Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

úprava pažby, zmena laku, výroba pažby, nová pažba - diskusia

autor: off milanko12
pridané: 5.6.2008 11:54

Diskusia o možnostiach úpravy pažby, zmena laku na pažbe, výroba vlastnej pažby, prípadne tip na dobrého rezbára na pažbu.

počet zobrazení: 30 092
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off milanko12, 26.6.2008 o 14:02

nema kontakt niekto na takeho cloveka co vie spravit pazbu?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 82 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 18.7.2013 o 9:55

naj majster je istok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off dede, 18.7.2013 o 8:43

Jozef to čo si tu ukázal je stabilizované drevo ktoré používajú nožiarsky majstri keď nejde o pažbu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rozryt, 18.7.2013 o 8:21

Pozri sa na nick dlhydavy, je zo Sabinova, mám od neho pažbu. Maximálna spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 17.7.2013 o 22:58

Bohužial o pažbu ako takú tu nejde,ale dakujem za odporúčanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 17.7.2013 o 22:40

Ak chceš krásnu a kvalitnú pažbu odporúčam Ing.Jána Homolu zo Žiaru nad Hronom.Nebudeš banovať mám od neho pažbu.Pozri odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off BLEIKER, 17.7.2013 o 14:16

Pozri fotografie-zbrane-a fotky od Wilja-nemáš to k nemu daleko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 17.7.2013 o 13:41

Je takéto drevo vhodné na pažbu?Aké sa vám páči? úprava pažby, zmena laku, výroba pažby, nová pažba - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Rezbar v okoli Kosic (autor: IZ18308Win).

Príspevok presunutý z diskusie Rezbar v okoli Kosic (autor: IZ18308Win).

off IZ18308Win, 4.4.2013 o 20:24

a nemas na neho nejaky odkaz? a to prve cislo je co zac? chcel by som vidiet nejake prace alebo tak preto pytam odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rezbar v okoli Kosic (autor: IZ18308Win).

off tomi626, 4.4.2013 o 18:50

Skus tohto 0948757193 a potom daj vediet alebo skus Borisa Timka 0905294174 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusab, 28.3.2013 o 9:00

Vidis to gumene kladivo ma nenapadlo. Vdaka, dobra rada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 28.3.2013 o 8:15

treba ešte raz poriadne nastriekať balistolom , potom treba mať poriadny šrobovák a skús po baskuly pobúchať gumeným kladivom , malo by povoliť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusab, 28.3.2013 o 7:31

Ja neviem na ZP povolit skrutky, neviem ci su zapecene alebo co, a ked do toho dam velku silu tak poskriabem cernenie. POradte nejaky trik. Aj olejoval som balistolom a nepomohlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 27.3.2013 o 22:22

zmákol som to .. dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.3.2013 o 20:05

Veru tak, aj bočné platne, lučík... P.s- aspoň si vyčistíš a nakonzervuješ aj zámky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.3.2013 o 19:15

musíš dať dolu aj bočné platne a šrób pod klučkou zlamovania flinty treba vybrať, ale keď to budeš rozoberať musíš mať natiahnutú flintu aby si to potom lahšie aj poskladal :) a nie že ti šroby budú vystávať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 27.3.2013 o 18:27

ja mám zp45 chcem ju lakovat nanovo no mám problém neviem ju rozobrat všetky šroby mám vonku a stále sa nepohne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.3.2013 o 17:03

ja som si rybyny prerezal nanovo origínál nožom na rybyny , ale dajú sa aj zachovať staré , použiješ odstraňovač starých náterov a drôtenným kartáčom to vyčistíš , ak to robíš opatrne tak ich nepoškriabeš , a najemno ich dočistíš zubnou kefkou a liehom , treba mať pri tom trpezlivosť a trošku zručnosti a dá sa to krásne zrenovovať . na brúsenie pažby použi radšej jemnejší šmirgel lebo ak do dreva narobíš ryhy tak tie sa potom ťažko odstraňujú a musíš aj viac dreva vybrúsiť . tie rybyny ti vyčnievať nebudu ak odstrániš len starý náter ale ak tam máš nejaké hlboké škrabance tak musíš zobrať aj viac materiálu , treba sa s tým pohrať a k tým rybynám to prebrúsiť do stratena aby si ich nepoškodil šmirglom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 27.3.2013 o 15:18

orol- vďaka za info. Vzhľadom na fakt, že celá pôvodná povrchová úprava musí ísť pred renováciou preč, je možné zachovať rybiny(logicky keď odstránim všetky vrstvy nemal by som vynechať rybiny, inak budú ako by som to povedal - viac "vyčnievať" oproti ostatnému povrch, je tak? či keď odtránim pôvodnú povrchovú úpravu nezoberiem z matiálu veľa 1mm? alebo koľko) záleží aj na hĺbke škrabancov, ktoré chcem renováciou odstrániť, to je jasné resp. dá sa aj z nich nejako odstrániť pôvodná povrchová úprava? dajú sa zachovať? na prerezávanie rybín sa necítim... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.3.2013 o 15:17

V akom rozsahu je tá pažba poškriabaná? Je vôbec nutné rozmýšľať o celkovej renovácií? Nestačí balsin schaftol atď, ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.3.2013 o 15:02

Prvé napustenie šelakom: málo šelaku, viac liehu, /roztok/, riadne rozpustiť! Druhé : pridať len šelaku do prvého roztoku, riadne rozpustiť! Tretie: pridať ešte viac šelaku do pôvodného roztoku, riadne rozpustiť! Jasné, že pred napustením pažby si to najprv odskúšaš na nejakom pomocnom dreve, aby si vedel, čo to urobí. / farba, lesk a pod., lebo toto sa dá ovplyvniť pridaním menej alebo viac šelaku/, alebo aj iných "ingrediencií". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.3.2013 o 15:01

Starý lak odstrániš brúsnym papierom, /šmirgľom/ ručne. /POZOR na zrnitosť, začni najprv strednou, zbrúsenie trvá dlhšie, ale nenarobíš ryhy do dreva pažby./ Po odstránení laku zober jemnejšiu zrnitosť a vyhlaď pažbu. Po vyhladení zober jemnú zrnitosť a opakuj. Potom pažbu odmasti, stačí aj natieraním štetcom, handričkou. Ak je moc presýtená mastnotou, celú ponoriť. Potom vysušiť. Ak chceš pažbu primoriť, môžeš moridlom, záleží akú farbu pažby chceš, ja som to aj robil, aj nerobil. Kúpiš ŠELAK a denaturovaný lieh, zmiešaš a keď je všetko pekne rozpustené !, natieraš špongiou, alebo štetcom - handričkou veľmi jemne a precízne, snaž sa to urobiť na jeden krát, /najprv si natri nejaké pomocné drevo/ Po zaschnutí zobrať filc a vyleštiť najlepšie krúživými pohybmi, všade. Leštenie má trvať aspoň hodinu-dve. Ja som dával po tomto ešte jednu vrstvu šelaku, niekedy aj dve. Po tomto lešti pažbu "do omrzenia", musíš sa v nej takmer vidieť, ako v zrkadle. Po tomto môžeš- nemusíš ešte handričkou pretrieť pažbu teplým ľanovým olejom a ľanovým olejom pažbu aj v budúcnosti ošetrovať. P.S.- dostať kúpiť brúsnu hubku s rôznou zrnitosťou, lepšie kopíruje nerovnosti na pažbe, oproti normálnemu šmirgľu. Je len samozrejmé, že pažbu musíš úplne odstrojiť. Sú aj iné technológie, napr. včelí vosk a pod., ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 27.3.2013 o 11:59

rybinu si si čím prebehol? drôtený kartáč ju neporuší? je mi jasné, že la či olej ako posledná vrstva sa nanáša vo viacerých vrstvách, štetcom? je dôležité nanášať ho rovnomerne? nevzniknú na dreve potom šmuhy, alebo odlišné odtiene? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.3.2013 o 11:38

najlepšie je pažbu vybrúsiť úplne na čisto do živého dreva (ak chceš zachovať rybynu musíš to robiť opatrne a rybynu potom očistiť odstraňovačom starých náterov a drôtenným kartáčom ) ja osobne som zašiel aj do rybyny a tú som si potom prerezal nanovo . po dôkladnom vybrúsení jemným šmirglom 360 som pažbu odmastil liehom , po vyschnutí som ju namoril liehovým moridlom odťieň orech , po zaschnutí jemne prebehou , brúsnou penou zrnitosti 500 a potom handričkou nanášal šaftolový olej odkaz ktorý som aplikoval v 6 vrstvách . a ako výsledok prikladám fotku , je to vysoko odolné voči snehu a dažďu. osobne sa mi lakované pažby nepáčia toto je krásne polomatné a nie je na tom vidieť ani škrabance tak ako na lakovanej pažbe a tým šaftolovím olejom sa to dá aj po čase prebehnuť a zase tá pažba ožije :) tak veľa Zdaru pri renovácii úprava pažby, zmena laku, výroba pažby, nová pažba - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 27.3.2013 o 10:59

chcem sa spýtať či si s týmto odkaz dokážem opraviť poškrábanú pažbu? proste ju zrenovovať aj sám, je to jednoduché či ani nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Frenky910, 8.12.2012 o 18:12

ešte sám konkretne neviem ale asi nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 7.12.2012 o 17:54

a chceš zachovať aj rybinu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Frenky910, 7.12.2012 o 16:59

jagrezbar dakujem velmi pekne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 7.12.2012 o 10:24

Myslim ze to dokazes aj sam... ten lak musi ist dole určite..(najlepsie to ide rozbitym kuskom skla alebo pripadne odstranovačom starych naterov)to ze je pažba čeresnova nieje zrejme lakom ale tym co je pod nim... takze to treba po odstaneni laku vyšmirglovat jemejšim smirglom (200 a viac)ked to bude uplne ciste tak si to mozeš namorit napriklad liehovym moridlom (orechove je trochu blede ale da sa do neho pomiesat napr.čern ebenova alebo dub tmavy to su tiez liehove moridla)noo a s tym to niekolko krat natries a nakoniec ked to vyschne este uplne zlahka presmirglujes uplne jemnym smirglom.. potom mozes lakovat.. je vela lakov ale najlepsie je asi original olej na pažby.. alebo može byt teakovy olej... treba to natriet nechat nasiaknut a potom prebytocny olej poriadne vyutierat po uplnom zaschnuti sa to moze tymto olejom 2x zopakovat.. je to pekne nieje to az tak moc leskle a nepraska to ako niektore laky.. Je vela spôsobov ale toto je asi taky najjednoduchsi.. (teda pokial si niekto nenatrie pažbu hnedou syntetikou :-) ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Frenky910, 6.12.2012 o 23:09

Zmena laku pažby -

Chcel by som sa popytať o radu niekoho kto ma skusenosti stym že si už sam lakoval pažbu.Mám ZH 104 a mam taku lesklu čerešnovu farbu pažby ktora sa mi tam moc nehodi a chcem dať taku tmavšiu orechovu farbu . a neviem či to dokažem sám spraviť či vlastne stači len kupiť lak a ten stary zošmirgľovať alebo či je treba nejaka hlbšia odbbornejšia impregnácia popripade aka značka laku je vhodna na pažbu.vopred dakujem

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off caky, 2.10.2012 o 23:29

dakujem pekne za odpovede.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 2.10.2012 o 17:53

Do úvahy prichádzajú : Andriš Čurila z Vyšného Hrušova a Miťo Gogáľ z Radvane nad Laborcom, ten tuším býva teraz v Humennom. Ak by si chcel čísla mobilov napíš mi do ss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 2.10.2012 o 17:06

Andrej Curilla ...Chod priamo za nim, aj tak to vsetci odnesu len do neho.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 2.10.2012 o 17:00

veľmi pekna práca Radvaň nad Laborcom. Možeš skúsiť i Kochanovce, to je tuším Čelovský (ma tu aj nick) a v HE p. Uhrínek, ale neviem ci ten robi i pažby, ale určite robi upravu zbraní, bližšie info ak chceš do pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off caky, 2.10.2012 o 16:12

dobrý rezbár - úprava pažby -

dobry den,chcem sa opytat panov polovnikov hlavne z Humenskeho okresu,ci nevedia o niekom,kto upravuje pažby.dakujem

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 26.6.2008 o 20:05

Myslel som z toho Brezna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 26.6.2008 o 20:05

V Hrinovej je dobrý pažbár,v Brezne je tiež pažbár,aj na Horehroní je zopár pažbárov ,ale tý nechcú robiť pre cudzích je to len ich koníček.Takže zožeň niejakého lovca z Hrinovej určite ti bude vediet dat kontakt a ak chceš tak mi napíš.Ja ti dám číslo na chlapa,ale ten si zapýta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 82 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM