Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

čím ošetriť drevo na pažbe? - diskusia

autor: off horarko
pridané: 9.3.2012 21:34

Chcel by som sa opýtať skúsenejších, čím ošetrovať drevo na pažbe? Ďakujem pekne

počet zobrazení: 13 006
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off majan, 10.12.2019 o 9:51

Ja som po vybrúsení a opracovaní starej pažby na ZKK 601 použil prírodný teakový olej. Je výborný aj na následné opravy. čím ošetriť drevo na pažbe? - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 10.12.2019 o 8:53

Ja používam na drevo včelí vosk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lukas01315, 9.12.2019 o 22:52

Balistol krásne to oživí je to aj ako impregnácia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso243, 15.3.2019 o 7:46

Môžeš aj ľanovou fermežou. Dostať asi v každom farby-laky obchode.Konečný vzhľad je nelesklý matný povrch. Treba občas znovu pretrieť ale prípadné neskoršie opravy spojené s prebrúsením povrchu nie sú problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 14.3.2019 o 21:00

Huskyman - Ešte pred olejovaním treba pretrieť povrch pažby mokrou špongiou , následne nechať zaschnúť , pri tejto operácii vystúpia tzv. chlpy z dreva ,ktoré treba brúsnym papierom odstrániť ; toto treba párkrát zopakovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Peter10, 14.3.2019 o 20:06

Reakcia na príspevok od Huskyman, 13.3.2019 o 21:55 :
Máš niekoľko možnosti, buď natrieť opakovane olejom určeným na ošetrenie pažby (dá sa bežne kúpiť v poľovníckom obchode), alebo namoriť liehovým moridlom, a následne dať na to nástrek lakom ( šikovný stolár to zvládne). Ja napríklad požívam balzam zo včelieho vosku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 14.3.2019 o 8:30

Ja používam Blaser olej na pažby. Blaser schaft pflege stock care. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Huskyman, 13.3.2019 o 21:55

Zdravím poraďte prosím, odstránil som starý náter vybrúsil nerovnosti na pažbe a teraz to chcem natrieť, len neviem čím by bolo najlepšie, prosím o radu ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarko, 14.3.2012 o 19:14

Ďakujem za odporučania, neska som si teda kupil vo Vrábloch BALSIN STOCKOIL tmavohnedý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 10.3.2012 o 21:04

Ak chceš niečo poriadne tak obetuje tých 15 euro a máš o starosti postarané :D ako som pred tým povedal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.3.2012 o 16:55

Growler, ešte dodatok: keď som pár-krát robil RENOVÁCIE pažieb – ( odstránil brúsením starý lak, odmastil, vyleštil a pripravil na napúšťanie, VTEDY ( pri renovácií pažieb, NIE ošetrovaní) som pár-krát skúšobne testoval aj kombináciu moridla, ľan. oleja, včelieho vosku, šelaku aj z dôvodov, že takéto „živé drevo“ má do istého času veľkú absorpčnú schopnosť a nenaberá na objeme. Je dobré ale dodržať postupnosť a poradie nanášania jednotlivých vrstiev komponentov, ako aj ich MNOŽSTVO. P.s – pokiaľ pažba má šelakovú politúru, ( pažba je uzavretá lakom ) a ju len OŠETRUJEM po poľovačkách, tak doporučujem len jeden prípravok resp. to, čo už je napísané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.3.2012 o 15:09

horarko, záleží na tom akú úpravu máš na pažbe. Ak tam máš lak, tak tam môžeš dať aj neviem čo a aj tak Ti na to pomôže len pronto. Ak tam máš olej alebo politúru skús tie prípravky čo tu píšu ostatní. Ale ak pažbu nemáš nejako vyblednutú, poškodenú, poškrabanú, úplne Ti postačí raz za čas pretrieť olejom na čistenie zbraní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.3.2012 o 14:51

Growler, môže byť, ale osobne by som nekombinoval pri OŠETROVANÍ pažieb ľanový olej s včelím voskom. Podľa mňa buď jedno, alebo druhé!! Dôvod: keďže včelí vosk sa rozpúšťa v terpentíne, NEVIEM, ako by sa to "zhodlo" s ľanovým olejom. NAviac je podľa mňa úplne zbytočné dávať aj ľan. olej aj včelí vosk, keďže oba prostriedky sú rovnocenné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarko, 10.3.2012 o 14:43

dakujem pekne, skúsim volačo z tej ponuky čo ste popísali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off growler, 10.3.2012 o 13:55

lanovy olej rozpusteny s trochou vcelieho vosku je fajn,tiez sa pouziva aj pri drevenych ruckach na nozoch ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.3.2012 o 13:47

V lepších poľovníckych obchodoch je v súčasnej dobe viac prípravkov ( politúr a pod ) špeciálne URČENÝCH NA OŠETROVANIE PAŽIEB a záleží len od Teba, čo si kúpiš. Konkrétne som začal pred pár rokmi používať Balsin schaftol ( 50ml - cena 4,50-7 €. Predtým ( a nebránim sa aj teraz ) som používal veľa rokov DOPORUĆOVANÝ ĽANOVÝ OLEJ, ktorý som nahriaty ( teplý ) aplikoval na handričku a pretrel pažbu a drevené časti ( alebo nahreješ pažbu napr. fénom ). U balsinu schaftol po (pretrepaní) aplikuješ ihneď z fľaštičky rovnako na handričku a pretrieš drevené časti. Handričku najlepšie takú, čo nepúšťa chĺpky :-o) Kdejaké iné "hovädziny" nesúvisiace s ošetrovaním pažieb nedoporučujem používať :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 10.3.2012 o 9:39

Nedavno som opravoval pazbu po skrabancoch,cely postup popisem,ak je teda zaujem neskor.Ale suhlasim s PeterS-om a Dede-m,prave tymto produktom som ju potom natieral. Vyrabaju sa tri odtiene. Samozrejme pazba nesmie byt nalakovana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 10.3.2012 o 9:32

no ja mám pažbu s tureckého orecha tak račej používam Légia spray browning , vyživuje drevo a udržuje jeho prírodné kvality , vrelo doporučujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 10.3.2012 o 6:49

Každý používa to, čo mu vyhovuje a jeho drevu je najpríjemnejšie Indulana alebo rôzny iný lubrigant. Ja používam to čo popísal v odkaze PeterS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2012 o 0:58

Tiež sa stotožňujem s 3006sprg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 9.3.2012 o 21:50

vlhka handra uplne postaci, casom aj sam prides nato ze vsetky tie oleje a balzamy aj tak ostanu len na tvojom obleceni po pouziti zbrane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peters, 9.3.2012 o 21:37

skusenejsi niesom ale pouzivam ballistol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM