ze jednotne strely mi idu vsetky vlavo hore od stredu kam "akoze mierim" Strielal som z dvoch kozlic a jednej dvojky a vsetko strelivom ZVS Break. A z kazdej som to ukladal vedla seba, len 20 cm vlavo a 20cm hore. Ked som dal pusku do stojana, tak to islo tiez vlavo, ale 5cm od stredu a vedla seba. Dajte nejaku vychytavku. dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 12.11.2015 o 10:50

Áno, strach z výstrelu dokáže narobiť veľa škody. Streľba spôsobom zamieriť a rýchlo a kŕčovito stlačiť spúšť aby som to už mal za sebou je úplne zle. Takisto aj úplne zadržiavať dych nie je dobré. Spúšť treba stlačiť počas plynulého výdychu, nie v čase zadržania dychu. Tak to robím ja a tak sa mi to osvedčilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 12.11.2015 o 8:11

borgeo - V technike spúšťania sú aj "kontinentálne" rozdiely; napr. amíci spúšťajú zhybom prvého článku (stredný obrázok) ; je to podmienené miernejším sklonom pištoľových rukovätí ich pušiek . Podľa mňa má na strhávanie najväčší vplyv neoptimálna dĺžka a tvar pažby ,strach z rany a nedostatočný tréning . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off borgeo, 12.11.2015 o 5:12

Častý dôvod strhavania, ktorý platí pri krátkych aj dlhých zbraniach.. strhavanie zbrane - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Durell, 11.11.2015 o 15:45

Walter - no niekto ťa musel riadne nasrať. Nepatrím ani do jednej skupiny. Raz som dva mesiace pred sezonou pásol a sledoval srnca - pekný výrad. Prišla sezona - srnec vyšiel. Založim zbraň a v duchu si poviem " no šup do kufra " strelím a on šup do kríčia a dožil sa dalšieho roku . Prečo ? Lebo som sa moc tešil a posral som si to sám. Pritom mám z posedu do 150 m tak 95% uspešnosť dobrého zásahu. Strhavajú často mladí nevystrielaný a nevylovený polovníci, s čistými umyslami presne tak ako popisuješ mechanizmus, ale s čistou dušou, charakterom a pohnutkami. Toho parchanta nakop do zadnice a " Hakunna Matata " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 11.11.2015 o 15:21

Ono takto. Dá sa suhlasit s podstatou Tvojho prispevku, pretoze vsetko so vsetkym suvisi.Z napisaneho tiez usudzujem, ze mas skusennosti a vies, o com "tocis". Vyhrady mam akurat k Tvojim slovam na adresu kolegov, ktore su natvrdle. PS- je tiez zname, ze aj inak dobry polovnik ,ktory chce silou mocou ulovit zver, prave vtedy sa mu to nepodari a zver minie. A je tiez obecne zname, ze nervova sustava u cloveka (dobre nervy) su velmi dolezita sucast uspesnej strelby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Walter, 11.11.2015 o 13:45

pre MMaska-najlepšia odpoveď,.... máš vo všeobecnosti pravdu, toto platí pre normálnych ľudí, neplatí to však pre bojkov, sraľov, a pre tých, ktorí prišli do poľovníctva s komerčnými úmyslami, tí budú strhávať vždy, lebo tí bojkovia a sraľovia pred zmáčknutím spúšte zatvárajú aj druhé oko zo strachu (z bolesti,úrazu, a pod.),.. ten posledný typ ľudí-chamtivci, strhávajú preto, lebo nevydržia mať polohu hlavy pevne bez pohybu za puškohľadom, kým vyjde strela z hlavne, v poslednom zlomku sekundy sa chcú rýchlo pozrieť či už tá zver leží a či budú mať rýchlo úžitok, už si ju predstavujú ako ju speňažujú. Títo nebudú inakší ani po mnohých hodinách výcviku s dozorom a radami skúseného inštruktora. Tí prví, tí sa možno strachu zbavia tréningom, ale tá posledná skupina chamtivcov, tí nie, je to o charaktere, tých treba trenovať na malom dvore s veľkým bičom, najlepšie poslať od poľovníctva do r... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 21.7.2013 o 17:53

Ja sa tiez snazim mat pokial to okolnosti umoznuju pri strelbe cez puskohlad obe oci otvorene, vynikajuco to zvacsuje zorne pole, najma na spolocnych. Da sa to nacvicit treningom silneho oka, clovek s tym casom nema problem a "nekrizi" sa mu obraz. Niekedy, najma ked su horsie svetelne podmienky, slabe oko privriem, pri kratkej zbrani je strelba s oboma otvorenymi ocami cez mieridla limitovana u mna vzdialenostou a svetelnymi podmienkami. Este k tym mnohym radam nizsie doplnim, ze ja spustam tak, ze sa zhlboka nadychnem, mierne vydychnem a v polke vydychu zadrzim dych, pricom do 2s spustim, treba tlacit rovnomerne, bez ocakavania rany. Spust odporucam tahat sposobom, ze chces dosiahnut stav ako keby si chcel ukazovak pretlacit niekde do stredu zapastia, predstav si to ako usecku, dari sa mi tak na spust tlacit priamo a rovnomerne. Kazdopadne odporucam strelnicu s niekym skusenym. Ten po par ranach a rozptylu ran v terci bude vediet povedat kde robis hlavne chyby. To treba odpozorovat a upravovat priamo pri strelbe, nech cim skor odstranis pripadne zle navyky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca admin, 21.7.2013 o 17:22

orol, dnes o 11:41: Prekvapilo ma, že obe oči otvorené. Ja keď strielam tak mám jedno oko zavreté. Radíš to len na nácvik spomínaného problému alebo i ty keď strielaš máš obe oči otvorené? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BiRra, 21.7.2013 o 12:25

mna učili tak že rana musí prekvapiť mna nie ja ranu.....to znamena že pomaličky ťahaš kohutik pokial nevystreliš a nečakaj na výstrel sustreď sa na to načo strielaš :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off apple, 21.7.2013 o 11:52

každý príspevok má čosi do seba, no myslím, že kompis má základný problém - dôveru v seba a ku zbrani. môj názor je, že nech sa obráti na najbližší strelecký klub a poprosí niektorého z trénerov, aby mu s tým problémom pomohol. je to najmenej nákladné, najmenej náročné na čas a asi aj najefektívnejšie. zo skúseností viem, že odstrániť takýto "strach" z výstrelu môže byť dlhodobejší proces, preto doporučujem trénera, pre ktorého to býva častokrát riešeným problémom u začínajúcich strelcov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.7.2013 o 11:41

Kompis, v Tvojom prípade by som sa zameral na časť od opretia zbrane do ramena po stlačenie spúšte. Teda dobre a správne oprieť do ramena (nie krčovito), zamieriť, zadržať dych, pozerať oboma očami, pokojne a plynule stlačiť spúšť. Toto musí tvoriť akoby jednoliaty celok a musí sa vykonávať chladnokrvne. V žiadnom prípade oči tesne pred výstrelom nezavierať ! P.s- ak by ti mala zbrań nejako ublížiť, tak ti ublíži aj vtedy, ak budeš mať oči tesne pred výstrelom privreté :-o) Preto sa zbav hlúpeho a neopodstatného strachu a maj oči najmä v okamihu stlačenia spúšte OTVORENÉ. ŽI S TÝM VÝSTRELOM, RANOU ! Ty musíš vládnuť nad puškou a rozumieť jej, len tak si ju môžeš naplno a bez obáv vychutnať a len vtedy Ti bude robiť dobré služby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off BLEIKER, 21.7.2013 o 9:38

No, v prvom rade som vdačný za to,že zadávatel témy konečne zo seba niečo vymáčkol,nemuselo tu byt zbytočne tolko odborných aj menej kvalitných rád.Orol-dakujem,nepokladám sa za super odborníka,odzneli tu kvalitmé príspevky,to treba uznat,aj ked ten domyselný systém hlasovania niektoré ignoroval.Ale k téme-ak je na príčine spatný ráz,tak potom ti je 22LR zbytočné trápit.Treba gulu z ktorej strielaš,tak ako písal Edu-pažba musí sediet-totálne,spúšt-musí tebe vyhovovat-chod,odpor,prepad BOTKA MUSí TVORIT DOBRú OPORU V RAMENI-neopieraj o klučnu kost,ale viac k telu.K samotnému tréningu-je evidentné,že očakávaš výstrel-s obavou-a to je zle.Nie to ,že sa ho bojíš,ale to že ho očakávaš.Tlak na spúšt musí byt plynulý a výstrel ta MUSí PREKVAPIT!.Velmi dobre sa to dá nacvičit na strelnici,zoberieš niekoho známeho a ten ti niekedy nabije ostrý náboj a niekedy vybíjací-cvičný-bez toho,aby si ty vedel,čo ti nabil.OROL-dopln prosím všetko ,na čo som zabudol,dík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off bakchus, 21.7.2013 o 9:05

Samozrejme ako Ti tu radia - strelnica... senior Ti asi radi najlepsie ale pridam aj moje skusenosti. Je tu na mieste poznamka na mnohe diskusie o "perfektnych strelivach" za super ceny...Aby si nemusel ratat kolko ich vystrielas. Ja preto nekupujem drahe strelivo a hladam kompromis medzi kvalitou a cenou a vystrielam nabojov vela na strelnici. Pomoze ti aj malorazka ale nie je to ono. Niekto tu hovoril o napinaciku ci snim alebo bez. Ak ide o trenovanie tak treba skusat vsetky moznosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.7.2013 o 22:50

kompis tú ranu od puškohľadu si dostal preto lebo nemáš správne nastavenú vzdialenosť puškohľadu . ked pušku hodíš do pleca zo zatvorenými očami a následne otvoríš oko mal by si mať plný okular čiže neodďalovať ani krk za puškohladom by si nemal naťahovať . To treba doladiť . Guľovnicu pevne zaprieť do pleca a všetko sa spraví. Strach z výstrelu môže byť vážny problém i ked guľovnica kope naozaj minimálne . Tiež musíš mať správnu dlžku pažby to je tiež dôležitý faktor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off senior, 20.7.2013 o 22:37

Obavy z kopnutia sa musíš zbaviť. Obočie ti flinta rozbila zrejme pri streľbe v leže. Vtedy sa oko, resp. obočie dostane veľmi blízko k hrane puškohľadu. Tak v leže nestrieľaj a kopnutia sa neboj. Sám som mal kedysi 7x64 a bola to výborná zbraň, všetko padalo od 30 do 350 m a nikdy som nedohľadával. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 20.7.2013 o 22:36

Predpokladal som, že to takto „dopadne". Keby si bol doplnil údaje, na ktoré sa pýtal Bleiker a ja, tak Bleiker ti to vysvetlí hneď tu na placi a nemusíš volať ani nikoho na strelnicu atď, ako ti radí najlepšia odpoveď. P.s- Bleiker, tak daj teraz tú „najlepšiu odpoveď“, máš prednosť :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kompis, 20.7.2013 o 21:26

Dakujem Vam za vsetky rady. Myslim,ze k strhavaniu v mojom pripade dochadza z obavy zo spatneho razu, vtedy podvedome privriem oko a takto pravdepodobne strhavam zbran.Strielam s razou 7x64 zbran takmer vobec nekope, no stalo sa mi,ze puskohlad mi rozbil obocie a pravdepodobne odvtedy pred vystrelom instiktivne zatvaram oko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 20.7.2013 o 21:00

Mne sa velmi páči ako sa tu všetci snažia pomoct a ten,čo potrebuje pomoct stale neudal príčinu,takže to je tažko radit...Ale aj tak ešte radíme.Zaujímavé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off senior, 20.7.2013 o 20:40

Robil som trénera a inštruktora, tak sa Ti pokúsim poradiť, dúfam že dobre. Najlepšie je zájsť na strelnicu a pokiaľ možno so slabšou ražou (malokalibrovka) kvôli cene streliva. Nakoniec sa to dá trénovať aj vzduchovkou. Hlavné zásady: Zaujať pohodlnú polohu kvôli stabilite. Nedá sa trénovať naraz všetko. Na začiatok pár krát na sucho odskúšať optimálnu dobu pre spúšťanie od zastavenia dychu. Tú zitiš tak, že po určitej dobe sa výkyvy zbrane zmenšia (nie zastavia) na prijateľnú úroveň. Potom skúsiš v uvedenej dobe odpáliť na ostro avšak pozor. Tlak na spúšť musíš rovnomerne zvyšovať počas doby keď vidíš mieridla v zámernej oblasti, tj v dobe keď je pohyb zbrane minimálny. Ak nedokážeš vystreliť v tomto časovom úseku, zlož zbraň a predýchaj. potom opakuj. Hlavne nesnaž sa trafiť komára na terči, ale traf zámernú oblasť. Dôležité: Po výstrele sa dívaj cez mieridla ďalej, ako by si sledoval drahu strely. Voľakedy sa dali zohnať sovietské náboje LR22 ktoré nemali zápalku vyplnenú po celom obvode a preto často zlýhavali. Tam trener pozal, či sa pri zlýhavke nepohlo so zbraňou. Tie náboje nezoženieš, ale dbaj na to aby sa zbraň určite nepohla. Trénovať môžeš aj tvrdou spúšťou, prídeš rýchlo na to, kedy sa bude blížiť výstrel, ale musí ťa aspoň čiastočne prekvapiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off hunter2, 18.7.2013 o 9:32

A ešte to môže byť to že strháva zbraň z PLECA , vždy keď v lese niečo pukne!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 18.7.2013 o 7:56

Edu...:-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.7.2013 o 22:12

Horšie je že nepoznáme pomer triašky a strelby .Na terč to môže byť ok ale na zver nie. Raz som zavádzal strelcia čo žrďku na posede rozklepal svojou sauerkou keď srnca uvidel . Rana išla 1,5 m nad ešte ho aj dohladávať chcel :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

správca MMasska, 17.7.2013 o 17:22

kompis to co ti radia iny je super ja napisem len tolko popros nejakeho profi strelca nech pojde s tebov na strelnicu a pozrie sa na teba pri strelbe zhodnoti a vyladi ti tvoju zbran najde chybu ktoru robis vysvetli ti ako na to a ako sa jej zbavit a potom uz len trenig suchy aj prakticky a trenovat dookola.Da sa natrenovat aj adrenalin pocas lovu na sucho ale toto je uz o inom :-) :-) :-) tak drzim palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

off Pepes33, 17.7.2013 o 16:37

Ešte aj záleží z akej zbrane strháva, ak má staré ZH čko bez napináčika s tvrdou spúšťou, tak aj v tom by som hľadal chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 17.7.2013 o 16:31

A ked si potom vystrelí zo Springfilda 30-06 bude po strelcovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM