Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

práva kandidáta na člena PZ - diskusia

autor: off activex11
pridané: 28.5.2008 16:37
Vie mi niekto povedať ako to je vlastne v legislatíve s kandidátmi? čo vlastne môže a čo nie? akým spôsobom prebieha lov kandidáta napr. na škodnú? môže sedieť na posede sám a na vedľajšom člen PZ,alebo ak chce loviť škodnú musí sedieť s členom PZ na jednom posede? alebo ako je to so spoločnými poľovačkami? je obmedzený kandidát počtom týchto poľovačiek v jednom roku? Aká je vlastne dlhá lehota pre čakateľa na prijatie za člena PZ?
počet zobrazení: 24 800
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-104 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off gabrielSO, 21.1.2009 o 17:21

Páni,výročne schôdze sa blížia, tam treba bojovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.1.2009 o 16:14

Alfa treba o tom debatovať. inak to skornatie na vždy.
Tiež mám výhradu na jednu ľudovú múdrosť - MÚDREJŠÍ USTÚPI . No keď budú mudrejší ustupovať pripravme sa na to že nám budú vládnuť sprostejší . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off alfa, 21.1.2009 o 12:34

Edu presne je to tak ako píšeš. Mne to môže byť tiež fuk, ale keď vidím tých naozaj usilovných čakateľov ako si plnia povinnosti a vôbec nepoľujú niekoľko rokov tak aj mne sa pení krv. Keď porovnám niekoľko členov a čakateľov, tak prínosy pre PZ idú na stranu čakateľov. No všetko je v tej nadpolovičnej väčšine, a tá chce to čo opisuješ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2009 o 15:20

Alfa vieš prečo je omedzený počet členov ?
Lebo ich odhlasovali egoisti . 80 ročný dedovia môžu byť čestnými členmi bez starostne si užívajúci členstvo zučastniť sa na polovačke alebo gulaši . Ale oni chcu egoisticky obsadzovať miesto poľovníkom ktorí chcú niečo pre poľovníctvo a hlavne ZVER urobiť . To nie je fér . Aby nebolo egoizmu dosť navrhnu si obmedzený počet . Pýtam sa prečo ??? Ved ked mame strielať 30 ks srnčej zveri tak ich budeme strielať či nás bude 25 alebo 250 . Alebo sa uvažuje inak ??? + strach že sa nám ujde o kilo mäsa menej ! Potom to žial vypadá tak že pan poľovník sediaci v krčme dennodenne bráni výkonu prava poľovníctva napríklad lesnemu inžinierovi . Nebude zanho hlasovať lebo mu zavidi lepšiu pušku ,lepší zarobok tak mu po slovensky aspoň uškodí tam kde môže . Kedže má obmedzené nielen myslenie ale i moc tak mu aspoň nedá hlas aby si ulavil v svojom žiali utopenému v borovičke . Aj takáto je realita . Mňa sa to netýka tak by mi to mohlo byť fuk . Ja som dostal 100% hlasov ale pení sa mi krv nad do očí kričiacou nespravodlivosťou . Dúfam ,že mlade generácie nebudú uvažovať v tomto skornatelom duchu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off alfa, 20.1.2009 o 14:14

Zaujímavá debata, výstižná, presne ako u nás. Mladí chlapci lesníci sa nemôžu dostať do združenia lebo nás je dosť na hektáre. Tak sú čakateľmi do "nekonečna", pokiaľ niekto neumrie alebo neodíde. Dokonca sú z tej istej dediny (nemali by problém s prepísaním časti pozemkov od rodičov) a plnia si všetky povinnosti člena PZ okrem každoročného členského príspevku. Presne to vystihujete, že my sme už prijatí, tak načo sú nám ďalší konkurenti. Toto je taktiež kocúrkovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2008 o 15:34

Slovko kandidát len umocňuje to čo pripomína mne . Niekedy v časoch srandy boli kandidati do KSS . Takže veľmi je to podobne ako v tom našom poľovníctve. Len tak ďalej :))) Treba kandidovať aspoň 5 rokov a skušky robiť dalšich 5 rokov a potom do konca života čakať na združenie :))) . Prečo je to tak ???
Preto lebo zopar pordákov si poschvalovalo svoju moc neobmedzenu v PZ a svojvolne sa rozhodlo že my polujeme a na ostatných kašleme. Toto je solidarita poľovníkov . Nie nehovorím to pre to ,že by som nemal revír . Ja mám kde poľovať . Len iný nemajú a nemôžu aj keby sa chceli rozkrajať .Samozrejme ,že žiaden dôvod na to že nebudu poľovať neexistuje . Maximalne obava aby zostalo niečo aj pre chamtivcov :)) Tak to bolo v tzv sociku pripadne ešte tak že do PZ prijali ale zbraň mohol mať len brokovu a guľovú malo len par vyvolených čo bolo asi za jedno a dôvod ten istý. Ale neprijali vôbec a basta :)) Osobne nemam problem dvihnuť ruku za to aby poľovali ľudia ktorí majú o poľovníctvo zaujem . Aby bolo kandidatstvo ,čakateľstvo a podobne blbosti uplne zrušené . A hlavne nemám absolútne žiaden problem hlasovať o všetkých veciach verejne . Žial väčšina nášho PZ tento problém má ! Čo je smutné ,ale je to tak . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.11.2008 o 17:22

No to neviem ani ja . Tak rozhodla väčšina a nesúlad zo zákonom to by v našom domácom poriadku nebolo prvý krát. K súdu to nik nedal tak kde neni žalobcu neni ani sudcu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 23.11.2008 o 15:55

Edu, to áno, len radšej nechcem vedieť, ako by to dopadlo pred súdom.... ak by si dal niekto ku Vám žiadosť a spľňal by všetky podmienky, teda aj hmotnoprávne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.11.2008 o 15:44

No do väzenia ani nie len treba dohliadnuť na to aby sa nerolili hlúpe zákony a aby bolo poľovníctvo pre ľudí . To považujem za vhodné . To či mal niekto knižku komunistu to mi je srdečne jedno .Mne sa nepozdával systém . Žial v poľovníctve je presne ten istý ako to bolo pred 20 rokmi . Stale platia zákony ktoré su tragikomické a treba ich proste zmeniť aby korešpondovali s dobou a normálnosťou .
U nás je to doba minimalne 1 rok zakotvili sme si do stanov ,že počet 24 členov je neprekročiteľný . Kedže nás je 24 ostatný si môžu pískať . Sme sa ošetrili pekne :) Ostatný si môžu pískať prípadne čakať až zomrie niekto :) Podľa mňa je to zvrátene ako aj tajné hlasovanie ,ktoré absolútne nechápem . Nuž aj to je staré myslenie ktoré mne nevonia ,ale dokážem o tom debatovať .Teda len ak ma niekto chce vypočuť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 23.11.2008 o 13:17

Len sa čudujem, že takýto chorobný a hnijúci absces sa podarilo presadiť a vôbec zakomponovať do predpisov. Urobilo to pár komunisticky zmýšľajúcich ľudí, ktorí už mali byť dávno v base. Čudujem sa, že demokracia vôbec dovolí takýmto ľudom konať v tak vážnych veciach. Je to výsmechom celej krajiny. Čakateľstvo je naozaj podhubím pre korupciu , nespravodlivosť a porušovanie základných princípov. Taká je bohužiaľ prax a ja to potvrdzujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.11.2008 o 8:52

Jani K ako povedal Jaro 1 tento člen môže byť vylúčený respektíve podľa našich pravidiel hry by vylúčený byť musel ,keby si neplnil povinnosť ohľadne krmiva . Druhá vec je tá že ked je niekto čakateľ zučastnuje sa na schôdzach ,ktoré /su podľa mňa absolutne zbytočné márnenie času / zúčastnuje sa na prikrmovaní a všetkých činnostiach nie je priamoúmerné s tým ,že takto bude robiť aj po prijatí za člena . Skôr si myslím že tento absurdný vynález čakateľstva zakomponovaný do zakona :) je dobrý naozaj iba ako podhubie korupcie a riťolezectva komu to pôjde lepšie bude prijatý čo nie je v súľade s mojim svedomím a presvečením . Keby to malo byť spravodlivé vždy by mal posledný kto má najmenej bodov vypadnúť a byť prijatý nový hlasiaci sa o rok zase a tak by sa to točilo . Dôchodci by mali byť čestný členovia nemusiaci nič platit ani prikrmovať . Samozrejme že kto chce prikrmovať môže . Proste nech to majú ako súčasť dôchodku . Ale nech nedržia miesto iným produktívnejším hlasiacim sa členom . Osobne som vstupoval do dvoch PZ . Prvé bolo PZ Bošaca kde som bol prijatý jednomyselne a druhe PZ Ivanovce kde som bol prijatý tiež na prvú šupu a jednomyselne . Nemusel som byť ani čakateľom ani ničím a nemusel som nikoho presviečať ,že ma má voliť :) Faktom je že keď som išiel do PZ Ivanovce bol som starosta obce a tvoril sa revír v ktorom som odviedol nemalú prácu čo musím neskromne priznať :) Nuž revír máme podľa mňa perfekto máme diviaky,muflony,jeleniu či diviačiu zver v Bielych Karpatoch ako aj kus poľa či zopár km váhu na kačice . Treba ho však spravovať a starať sa o zver nie len krmivom ale zazverovaním plašením pri kosbe atd . To sa nám v poslednej dobe vôbec nedarí . Keby boli však majstrovstvá Slovenska v hadaní sa o koko.....nách tak sa umiestnime určite na špičke ! To sú veci ktoré mňa serú ): ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 23.11.2008 o 0:23

jani k, plne rešpektujem Tvoj názor a uhol pohľadu. Ja si ale myslím, že pokiaľ človek spĺňa všetky podmienky ( aj hmotnoprávne ) pre prijatie do príslušného PZ, tak tam má byť jednoducho prijatý bez akéhokoľvek čakateľstva na členstvo. Keď si tento jednoducho nebude plniť povinnosti vyplývajúce zo stanov a príslušných predpisov, tak budú voči nemu vyvodené príslušné dôsledky- resp. bude vylúčený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jani k, 22.11.2008 o 22:47

pardón za omyl, myslel som čakateľskú dobu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jani k, 22.11.2008 o 22:44

Edu, plne s tebou súhlasím, ale predsa len je tá kandidátska doba na niečo dobrá. Napríklad na to, aby sa nestali členmi takí ľudia ako menovaný pán Jozef.Počas kandidátskej doby sa predsa len čo to dozvieš o tom človeku, ako sa správa, aký má prístup k prírode a k poľovníctvu. U nás máme jedného čakateľa, ktorý sa nezúčastnil ani na jednej činnosti PZ, nebol ani pri zabezpečovaní krmiva pre zver, čo je jedna z najdôležitejších povinnoctí poľovníka a ešte sa mu nepáčilo, že sme ho neprijali za člena. V domácom poriadku mame ustanovené, že čakateľská doba sa môže skrátiť, ak si svedomito plní svoje povinnosti a bude prínosom pre poľovníctvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.11.2008 o 15:29

Edu, mimoriadne presný, duchaplný a pravdivý príspevok zhodný s praxou do bodky a písmena. Áno, takéto trápne, nedôstojné, dehonestujúce, byrokratické a kšeftárske metódy nemajú v demokratickej dobe a v poľovníctve čo robiť!!!!!!!!!!! Hanba!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 21.11.2008 o 8:28

Ano ako bolo uvedené kreativite a výmyslom blbostí ohladne čakateľov sa medze nekladú . Aj nad tým sa treba zamyslieť . "Ale vlastne načo ! Veď ja členom som a ostatných nepotrebujem .Veď som dnu iných nepustím" aj takto sa premýšla v hlavách často absolútne nečinných členov PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 21.11.2008 o 8:23

Čakateľa vymysleli ľudia od ktorých by som ja osobne očakával presne vec opačnú čiže odbirokratizovanie poľovníctva . Celý výmysel čakateľov je dobrý len na komplikovanie života ľuďom ktorí sa chcú stať členmi PZ vnucuje im boj ako sa pomocou korupcie , riťolezectva ,rektalneho alpinizmu mohli tlačiť do prdele obyčajným ľuďom ktorí svojvolne rozhodnú či ten alebo onen bude alebo nebude poľovať . Je to trapná vec a mne osobne sa zdá maximálne nedôstojné rozhodovať o tom či ten alebo onen bude poľovať alebo nebude . Tu sa hra na priateľstvá ,rodinné klany , korupciu a iné vlastnosti . Preto sa stava ,že napriklad v našom PZ poľuje poľovník menom Jozef Kucharovic ktorý nie je vlastníkom poľovných pozemkov ,nikdy neurobil jedno zariadenie na prikrmovanie zveri , krmivo zaňho sem tam nejaké dajú iný,za 20 rokov členstva pre PZ neulovil jediný kus zveri atď .Takéhoto člena drží istá skupinka v PZ len pre jeho super hlasovanie kde hlasuje tak ako mu je povedané a pekne ukáže lístok čo napísal . U nás sa totiž musí hlasovať tajne skoro o všetkom lebo väčšina je nás falošných . Môj niekolko nasobný navrh aby sme o všetkom hlasovali rukami neprešiel .Na druhej strane sa do PZ hlási lesný ing . Boris Hakár .Je vlastníkom poľovných pozemkov, má vytvorených niekoľko ukážkových poľovníckych zariadení ,pravidelne plnených .Poľovníctvo je pre neho životným štýlom . Často sme spolu poľovali na srnčiu zver kde sme presedeli hodiny s foťákom :) Prišla aj kontrola že čo tam na čo číhame . Nuž veď s foťákom sa nemusím do knihy písať :) Tak takéhoto člena sme neprijali . Toto je inštitút kocúrkova ,čakateľstva a hlavne je to realita . Tragická realita ): Tak môže prežiť prihlasovanie sa do PZ ešte dalších zopár rokov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Solirov, 30.5.2008 o 12:18

u nas to bolo tak - cakatel dostal povolenku na diviaka a skodnu, pripadne holu - samozrejme v pripade ze nieco aj pre zdruzenie a zver aj robi a aktivne sa zucastnuje vsetkych cinnosti. Potom moze ist na posliedku - postriezku aj sam, samozrejme na vyber lokality maju v prvom rade narok clenovia az potom cakatelia. co sa tyka lehoty na prijatie - aj u nas bol pocet clenov a priebezne sa pocty doplnali. takze mohlo sa stat ze cakatelom bol clovek aj 10 rokov. potom sa prihliadalo nielen na dobu kolko stravil ako cakatel, ale v prvom rade na to ako sa sprava, ako si plni povinnosti a ci sa aktivne zucastnuje vsetkych potrebnych cinnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 30-06, 30.5.2008 o 11:00

Ale povolenku nedostane každý čakatel - iba ten čo sa snaží pre PZ i niečo spraviť - krmelce,posedy,zúčastnuje sa akcií poriadaných našim PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 30-06, 30.5.2008 o 10:57

U nás máme stanovený počet členov 15 . Keď sa uvolní miesto tak ma šancu dostať sa do PZ najlepší z čakatelov. Ja konkrétne som bol čakatelom 10 rokov. Čakatel dostane povolenku na škodnú a diviaču. Lovit môže len v spoločnosti čl.PZ , len za splnu mesiaca a môže sedieť i na druhom posede vedla čl.PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 29.5.2008 o 17:36

vsetky tieto dohody ma kazde zdruzenie prisposobene svojim clenom, takze cakatelska niekde moze byt 2 roky niekde 5 rokov , niekde mozes byt na posede sam niekde musite byt spolu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off activex11, 29.5.2008 o 16:57

dobre to znamená že ak chce loviť, musi sedieť s členom na jendom posede,alebo môže byť aj vedľa? lehota ktorou musí prejsť čakateľ je aká dlhá? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 30-06, 29.5.2008 o 7:53

Treba si najprv ujasniť čo je kandydát a čo čakatel. Kandydát ja uchadzač o polovný lístok , ča katel ho už má . Kandydát má pradpísanú kand.dobu jeden rok ukončenú skúškov z poľovníctva . Počas tejto dody sa zúčastnuje akcií poriadanych PZ , OKOm a SPZ . Môže sa zúčastnovať lovu ako" pozorovatel " - nakolko nemá poľovný lístok . Čakatel - aspon u nás ak sa snaží môže bostat povolenku v ktorej je napísané že môže loviť zver uvedenú v povolenke len za doprovodu člena PZ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 28.5.2008 o 23:30

všetko je vecou interných stanov združenia... zákon nerozlišuje poľovníka člena a kandidáta... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-104 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov