Heming hunting
dnes je utorok,  21. máj 2024,  meniny má Zina,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 05:02,  dnes západ slnka: 20:24
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Správanie sa diviačej zveri pri dohľadávkach postrieľaných diviakov - vaše skúsenosti a zážitky - diskusia

autor: off mikur
pridané: 10.5.2013 14:32

Prezentujte Vaše skúsenosti s nebezpečným správaním sa diviačej zveri na spoločných resp. individuálnych poľovačkách, pri dohľadávkach postrieľaných diviakov a pod. Ďakujem.


počet zobrazení: 12 585
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off dede, 19.5.2013 o 8:46

Ja by som mal taký návrh pre Správcu diskusie, že v tejto diskusii by bolo vhodné zriadiť dve možnosti kliknutia označiť príspevok za ,, latinu,, alebo ,, realitu ,, ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 19.5.2013 o 6:01

:)))))))))))) dobrá diskusia. Začína to tu konečne žiť :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 18.5.2013 o 20:29

Podľa toho čo mi povedali, bežal na troch nohách. Prednú ľavú nemal funkčnú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.5.2013 o 19:54

To že niekto prešiel ťažko postrelaného diviaka na tatre nieje až také neuveritelné ako niektorá iná latina :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 15.5.2013 o 19:24

jestli to pole bylo tvrdé tak bych tomu i věřil 148 dokázala těch 50-60km jet a jde i o to kam ji divočák dostal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 19:09

dneska som dozvedel od kamarata uz polovnik ze je ho otec uz nezije mal za vyše 50 rokov polovky mal vela zazitok s diviakmi ale na jeden nikdy nezabudne. Postreleny diviak zautocil z hustiny na stareho polovnika ktory mal pusku vzdadu na chrbte lebo musel koleniacky preliezt cez hustinu stihol odskocit .ale potkol o haluz a zakymacal. vtom ho diviak nabral a vyhodil do 3 metra vyska a dopadol na konare stary smrek ,. stary polovnik po chvili prebral zo soku a diviak ze obiehal okolo stoma . tak zlozil pusku z chrbta a dvomi ranami diviaka skolil.kamarat dusoval ze to ozaj stalo lebo otec vzdy pravu vravel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 15.5.2013 o 17:47

:D:D:D ja plačem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 15.5.2013 o 16:19

jan2222 - Jeden zo šoférov skočil do Tatry 148 - ky a na poli diviaka zrazil. Dobrá latina ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 15.5.2013 o 14:43

Je to veľa rokov dozadu, možno 30. Bol som ešte mladý, začínajúci poľovník. Na čakanej som postrelil asi 150 kg diviaka, ktorý vbehol do kukurice. S kamošom nás nenapadlo nič rozumnejšie ako že išli sme ho hľadať. Kamarát vpredu s baterkou a ja za ním s puškou. Po steblách kukurice sícerkom stekala krv. Našli sme miesto, kde bola na veľkej ploche (asi 2,5x2,5m)pováľaná kukurica a všade plno krvi, ale diviak nikde. Tam sme stopu stratili, tak sme sa vrátili. Hneď nato nás zbabral jeden starý poľovník: "... chlapci, vy ste sa zbláznili ísť hľadať do kukurice postreleného diviaka?". Na ďalší deň družstevníci doobedu dokosili to kukuričné pole a z poslednej kukurice vybehol môj postrelený diviak. Jeden zo šoférov skočil do Tatry 148 - ky a na poli diviaka zrazil. Zobrali si ho družstevníci. To som sa dozvedel až poobede, keď sme prišli z práce a chceli sme počkať na dokosenie poľa. Bolo už po funuse. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 14:06

jeden narazil do nohy a boleelo ma dlhy cas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 14:01

s kamo na huby sme sli zarasteny chodnik v lese a poculi dupot. sme zastali a naraz na nas bezalo ryychlo 15 tlupa diviakov proti nam a skoro dostupalo muselo byt asi vyplasene, som pustil do nohavic vtedy a triasol aj kamarat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.5.2013 o 13:51

správny chlap udrží meč aj moč, sú však situácie, keď neudží ani moč, ani meč, príp. flintu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 15.5.2013 o 13:47

Mně se stalo, že jsme přijeli na naháňku a já potřeboval šíleně na malou. Nějak na to nebyl čas, takže jsem počkal na nástup a když se zatroubil začátek první leče (chodím v tlaku), tak jsem si našel křoví, že se tam bleskově vymočím a půjdu. Našteloval jsem se, vyndal svůj nástroj (pánové prominou, dámy jsou zvyklé) a začal si ulevovat. Najednou z toho křoví vyletěl jak dělová koule divočák, nevím, jestli jsem ho pokropil, každopádně jsem přistál na zádech, kulovnice taky kus odletěla a já měl pochcané kalhoty i hubertus. Ještě štěstí, že jsem měl holiny, jinak bych měl celý den mokro v botách. No lekl jsem se příšerně. Tak to je zase můj zážitek s nebezpečným chováním černé zvěře. Zastihla mě velmi nepřipraveného:). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 13:40

som zlakol a teraz uz chapem a dakujem ze si uviedol do obrazu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 15.5.2013 o 12:53

jaro1 - ospravedlňujem sa ti, no bol to vtip, skúsenejší pochopili, menej skúsení nie. Tvoj príspevok dnes 10:43 vyzerá tiež ako vtip, aj keď si to myslel asi vážne, netreba veriť zase všetkým príhodám, hlavne keď je rozprávačova fantázia posilnená alkoholom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 12:32

cyrko drzal si statocne ako chlap ja by aj pokakal. a co si mal prosim obute cizmy alebo co ked utocil lebo steyr pise ze vtedy diviak napada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cyrko69, 15.5.2013 o 12:21

mne sa stalo minuly rok na spolocnej polovacke: prechadzam cez hustiny ako honec pocujemm zhruba okolo 60 metrou odomna hlasenie psou ... pomaly sa predieram černicami a hustym porastom hraba ked konecne dojdem na 10 metrou od miesta kde hlasia psy ,vidim diviaka na pre hustu mladinu nemozem strielat snazim sa priblizit trochu blizsie po "štyroch" ked sa konecne dostanem na miesto odkial vidim diviaka a mozem strielat , len ze v tom ma diviak uvidel a pobral sa smerom von z hustiny po zhruba 3O sekundach padla rana a ticho.. vtom sa predomnou vali diviak vo vzdialenosti asi 5 metrou ... ja klacim v hustine a zamieril som .. bacc vatrelil som prvkrat ,diviak bezi dalej vystrelil som aj druhu ranu z mojej 12.. divaka pada... pocujem ako zhruba 5 az 6 metrou predomnou sa diviak hadze na zemi v hustej hrabine zlomim pusku aby som prebila a dostrelil ho no vtom sa predomnou objavuje obrovska hlava diviaka ... kancek ma v plnej rychlosti nabral a zvalil na zem... v tej chvili ma nenapadlo nic ine iba silno kricat a kopat z nohami ...kedze som si uvedomil ze nedaleko mna padla rana tak tam musi byt lesnik z puskou... noo mal som jedno stastie ze diviaka štvali psy a tak nemal cas ma dokoncit a bezal dalej... o niekolko sekund padla rana.. diviak vybehol aj na daneho lesnika a ten ho zlozil ...este po dostrelnej rane mi lesnik ukazoval na muske zvysky srsti od diviaka ... divaiak vybehol rovno nanho a on mu prilozil pusku k hlave a dostrelil hoo.... noo v tej chvili a este asi hodinu po tom by ste mi nestrcili ani vlas do zadku aky som ho mal stiahnuty.... ale nakoniec vsetko dopadlo dobre akurat si to odnieslo moje stehno na ktorom som mal modrinu vo velkosti cca 25 na 25 cm štvorcovych .... a nazaver som sa musel velmi podakaovat psikom za ich pracu nebyt ich tak neviem ako by som dopadol.. :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 15.5.2013 o 12:05

na diviaky zásadne v šlapkách, dajú sa rýchlo obetovať a zabaviť diviaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 11:59

steyr ty mavas asi preto obute trampky ze ano ale neprzni temu pytal som slusne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.5.2013 o 11:08

steyer :DD A perazzi si staršia o pár ročkou aspon podla profilu, určite máš niečo v rukáve... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.5.2013 o 10:57

ako som si vyskúšal koľko mi trvá ulapiť flintu a vsunúť náboj do komory :) Správanie sa diviačej zveri pri dohľadávkach postrieľaných diviakov - vaše skúsenosti a zážitky - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 15.5.2013 o 10:51

jaro1 - čižmy nenos! Postrelený diviak ide zásadne po poľovníkoch, ktorí nosia čižmy! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 10:43

este otazka. uz sa stalo ze polovnikovi prederavil cizmu alebo sa zahryzol do nohy a musel mu iny polovnik pomahat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.5.2013 o 10:37

Dobry den mam otaazku. Pocul som ze ked je diviak zraneny je zurivy a uskocny. ze ma zakrvavene oci, penu na ustach a skripe a seka zubami a tak utoci na polovnik. je to pravda alebo je to vymysly? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.5.2013 o 10:36

"nak to neni" = "nech to nie je" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 15.5.2013 o 10:16

bakchus - tomu úvodu nerozumiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off perazzi23, 15.5.2013 o 9:44

jozef, tak pridaj aj ty nejaky pribeh s diviakom na polovacke. Urcite sa to napinavymi pribehmi v tvojom bohatom polovnickom zivote len tak hemzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikur, 15.5.2013 o 8:23

bakchus - musel to byť riadny adrenalin. V pohone na diviaky treba byť vždy v strehu a pripravený na všetko. Nech ti to s tým členstvom v PZ vyjde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.5.2013 o 21:09

Takze moj zazitok ale v poznamkach nak to neni román... Spolocna polovacka. V PZ kde prebieha sa do pohonu posielaju 3-4 honci, ani sa niekedy nepocuju, je ZAKAZ strielat velke kusi - vraj smrdia... Som tu host aj ked doma (do PZ ma nechcu) a som v pohone a so mnou moj dost lenivy psik... Kracam prehladnou bukovou prebierkou asi 30m pred mladinou sa na chvilu zastavujem. Pocujem strelbu ale honcov nie. Zvoni mi telefon. (ked som v pohone tak ho mam zapnuty) Vola mi jeden celny strelec ze kde som a co som mal ale na nic ma neupozornuje. Zrazu z mladiny vyraza proti mne velky diviak a zaroven proti nemu moj pes. Keby ho nachvilu nezdrzal tak by som sa asi nestihol spametat. Pustam telefon, strhavam z pleca pusku a strielam asi na 7-8m. Diviakom mikne do strany ale otaca sa a po prednych nohach sa taha ku mne, psik sa vrha diviaka na rypak a uz leti vzduchom. Znovu strielam na hlavu. Psik sa vracia bez zranenia a zurivo trha diviakovi srst. Volam ocovi ktoreho som host ze bude pruser lebo som strelil kanca a vysvetlujem preco. Ukludnuje ma ale citim ze ho to mrzi koli vztahom v PZ. Gulam diviaka dolu svahom k bocnym strelcom a k ocovi. Gratulacie ale aj nepekne pohlady hlavne od hospodara. Prichadza "telefonista" ktory mi volal pocas pohonu. Prezera diviaka. Nasiel co hladal. Rana na hlave, na chrbtici od predu a prestrelene prave predne koleno. Odovzdavam zalomok a ulavolo sa mi ze som nezhorsil ocovi situaciu v PZ a ak boh a hospodar da tak ma bude moct este niekedy pozvat na polovacku aby som im mohol ist aspon "podurit". Diviak mal asi 180 kg a trofej dosiahla striebro. ID 54699. Moj pes odvtedy diviaky neduri ale drzi sa pri mne. Nedam ho za nic aj ked je v podstate ako duric nepouzitelny. Sprava sa skor ako stavac. Na fotke je jeho matka ktora naopak bola na diviaky ako drak a tak aj predvlani dopadla. Uhynula na nasledky pohryzenia diviakom. Na polovacka sa mi paci aj priatelstvo a spolupraca medzi polovnikmi ale nie je to vsade... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mikur, 14.5.2013 o 15:23

... chlapi, dajte radšej nejaký zážitok s diviakmi, myslím, že sa máte čím pochváliť, či ... ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 14.5.2013 o 15:17

25 komentárov 3 príhody :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 14.5.2013 o 15:00

Aby som spresnil komunikáciu s orlom v správe: Orol, otázka: Nechcem pod pekný "pribeh" a tak takto: podĺa mňa sa jelenia zver kaluží a diviačia baní, čiže patrilo by opraviť bahnisko. Moja odpoveď: Pisal som to tak ako sa to hovorí u nás, stale je to kalužisko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.5.2013 o 14:45

jozefpetr a jozef sú dva rozdielne nicky a ja som o 14:00 odpovedal na nick jozef. Mikur, ja som už včera oslovil POŠTOU jozefapetra, aby si to opravil. Napísal mi, že je to správny názov. Nuž tak som neodolal a pýtam sa verejne v tejto téme, aby som aj ja vedel, čo je vôbec správne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 14.5.2013 o 14:35

jozefpetr: Myslím, že orol ve 14:00 reagoval na příspěvek jozefa ve 13:33. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 14.5.2013 o 14:32

to si myslím aj ja, ale je to poučné aj pre mladých, aby nechodili po revíri a hľadali bahnisko a všade bude iba kalužisko, tak tu potom niekto založi tému, kde mám hľadať bahnisko? poznáš to , su tu rozne typy občanov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikur, 14.5.2013 o 14:22

... aj správna terminológia sa dá vysvetliť normálnym spôsobom, a rovnako to treba vedieť normálne prijať. Chcel som aby táto téma bola prínosom hlavne pre mladých poľovníkov, ktorí by na základe skúseností tých starších, skúsenejších vedeli predvídať reakcie diviačej zveri v rôznych situáciach. Aj v ich mene ďakujem za Vaše príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 14.5.2013 o 14:15

orol skúšky už mám, toto bude moja 15 sezóna, uviím či aj tento rok sa mi podarí nejakého diviaka na kalužišti prekabátiť, samozrejme už sa nebudem za nim hrnuť do mladinky ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 14.5.2013 o 14:06

goret: Vždyť jo. Viděl jste někdy divočáka s hemeroidama?:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.5.2013 o 14:00

:-o))) P.s- jozef na to riešim blbosti, aby si práve ty nebol blbý keď budeš na poľovníckych skúškach a aby si skúšky urobil, čo ti želám. Mimo toho poľovník je povinný dodržiavať správnu poľovnícku reč. Viem, že som protivný a tak už radšej skončím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.5.2013 o 13:40

jasné, a ľudia to diviakov odkukali, že vraj to zaberá aj na hemeroidy odkaz :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov