Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

práva kandidáta na člena PZ - diskusia

autor: off activex11
pridané: 28.5.2008 16:37
Vie mi niekto povedať ako to je vlastne v legislatíve s kandidátmi? čo vlastne môže a čo nie? akým spôsobom prebieha lov kandidáta napr. na škodnú? môže sedieť na posede sám a na vedľajšom člen PZ,alebo ak chce loviť škodnú musí sedieť s členom PZ na jednom posede? alebo ako je to so spoločnými poľovačkami? je obmedzený kandidát počtom týchto poľovačiek v jednom roku? Aká je vlastne dlhá lehota pre čakateľa na prijatie za člena PZ?
počet zobrazení: 24 677
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Ondrik, 27.2.2018 o 18:21

:) vzácna zhoda, pozdravujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 27.2.2018 o 17:58

Ondrík teraz s tebou musím súhlasit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 27.2.2018 o 17:00

Hubert2012 to znamená diskutovat o ľudskej povahe a o vlastnostiach ako je chamtivosť a pod. Diskusia bez konca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 27.2.2018 o 11:25

presne tak,právo na členstvo neexistuje,všetko záleží na uvedomelosti členské základne a mať chuť podeliť sa o miesto v PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off citulik, 27.2.2018 o 9:58

Definícia kandidát je vymyslená,nemá žiadne práva.Všetko to je o dobrej vôli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 27.2.2018 o 8:26

Dobré ráno, myslím si, že možno by mala príst diskusia, o celom systéme nášho poľovníctva..zanedlho bude viac tzv. čakateľov ako aktívnych poľovníkov v revíroch.,. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 650525, 20.1.2012 o 14:52

Všetko to má riešiť Domáci poriadok PZ!!Tam je napísaná,koľko trvá čakateľská prax (1rok a môže sa predĺžiť).Pri prijatí za čakateľa dostáva úlohy,ktoré vyhodnotí výbor pred VČS a dá návrh na jeho prijatie členskej základni PZ .Pred hlasovaní sa prečíta žiadosť o prijatie za člena a doplní to príhovorom,ako si splnil úlohy v PZ,ktoré mu boli stanovené .Hlasuje sa verejne v našom PZ.Počas čakateľskej praxe dostáva povolenku a do revíru chodí s jedným členom PZ.Účasť na spoločných poľovačkách je povinná.Prijatie je aj o kolektíve a hlavne,každý sa musí prispôsobiť kolektívu v ktorom chce tráviť príjemné chvíle a chce zažiť veľa poľ.zážitkov.Starší dajte týmto vašim následníkom šancu,nech sa môžu spolu s vami podeliť o poľ.zážitky jak vaše,ale aj spoločné.LOVU ZDAR!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2012 o 13:43

Samozrejme verená voľba by bola najlepšie riešenie . Vždy som ju preferoval . Nikdy však nepresadil :-D Takže pokrytectvo môže fungovať i naďalej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 20.1.2012 o 13:37

Ja uvidím mňa to čaká koncom februára. Ja by som bol tiež sa verejné hlasovanie a keď sa im niečo nepáči nech to otvorene povedia. Neznášam jedno povie tebe a druhé hovorí za chrbtom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2012 o 11:03

Gotrek i u nás sú čakatelia čo čakajú 10 rokov . Ja som poloval v PZ Bošáca kde som dostal 100% hlasov teraz polujem v PZ Ivanovce kde som pri prijatí dostal 100% hlasov . Nemám problém dať hlas komukoľvek kto má záujem o poľovníctvo a už vôbec nemám problém hlasovať verejne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 20.1.2012 o 10:35

Tu je to tak stále a najsmutnejšie je to, že sa to v najbližšej dobe určite ani nezmení. Šťastný to ľudia čo sú v združeniach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2012 o 10:29

Gotrek a kedy to tak na Slovensku nebolo ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2012 o 10:28

Ten kto vymyslel čakateľstvo nevymyslel vôbec nič iba jedno byrokratické slovíčko ktoré neznamená vôbec nič . Zmenilo sa iba slovíčko kanditát do pz na čakateľa . Hneď sa tejto sprostosti chytili ludia čo majú strach aby sa im dosť mäsa ušlo a zneužili toto slovíčko na pridanie rokov ktoré je povinný vraj čakateľ čakať . Hneď to šupli do stanov PZ a už sa vytešievali čo všetko vymysleli . Vôbec si však neuvedomili že tie dvere ktoré vyrazili boli otvorené ! Ak niekoho chcem prijať tak ho prímem ak mám pocit že má rok čakať tak bude rok čakať . Osobne sa mi zdá nenormálne i to že niekto rozhoduje o inom :-D Napríklad poľovník z obce kde sa nachádza revír vlastník niekoľko hektárov poľovných pozemkov na ktorých žije zver čaká ako o jeho možnosti poľovať rozhodne nejaký poľovník z mesta ,ktorý nevlastní žiaden poľovný pozemok . To je dosť veľký nezmysel podľa mňa . V normálnej spoločnosti bolo vždy spájané vlastníctvo poľovných pozemkov s možnosťou výkonu poľovníctva . Tak je to vo všetkých západných krajinách samozrejme okrem USA kde môže poľovať za pár šupiek naozaj aj veľmi chudobný jedinec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 20.1.2012 o 10:22

Je to fakt smutné si kandidát desať rokov a počas toho obdobia príjmu x kadejakých ľudí lebo sú to bankári podnikatelia vplyvné osoby a podobne. Na Slovensku je to tak......... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.1.2012 o 10:10

Edu, niekde je nielen čakateľstvo, ale aj riadne členstvo na smiech, resp. na plač. Koľko chceš príkladov na to, ako rozhoduje hrstka vyvolených a ostatní sú im dobrí len na zdvíhanie rúk? Koľko chceš príkladov na aroganciu moci v našom poľovníctve, ktorej ak sa vzoprieš, tak ti doporučia odísť a ak sa vzoprieš viac, tak letíš? Vieš koľko je nezaradených poľovníkov, ktorí budú ochotne makať a dvíhať ruky za hocičo? Ten, kto vymyslel čakateľstvo, chcel vymyslieť správnu vec, ktorá by sa využívala v prospech poľovníctva a nie zneužívala v prospech nenažrancov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2012 o 10:01

gotrek takých poznám i ja . Každopádne keby neexistovalo čakateľstvo neboli by v pz tých istých 10 rokov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 20.1.2012 o 9:57

Tak tak poznám ľudí čo sú už vyše desať rokov čakatelia. Tých už až obdivujem pre ich výdrž alebo bláznovstvo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2012 o 9:54

stevo742 inštitút čakateľstva vymyslela len nejaká byrokratická hlavička . Nie je definované totiž či má byť čakateľ 1 deň alebo 1 rok alebo 10 rokov . Ak totiž PZ usudi že niekoho treba nechať rok čakať tak ho nepríme rok ak usúsi že treba nechať 10 rokov tak ho nepríme 10 rokov . Ak však chce členská schôdza niekoho prijať ihneď nevidím najmenší dôvod prečo by to nemohla vykonať . Toho truhlíka čo vymyslel čakateľstvo by som rád poznal osobne aby som mu mohol povedať zopár viet. A hlavne zopár príkladov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 20.1.2012 o 9:47

Mysho22, hlavne sa nauč aspoň základy o polovníctve lebo niektore tvoje hlášky sú ozaj až smiešne a budú sa na tebe smiať..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 20.1.2012 o 9:42

Poznam jednu PS,a tam to neriesia kandidat,alebo cakatel,ak povie predseda ano chcem toho chlapa bude polovat,len co ja viem zobral tam dost polovnikov,neplatili ziadny vstup ako v niektorych PZ,clenske a to bolo vsetko,a potrpia si hlavne na starostlivost o zver lajdak tam nema sancu.je pravda ze predseda je bohaty podnikatel ale mozem povedat ze je ludsky a ziadny snob.a tak by to malo byt vsade,edu plne suhlasim z tvojim nazorom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2012 o 9:13

Mysho22 pochybujem ,že sa Ti niekto s tých mladých prizná ako obiehal členov a čo všetko musel urobiť aby bol prijatý. Sám onedlho zistíš realitu . Za čakateľa možno máš šancu za člena skôr nie ako ano. To že si stále myslíš že je v nemenovanom Pz hospodár a predseda v jednej osobe je tiež dosť humorné ako i tvoja obhajoba tohoto nezmyselného ,že na Slovensku je všetko možné . Bude asi ťažké sa dostať do pz keď nemáš ani len tušenie kto je predseda ! Ono ak nevieš napísať žiadosť to sa ešte za teba dá napísať ale veď Ty ani nevieš komu ju máš poslať !!!!Nepoznáš predsedu pz a žiješ v omyle že predseda je i hospodár :-DDD Nechápem ako si mohol urobiť skúšku z poľovníctva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 19.1.2012 o 19:36

Tak vám neviem či zázrak ,ale možné to je čo si pamatám tak posledných 2 členov zobrali bez nejakej agitácie,rodinkárstva a korupcií. Boli to všetko mladý chalani a tiež neboli z tých zazobanejších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 19.1.2012 o 19:24

predpokladam ze si to myslel ironicky...vies vzdy je lepsie byt sklamany pravdou ako byt klamany...proste pochop ze situacia v zdruzeniach je taka ze bud su plne a neberie sa nikto, alebo sa beru len bohaty, alebo rodina. Ked ta zoberu bez znamosti alebo bez toho aby si zaplatil 3000 eur zdruzeniu, tak to bude zazrak. V kazdom pripade drzim palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 19.1.2012 o 19:09

Chlapi vďaka za podporu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER5, 19.1.2012 o 18:38

súhlasím s 3006sprg možeš sa žúčastnovať poľovačiek aj brigád a aj tak ti to nemusí vždy pomocť. Nakoniec ked chcú nájdu si nejakú zámienku aby ťa neprijali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 19.1.2012 o 18:20

priatelu dam ti dobru radu, zloz si z oci tie ruzobve okuliare! ak nemas z rodiny nikoho v tom zdruzeni, alebo hospodar neni tvoj najlepsi kamos, na clenstvo mozes zabudnut, v dnesnej dobe ked je vsetko plne maju problem aj clenovia dostat svoje deti do zdruzenia, takze urcite nebudu brat nikoho cudzieho. A ak ta aj prijmu ako cakatela tak ta budu 2 roky vyuzivat aby si im robil honca a prikrmoval a staval posedy a nakoniec ta aj tak nezoberu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 19.1.2012 o 18:02

toto by bolo možne len vtedy keby bol v združeni sam a to možne nieje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 19.1.2012 o 17:58

Tak tak tiež mi to nešlo do hlavy ako niekto môže zastávať 2funkcie tohto typu ,ale na slovensku je asi všetko možné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 19.1.2012 o 16:49

hospodár a predseda je nezlúčiteľná funkcia máš to riadne popletené . Už teraz Ti môžem povedať ,že mám silnú pochybnosť o tvojom prijatí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.1.2012 o 16:43

hospodář a předseda v jedné osobě :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 19.1.2012 o 16:42

Edu:Oki konečne trocha ozrejmenie ako to prebieha. Tak zajtra nesiem žiadosť a uvidím čo mi povedia. Dneska hospodár a predseda v jednej osobe nebol extra zhovorčivý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2012 o 16:37

Nič nevyžaduje . Tam prečíta členom že bola doručená žiadosť o prijatie za čakateľa a na nejakú tvoju prózu sa ti vykašlú. Buď zahlasujú priajať ako čakateľa alebo neprijať . Ak nevieš ako zahlasujú dopredu na prijatie môžeš rovno zabudnúť :-D Potom mi napíšeš že som ti zlu žiadosť poradil :-D Bud ich poznaš osobne a preberal si to s každým jedným alebo ich nepoznáš . Ak si sa zučastňoval v danom pz na činnosti ,poľovačkách atď bude to + pre teba . Teda len pri normálnych členoch .Ich počet nepoznám :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 19.1.2012 o 16:32

Edu: Sám vieš ,že možností može byť viacej. Formálnu žiadosť mám napisanú len neviem čo ešte by sa tam malo napísať ,alebo čo PZ vyžaduje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2012 o 16:26

Mysho22 neviem aké máš vzdelanie, ale žiadosť si sa určite účil písať v škole ! Tu máš na osvieženie pamäti odkaz To naozaj nevieš napísať na papier toto ?: Žiadam o prijatie za čakateľa do vášho PZ ! Keď chceš môžeš tam popísať nejaké omáčky .Tie však nikto nebude preberať ako strašne miluješ prírodu a chceš sa starať o zver a prikrmovať a neviem aké rozprávky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 19.1.2012 o 16:03

Chlapi vedeli by ste mi poslat na email vzor alebo link na kandidatku do polovnickeho združenia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tkovanic, 8.11.2011 o 6:46

Eduard ma spravne a triezve nazory na veci,musim uznat,klobuk dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 7.11.2011 o 18:08

ešte uvydim ako to pojde a asi sa syseriem nato.Vobec ma to takto nebavý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 7.11.2011 o 13:27

sipoo..uz si sa na to mal vysrat..to im dokedy budes robiť poskoka???A hocijaky debil v gumakoch a prešivaku sa na teba bude vyťahovať ako ko...t z kožky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 7.11.2011 o 12:56

jak tak pročítám.....to vaše čekatelství je opravdu problém a ještě ke všemu nerovný.....unás to máme tak že člena přijímáme na zkušební dobu ( 1,3,5 - let ,záleží jak se rozhodne samotné myslivecké sdružení při hlasování).funguje to stejně jako pracovní smlouva: např.: noví člen se přijímá na dobu neurčitou se zkušební dobou 3.roky - v této lhůtě v případě jakýchkoliv neschod nebo v případě provinění, může tohoto člena vyloučit......po dobu zkušební doby má člen stejná práva a nároky jako každý jiný člen....vyjímka je hlasovací právo.....prostě jeho hlas je pouze poradní a nemůže tudíš ovlivńovat hlasování o důležitých věcích v MS...myslím si že to funguje celkem solidně.....každopádně tyto záležitosti řeší a ustanovuje jenom vnitřní řád a stanovy každého PZ (MS). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipoo, 7.11.2011 o 12:18

Edu absolútna pravda po dvoch rokoch kandidáta a následne po predložení žiadosti za člena ma nezobrali.Dal som si znova žiadosť za kandidáta prijali ma stým že kandidátska prax bude tri roky.Tak znova až tam zostanem budem robiť ko..ta tri roky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM