Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zelený, alebo červený svetelný bod v puškohľade? - diskusia

autor: off jan2222
pridané: 29.4.2013 14:05

Čo si myslíte, ktorý je lepší?


počet zobrazení: 2 480
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Leon, 29.4.2013 o 21:12

mám nikon monarch tam jsou obě barvy a v noci používám jenom zelenou červená mě ruší proto jsem si ho tenkrát kupoval jiný tady na výběr v té cenové relaci nebyl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 29.4.2013 o 20:25

No lanus, to je to, čo nemám možnosť. Vyskúšať optiku. Teraz nedávno som kúpil Meoptu Meostar R1r 3-12x56 z osnovou ZPlaex II. To som kúpil na 222Rem. Viac - menej orientované iba na líšky a škodnú. Som s ním celkom spokojný, preto chcem kúpiť taký istý na noc s bodkou, ale ten by bol na 30-06. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 29.4.2013 o 20:21

jan2222 - Pri dvojfarebnej sv.osnove je na šero a noc určená farba zelená !!!; červená je určená na použitie cez deň v špecifických prípadoch. Staršie oko má podstatne menšiu schopnosť akomodácie ako mladé preto treba zvoliť radšej zelený bod. Bežné Meostare majú 7 polôh intenzity osvitu s využitím medzi polôh ako "pohotovostnej polohy" bez osvitu;(koľko polôh majú RGD som sa nedočítal) . Základným predpokladom na "dobrú kúpu" optiky je jej náležité vyskúšanie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 29.4.2013 o 20:09

Vďaka páni za info. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 29.4.2013 o 16:00

aspoň pre mňa bola určite lepšia a vhodnejšia zelená bodka hlavne v noci nebola " tak rušivá" pre moje oko ako červená. Každý sme iní a každému pasuje niečo iné, najlepšie vyskúšať a rozhodnúť sa.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 29.4.2013 o 15:37

podla mňa je to úplne jedno či zelená alebo červená , podstatné je aby bola maličká a nevadila oku , skúšal som aj takú aj takú a podstatný rozdiel som medzi nimi nevidel , ani žiadnu výhodu jednej či druhej farby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 29.4.2013 o 15:30

Plánujem kúpiť Meoptu Meostar R1r 3-12x56 RD, alebo RGD. Tu sa nejedná o to či takú alebo takú (rozdiel ceny je cca 24 EUR), ale hlavne o využitie farieb v teréne a praxi. Niekto mi hovoril, že zelená bodka je lepšia za súmraku a červená v noci. Ak by tá zelená nemala nejaké zvlášť opodstatnenie, tak načo to potom kupovať a vyhadzovať peniaze za niečo čo nevyužijem. A tiež je predpoklad, že čím viac techniky tam je, tým sa skôr niečo pokazí (napr. prepínač na jednej farbe a na dvoch farbách). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 29.4.2013 o 15:15

podľa toho akú optiku plánuješ, aby si sa zbytočne nenechal zviesť farbou osvetleného bodu...ja konkrétne to nepovažujem za faktor rozhodujúci pri výbere puškohľadu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 29.4.2013 o 14:58

z vlastnej skúsenosti doporučujem zelený s možnosťou plynulej regulácie. Napr. Nikon Monarch 2,5-10x56 IL. Bodka je naozaj maličká a keď je vypnutá skoro ju neni ani vidieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 29.4.2013 o 14:22

No to je jasné. Nedám si pred oko baterku. Ale z pohľadu farby svetla. Lebo zatiaľ som nikde nenašiel nejaké vyjadrenie skúseností k tejto téme. Chcem totiž kúpiť puškohľad a neviem či ho kúpiť s červenou, alebo červenou a zelenou svietiacou bodkou. Cenový rozdiel medzi nimi nie je nejaký závratný, tak že sa jedná iba o skúsenosti užívateľov: červená, alebo zelená? Alebo kedy aká farba. Toť otázka. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.4.2013 o 14:07

taký, ktorého svietivosť sa dá regulovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM