Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia

autor: off duro123
pridané: 2.7.2013 22:25
Prosím vas o nejaku radu na vykurovanie posedu cez zimu nakolko som postavil posed a uz rozmyšlam len nad detailami za všetky napady ďakujem
počet zobrazení: 36 423
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off agbar, 11.7.2013 o 23:04

Este v decembri som si z bazosa /autor neh promine/ stiahol foto takeho topneho telesa na 3 kahancove vacsie sviecky, no nemal som cas to zostrojit, ale fungovat by to mohlo dobre, kedze je to asi z hlinika.LZ lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-67 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off milan7, 1.9.2013 o 10:45

ja mam velmi dobre skusenosti s vojenskym plechovym varicom v krorom zapalim tuhy lieh,pokial je posed aspon trochu utesneny tak v posede sa udrzi dostatocne teplo na dlhsi cas.Pokial vychladne tak zapalim dalsi kusok liehu,vsetko zalezi od momentalnej situacie pocasia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 11.7.2013 o 23:04

Este v decembri som si z bazosa /autor neh promine/ stiahol foto takeho topneho telesa na 3 kahancove vacsie sviecky, no nemal som cas to zostrojit, ale fungovat by to mohlo dobre, kedze je to asi z hlinika.LZ lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

off sipik, 11.7.2013 o 22:25

Neporadím, len som si spomenul na jeden januárový večer, keď bolo -23 a ja blbec som vyliezol na lavičku (žiadna kazateľnica) a čakal na líšku. Po 2 hodinách sa začal ozývať lišiak, a napriek tomu, že bolo obdobie párenia, perfektne zareagoval na vrešťadlo. (Asi bola taká zima, že pred radovánkami uprednostnil "žrádlo"). Mal som obuté svoje nenahraditeľné Chevalierky, ale už mi aj tak bola sakramentská zima. Po úspešnom love som prišiel k autu, vyzul som si čižmy a obul som si vymrznuté tenisky z auta. (V tých čižmách sa nedá šoférovať). Nohy ma až boleli od zimy, o dva dni som ležal sopľavý v horúčkach. Takže to netreba podceňovať v takej zime, uprednostniť kazateľňu, ktorú fakt treba ohrievať niektorým z nižšie spomenutých spôsobov. A prípadné prezuvky mať so sebou a držať ich v teple. Celkom dobre sa mi osvedčili jednorázové ohrievacie vložky do topánok. Niekedy ma až pálili. Akurát to stojí 2€ za pár a niekomu sa to môže zdať moc... Aj keď to,čo tu pridal Borgeo, by mohlo ľahko vykúriť dobre izolovaný posed, len je tam potrebná súčinnosť samotného poľovníka, ktorý sa potom nemôže plne venovať svojmu poslaniu a je to tým pádom "málo efektívne" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off plidinsky, 11.7.2013 o 21:28

tip z jedného nemeckého časopisu - poštová schránka (taká tá stojaca), do nej 4 čajové sviečky + jeden pásik kovu, aby to veľmi neosvetľovalo.... nemám to vyskúšané, ale vyhralo to tip mesiaca.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 11.7.2013 o 21:23

toto by mohlo fungovat lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off peterHorniak, 5.7.2013 o 21:00

Findula, 16 hodin je extrém....ja som hľadal riešenie pre 2-3 hodinky pri dajme tomu -15 C....a našiel som. potom čo som vyskúšal oblečenie, vak, deky, kahance atď. som si povedal, že by som bol blázon sedieť ešte niekedy na splne pri snehu bez pb fľaše....vydržal som to aj predtým, ale dole som išiel zmrznutý ako štolverka...s pb sedím v mikine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off findula, 5.7.2013 o 18:52

Vše dobré ale pokud chceš sedět 16hodin v kuse bez topení se neobejdeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 4.7.2013 o 22:12

Stará osvedčená klasika:suché ošatenie, najmä spodné prádlo a fusakle,pod zadkom mäkká suchá podložka (ak sa nechcete vrátiť z poľovačky aj s vlkom), zakrútiť sa do mäkkej deky-larisy. Teplý čaj samozrejmosť aj s tým čo tam patrí,bez toho to nie je ono.Pri extrémoch by som odporučil tie kahance, z tých bômb možno iba sex bombu, ale aj tá by po chvíli (..použití..) prekážala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hyperon, 3.7.2013 o 20:03

trochu som googlil a nasiel som nieco podobne. odkaz tu je to nejake drahe, ten znamy mi vravel ze to kupil za par €... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 3.7.2013 o 19:52

mne pred asi 2-3 rokmi doniesol jeden znamy etanolovu konzervu, po otvoreni mal ten etanol taku gelovu konzistenciu, stacilo to zapalit a uz to kurilo. neda sa povedat ze by to vykurilo posed, ale prijemne to ohrievalo. potom to stacilo privriet, "neviditelny" plamen zhasol, nechal som to chvilku vychladnut a ist... doniesol mi to z rakuska, tu som to zatial nikde nevidel :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tomko, 3.7.2013 o 19:11

Ja mam na posede malu piecku na drevo cez zimu mam miesto okna vyvod von a v lete zase okno, vonku moze byt aj -20 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off nofi, 3.7.2013 o 17:34

A čo tak zmeniť diskusiu na aktuálnu tému? Lacné a efektívne chladenie na posede? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 3.7.2013 o 17:21

ako písal Operák o 11.48, len ja som na to používal väčšiu plechovku od konzervy, samozrejme prevrtanú, zapálil som kahanec a teplo bolo na svete, ale už to nepoužívam, zaobstaral som si posedový vak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 3.7.2013 o 16:37

Vynikajúcim riešením je ohrievač na kartuše so senzorom úbytku kyslíku napr. lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off peterHorniak, 3.7.2013 o 16:09

páni, dolu je názor o pb flaske so slnieckom...pouzival som to tuto zimu. Samozrejme, najprv som mal obavy z CO2...ale urobil som na zaciatku niekolko pokusov: na podlahu som polozil horiaci kahancek...ak by vznikalo vela CO2, mal by byt tazsi ako vzduch a nad podlahou horiaca sviecka by mala zhasnut...takto sa to skusa v pivniciach pri kvaseni burcaku..ani raz sa mi nestalo ze by zhasla..samozrejme, v kazatelnici mam predsa len otvorene okienko, nejde o az taky strach, skor o to, aby som ho nemusel otvarat ked sa na snehu zjavi prasa alebo liska, predsa len ich sluch je viac nez dobrý. napriek horiacemu a nie celkom tichemu pb horaku mi dosli ako diviaky tak aj lisky celkom pod posed, nepoculi, nevnimali nic. Otazka je samozrejme kolko chceme mat v posede stupnov....ja som pri teplotach -15, -10 C prikuroval kazatelnu na znesitelnu teplotu, nie trenirkovu, ale normalnu, vydrzatelnu, teda dobre topanky, nohavice atd....tak aby som nemusel sediet vo vetrovke, ale len v mikine..a pod nou som mal niekolko tensich vrstiev...a musim povedat, ze je to dobre riesenie. Sedaval som vo vaku, bez vaku, s kahancami atd..ale na pb nema nic. Aj ked, ako pisu aj dolu, treba mat samozrejme rozum a hlavne, nie je to riesenie na celu noc a spanie v posede...ale ved na posed sa na spln na snehu nechodi spat. Mozem odporucat. Najviac zima mi casom bola na nohy, od podlahy, tam pomoze ticha podlozka pod nohy...napr kus molitanu, koberec na dlazke pri zimach pod -10 nestaci...Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 3.7.2013 o 13:30

Edu - potom sa narobím lebo chcem a počet návštev posedu a počet návštev posedu spojený s ulovením zvery je dosť odlišný. Okrem iného, pre mňa má posed skôr funkciu komfortného pozorovania zvery a jej správania sa a nie jej lovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2013 o 13:10

steyr a keď tam odlovíš jeleňa či diviaka potom nazad šlapete spolu ? Lebo 150 kg diviak je ťažší ako 1 kg posedový vak . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 3.7.2013 o 12:54

za tie peniaze radšej posed zatepliť a netreba nosiť zbytočnú batožinu(teda pokiaľ sa k posedu nedovezieš autom, lebo ja musím šlapať) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 3.7.2013 o 12:35

Riešenie je aj posedový vak odkaz a dobré odievanie sa. V kazatelnici by to mohlo stačiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 3.7.2013 o 12:22

ja mám posed (postavený minulý rok) zateplený a vykurovanie nepotrebujem, aj keď bolo vonku -15 vnútri som nemal pod nulou, do cca 45 min vykúrené teplom vlastného tela, keď som tam sedel viac ako 1,5h tak som už nemal ani čapicu a rukavice... dýchať splodiny s plynovej bomby neodporúčam nikomu. to už radšej systém ako odporúča operak, alebo aj existuje niečo podobné, do čoho sa vložia kahance(sviečky stekajú, robia bordel a môžu skôr zapáliť posed), videl som to na nejakom e-shope...odkaz ešte odporúčam s teplom to nepreháňať aby človek nezadriemal, lebo sa môže zobudiť, keď už bude moc teplo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 3.7.2013 o 11:48

Ako všetci vieme propán-butánová fľaša so "slniečkom" nie je ideálne riešenie.Nie jeden prípad je toho dôkazom kedy sa poľovník ráno už nezobudil ... Lacné riešenie je starý hrniec , ktorého dno je prevŕtané.Takto upraveným hrncom sa zakryje pár sviečok, ktoré rozhorúčia hrniec a zdroj tepla je na svete.Sofistikovanejší spôsob je malý upravený radiátor v posede s expanznou nádržkou nad úrovňou radiátora.Trubka je vedená pod posed, kde v skrinke je bomba s horákom a ten zohrieva svojim plameňom spomínanú trubku v ktorej je nemrznúca kvapalina používaná do chladičov áut.Systém je absolútne bezpečný,nemôže sa stať v prípade zhasnutia horáka že ráno na výrade bude ležať namiesto kanca jeho lovec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 3.7.2013 o 10:18

najľahšie vykurovanie spočíva v zamedzení strát tepla vlastného tela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2013 o 10:12

sumcar ale zadanie bolo lahké vykurovanie . Dobré je aj podlahové kúrenie lahneš na podlahu a kuria ťa . Na posed je fajn aj plynová bomba čiže niečo takéto som mal možnosť vyskúšať si na jednom posede . odkaz Na jednu bombu to vydrží kúriť asi 75 hodín . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sumcar, 3.7.2013 o 10:01

zena nesplna kriteria zadania, totizto nie kazda je lahka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.7.2013 o 23:15

jedno lahké dievča a môže ťa kúriť efektívne dokedy vydržíš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jozef, 2.7.2013 o 23:00

wolf má pravdu!! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-67 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM